Bugünkü konvoydan geriye kalanlar.
#ETS2 #ETS2MP #ETS2Konvoy

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününFilmi #FilmSuare

Klostrofobik atmosfere sahip ortalama bir bilim kurgu filmi Oxygene.
Bir krayojenik kapsülün içinde uyanan karakterimiz. Neden orada olduğunu ve nasıl kurtulabileceğini çözmeye çalışırken iş bambaşka yerlere gidiyor.

Sadece filmin başını ve sonunu izlesek çok da birşey kaybetmeyiz gibime geldi bittiğinde. Finali çok basitti. Daha vurucu bir şey bekliyor insan. Ortaya çıkan her süprizi hemen birkaç cümle öncesinde aha bu şöyle çıkacak diyerek tahmin edebiliyorsunuz. Fikir güzel ama gizemi açıklarken etkileyici olamamışlar. Bir de kapsül öyle geniş yapılmış ki içinde rahat rahat dönüp hareket edebiliyorsun. Bu da o sıkışmışlık etkisini zayıflatan bir unsur olmuş. Tabi bu genişliğinde basit birkaç sahne sebebiyle yapıldığı ortada ama onları çıkartıp daha sıkışık bir ortam yaratarak, fazlalık sahneleri de atarak çok iyi bir kısa film olurmuş. Kim bilir belki de kısa film olarak düşünülüp sonra eklemeler yapıldığı için böyle olmuştur. Filmin orjinal dili Fransızca bu arada. İtalyan sineması hadi bir nebze ama Fransız ve Rus sinemasına hiç sıcak değilim. Ama bu film özelinde çok da Fransız sineması olduğunu hissetmiyorsunuz. Zira tek mekan ve çok sınırlı sayıda karakter var.

Şayet siz de benim gibi bu filmden tatmin olmadıysanız/olmam diyorsanız Rayn Reynolds'un oynadığı Buried (2010) filmini tavsiye ederim. Adamı tabutla gömüyorlar ve çok daha klostrofobik çok daha gergin bir ambiyansta geçiyor.

Bu filmi kayda geçerken farkettim ki geçen hafta 1000'ler kulübüne girmişiz. Bu filmle beraber kayıt altına alabildiğim 1009 tane film izlemiş oldum. Hemen hemen 86 günüm filmlere harcanmış. Çok da memnunum. Daha izlenecek çok film var...

#film #sinema #filmtavsiyesi #filmönerisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En yakın steam indirimleri ne zaman ?
Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu sitede hediye Xbox gamepass veriyor. Üye oldum ama sürekli aşağıdaki uyarı çıkmakta.
Alternatif bir yolu var mı?

https://www.crunchyroll.com/xbox-gamepass-2021/en/index.html
"Currently out of codes. More coming next Wednesday."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, bir süredir üzerinde çalıştığım oyunum Steam üzerinden satışa çıktı. İyi kötü demeden destek çıkalım 🙂 Kule savunma türündeki oyunumda şimdilik 4 harita, her haritada 3 zorluk seviyesi ve toplamda 1500 round saldırı var. Oynaması kolay, kazanması azıcık zor olabilir. 16 liradan satışa çıkardım, bir hamburger bile 30 lira olmuş bir destek atarsınız diye düşündüm 🙂
Bir de en önemlisi olumlu yorum bırakırsanız çok ama çok mutlu olurum. Yorumlarınız inanın en az satın alma kadar değerli. Bir oyunu çıkarırken en önemli şey topluluk desteğini almak. Benim de topluluğum burası olduğu için ilk burada duyurdum.
Şimdiden teşekkürler.

https://store.steampowered.com/app/1659080/THE_LAST_DEFENSE/

Save 29% on THE LAST DEFENSE! on Steam

You are the last hope of humanity! Defend humanity by using your towers, buildings, walls and missiles. Plan your tactics, manage your sources, place your turrets to most effective positions and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Şu program iyi mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18

#Teknodestek #aklınızdabulunsun
Garanti bonus kampanyalarında Google harcama kampanyası var. Harcadığın kadar bonus geliyor. Maximum 40 lira alınabiliyor. Bu kampanya her ay geliyordu ancak ilk defa denedim. Geçen hafta Ts canlı yayınında 20 liralık destek attım şimdi 20 lira bonus gelmiş 🙂 Gelen bonusu alışverişlerde kullandığın sürece hem ts ye destek oluyoruz hem de cebimizden para çıkmamış oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

64 GB'ların Savaşı! Piyasadaki yaygın 64 GB Micro SD ve Flash Belleklere bir bakış...

Samsung sd adaptör kendi kartı yerine Sandisk kart ile daha uyumlu (:

Yeni bir flash bellek veya micro sd kart alırken modellere baktığımda, çoğu zaman hiçbir teknik veri göremiyorum. Sadece 100 mb'a kadar hız gibi muallak ifadeler geçiyor.

Bende elimde çeşitli ürünler olduğu için hepsine topluca göz atıp sizlere sunayım istedim.

Başlamadan eskileri de bir yad edelim. (: 64 mb'tan 64 gb'a...

 

ADATA uv350 64 GB Flash Bellek

Testimde 122/84 mb bir hız verdi. Malzeme kalitesi de oldukça güzel, metalik bir görünüme sahip, ince ve kibar bir model. Amazon üzerinden 55 liraya aldığımı da düşünürsek oldukça memnunum.

Toshiba u365 64 GB Flash Bellek

Testimde 219/21 mb bir hız verdi. Okuma olarak Adata'nın neredeyse 2 katı ancak yazmada oldukça geride. Malzeme kalitesi de zayıf, plastik sürgülü sahip ayrıca biraz kaba ve büyük. Kolay kaybolur bir yapısı da yok. Okuma konusunda memnunum yazmayı da öğretselermiş çok iyi bir ürün olabilirmiş.

Toshiba u301 64 GB Flash Bellek

Testimde 136/14 mb bir hız verdi. Okuma olarak Adata gibi ancak yazmada her iki modelden de geride. Görünüş olarak bu kasa yıllardır Toshiba adıyla usb 2.0 olarak piyasada olduğu için tanıdık gelmiştir.  Kioxia adını aldığında da kendisini pek geliştirmiş sayılmaz. Malzeme kalitesi de zayıf, beyaz plastik ucuz bir görünüme sahip ayrıca biraz kaba ve büyük. Arka tarafta Made in Japan ifadesi dikkat çekiyor. Yine bu üründe de okuması iyi ama yazmayı öğretmemişler maalesef. (:

KIOXIA Exceria 64 GB micro SD Kart

Testimde 96/36 mb bir hız verdi. Amazon üzerinden yakın zamanda 46 liraya aldığımı da düşünürsek f/p olarak oldukça memnunum. SD Adaptörle birlikte geliyor.

SANDISK Ultra 64 GB micro SD Kart (Kırmızı)

Testimde 47/14 mb bir hız verdi. Çok yaygın satılan bir model ama hız olarak çok başarılı değil. Sürekli okuma yazma yapılmayan cihazlarda kullanmak için uygun. SD Adaptörle birlikte geliyor. 

SANDISK Ultra 64 GB micro SD Kart (Beyaz)

Testimde 97/12 mb bir hız verdi. Çok yaygın satılan bir model (kırmızıyla karışabiliyor) okuma hızı kırmızıya göre çok daha iyi bir sonuç verdi bende ama yazma hızı olarak yine başarılı değil. SD Adaptör çıkmıyor kutusundan. (Neden?) Yine amazon üzerinden kampanya ile 40 lira civarına almıştım fiyatına göre tatmin edici. Kırmızıyla benzer fiyatlarda satılıyor genelde.

SAMSUNG Evo Plus 64 GB micro SD Kart

Testimde 97/69 mb bir hız verdi. Kullandığım micro sd kartlar arasında en başarılı olanı. 50 lira civarına bir kaç tane almıştım yakın zamanda. Sandisk ve Kioxia ile arasında bariz fiyat farkı yoksa buna yönelmenizi öneririm. SD Adaptörle birlikte geliyor. 

SanDisk Extreme UHS-I micro SD Kart 64GB

Testimde 97/70 mb bir hız verdi. Samsung Evo Plus ile aynı değerlere sahip. 64 liraya almıştım Amazon Prime indirimleri ile. Parasını eder ancak normal liste fiyatı 100 lira ve üzerinde. Bu durumda anlamsızlaşıyor açıkçası. Samsung Evo fiyat performans olarak öne çıkıyor. Kutudan SD adaptörde çıkmıyor. 

Farklı modeller aklıma gelirse buraya güncelleme olarak ekleyebilirim belki. Şimdilik bu kadar.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

@mr-bell Merak etmiştin düğme çıkıyor mu diye. Çıkıyormuş. Uzaklaşınca araba stop ediyor.
#OtoSeyir #MercedesBenz

BeğenFavori PaylaşYorum yap