biz twitterı engelleyince en sonunda #twitter da bizi engelledi sanırım.
insanlar erişim sıkıntısı yaşarken ben iss ya da dns im vesilesiyle böyle bir sorun yaşamıyorum.
Ama az önce tweet atayım dediğimde, gün içi hiç tweetim olmamasına karşın günlük tweet sınırına eriştin deyip göndermiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 17

Aslında 1024 lüğü de geliştirilmişti ama firmalar özellikleri azar azar piyasaya sürüyorlar 😀
Yer mi #teknoseyir takipçisi 🙂

#tsanahtarlık
#tsanahtarlık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

3 aylık deneme #YouTubePremium süresi sonunda fark ettim ki youtube reklam süresi tv reklam sürelerini geçmiş... Saatte 12 reklam mı olur yahu!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

geçen ay abone olduğum netfilix in süresi yarın dolacaktı. bugün Netfilix Team den (yersen, yemezsen upuzun karmasık bir eposta adresinden ki eposta hizmetinde ayrıntıyı tıklamadıkça görünmüyor bu) "dikkat, ödemeniz gerçekleştirilemedi" minvalinde bir olta eposta geldi.

üyelik tarihini rastgele tutturmuş değiller ise; üyelik bilgilerine nasıl ulaşılmış olabilir #akış?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet !
Şu bir geceyarısı komple internetin gittiği akşamdan beri internette sürekli kopma yaşıyorum, biri de az önce oldu. Müşteri hizmetlerine zaten ulaşamıyoruz biliyoruz da!

Arıza kaydı oluşturacağım, internet yok!
Telefon ile arıyorum sadece faturalarla ilgili menü var, arıza kaydı açamıyorum!

Bu kadar da müşterisinden kaçan firma olmaz ki! Biz sadece otomatik fatura talimatlarından gelen paralar için mi varız türknet!

Sinirden arıza kaydı açmaktansa ilk buraya yazasım geldi. Var mı taahhütsüz ya da maksimum 12 aylık taahhütlü bir ISS öneriniz Teknoseyir ahalisi?
(Sadece ADSL)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#aliexpress in yeni üyelik kuponları var malumunuz. daha önce kullandığınız bir cihazdan yeni üyelik açtığınızda bu kuonları vermiyor tabi.

neyse konu bu değil, kullandığı sistem.

aliexpress tarayıcılardan daha önce kullanılan cihazı nasıl tespit ediyor, tarayıcılar kuruldukları cihazın hangi bilgilerine erişiyor da bunları isteyen siteye verebiliyorlar? öyle ki daha önce üyelik alınmış, sonra format yemiş bir bilgisayarda bile başka bir cihazdan kullanını hisabınızı diyor? sorular, sorular...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Temp @temp

  Youtube da bunun için atılması gereken adımlardan bahsediliyor.
  Kullandığın kredi kartı, adres, kullandığın operatör, kullandığın wifi ağının mac adresi gibi her haltı adamlar depoluyor.
  O yüzden daha önce üyelik açmadığın bir iphone dan hesap açman öneriliyor.

  • aniceman @aniceman

   kredi kartı, adrese gelmeden daha en başta reddediyor, kuponu tanımla dediğinizde güvenliğiniz için başka cihazdan deneyin diyor.
   mac, olabilir ama tarayıcılar sitelere mac adresini veriyor mu?

Soru; #Turkcell halihazırda taahhüt ya da paket üyeliği bulunan abonelerine #Hotspot ücreti yansıtabilir mi 🙃

Not: Turkcell abonesi değilim, hiç ol(a)madım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

12 aylık kontratı ayın 6sını 7ye bağlayan gece yarısı bitecek olan bir #vodafone abonesinin başka bir operatöre en uygun geçişi nasıl olur?

(evdekileri önceki yıllarda, önce cep standart tarifeye geçirerek benzer bir geçiş yapmıştım minimum zararla ama şu an öyle bir tarife görememekteyim.)
#teknoseyir #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefon kutusundan eve gelen kablolardan sadece iki telin kullanılması gerekmez mi?

Kutudan eve gelen yılların 4 tel (kırmızı, beyaz, siyah, mavi) KPD PA telefon kablosunu interneti yeni bağladığımda k-b, s-m olarak 2 şer tel ve km-sb şeklinde 4 tel olarak denediğimde, 12 mbps ile en iyi hız değerlerini 4 tel ile almıştım. İki tel olarak bağlantılarda hız düşüyordu. Şu anda kutunun oralarda baska bi islem sırasında kablo hasar gördü sanırım ve internet 2 mbps ye indi ve telefon çalışmamaya başladı. muhtemelen kablolardan birinde kopma oldu.

El atılacakken doğru şekilde bağlanmasını istiyorum, aynı şekilde mi bağlanmalı? Bu durumda kablo tavsiyesi konularında neden hep kabloların sadece ikisinin kullanılacağı söyleniyor?

#Akış #Teknoyardım #ADSL #TürkNet

BeğenFavori PaylaşYorum yap