12 aylık kontratı ayın 6sını 7ye bağlayan gece yarısı bitecek olan bir #vodafone abonesinin başka bir operatöre en uygun geçişi nasıl olur?

(evdekileri önceki yıllarda, önce cep standart tarifeye geçirerek benzer bir geçiş yapmıştım minimum zararla ama şu an öyle bir tarife görememekteyim.)
#teknoseyir #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Son ayda taahhüt ücreti alınmaz.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Son ay alınmıyor,önce sorun,emin olun.

 • Ali Cebbar DAYAN @dayance

  En sağlamı, kontratın bitmeden VF'un kontratsız uygun bir tarifesine geçmen. Son faturan kesildikten sonra da direkt VF bayisine gidip hattını kontörlüye çevir. Sonrasında kapatır mısın, numaranı taşır mısın, hiç sorun olmaz. Direkt geçiş yapmaya kalkarsan, sürprizlere hazır ol.
  Kontratın da 12+12 olabilir, kontrol et, bu detay önemli. Eğer öyleyse ilk 12 aylık dönem biter bitmez kalan 12 ay anında tanımlanır. O yüzden yukarda söylediğim şekilde tarife değişikliğini bu dönemin son ayı içerisinde yapmalısın.

 • aniceman @aniceman

  Herkese teşekkürler, hat kullananı bir yakınım, hat sahibi babası, akıl vereni ben ve bu üçü bi arada olmadığı için ortalık biraz karıstı.
  hat kullananını arayıp taahhütsüz 25 tl karsılığında 750 dk, 750 sms 4+4 gb verelim demisler, kafasına yatınca olabilir demis. sonra hat sanhibini arayıp kızınızla konustuk onay verirseniz değisiklik olacak deyip 12 taahhüt kitlemisler.
  Bu böyle olmayacak verin su bilgilerinizi deyip ben aradım, onlar adına bi ton fırça kaydım ve istediğim değisikliği yaptırdım. (öncelik taahhütsüzlük idi)
  Yalnız vodafone a yabancıyım, artık rahat rahat kullanabilirsiniz demeden önce su ssi sormak istiyorum
  5 gb kota paketi ve yanındaki iptal isteğini kaldır ne demek? tarifenin paketi mi, paket bitince devreye giren bisey mi anmamadım, bilgisi olan var mı?

Hem #Honor10 un hem de @teknoseyir in en beğendiğim özelliği #Teknoseyir Gündemindeki etiketinin yanına "(Sponsorlu İçerik)" yazacak kadar ince olmalarıdır...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefon kutusundan eve gelen kablolardan sadece iki telin kullanılması gerekmez mi?

Kutudan eve gelen yılların 4 tel (kırmızı, beyaz, siyah, mavi) KPD PA telefon kablosunu interneti yeni bağladığımda k-b, s-m olarak 2 şer tel ve km-sb şeklinde 4 tel olarak denediğimde, 12 mbps ile en iyi hız değerlerini 4 tel ile almıştım. İki tel olarak bağlantılarda hız düşüyordu. Şu anda kutunun oralarda baska bi islem sırasında kablo hasar gördü sanırım ve internet 2 mbps ye indi ve telefon çalışmamaya başladı. muhtemelen kablolardan birinde kopma oldu.

El atılacakken doğru şekilde bağlanmasını istiyorum, aynı şekilde mi bağlanmalı? Bu durumda kablo tavsiyesi konularında neden hep kabloların sadece ikisinin kullanılacağı söyleniyor?

#Akış #Teknoyardım #ADSL #TürkNet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #HariciHardDisk
Uzun bi aradan sonra yeni bi haric idisk alma arifesindeyim. son aldığım zamanlarda olası bi veri kurtarma durumunda işime geldiğinden, içindeki diskin sata bağlantısına da sahip olduğunu öğrenmem vesilesiyle bir kaç bu sekildeki marka/model arasından silicon power alıyordum. Şu anda durum nedir?

#Özet
SATA bağlantısına sahip, söküldüğünde gerekirse bilgisayara da taıklabilecek Harici Disk marka/modeli var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

8 yıllık dizüstünün güncelleme sonunun geldiği #Windows10 bahar güncellemesi ile teyit oldu. Windows10 a geçişle harici ekranın ekran parlaklığı ayarlamasından feragat etmiştim, oyun oynamayı bıraktığım için pek sorun olmamıştı, şimdi de dahili ekran kartı aynı sekilde ayarlanmayınca beyaz sayfalar sankki floresana bakıyor gibi bir etki yaratıyor...
Ben eskiye dönsem microsoft durmaz güncellemeden!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

#AliExpress ten 45 gün kadar önce verdiğim biri chinapost registered airmail, biri chinapost ordinary small packet plus, biri de yanwen economic airmail de olmak üzere 3 siparişten daha türkiye ye ulaştı diyeni yok...

Yıl sonu gümrük sırası mı bekliyor bunlar, herkesinki mi bu aşamada bu kadar uzun sürüyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3 hafta önce tanesi 710 liraya 2 adet aldırdığım #xiaomi redmi 4x in fiyatının bugün bir tane daha aldırmak için bakındığımda 1200 liralara çıktığını gördüm. doları geçip, bitcoine mi endekslendi bu meret!
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış belirli hesaplardan gönderi paylaşımı yapılınca bildirim alma gibi gizli bir buton yok değil mi buralarda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap