Evde televizyon olmadığını düşünerek sadece dizi ve film izlemek için sinema ortamı olsun diye projeksiyon cihazı almak istesem neye dikkat etmem lazım ? Dana önce projeksiyon cihazlarına hiç bakmadım bilgim de yok. Ama kaliteli ve uzun ömürlü olan 1080p destekli bir şey arıyorum desem ne tavsiye edersiniz. Bütçe de 5000 TL maksimum desem ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21

#KonuDışı Müzik önerilerinize açığım 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=2VeYkS6FfM8

Gustavo Santaolalla - Babel (Otnicka Remix) | Tom Hardy 'The Gangster'

Gustavo Santaolalla - Babel (Otnicka Remix)Spotify Playlist: https://open.spotify.com/playlist/7qRiKcXvMffiSajCR5pp38?si=_su5EIHfSdei1HxaYER3bgListen: https:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşıma 5K civarınsa tam set yada sadece kasa olacak şekilde bilgisayar bakıyoruz. Oyun ve gündelik işler için ne tavsiye edersiniz ? Hiç masaüstü pc sektörüne hakim değilim toplamada olabilir ama birisinin toplayıp vermesi gerekiyor nasıl bir çözüm buluruz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • johan @johan28

  bence önce bütçe kesinleşsin 5k tam set ve sadece kasa arasında fark olur diye düşünüyorum.

 • Orkun @orkkoc

  https://www.itopya.com/bilgisayar/hazir-sistemler/hazir-sistemler/?f=n&fmax=5000&fmin=4500 bu tarz sitelere bakabilirsiniz. Benim bildiğim burası ve qpbilişim var ama çoğu site artık hazır sistem satıyor.
  Hem monitör hem kasa olursa o biraz daha zorlar.

 • Doğa @doga

  Oyundan ve gündelik işlerden beklentisi nedir mesela? Ben grafik tasarımcıyım, beklentimi karşılayacak kasa 7 binden aşağıya çıkmıyor. Ekran kartından feragat ediyorum bunu yakalamak için. Arkadaşınızın performans beklentisi de önemli bu noktada. Sadece kasa, sistem performansı değil, monitörden, klavye mousetan ne beklediği de önemli.

  • Emre @ebagcuvan

   Şöyle klavye ve fare çok önemli değil ortalama 250 300 TL lik bir set işini görür şuan ki durumda ETS2 GTA5 gibi oyunlar oynayacak, çok derin gaming işi istemiyor YouTube Chrome vs dert olmasın. GTA5 de orta üst ayarlarda rahat oynasın yeter. Kasa monitör hariç diğer parçaları zamanla üst model ile değiştirebilir

  • Doğa @doga

   @ebagcuvan yine de klavye, fare, monitör, hoparlör, kulaklık vs. çevre birimlerine 1000 lira bütçe ayırması gerekecek. Bunu düşünce elinde kalacak 4 binle bir şeye ulaşması zor. GTA 5 eski olabilir ama öyle "en ucuz kartı aldım oynadım" ne kadar tatmin edici olur bilemiyorum. Dün @emre64 ile tartışıyorduk 1050 ti bile eski kart artık, almak sağlıklı değil. Uzaktan bakınca direkt söyleyebilirim ki bu bütçenin artması lazım. Bu haliyle alınacak sistem üzücü olacaktır.

  • Emre @ebagcuvan

   @doga Çevre birimler için ekstra 1K ayırabilir yani 5K direk kasaya verebilir 1050ti biraz eski kaldı evet 1650 Tİ bakıyorum zaten ama vatandan en düşük özellikli kasa toplamaya kalktım orta kalitede 7.5K gibi bir fiyat çıkıyor bütçede biraz daha artışa gitmek lazım gibi geliyor bana. Bir de şey sormak istiyorum bende Nvdia GTX 1650 4GB ekran kartı 16GB ram i5 10300h laptop var aynı pc nin masaüstü performansı nasıl olur aynı mı olur yoksa ufak farklar olur mu bilgin var mı ?

  • Doğa @doga

   @ebagcuvan Ben de yakın zamanda laptoptan masaüstüne geçiş için kıyaslama yapıyorum. Yeni nesil işlemciler direkt olarak mobil versiyonlarından daha yüksek performans veriyor gibi gördüm araştırdıkça. i7 8550u var elimdeki laptopta, Ryzen 5 3600 her performans testinde önde. Yani testlere vs. bakmak lazım tabi ama muhtemelen masaüstü önde olacaktır.

  • Emre @emre64

   Bu bütçede en iyi ihtimalle Ryzen 3 3100 ve RX570 sistem toplanabilir. Ancak şu an ekran kartı bulunmuyor piyasada.

 • Doğa @doga

  https://teknoseyir.com/durum/1372200 arkadaş hala almadıysa ve PC şart değilse buna bakabilir. Bence oyun oynamak isteyen biri için en cazip seçenek.

YouTube da her zaman en kaliteli olan çözünürlüğü nasıl seçeceğim ? Otomatik 1080p yapıyor ben direk 1080p yapmam istiyorum nasıl yaparım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda gemi adamı cüzdanı olan var mı ? gemi için makineci olarak çalışan yada eğitimi almış birileri var mı ? Gemi adamı cüzdanı ve STCW eğitimi almak istiyorum ama doğru bir bilgi bulamadım. Önümüzdeki hafta Çanakkale Liman Müdürlüğüne gideceğim ama biraz bilgi edinsem iyi olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

BTK Türk de telefon değişikliği yapmak istedim istedikleri bir sürü şey var bütün kripto para firmaları böyle mi ?

**1)** Kimlik ön yüzü fotoğrafı,
**2)** E-devletten gün içerisinde alınmış barkodlu ikametgah belgesi, (adres belgesi yoksa adına ait fatura veya TL dekontu kabul edilir.)
**3)** Aşağıdaki dilekçe ile kimlik belgesi elde tutularak yüzü ve tüm yazılar net görünecek şekilde çekilen bir selfie fotoğrafı:
''BtcTurk Destek Bölümü Dikkatine,
BtcTurk hesabıma kayıtlı 05** *** ** ** nolu telefon numarasının sistemlerinizden silinmesini rica ederim. Hesabıma 05** *** ** ** nolu güncel telefon numaramı tanımlamak istiyorum.
İsim Soyisim / Tarih / İmza ''

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://teknoseyir.com/blog/turksat-modem-secimi -Dün Türksat için modem önerisi istemiştim. Bugün akşam 21:00 sularında modem değişimi ve tarife değişimi talep etmiştim. 1 saat içinde Türksat ekipleri gelip eski modemi alıp sıfır üst model modem getirdi. Aboneliği de 100 Mpbs'e kadar olan pakete çevirmiştim. Az önce onunda tanımlaması yapıldı. Modeme 5 Ghz üzerinden bağlıyım ve evin en uzak noktasında aldığım hız aşağıda ektedir.

Modeme kablolu bağlantı denemedim. Birazdan 2.4 Ghz ile test yapıp onu da yoruma eklerim. Bu arada yeni gelen modem "Netmaster Infinity 401" gayet güzel bir cihaz router ihtiyacım olmadı ayrıca bana getirdikleri 4 RJ-45 li olan model arasında başka ne fark var bilmiyorum 2 portlu olan ile

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu iş ilanlarını giren kişiler nasıl işlerine devam ediyor anlamıyorum. İş ilanlarını inceliyorum örneğin tecrübesiz ve askerlik tecilli seçiyorum. Açıklamaya 5 yıl tecrübeli askerlik sorunu olmayan yazmış ? Eee kardeşim ben saatlerce iş ilanı arıyorum sonra senin saçma sapan bir yeri işaretlemenden kaynaklı ? Kaç saattir farklı sitelerde Makine Teknik Ressam ilanı arıyorum tecrübesiz olarak hangisine baksam içine yazı olarak tecrübe istiyoruz demiş alt kısımda tecrübesiz seçilmiş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En son Far Cry 5'i bitirdim böyle kaliteli grafikleri olan güncel sağlam bir oyun var mı ? GTA , NFS, COD falan da olabilir kim neler oynadı son zamanlarda ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap