Demli çay ülser yapar 🙂
#BirazMüzik

https://www.youtube.com/watch?v=cxymyKYgoL8

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım ios #kestirmeler için bir #rss okuyucu yapıyorum. Yabancı dil çevirisinde yardımcı olacak arkadaşlar var mı? Hintçe, rusça veyahut başka bir yabancı dil de olabilir. #ios #ioskestirmeler #shortcuts #iosshortcuts

https://docs.google.com/spreadsheets/d/10JNl0FnjRx6kIBD5S_rN7MJL-8EnPkazAMH_-9Idk-Y/edit?usp=sharing

Rsseader_Language

Sayfa1 Can you use your own alphabet when translating into your own language? TÜRKÇE - TURKISH Teknoloji Teknoloji haberlerini bulabilirsin Gündem Gündeme dair herşey Ekonomi Ekonomi hakkında...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Buzdolabında hangi marka alınır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22

X-Mouse Button Control

Merhaba Arkadaşlar
Bugün sizlere kullandığım ücretsiz bir yazılımı anlatacağım. Programın adı X-Mouse Button Control. Sadece Windows platformlarında mevcut. Programın işlevine gelicek olursak adındanda anlaşıldığı gibi fare tuşlarımızı denetlememizi sağlıyor. Benim programı kullanma sebebim Logitech'in yazılımından daha düzgün, stabil çalıştığını gözlemem. Programın profil desteği ve tuş ile profil değişimi, her programda başka komut seçenekleri mevcut. Ayarları dışa veya içe aktarma seçeneğide mevcut. Programın ayar menüsünde program ile iligli kısayolları ayarlama imkanınız var. Program bize geniş bir ekstra özellik desteği sunuyor, kısyolları simule ederek yapabilceklerimiz dışında bazı şeyleri kendide sunmuş. Herhangi bir programı açtırabiliyoruz. Bu sunulan özellikleri en alta ekliyeceğim. Ne yazık ki programın Türkçe desteği yok. Programın ana foksiyonlarını listeliyecek olursam;

- Fare tuşlarına komut atama [ 9 Tuşa kadar (Sol, Sağ, Orta, 2 Yan, Tekerleğin scroolu, sağa sola yatması )]
- Profil Desteği ( Her programa ayrı, Bir profildeki tuş kombinasyonları "layer")
- Tuş simulasyonu
- Ayarların içe veya dışa aktarılması.
- Geniş kısayol desteği

5 maddede listelenmiş olsakta fare ile ilgili işlerimizin %70'ini kapsıyor 🙂 Program çok anlatılacak bir ürün değiş ama stabilite ve kalite açısından kesinlikle tavsiye ederim. Piyasadaki çoğu yazılımdan çok önde zaten kazandığı bolca ödül ile bunu kanıtlıyor.

Site : http://www.highrez.co.uk/downloads/XMouseButtonControl.htm
Son Sürümü : http://www.highrez.co.uk/scripts/download.asp?package=XMouse

Bazı Kendiliğinden Sunduğu Foksiyonlar

- Program çalıştırma
- Ekran parlaklığı azaltma, artırma
- Browser komutları ( geri, ileri, favori , geçmiş, giriş sayfasına yönlendirme, yeni sekme vb. )
- Ekranı uyku moduna geçirme
- Bazı kısayollar ( ctrl c,x vb. )
- Profiller arası geçiş
- Maili açma
- Media tuşları
- Klasörleri açma ( bilgisayarımı açma, dosyalarımı açma vb. )
- Arama yapabilme, yardımı açma,
- CMD Açma
- Programlar arası geçiş

Not: Eksikler Düzeltildi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet Kalender @mehmetkalender

  Mevcut bir özellik 🙂 ben tek tek deyinmedim ama hemen yarın düzeltiyim. Tuş menüsünden Print Screen dediğin zaman PRT SRC tuşu ile aynı işlevi görüyor 😀 Hatta o kadarki Print Active Window seçeneği ile üzerinde bulunduğu programın resmini çekiyor 🙂 bende şimdi farkettim böyle masaüstü resimleri değil direk programın resimlerini çekerdim 🙂

 • Mehmet Kalender @mehmetkalender

  Gerçekten şahane bir program olurdu ama biraz amacından çıkardıda 😀 eklenti ile çok çeşitli şeyler yaptırırlardı. Sonuçta basitlikte bir + özellik 😀 ama benim açımdan sana katılıyorum.

Şöyle rahat ve f/p bir ayakkabı varmıdır önerebileceğiniz?. 4 sene önce aldığım nike flex ler dağılmaya başladı. Nikelarda maşallah kallavi olmuş. Spor olması ve günlük kıyafetlerin altında çok sırıtmaması , siyah yada tonları olması önemli.

#ayakkabı #tavsiye #ayakkabıtavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Tek dosya, 82TB Upload!
#torrent #qbittorent #seedbox #hetzner #server #akış

Bu durum 4 ay önceki paylaşımım için güncellemedir.
https://teknoseyir.com/durum/1018750

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12
 • arandur @arandur

  Ratio'lar çok iyi, ban yemezsin 😀

 • redfox @redfox

  hetzner torrent konusunda sorun çıkarmıyor mu?
  bildik firmaların çoğu sorun çıkartıyor (digital ocean, vultr) diye hetzner üzerinde denemedim bile 🙂

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @redfox
   Sorundan ne kastedildiğine bağlı. Geçmiş dönemlerde, Hetzner'in torrent protokolünde kısıtlamalar yaptığı vs söyleniyordu ama ben görmedim. Şuanda da gerek hız, gerekse sunucunun kendi performansı konusunda gayet başarılı. Şuana kadar bir telif bildirimi gelmedi, bunu da çoğunlukla Private Tracker kullanmama bağlıyorum.

   Sizin "digital ocean, vultr" da yaşadığınız ya da duyduğunuz sorunlar nedir?

  • redfox @redfox

   @ufkabakan DO ve Vultr public tracker üzerinden bir film-dizi indirdiğinde direkt telif hakları ile ilgili uyarı yolluyor. "Devam edersen kötü olur hemen dur" diye.
   İkisinde bunu yaşayınca Hetzner'de de aynı durum olur diye denemedim.

   uzun zamandır üye olduğum private tracker yok.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @redfox Muhtemelen kullandığınız torrent istemcisinin ayarları sebebi ile sizi direk tespit ediyorlar. Local Peer Discovery ve DHT gibi ayarları kapatıp tekrar denemenizi tavsiye ederim.
   Birde size gönderilen uyarı emailini burada paylaşırsanız, daha fazla detay verebilme ihtimalim var.

 • redfox @redfox

  @ufkabakan
  örnek bir uyarı mesajı (2017'den kalma)
  bu iki ayarı kapatıp denerim bakalım ne olacak.

  >>>>>
  Greetings!
  Please review the following abuse complaint we received regarding a Droplet you control and provide us with a resolution.
  Regards,
  Trust and Safety
  DigitalOcean

  -----------------------

  This message is sent on behalf of HOME BOX OFFICE, INC. ("HBO").

  We have information leading us to believe that the IP address "***.***" was used to download or share Silicon Valley without authorization (additional details are listed below). HBO owns the copyright or exclusive rights to Silicon Valley, and the unauthorized download or distribution constitutes copyright infringement. Downloading unauthorized or unknown content is also a security risk for computers, devices, and networks.

  As the owner of the IP address, HBO requests that Digital Ocean immediately contact the subscriber who was assigned the IP address at the date and time below with the details of this notice, and take the proper steps to prevent further downloading or sharing of unauthorized content and additional infringement notices.

  We also encourage you to inform the subscriber that HBO programming can easily be watched and streamed on many devices legally by adding HBO to the subscribers television package.

  We have a good faith belief that use of the copyrighted material detailed below is not authorized by the copyright owner, its agent, or the law. The information in this notice is accurate and we state, under penalty of perjury, that we are authorized to act on behalf of the owner of an exclusive right that is allegedly infringed. This letter is not a complete statement of HBO's rights in connection with this matter, and nothing contained herein constitutes an express or implied wavier of any rights or remedies of HBO in connection with this matter, all of which are expressly reserved.

  We appreciate your assistance and thank you for your cooperation in this matter. Your prompt response is requested. Any further enquiries can be directed to p2p@copyright.ip-echelon.com. Please include this message with your enquiry to ensure a quick response.
  Respectfully,
  Adrian Leatherland
  CEO
  IP-Echelon
  Email: p2p@copyright.ip-echelon.com
  Address: 7083 Hollywood Blvd., Los Angeles, CA 90028, United States

  - ------------- Infringement Details ----------------------------------
  Title: Silicon Valley
  Timestamp: 2017-04-25T17:02:02Z
  IP Address: ***.***
  Port: 6881
  Type: BitTorrent
  Torrent Hash: 70942956a125fc677984e5f7e5c5b82b497fccd0
  Filename: Silicon.Valley.S04E01.HDTV.x264-FUM[ettv]
  Filesize: 164 MB
  - ---------------------------------------------------------------------

  • Ufkabakan @ufkabakan

   Dediğim gibi burada sizi sıkıntıya sokan Client ayarlarınızı doğru yapmamış olmanız. Bu sebeple direk DMCA Botu sizi tespit edebiliyor olmalı. Bu hetzner de de aynı soruna yol açar.
   qBittorent üzerinden örnek ayarları göstereyim size. Kırımızı alandaki ayarlar çok öneml. Zaten bu ayarları yapmadan Private Tracker da kullanamazsınız.

  • redfox @redfox

   @ufkabakan
   zamanında üye olduğum her private tracker kafasına göre kapatıp gitti. bu yüzden uzun süredir plublic tracker dışında bir şey kullanmıyorum.

   serverda kurulu olan deluge-web-ui'den ekran görüntüsü aldım. (linux server)
   deluge için ayarlar sizce uygun mu?

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @redfox LSD (Local Network Peering) kapatmanız lazım.

#konudışı #teknoseyirmotosikletçileri
Selamlar
3-4 ay sonra 125 cclik bir scooter satın almayı planlıyorum. Daha önce hiç motosiklet ekipmanı sahibi olmadım, bu sebeple alacağım ürünlerin fiyatlarını tam kavrayamıyorum.

Sorum ise şu: baştan aşağıya orta sınıf ekipmanların maliyeti 1500 TL’yi geçer mi? Geçerse tahminen ne kadar tutar? Teşekkür ederim.

Satın almak istediğim ekipmanlar: eldiven, kask, mont, pantalon, ayakkabı ve eğer gerekliyse bunun dışındaki ekipmanlar olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  ekipmanlari asagidaki gibi olmali eger full ekipman kavramina uymak istersen, scooter ve yapacagin hiz ile gececegin ortama göre ekipmanlarini koruma seviyesini arttirip azaltmak sana kalmis
  1- kask
  acik cene olmayan, tam kapali kask. kesinlikle ucuz cin mali degil, bilindik markalardan, fiber olmasi iyidir ama scooter icin normal olsada olur
  2- ayakkabi
  scooter icin ne kadar uygun olur bilemem ama dizlik ve kaval kemigi (madde 6) takmayacaksan uzun korumali bot, kisa korumali bot ile kaval kemigi korumasi sart
  normal ayakkabi icin birsey bile demiyorum
  3- mont
  dirsek korumasi takilacaksa, dirsek pedi olmayabilir, aksi halde gerekir. surtunmeye dayanikli, yaz kisi icin ayri almayacaksan, havalandirma ve ic ek katmanlar astarlar cikarabilir olmali.
  sirt korumasi olan montlarda ki sirt korumalar minimum koruma saglar, ek sirt korumasi iyidir (L2 seviye)
  4- pantolon
  kevler/aramid, diz korumaya yukarida degindim, kalca korumasi iyidir
  5- eldiven
  mutlaka eklem ve avuc iclerini koruma icin ek parcalari olan modelere bak. bilek korumasi olanlar biraz pahali ama iyidir
  6- dizlik/dirseklik
  yukarida bahsettik
  7- yan ekipmanlar (balaklava, boyunluk vs)
  balaklava kaski temiz tutar, yazin coolmax olanlar idare etsede sicak basar adami, takmasanda kaskin icin les olur.
  boyunluk herzaman 2-3 tane olsun, ucuzdur iyidir, boyuna gelen ruzgari keser terleyince ruzgardan korur

  paraya gelince, motor yeni pahali ise en azindan 15-20%si kadar ekipmana ayirmak mantikli
  motor 50bin tl ekipman 8-10bin tl
  motor eski ise, en azindan motor parasi kadarini ayirmak gerekir
  motor 10bin, ekipman 1500tl, karacaahmette yer 50bin tl

 • Majesteleri @majesteleri

  O ne birader ? Oldu olacak zırh takıp öyle binin Scooter'a ?

  • Recai @recai

   motor camiasina biraz yabancisin sanirim!
   scooter deyip gecme, arkadasin 125lik dedigi scooter modelleri neredeyse normal bir araba kadar 0-100km yapabiliyor.
   maxi scooter isine girmeyelim, o zaten ayr bir dunya, onunla sehirlerarasi, hatta uluslararasi tur yapan var.
   1000lik scooter bile var, neyse konu dagilmasin.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Orta sınıf kask sadece 1500TL zaten. Euro uçtu gitti. 300+ eldiven, 400+ korumalı pantolon. 1500+ ceket.

Amadeus rezervasyon sistemini iyi bilen ve doğal olarak çok iyi İngilizce konuşan biri varsa, uzaktan çok iyi (euro) maaşlı bir iş var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Emby'de bir süredir altyazılar yukarıda çıkıyor. Bu problemi yaşayan var mı ? Aşağıya alamadım bir türlü. Ayar vs. yok gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Lorem İpsum’u bilmeyen yoktur heralde. Bu da onun fotoğraf için olanı: Lorem Picsum. Taslak tasarımlarda kullanmak için istediğiniz boyutlarda rastgele resimler veriyor.
https://picsum.photos/

Lorem Picsum

Lorem Ipsum... but for photos
BeğenFavori PaylaşYorum yap