Rotring Rapid Pro Mekanik Kalem

 

  • TeknoSeyir'deki kalem değerlendirmelerimdeki bugünkü konuk, bir önceki Uni Kuru Toga incelemesinde küçük bir spoiler ile yazı örneğini gösterdiğim Rotring Rapid Pro.
  • Rotring son yıllarda [pek de yakın sayılmaz] tekrar iyi bir çıkış yaparak 3/5/6/800 serisi ile tecrübesini iyi konuşturdu. Alman markası olduğunu hatırlatır cinsten hem tükenmez hem de geniş bir uç yelpazesi ile (0.5/0.7/2.0mm) Rapid Pro ile önemli bir yere sahip bence. Kalemlerde 0.7 uca alışık olduğum için bu modeli tercih ettim.

 

  • Öncelikle başlıkta da belirttiğim gibi kalemin renginden bahsetmek istiyorum. Siyah rengini gözle görmedim ama krom rengi çok iyi düşünülmüş. Siyah almak yerine bu rengi tercih edin derim. Ara sıra kalemin tasarımına ve rengine daha yakından bakıyorum desem yalan olmaz. Kalemdeki tasarım geçişleri çok pürüzsüz ve sade. Uç kısmı kırılmalara, bükülmelere karşı gizlenebiliyor. Ayrıca tutma kısmı diğer serideki gibi küçük tırtıklı bir yapıya sahip. Gayet iyi bir tutuş sağlıyor, oldukça rahat.

 

  • Kalem kısa veya ince değil, ayrıca ağır. Bu, yazı yazarken kesinlikle bir artı değil, eksi. Ben sürekli kullanmak için değil de çok merak ettiğim için aldım bu kalemi. Bu nedenle çok fazla dert etmiyorum ama işkence gibi de değil, yazı yazması tutuşundan dolayı oldukça keyifli. Ayrıca bu durum kendini Rotring 600 ve 800 arasında bir yere koyuyor. Yazı yazmak Rotring 600 ile daha iyi olabilir diye düşünüyorum. 800 ve 800+'a da bakılabilir.
  • Fiyat ile de yine 600 ve 800 arası hedef alınmış. Fiyatlar biraz oynak o yüzden tam bir fiyat veremeyeceğim ancak Rapid Pro'yu 70-90, 600'ü 60-100, 800'ü 120+, 800+'ı ise 130+ TL ye bulabiliyorsunuz.

 

  • Gerçekten alınmadan önce ele alıp denenmesi gereken bir kalem. Özellikle 600 ve 800 ile karşılaştırılması da gerekiyor. Tabii açıkta bulabilmek biraz zor gibi, Rotring kırtasiyelerde kendi standında fiyatını verdiğim modelleri kapalı kutularda satıyor ancak kutular açılırken yırtılmadığı için rica edip küçük bir zaman da olsa deneyim etmenizi tavsiye ederim.

 

  • Kalemde ilginç bulduğum kısım içini açtığımda gördüğüm malzeme kalitesi oldu. Yani bu kadar para verdiğimiz kalemin iç mekanizmasının korunaklı ve daha iyi kalitede yapılmasını beklerdim. Ancak dış tasarımı bunu iyi örtüyor çünkü dışı tamamen metal ve bayağı bir sağlam hissi veriyor insana.

 

  • Son olarak da kalemin sunumundan bahsetmek istiyorum. Kusurlarını örtecek biçimde güzelce kutulanmış olması güzel bir artı. Hediye olarak da alınması muhtemel ki bence kutusu gayet güzel olmuş. Elden almama rağmen bu şekilde satılıyor olması güzel bir detay. Kalemin sunumu, krom renginin uyumu, sağlamlığı, tasarımı ve tutuşu kusurlarını örtecek cinsten.

 

#Rotring #RapidPro #Mekanik #Kalem #İnceleme #MechanicalPencil #Review

Bu rehberdeki her şey (yazı, görsel vb.) bana aittir. Kaynak gösterdiğiniz sürece kullanıma açıktır.

Soru ve yorumlarınız için TeknoSeyir'e üye olmayı unutmayınız!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler