Merak ediyorum... PC Labs forumlarından tanıyabildiğimiz kaç kişi var acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Flex kablo sabitlemek için çift taraflı standart şeffaf bant olur mu? Telefonumun ekranını degistiriyorum su an

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Orcun @orcun

  Olur, ama telefon nedir ? niye flex'i sabitliyorsun ?

 • Gio @gio

  bataryayı sabitlemek için kullanmıştım mis gibi olmuştu.. ama çift taraflı şeffaf bant normal para bandı gibi değil dikkat etmen gerek uygularken..

 • Fatih Gülçiçek @fatihgulcicek

  @taneriskenderr @orcun @gio

  Dokunmatik flex'i resimdeki gibi bataryanın üstünden geçiyor.(soldaki siyah şerit) Yapıştırmayıp sokete geçirirsem kabarma olur arka kapağa sürtünüp sorun çıkarır diye düşündüm.Cİdden de bombeli duruyor. Telefon zenfone 5 bu arada.

  • Gio @gio

   çok ince bir bantla işini görürsün.. yine de dediğim gibi çift taraflı ince bantlar uyguladığın zaman çok yoğun bir yapıştırıcı gibi oluyorlar.. zaten aldığın zaman anlarsın

  • Orcun @orcun

   Yapıştıracağınız bant kalın falan değilse ince bant ise az yapın hani güvende tutsun diyorsanız, kasaya zaten sürteceğini ben sanmıyorum. Üreticisi orjinalinde koymadıysa yada çok az koyduysa illa gerek yok. Ama içiniz rahat etsin diye koyabilirsiniz. Dediğim gibi kalın bant olmasın bu sefer kasa oturmayabilir, şişlik yapar potluk olur vs. vs.

 • Fatih Gülçiçek @fatihgulcicek

  Satın aldığım ekranın daha önce montajlanmış olması (satıcının çakallığı uğraşmadım) sıkıntı oldu. Normalde flex'in altında jelatin olur uğraşmadan hemen yapıştırırsınız. İnce ve yumuşak özellikte bir bant bulup altına yapıştırdım. Sorun halloldu. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.