Merhaba
Bu hafta sonu, oyuncular için SSD vw Ram kampanyası hazırladık.
https://bilendenal.com/hafta-sonu-kampanyasi.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekşiden alıntı
180+180+180+45= 585 tl'ye 3 yıllık gamepass alma yolu
1- yeni veya aboneliği dolan hesaba giriş yaparak bu sayfaya tıklıyorsunuz:

https://www.xbox.com/tr-TR/games/store/xbox-live-gold/CFQ7TTC0K5DJ/000C

2- burada ekranda 1 ay ve 3 ay seçeneklerini göreceksiniz. aldırış etmeyin. birisini seçin ve katıl butonuna basın. ekranın ortasına ödeme ekranı gelecek. ödeme yapmayın ve bu ekranı kapatın. plan seçin kısmına tekrar gelin ve bingo! 12 aylık seçenek önünüzde. 12 ay seçin ve katıl deyip ödemeyi gerçekleştirin.

3- ödemenizi tamamladıktan sonra bu adrese gidin:
https://account.microsoft.com/services/
yönet deyin.
yenilenen ödemeyi kapat deyin.
sağ üstten oturumu kapat deyin.

böylece otomatik ödemeyi iptal ettik.

4- otomatik ödemeyi kapattıktan sonra tekrardan bu sayfaya gidin:

https://www.xbox.com/tr-TR/games/store/xbox-live-gold/CFQ7TTC0K5DJ/000C

burada görecekleriniz şunlar: görsel

aboneliği uzat seçeneklerinde yine sadece 1 ve 3 ay var.
aldırmayın.
burası çok önemli: önce 1 aylık seçip aboneliği uzata tıklayın. gelen ödeme ekranını kapatın. sonra 3 aylık seçip aboneliği uzata tıklayın ve yine gelen ödeme ekranını kapatın. bu ikisini yaptıktan sonra 12 aylık uzatma seçeneği gelecek.
aha da bakın: görsel
12 ayı seçin, aboneliği uzat deyin.

5- aboneliğin otomatik uzatmasını kapatın. (bkz madde 3)
6- madde 5'i tekrar edin

ve tebrikler! seneliği 180 liradan 3 senelik gamepass gold aldınız.

(bu aşamada da yenilemeyi kapatmanız lazım. yani madde 7'ye geçmeden önce 3 yıllık veya kaç yıl alacaksanız artık o kadar aldığınız işlem bittikten sonra otomatik yenilemeyi kapatın.)

7- ama işimiz elbette bitmedi
bu adrese gidip 1 aylık ultimate üyeliği alıyoruz:

https://www.xbox.com/tr-tr/games/store/xbox-game-pass-ultimate/cfq7ttc0khs0?icid=Cat-Xbox-CP4-CTA1-XGPU

ultimate sadece bir seferlik sizden tahsilat yapacak. dilerseniz buradaki otomatik ödemeyi de kapatabilirsiniz. ben kapattım bir sorun da olmadı.

Bende bu şekilde faydalandım. Almak isteyen olursa diye paylaştım

Linkleri düzelttim şimdi sıkıntı yok

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kullandığınız hafif ve modern bir css framework var mı?

Uzun süredir bootstrap kullanıyordum ama çoğu iş için gereksiz büyük. Ufak tefek işler ve birazda hobi olsun diye kendi frameworkümü yazayım dedim ama özellikle grid yapısında responsive tarafta çok uğraştırıyor düzgün bir hiyerarşi kurmak.

https://simplegrid.io/ şuna denk geldim bakınırken ve çok hoşuma gitti. Grid yapısını bu arkadaşın yapı kullanıp kalan kısmı kendim yapayım diyorum.

Alternatif hafif framework öneriniz varsa bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Popüler, mobil video edit uygulaması CapCut, hem tarayıcı için hem de Windows/Mac için versiyon çıkartmış.
Bir sürü güzel geçiş ve efekte sahip. Sık sık ücretsiz video düzenleme programı soruluyor, eğer mobildeki gibi sondaki capcut imzasını da kaldırabiliyorsa bir çok kişinin işine yarayabilecek bir program.
https://www.youtube.com/watch?v=iZkmSBPmvgQ
https://www.capcut.com/
https://www.capcut.com/editor
#videodüzenleme

CapCut on Desktop | Spark Your Creativity #capcut #capcutpc #videoedit

CapCut is officially on desktop! It is an online, free video editor with tons of features and a variety of high-quality materials with copyright for commerci...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

MAİL ATAN HERKESE KOD İLETTİM.

Umarım faydalı olur. Güzel ve rahat bir hayat diliyorum kendini geliştirmeye açık ve çaba gösteren herkese.

______________________________________

EDİT: BU AKŞAM KOD GÖNDERECEĞİM. Kod isteyen ÖĞRENCİ veya İŞSİZ arkadaşlar mail atsın lütfen. Kodları buradan paylaşamam, mail ile göndermem gerek. Durumu olanlar lütfen mail atmasın, 35 lira zaten.

Hem çok yakın arkadaşım hem de birlikte iş yaptığım dostum React Native kursu oluşturdu Udemy'de. Amacı kurstan para kazanmak değil zaten İngilitere'de yazılım şirketi + benimle de ortak işi var. Amacı sektöre ihtiyaç olan yazılımcılar yetiştirmek.

Kursu alıp DC grubuna katılıp kendini az çok geliştiren arkadaşlara kendi şirketi üzerinden hızlıca iş imkanı oluşturup hem gençlere imkan sunmak hem kendi yazılımcı ihtiyacını bir nebze çözmek amacı.

Kurs içeriğine bakmadım, eğitmenlik kısmını bilmiyorum ama bilgisine ben kefilim. 3 yıldır hem benim şirketimin bütün mobil geliştirmelerini kendisi yapıyor hem de Turkcell ve İngilterede büyük bir çok şirkete kendi şirketi üzerinden React Native alanında yazılım hizmeti veriyor.

Kursu alıp yada almasanız bile kendinizi bu alanda geliştirip DC sunucuna girip ufak tefek kendinizi gösterirseniz freelance, outsource yada full time remote olarak iş alma imkanınız çok yüksek. Hatta kendini geliştiren herkese iş sağlayacak kadar elinde iş imkanı var. Ben de kendi işlerimi o DC üzerinden vermeye çalışacağım.

ÖĞRENCİ yada işsiz olup 35 lira ücret bile şuan beni üzer diyen arkadaşlar varsa hepsine kod göndereceğim. Buradan yazmak istemeyen olursa alicanselcuk gmail'e mail atabilir. Hafta sonu kod yollarım toplu olarak.

Kurs: https://www.udemy.com/course/react-native-2022-savaskalkan/?referralCode=D90DDB9CCA0880679217

Not: Savaşın kendi yayıncı referansıyla kod paylaşıyorum ki Udemy %97 komisyon almasın

React Native 2022 - IOS & Android Mobil Uygulama Geliştir

React Native(2022) ile 0'dan 100'e IOS ve Android native mobil uygulamanı hızla geliştir. Redux, Hooks, React Navigation
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Şimdi Metamask cüzdanımdan pangolin swap ağı üzerinden 2140 PNG ye haftalık 0,43 Avax kazabıyorum. Yani yaklaşık 4.200$ aylık 1.600 TL civarı kazandırıyor. Velhasıl kelam benim aklım bu işi almıyor. 40.000 TL nasıl aylık 1.600 TL kazandırabiliyor? Bunu veren nasıl veriyor? Hani meşhur bir laf vardır; "Bir şey inanılamayacak kadar iyi ise muhtemelen arkasında bir dolandırıcı vardır. " derler.

Tırsmıyor değilim. Hani PNG çökse dip yapsa amenna. Ama br gün "Kapattık" diyecekler diye tırsıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
 • Fatih @fatihy

  @ybahadir eğer piyasa tekrar dibi görür ise buna da para yatirabilirim aslında 😅

 • DURSUN @dursun

  Aslinda sistem sana stake ettigin icin ödül veriyor. Stake ettigin PNG ler sisteme likitide sagliyor. Sistem sana bunun karsiliginda ödül veriyor. Gelen para fee lerden ve üretilen png lerden saglaniyor.
  https://pangolin.exchange/litepaper/
  Üretilen PNG diye özellikle söyledim. Burda PNG de bir enflasyon var aslinda. PNG nin fiyati artmadiginda pek cazip bir islem degil zaten. USDT gibi stabil coinlere %12 max faiz veriliyor. Öyle durduk yere verilen bir para degil yani 🙂

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   Benim PNG de durmamın sebebi; Gate hariç büyük borsalarda olmaması aslında. Bir de karşılığında Avax vermesi. Bu ay 2, aralık ayında da 2 borsada da işlem görmeye başlayacak PNG. Hangi borsalar olduğu belli değil. İçlerinden bir tanesi Binace veya Huobi veyahut da Coinbase olursa 3-5x yapar beklentim var açıkçası. Bu arada da alabildiğim kadar Avax alayım diyorum.

 • cengiz @cengiz

  Miktarı artan bir şeyin değerini korumasının tek yolu aynı oranda talebin de artması. Ekonominin en temel kuralıdır. Yarın öbür gün bu coinin popülaritesi bir nedenden dip yaparsa o zaman değeri çakılır. Bir çeşit saadet zincirimsi aslında. Sistem kendini sisteme katılan yeni üyeler sayesinde ayakta tutuyor. Tabi ayrıntılı araştırma yapmadım sadece bu yazıdan okuduğum doneler üzerinden gittiğim için haksız olabilirim.

Sonunda Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesi 9/10 aldım.
Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesi 9/10 nasıl alınır .
İnternetten başvuru yaptıktan sonra eve gelip kontrol ediyorlar gelme günü yoğunluğa bağlı. bana 5 gün sonra gelmişlerdi. önceden haber vermiyorlar direk arayıp biz geldik dediler. Kontrolden sonra yoklama fişi veriyorlar. 1 hafta sonra o belgeyle bağlı olduğunuz vergi dairesine gidip sicil kayıttan bu belgeyi gösterip onaylandıysa o belgeyi alabilirsiniz. internette başvuru nasıl yapılır analtılıyor ama sonuç nasıl belli olur filan yoktu. belki burda almak istiyenler için işe yarar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Online olarak en çok bu site işimi gördü, tavsiye ederim.

https://home.by.me/en/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu aralar popülerliği artan #Gateio borsasına dolar yollamak için USDT yerine TRON yani TRX (TRX/USDT) yollayıp bunu #Gateio içerisinde satıp USDT'e çevirirseniz USDT için istenen 1$ = 8.45₺ transfer ücreti yerine 1TRX = 0.12$ yani 1₺ vermiş olursunuz.

Aynı şekilde aşırı talep yüzünden uygulanan USDT çekim limitinin yüksekliğini de bu şekilde bypass edebilirsiniz.

UYARI: #Gateio 'ya yollarken TRC20 ağını seçin ve alıcı adresini çok dikkatli kontrol edin. Yoksa paranız buhar olur.

#coin #haberinizolsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap