Çelik Tencerede Yatan Note7'nin Hikayesi

#SamsungGalaxyNote7 Almış biri olarak samsung'un uyarına uyarak telefonu 11 Ekim sabahı bir Samsung bayisinden değiştirdik ancak öğleden sonra Samsung tarafından yapılan yeniler de sorunlu tüm Note7 leri topluyorum açıklaması üzerine akşam telefonu aldığımız MediaMarkt Meydan AVM mağazasının yolunu tuttuk.

Değişim programına katıldığımız için Samsung tarafından bize X IMEI li cihazı Y IMEI li cihaz ile değiştirdim şeklinde bir kaşeli imzalı bir kağıt verilmişti. Müşteri Hizmetleri temsilcisine kutusuyla beraber fatura, kredi kartı slipi ve Samsung'un belgesini teslim ettik. Bir yandan durumu anlattık ve temsilci bize cihazı değiştiremeyeceğini söyledi. Ve ben de bir numaralı şalter attı 🙂 Sineye çekip ne demek istediğini sorduğumda ise çok daha saçma bir cevap ile karşılaştım, bu ürünü bizden almadınız aldığınız yere götürün dedi.

Buyurun buradan yakın :). Son durumdan haberdar olmadığını düşünerek detaylı bir şekilde kronolojik sıra ile tam olarak neler olduğunu anlattıktan sonra aldığım cevap değişmedi, bizden bu cihazı almadınız artık muhatabınız Samsung, Samsung size ödeyecek dedi. Bu durum karşısında hemen değişimi yaptığım Samsung Bayisini aradım ve kendilerinden Samsung un henüz her yere durumu açıklayan yazıyı yollayamadığını en geç ertesi gün öğlene kadar yazının iletileceğini öğrendim.

Tam dönüp durumu bir de MediaMarkt temsilcisine anlatmasını isteyecekken bir de ne görelim arkadaş ortadan kaybolmuş :D. Biraz debelendikten sonra bir başka temsilci geldi ve biz sil baştan her şeyi anlattık. Neyse ki bu arkadaş çok daha iyi niyetli idi ve durumu çözmesi için şefini aradı. Şefi 5 dakika izin isteyip durumu Samsung Genel Merkez(Koreyi aradı herhalde) i aradı. Durumu doğruladıklarını bildirdiler ancak yine de değişimi yapamayacaklarını yazı ellerine ulaştığında ancak yardımcı olabileceklerini söylediler.

Yani MediaMarkt ın övüne övüne bitiremediği müşteri memnuniyeti bürokrasiye takıldı. Peki yazının ellerine ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek için bir iletişim numarası istediğimde ise veremeyeceklerini söylediler... ve işte o anda bütün şalterler attı... Söylenmelerimin arasında Müşteri Hizmetlerinin bilgi verir umarım dediğim bir anda onun da mümkün olmayacağını çünkü her bayinin kendinden sorumlu olduğunu öğrendim yani tüm MediaMarkt bayilerine ayrı ayrı yazı gönderilecek ve bu yazıların ulaşıp ulaşmadığını Müşteri Hizmetlerinin bilemeyeceğini anlattılar. 3 yaşındaki oğlum yanımda olduğundan sevgi dolu sözcüklerimi yutup, yardımcı olmadıkları için teşekkür edip oradan ayrıldım.

Sonuç olarak Samsung'un hantallığı MediaMarkt çalışanlarının inisiyatif alamamaları ile birleşince Note7 ile en az bir gece daha geçirmek zorunda kaldık. Kendisi şu anda Banyoda Küvette bir Çelik Tencere içinde yatıyor.

Saygılarımla

Note7 Mağduru

Barış Ataç

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • KalemTraş @zmuratk

  Sen çok hizlisin, adamlar uyuz.

  • Barış Ataç @barisatac

   @zmuratk orası öyle, benim asıl kızdığım işin nereye gideceğini bile bile beni tekrar oraya sürüklemeleri oldu. Biraz iyi niyet biraz insiyatif çok mutlu bir müşteri ve sağda solda bunun yerine böyle iyi davrandılar böyle yardımcı oldular şeklinde reklamları olacaktı. Şimdi kötü reklam üstüne benden aldıkları 3600 TL yi kaybettiler. Ben yine onlardan alacaktım şimdi kafama silah dayasan almam. Hele şu MS Mağaza ayrımı nedir onu hala anlayabilmiş değilim.

  • KalemTraş @zmuratk

   @barisatac ALLAH kimseyi onların eline düşürmesin başka ne denir. Geçmiş olsun sana da.

 • Barış Ataç @barisatac

  Evet Apple peşin peşin seni bekleteceğiz diyor 😀 Bu yönüyle takdir edilmeleri lazım 🙂 Bilişim çağındaki saatleri eskinin günleri hatta haftaları. Fabrika çıkışlı ayıplı ürünü değiştirmek istedim nihayetinde ve MediaMarkt evet haklısınız ama fabrikadan yazı gelmedi o yüzden değiştirmem dedi bana. Bu açıdan bakmadınız herhalde. Bunun hız ile yazı ile alakası yok.

 • Vural @vuralt62

  Kolay gelsin. Bende diyordum bizim ümraniyeden kim alır bu cihazı? Allah sabır versin.