Need for Speed Most Wanted 2012

Merhaba oyuncular ve teknoloji takipçileri, şimdi sizlerle 2012 yılında çıkmış olan Need for Speed Most Wanted 2012 adlı oyunu inceleyeceğiz... En baştan söyleyeyim oyunun ismi aslında sadece Most Wanted ama ben diğer oyunla karışıklık olmaması açısında size Most Wanted 2012 diye bahsedeceğim.

Grafikler: Oyunun grafikleri cidden -çıktığı yıla göre- çok iyi, efektler çok başarılı bir biçimde kullanılmış, kaplama kalitesi o kadar başarılı olmasada gayet hoş görünüyor. bu alandan benden tam puan almayı başardı Most Wanted 2012.

Optimizasyon: Oyunun optimizasyonu yeterli değil, bilgisayar konusunda Radeon HD 4650 ile -720p olarak- test ettiğimde en düşük grafiklerde bile oyunun 20 FPS'lerde dolanması güzel bir görüntü oluşturmuyor. Playstation 3 konusunda da optimizasyon başarılı değil oyunda bol miktarda yavaşlama ve kasılma oluyor onun dışında oyunun hem 720p olarak hem de 30 Hz olarak çalışması beni üzdü diyebiliriz. Bu alandan benden iki puan biden kaybetti Most Wanted 2012.

Oynanış: Oynanış olarak oyunun yapımcıları oyunu milyonlar sattıracak fikirlere sahiplermiş ama bunun oyuna düzgün olarak işlenememesi oyundaki güzel özelliklerin arka planda kalmasını sağlamış diyebiliriz. Bahsettiğim şey Easy Drive sisteminin yanlış işlenmiş olması yani Easy Drive'yi açtığınızda hız ve nitro barının ve haritanın yok olması onu arka planda bırakmış. Yarış esnasında yanlışlıkla Easy Drive'yi açtınız mı bittiniz. Eğer Easy Drive'yi açtğınızda haritalar ve nitro barı gitmeseydi -multiplayer'de- offroad bir bögede arabaya hiç durmadan offroad lastiklerini takabilirdiniz. Ha şimdi de yaparsınız ama harita olmadığı için muhtemeden pistten çıkarsınız. Bunlar oyunun ek olarak konulan özellikleriydi ama genel olarak oynanış iyi ve Single Playerden sıkıldığınızda Single-Multi arası hızlıca geçebilmeniz sizi oyuna bağlıyor diyebilirim, oyunun hala Playstation 3 platformunda bol bol oyuncusu mevcut yani Multiplayer sürekli dolu oluyor. Bence buradan gayet başarılı bir oyun olmuş Most Wanted 2012.

Open World: Şehri ben pek beğenmedim şehir sanki araba sürmek için yapılmış gibi. Bir yoldan hiç sapmadan giderseniz sürekli daire çizersiniz diyebilirim rahatlıkla. Yani anlayacağınız Most Wanted 1'deki o gerçekçi şehir havasını size veremiyor oyun. Güle güle iki puan.

Hikaye: Bu oyunda hikayeden çok amaç var o amaç da şu, Most Wanted listesinde birinci olmaya çalışıyoruz. Gene Most Wanted 1'i arıyoruz... İki puan da buradan uçtu

Bu oyun kısaca: EA'nın Need for Speed Most Wanted ismini kullanarak para kazanmaya çalıştığı bir Burnout Paradise'nin üstüne Need For Speed Hot Pursuit 2010 serpilmiş hali.

NOT: Yarış oyunundan hikaye beklenmez! diyenler, haklısınız beklenmez ancak adı Most Wanted olan bir yarış oyunundan beklenir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler