#3DPrinter Bakıyorum bu sıra. Evde kullanım için. Ender 3 pro ve ender 3 v2 dikkatimi çekti. Var mı tecrübesi veya bilgisi/önerisi olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Centurion @burakdogn

  Bende ender 3 v2 var. Çok pimpiriksen o ilk alette seni rahatısz eder. Ben cr6se almadım diye pişman oldum açıkcası. Şuan çift z , otomatk yataklama ve direck drive var. ama yinede arada sorun çıjkartıyor. çok Paran varsa ender 3 s1 -orta düzey ender cr 6 se az var sa ender 3 v2 dahda az var para Ender 3 pro diye diizlim olur. Ender 3 pro yu güncelleyerek ortaya ender 3 s1 çıktı. Tabı daha detyalı bir şeyler öğrenmek istersen youtubede BişeylerYapalım kanalı var . kullanlardan daha çok bilgi isityorsan facebook grupları var.

 • prometrik @prometrik

  @mrx ve @burakdogn Yorumlar için teşekkürler. Sürekli baskı düşünmüyorum. Daha başlangıç işler için. Ama ilerisini düşünüp cr6 se modeline yönelmek mantıklı anladığım kadarıyla. ender 3 v2 gibi sessiz motor var mıydı bu modelde bir bakayım. Ender 3 pro düşünerek çıktım yola. Cr6 se 'den yukarısını düşünmem sanırım.

 • sawgent @sawgent

  Ender3 v2 başlangıç ve öğrenme aşaması için gayet yeterli bence. Her şeyde olduğu gibi onun yerine şunu alayım diye diye yine uçuk fiyatlara doğru yelken açılıyor ve sonu yok. Ender3 v2'ye gerekli yükseltmeleri yaptığında yine CR6'nın kullanım kolaylıklarına ve fiyatına gelmiş oluyorsun. Öğrendiklerin ilerisi için cebinde kâr olarak kalıyor. Profesyonel anlamda uğraşmayacaksan v2 ile yoluna devam edersin. Baktın iş ilerliyor CR6'nın da üzerine çıkabilirsin o zamana kadar öğrendiklerinle.

  • prometrik @prometrik

   Yine de otomatik tabla ayarı bayağı önemli bir gelişme gibi duruyor. ender 3 v2 de nasıl oluyor upgrade bir de ona bakayım 🙂

  • sawgent @sawgent

   @prometrik Ender3 v2 baskı hacmi açısından da bence giriş için iyi. Eğer ilerde daha hacimli nesneler basılacak olursa yada baskı tipini reçine vs gibi farklı türlere evireceksen daha büyük hacimli ve daha gelişmiş makinelere geçebilirsin. Iron Man zırhı basan vardı hatırladığım kadarı ile Ender3 ile.

   Otomatik tabla ayarı basit bir geliştirme aslında. Yaygın bir model olduğundan bolca içeriği mevcut youtube ve forumlarda. Gerek geliştirme anlamında gerek sorun çözümü anlamında.

 • cgdincer @cgdincer

  Fazla para verme pro olanı al. Otomatik tabla ayarı çok elzem değil. Ekran hiç gerekli değil, zaten raspberry pi alınacak, şart. Yazıcıda en önemli şey kontrolcüsü.

 • Mustafa Yeşil @mujjer

  https://youtu.be/DzZMrbRqUyU
  Bazı upgrade bir şeyler yapılabiliyor izlemeni tavsiye ederim

 • scorptr @scorptr

  Otomatik tabla ayari olan bir modelle baslamani oneririm obur turlu erken bıktırır