TeknoSeyir Model Portföyümüz

KCHOL
ARCLK
FROTO
TUPRS
KOZAL
AKBNK
DOHOL

> EKLENECEK OLANLAR (2023)
PGSUS
KRDMD
PETKM (isteğe bağlı)

> ÇIKARILANLAR
KOZAL

Takip Edinlenler Listesinde
HUNER
SNGYO
EUREN
ALARK
ISGYO

TCELL'i 16 ekimde eklenmiştir.
KOZAL 26 eylülde eklenmişti.
FROTO 18 Ekim de eklenmiştir.

29 Temmuzdaki Model Portföyümüz

ODAS, SASA, TUPRS, SISE. THYAO

Telegramdan her zaman yayınlamaya çalıştım, yazan eden olmadı. Alanlar var mı bilmiyorum önceki aylarda oluşturuldu devam etmekte.

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 26 / 33

Doğu Perinçek Çin televizyonuna cıkmıs la 😀

[中国新闻]外国政党眼中的中国共产党 土耳其爱国党主席佩林切克:土耳其和中国的团结将成为21世纪的典范|新闻来了 News Daily

外国政党眼中的中国共产党·土耳其爱国党主席佩林切克:土耳其和中国的团结将成为21世纪的典范。【欢迎订阅新闻来了频道】:https://bit.ly/2OrHnsd■□更多精彩新闻内容■□《速览中国》播放列表:https://bit.ly/3eJNYci《环球视野》播放列表:https://bit.ly/2OYgF...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Sarı bina diyorum kardeşim nasıl bulamıyorsun!"

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaptım ama sor niye? Ben de bilmiyorum yaptım işte 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Bi süredir binaya internet bağlansın diye bekliyordum. Ben 4 ay önce başvuru yapmıştım, binadan biri 8 ay önce başvuru yapmış. Neyse bir de TT bölge müdürlüğüne gideyim dedim. Altyapı onay ve kazı aşamasındaymış. Ulan ne olacak şimdi daha ne kadar bekleyeceğiz Superbox'ta çok pahalı kalıyor derken personel #Magnet diye bir hizmetimiz var dedi. Daha önce hiç duymamıştım meğer Suberbox'ın #TürkTelekom versiyonuymuş.

99₺ 100GB
129₺ 200GB
179₺ Limitsiz

Paketleri var. #Altyapı olmayan yerlere veriyorlarmış. Bir de ufaktan o daire dışında kullanılamaz gibi bi şey söylüyorlar ama sınırlayacak bir şey yok anladığım kadarıyla. Neticede mobil hat üzerinden kullanılıyor. Benim gibi haberi olmayan mağara komşularım varsa diye yazayım dedim 😄

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/magnet-tarifeleri.aspx

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

aynı ekranda çocukla oynayabileceğimiz platform oyunu var mı? biri klavyeden biri joypad ten oynayacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2017 de açtığım davamın sonuna geldim.
+Sıfır km aldığım aracımın fabrikasyon hata nedeniyle motoru 17binde ve 21binde rektifiye oldu. Bayi, çağrı merkezi, mail, mahkeme dava-dava, BAM, temyiz, yargıtay derken müspet sonuç geldi ve misli ile değişim onandı. 2 ay önde dava onanınca 3. tamirat ve 30bin TL para teklif edildi.
+Bu teklifin ardından icra infaz kurumuna başvurdum, kurum rutin prosedür olarak aracın misli var mı varsa nedir eğer yoksa bu araç şuan sıfır km olsaydı emsal bedeli nedir diye ticaret odasına yazı yazdı, ticaret odası biz bilmiyoruz herhangi bilgiye de ulaşamadık diye cevap döndü.
+Bundan sonraki süreç icra infaz kurumunun atayacağı bilirkişi ile ilerleyecek. Aynı sorulara cevap istenecek, aracın misli var mı varsa nedir yoksa sıfır olsaydı bedeli nedir?
+7-8 aylık bir süreçten söz edildi, daha kısa da sürebilir...

Öğrendiğim işinize yarayacak bazı bilgiler;
1# Misli ile demek benzeri demek ve ancak aynı malın yenisi varsa yenisi ile değişim demek. Kozmetik değişiklik olsa dahi güncel tutarlar belirleniyor.(Birinde sunroof var diğerinde yok gibi)
2# Araçta gizlenmiş bir ayıp varsa süre aşımı diye bir durum söz konusu değil, garantisi doldu şikayet etmekte gecikti diye bir şey yok, gizli ayıp olup olmadığını bilirkişi beyan eder. (Benim davama üç bilir kişi raporu sunuldu son iki tanesi heyet halinde)
3# Mahkeme boyunca aracın kullanımına devam edilmesi ve kilometresinin yükselmesinin davacı açasından hiçbir olumsuz tarafı yok, hukuki süreç boyunca aracı mevcut hali ile kullanmaya devam etmeniz davalı tarafın elini güçlendirmiyor.
4# Sorunları bayiler yada distribütör ile çözmeye çalışmak manasız, kimse böyle kıymetlerin değişimi vs konularda elini taşın altına koymuyor. İyi bir avukat ile hemen hukuki sürece başvurmalısınız.
5# Eğer aracın misli varsa ama ellerinde yoksa bir üst versiyonunu yada modelini, örneğin C segment stokta yok D segment vermek gibi bir durum söz konusu değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 23
 • Omer @omerf97

  @daralik evet sadece surecin cokca daha uzayabilecegi ihtimali olmasi durumundan bahsetmek istedim. Malesef turkiye gibi enflasyonist ulkelerde surec uzadikca maddi değerler pul oluyor

 • Vizuvv @vizuvv

  @omerf97 Bu dediğiniz ile alakalı aklımda 40 soru var, yani dolar düşer mi çıkar mı ÖTV baremleri yukarı kaydırılır mı, zararlı çıkar mıyım vs vs. Vergini borcunun anında alıyor devlet ama hakkını 6-7 yılda alabiliyorsun geriye hak kalmışsa.

 • Omer @omerf97

  @daralik Allah kimseyi %100 haklı olsa bile mahkemeye düşürmesin. Yaşadığımız şeyleri anlatsam roman olur

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Öncelikle yılmayıp işin peşini bırakmadığınız için, kendim adıma bir tüketici olarak teşekkür ederim. Bu süreçte harcadığınız avukatlık masrafları gibi giderleri de karşı taraf ödeyecek mi? Bunu da merak ettim doğrusu.

  Diğer merakım da mark modeli şifreli de olsa paylaşır mısınız? Misal halkın arabası posat...

  • Vizuvv @vizuvv

   Rica ederim, umarım bu bilgilere hiç ihtiyacınız olmaz. Evet tüm yargılama, bilirkişi ve avukatlık ücretleri karşı tarafa yüklendi. Sadece davayı ilk açarken 2bin TL civarı bir para çıkmıştı cebimden (miktar daha az olabilir).
   Hazırladığım ilk metinde detaylıca marka modeli yazmıştım ama gönderimi neticelendirmeden önce sildim. Çünkü bu benim başıma gelen münferit bir olay ve çok iyi biliyorum ki aynı marka model araçları 500-600 bin km sadece periyodik bakım yaptırarak kullanan insanlar var. Marka model karalaması şeklinde anlaşılabilme ihtimali olduğu için yazmadım.

çocuklara ingilizceyi oyunla öğretecek bir uygulama vs varmı pc de olması tercihimdir.
cambly falan çok pahalı fazla bütçemiz yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
ilker paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

Yurtdışına taşınma ihtimalim yükseldiği için masaüsü bilgisayarımı monitörü ile satmam gerekebilir yakın zamanda. fiyata 4000 TL düşünüyorum. siz ne dersiniz fiyat için?

İşlemci: i5 7400
Anakart: Asus Prime B250M-A
Ekran Kartı: Zotac GTX 1050 TI
Ram: Corsair 16 GB (8x2) Vengeance Lpx DDR4 2400 Mhz CL16
PSU: Thermaltake TR2 600W 80+
Harddisk: Seagate 1 TB Barracuda
Kasa: Corsair Carbide Spec-01 Mid Tower
Monitör: Asus VP239H 5ms 60hz IPS 1080p

BeğenFavori PaylaşYorum yap