Amazon Prime ile Twitch Hesabını Bağlayarak TeknoSeyir'e Ücretsiz Abone Olma Rehberi

Eylül 2020'de Amazon'un Prime sisteminin Türkiye'de hizmete girmesiyle birlikte Gaming tarafındaki avantajlar da sunulmaya başlandı. Bunlardan biri de Twitch'te bir yayıncıya her ay abone olup hem yayıncıya destek olmak hem de abonelik ayrıcalıklarından faydalanmak.

Teknoseyir Twitch kanalına Prime ile abone olmanız için Amazon Prime hesabınızın Prime Gaming üzerinden Twitch hesabınızla bağlanması gerekiyor.

1) İlk önce şu adrese giriyorsunuz
https://gaming.amazon.com/
ve sağ üstteki oturum açma yerinden Amazon hesabınızla oturum açıyorsunuz. Bu aşamada telefon numarası isterse "not now" diyerek atlayabilirsiniz.

2) Prime Gaming'de Amazon hesabınızla oturum açtıktan sonra Prime Gaming'i Etkinleştir butonuna tıklıyorsunuz.

 

3) Prime Gaming'i etkinleştirdikten sonra sol taraftaki "Twitch Hesabını Bağla" butonuna basarak Twitch hesabınızı bağlayabilirsiniz.

 

4) Hesabı bağladıktan sonra https://www.twitch.tv/teknoseyir adresine gidip "Abone Olun" butonuna tıklayıp "Prime ile ücretsiz abone ol" kısmından TeknoSeyir'e Prime ile ücretsiz abone olabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Geliyor gelmekte olan… #yakında

Ne zaman geleceği henüz belli değil.

Haberin kaynağı: https://www.reddit.com/r/Vanced/comments/hsghyg/a_little_sneak_peek/

Sabırsızlara ve meraklılara, Vanced ekibinden ayrıca modlanmış uygulamanın linki: https://www.reddit.com/r/Vanced/comments/hf1jad/other_i_added_sponsor_block_support_to_youtube/

#android #youtube #vanced #youtubevanced #sponsorblock

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 22

Müsaadenizle Turkcell'e buradan en "İÇTEN" dileklerimi iletmek istiyorum.

1 haftalık 1 GB paketi 24 liraya, 3 haftalık 10 GB'ı 90 liraya satıyorlar resmen. Bu nasıl kalite bu nasıl müşteri deneyimi arkadaş. Bir şey de yapamıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Meraklısına arkadaşlar kaçırmayın. Aralarında güzel kurslar var tamamı Türkçe. Bu gece sona eriyor en azından ekleyin stokta kalsın.

https://twitter.com/yavuzsyildiz/status/1194246994925170699

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12
serhanhepsen paylaştı.

#Windows10ipuçları #Windows10 Mobile Hotspot açılışta otomatik çalışması için notepad açıp Add-Type -AssemblyName System.Runtime.WindowsRuntime
$asTaskGeneric = ([System.WindowsRuntimeSystemExtensions].GetMethods() | ? { $_.Name -eq 'AsTask' -and $_.GetParameters().Count -eq 1 -and $_.GetParameters()[0].ParameterType.Name -eq 'IAsyncOperation`1' })[0]
Function Await($WinRtTask, $ResultType) {
$asTask = $asTaskGeneric.MakeGenericMethod($ResultType)
$netTask = $asTask.Invoke($null, @($WinRtTask))
$netTask.Wait(-1) | Out-Null
$netTask.Result
}
Function AwaitAction($WinRtAction) {
$asTask = ([System.WindowsRuntimeSystemExtensions].GetMethods() | ? { $_.Name -eq 'AsTask' -and $_.GetParameters().Count -eq 1 -and !$_.IsGenericMethod })[0]
$netTask = $asTask.Invoke($null, @($WinRtAction))
$netTask.Wait(-1) | Out-Null
}

$connectionProfile = [Windows.Networking.Connectivity.NetworkInformation,Windows.Networking.Connectivity,ContentType=WindowsRuntime]::GetInternetConnectionProfile()
$tetheringManager = [Windows.Networking.NetworkOperators.NetworkOperatorTetheringManager,Windows.Networking.NetworkOperators,ContentType=WindowsRuntime]::CreateFromConnectionProfile($connectionProfile)
if ($tetheringManager.TetheringOperationalState -eq 1)
{
"Hotspot is already On!"
}
else{
"Hotspot is off! Turning it on"
Await ($tetheringManager.StartTetheringAsync()) ([Windows.Networking.NetworkOperators.NetworkOperatorTetheringOperationResult])
}

kodunu yapıştırıp hotspot.ps1 adıyla C:\ dizinine kaydedip Görev Zamanlayıcıda
Yeni görev oluştur->Tetikleyiciler(herhangi kullanıcı oturum açtığında)->Eylem(powershell.exe -windowstyle hidden -ExecutionPolicy Bypass C:\hotspot.ps1)
yapıp kaydedince oturum açıldığında Mobile Hotspot otomatik açılacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#deprem Herkese geçmiş olsun arkadaşlar. Öncelikle bir deprem çantası hazırlamanız iyi olur. Daha sonra müsait bir zamanda daha fazla bilgi paylaşmaya çalışacağım. Sen kimsin diye merak eden olursa deprem konusunu mühendislik oalrak lisans eğitiminde almış bir kişiyim. Şimdilik sakin olun. Muhtemelen yakın zamanda başka büyük deprem olmayacak okuduğum ilk açıklamalara göre. Ancak bir süre için tetikte olmakta fayda vardır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14
 • Batuhan @achfighter

  Gölcük depreminde yaşayanlar bilirler. Merkez üssüne yakın olanlar bırak diğer odaya gitmek ayakta durmakta zorlandık derler. Deprem çantasını beslenme çantası gibi boynumuza asıp gezmeyeceksek bana mantıksız geliyor. Çantaya erişmeye çalışana kadar ölürüz zaten.

  • erigma @erigma

   Çanta yakında olursa ulaşamazlar mı ? yani yüzde 1 artırsa yaşama şanslarını o bile bir şey bence.

  • prometrik @prometrik

   Öncelikle gölcik konusunda, dayanıksız zemine dayanıksız binalar yapılmıştı ve etkisi çok ağır oldu. Bunun dışında merkez üsse yakınlığına ek deprem dalgasının ilk kısmı etkisi daha az, ikinci ve üçüncü kısmı ise yıkıcı etkisi yüksek kısımlarıdır. Bunları da açıklamayı düşünüyorum.

   Elbette deprem çantasını boynunuzda taşımanızı kimse söylemiyor. Ancak ihtiyacınız olduğunda ulaşabiliyorsanız bu eşyalara bir yerde, bildiğiniz bir yerde ulaşmanız ve hepsinin bir arada olması çok faydalı olacaktır. Kaldı ki sizin perspektifte doğrudan yıkıntı altında kalınacağı varsayılıyor. Evet bazı yapılar yıkılır ve durum oluşur. Ancak çevreniz yıkılmayan yapılar olacaktır. İşte böyle bir zamanda bu kişiler yıkıntı altında kalanlara ve afad gibi tecrübeli ekiplere yardım ederek yıkıntı altında kalanların çıkarılmasında rol alacaklardır. Şimdi bu yardımcı kişilerde deprem çantası olsa da size o deprem çantasındaki ilk yardım malzemeleri ile yardım etseler nasıl olur? Yoksa beslenme çantası gibi bunu mu taşıyacağım deyip hiç hazırlamasalar, sonra o telaş içerisinde ilkyardım malzemesi bulamasalar ve sizi öyle bıraksalar daha mı iyi olur?

   Pesimistlik bir yere kadar. Biraz daha geniş düşünün. Bu yararlı bir şey olmasa bunca kişi söylemez herhalde. Evcililk olsun diye konuşmuyor afad, akom ve bir dünya professör. Bu kadar önyargılı olmayın. Başkalarını da yanlış yönlendirmeyin lütfen.

  • Batuhan @achfighter

   @prometrik Daha önce defalarca çanta hazırladık. İsteyen hazırlasın. Bir süre sonra herkes unutuyor zaten. Ben gerçekleri söylüyorum. Kimin deprem çantası hazırdı. Belki binde bir. Bir daha ki depremde de aynısı olacak ama hazırlayın siz yine de.

 • empty @empty

  En iyi yiyecek ton balığı. 3 - 4 yıl ömrü oluyor konservelerin. Vücuda ne lazımsa hepsi içinde var. İster çiğ ye ister pişmiş. Son kullanma tarihini ilk gördüğümde bende hayret etmiştim. 🙂 (Tenekeside 2 - 3 lira felan çok ekonomik.)

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  Telefon yerine PMR bir telsiz çok daha iyi iş görür.

 • empty @empty

  @ali1928 @sunbeam dardanelin alt markası tonkinos 80 gramı 2.5 lira. Ekşide yok kılçık çıkıyor felan demişler. Kaç kutu bitirdim böyle bir şeyle karşılaşmadım. Büyük ihtimal şirket elemanı felanlar. Tadı benim nezdimde güzel, tavsiye ederim.

Malum yeni nesil Ryzen Serisi çıktı ve bir önceki nesil işlemci ve anakartlar indirime girdi.
Hazır indirim yakalamışken bende bir upgrade yoluna gittim. Amacım Ortalama bir Ryzen 7 işlemci ile iyi bir anakart ve ram 3'lüsünü buluşturmaktı.

Bu nedenlerle aşağıdaki parçaları seçerek bir mevcut sistemin ana bileşenlerini upgrade ettim.

Neden Ryzen 7 2700?
Çünkü işlemci en başta 65 Watt. Her zaman 65 watt işlemcileri sevmişimdir. 95 wattlık hatta 105 wattlık işlemcilere göre her zaman daha fazla Overclock aralığı ve fiyat performans başarımı göstermekte. En yeni nesil Ryzen Serisine hiç bulaşmadım. Çünkü giriş seviyesi anakartlar bile 1600 liralarda geziyor. 3700X 2400TL liraya belki bulunabilmekte. Bunun dışında hem Render aldığım ve bazende oyun oynadığım için 6 çekirdek 3600 ya da 2600 serisi almaktansa 2700 çok daha mantıklı geldi. 1800X'in performansını 65Watt ile verirken ilk nesile göre çok daha iyi bir bellek ve işlem performansı sunuyor revize sürüm olduğu için. Bellek optimizasyonu sorunsuz. Üstelik üstündeki 2700x'e ufak bir OC işlemi ile rahatça erişiyor.
Ryzen 7 2700 1600 Liralara bulunurken 2700X 2150TL civarına satılıyor. Aradaki fiyat farkına daha iyi bir anakart ya da bellek alınabilir. O nedenle tercih 2700'den yana.

Neden ASUS ROG Strix B450-E Gaming?
Çünkü pek çok X470 anakart, özellikle MSI Gaming Carbon veya ASUS TUF Gaming ya da Gigabyte Aorus Ultra Pro ya da Aorus Elite modellerinden çok daha iyi bir VRM tasarımına sahip. Bu da daha stabil overclock değerleri ve az ısınma demek. X470 Crosshair Hero modelinde kullanılan VRM ve Mofset tasarımını taşıyor. Üstelik iki adet nvme M2 Slotu var ve ikiside PCIE 3.0 ve X4. Bunun dışında Wifi Modülü anakarta ek olarak geliyor. Anakart üzerinde Wifi modülü için de M2 Pcie girişi mevcut. Bluetooth özelliği de mevcut. Kablosuz kulaklık kullanan biri olarak bu özellikte çok iyi oldu açıkçası.
Anakart üzerindeki Fan girişleri sayısı 6 adet. İki adedi Pompalarla direkt uyumlu. Malzeme ve bileşen kalitesi Crosshair Hero seviyesinde. B450-F Gaming'ten bu noktada ayrılıyor. Giriş seviyesi kalitesiz hatta bazı anakartlarda 8+3 diye yazılıp aslında 4+3 olduğu görülen sahte VRM'lere sahip anakartlara para vermektense bunu almak çok mantıklı..
Çünkü optimum işe yarayacak bir X470 anakartı 1800-1900 liradan başlıyor.
Üstelik üst bileşen kalitesinde ve X470 Crosshair izlerini taşıyan B450 olmasının yanında
Daha yüksek bellek frekans desteği ve ileride upgrade yapacağım yeni nesil 3700X, 3800X, 3900X işlemcilerine geçiş daha sorunsuz ve sıkıntısız olacak..

Neden GSKILL SniperX 2x8GB 3200 DDR4?
Pek çok ram firması artık RGB destekli ramler üretiyor. Bu durum performansa hiç bir etki yaratmasa da boş yere iki katı parayı sırf RGB'li diye sokağa atmak çok mantıksız olurdu. SniperX modeli metal bir soğutucu ile geliyor. Sade ve Performanslı bir ram modeli. Burada da tercih bu nedenle bu ramden yana oldu.

4 yıla yakındır kullandığım Intel Corei7 5775C işlemcim, anakart ve ramlerimi böylece emekliye ayırdım. Oyun performansından yana bir sıkıntım yoktu lakin render süreleri yüzünden son dönemde biraz canımı sıkmaya başlamıştı.

Yani aldığım parçaların fiyatları da şu şekildeydi;
RYZEN 7 2700 - 1660TL
ASUS ROG STRIX B450-E GAMING - 1005TL
GSKILL SNIPERX 2X8 3200MHZ DDR4 - 611TL

Bütçeyi aşağıya çekmek isteyenler tabi ikinci el garantili parçalara da yönelebilir.

#SistemTavsiyesi #sistemtoplama #amd #ryzen #anakart #işlemcirehberi #işlemci #teknoseyir #TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22

Oyuncu Koltuğu Kullanıcı Yorumu(1099 TL)

Önceden geniş siyah ofis koltuklarından kullanıyordum.Biraz fazla yüklenme sonucu 4 yıl sonunda  kırıldı ve uzun süre,ucuz ve rahat koltuk arayışındaydım.Burada ve başka forumlarda da sordum.Baktım 300-400 TL vereceğim koltukların hiçbir özelliği yoktu.Kırılan koltuğuma benzer koltuklar da 700-1000 TL arası fiyatlara gelmişti.Bende Calitte markasının Harley serisinden bir koltuk almaya karar verdim.12 taksitle 1300 TL fiyata geldi.Ürün linkini bırakıyorum:

https://calitte.com/urunler/oyuncu-koltugu/harley-cx-kirmizi/

Özelliklerinden kabaca bahsedersek;

+Kolçaklar, ileri-geri ve yukarı-aşağı ayarlanabiliyor.Yukarı-aşağı ayarlanması için kolçağın yanına bir kilit koymuşlar.Basılı tuttuğunuzda istediğiniz gibi kaldırıp indirebiliyorsunuz.

Ayrıca kolçaklar oldukça geniş,yani kolun dışarıya kayması gibi bir durum olmuyor.

+Tabi ki oturma yerini de istediğiniz yüksekliğe göre ayarlayabiliyorsunuz.

+Koltuğun sırt kısmını da belli bir açıda yatırabilme özelliği var.Koltuğun alt kısmından bunu sıkıştırıp istersek yatırmadan da kullanabiliyoruz.

+Takılıp, çıkarılabilen bir boyun destek yastığı bulunuyor.

+Attığım linkte fotoğraflarda göreceksiniz, bel kısmı kavisli şekilde iniyor.Bunun sebebi özellikle bel boşluğu olanların ve uzun süre bilgisayar başında benim gibi uzun süre geçirenlerin belini sarıp,daha rahat ve uzun bir süre oturabilmesini sağlamak ve bunu başarıyor.

+Farklı renk çeşitleri var.

Ürün 3 parça halinde geliyor.Zaten sitesinde montaj videosu da var, onu izleyerek kolayca kurulum yapılabiliyor.Üründen 1 puan kırmamın tek sebebi piyasada suni deri dışında neredeyse başka malzemenin kullanıldığı bir koltuk kalmadı.Benim evim sıcak ve bilgisayar başında çok süre geçiren biri olarak yazın suni deri beni çok terletiyor.Yani kullanılan malzemeden kırdım ama bu zaten çoğu kullanıcı için sorun bile olmayacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 500 gb kadar mühim verilerim saçma sapan bir nedenden dolayı uçtu. Diski formatlamadım, üstüne veri yazmadım vs. Recuva 2 saat taradı ancak bulduklarını da kurtaramadı. EaseUS programı bütün klasörleri şuyu buyu kurtarıyor amaaaaaaaaaaa 500 lira para istiyor. Yok mudur bu işin farklı yolları ? tam böyle zor durumdaki adamın kanını emelim durumu var ama bilmiyorum ne yapıcam. 🙂

Edit : R-studio ile verilerin baya büyük çoğunluğunu kurtardım. Yaklaşık 3 gb kadar kayıp oldu ama büyük oranda baya da işime yaradı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 43