(ÇÖZÜM) Microsoft Mağazası Diğer Disklere Uygulama / Oyun Yükleyememe

Bu benim sorunumu çözme şeklimdir, herkeste çalışırmı bilmiyorum ama umarım işinize yarar. Eğer diğer disklere dokunmadan sadece C:'ye format attıysanız klasör izin ayarlarında bir sorun var demektir. bunu düzeltmek için diğer disklerin izin ayarlarını varsayılana almalıyız.

-Başlat'a yazarak veya Windows + R kısayoluyla açılan panele cmd yazarak komut satırını açın.

-Bütün diske, içindeki her şeye bu ayarı uygulamamız gerek. Örnek olarak D sürücüsü için kod bu. Bu kod sadece izinleri sıfırlayacak, dosyalarınızı silmeyecek. İzinleri Windows varsayılanına getirecek.

 • icacls D: /reset /t /c /l

Kodu kopyalayıp komut satırına CTRL + V ile yapıştırabilirsiniz. D yerine diskiniz kodu neyse onu yazmalısınız. Kolay gelsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Abdullah hanim beni ikna etti

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Rafta duran ps3 ü indirip çeşitli kürek işlemlerinden sonra hdd i doldurdum oyunlarla. (aşırı kolaylaşmış youtube thanos mağazası diye arayın çıkar)
Ama midnight club los angeles diye bir yarış oyunu var çok iyi yahu. Arcade yönü ağır basıyor. Şiddetle tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dünyanın farklı yerlerinde ki şehirlerden birini seçiyorsun ve oranın yerel radyosu eşliğinde sokakları geziyorsun araçla, şuan Chicago şehir merkezindeyim, bir de bu yayınlar canlı olsaydı süper olurdu. İstanbul ve İzmir'de var, yurtdışından yurtiçine dönünce fark çok 😀

https://driveandlisten.herokuapp.com/

Drive & Listen

Listen to local radio stations while driving through the cities around the world.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Teknoseyir Arşiv

Arşiv Güncelleme Tarihi: 30.05.2020 Saat: 19:52

Son Güncelleme: Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2020/22 Eklendi.

#HaftalıkGündemDeğerlendirmesi , #TeknolojiveBilimNotları ve #TozluRaflar bölümleri sürekli güncel.

Meraklısına 🙂

Aşağıdaki dosya boyutları aylık güncellenir. 01.06.2020 tarihi itibarıyla aşağıdaki gibidir.

Haftalık Gündem Değerlendirmesi 30,8 GB (33.176.380.483 bayt) 'dır.

Teknoloji Ve Bilim Notları 6,30 GB (6.766.532.927 bayt) 'dır.

Tozlu Raflar 14,3 GB (15.449.225.971 bayt) 'dır.

Bonus Videolar 5,84 GB (6.279.582.502 bayt) 'dır.

(YENİ) Oyun Gündemi 3,50 GB (3.769.244.334 bayt) 'dır. (Yükleniyor...)

Karantina Sohbetleri - Canlı Yayın 6,30 GB (6.765.638.036 bayt) 'dır.

Arşivin tamamı 67,2 GB (72.206.604.393 bayt) 'dır. (Videolar Dahil)

Arşiv Link:  Google Drive

#HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #Arşiv
Arşivlik olduğuna inandığınız içerikler varsa özellikle eskilerden söylerseniz eklerim. 🙂

Dip Not: Arşivin tek amacı değerli içeriklerin toplu halde bulunması ve arşivlemek isteyen arkadaşlar var ise onlara hazır düzenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20

Apple Watch 5 Series İncelemesi

Hazır pandemi de evdeyken bir kaç kalem yazayım dedim 1 ay kullandım cihazı.

Bu inceleme de youtube videolarındaki reklamcı, gereksiz süslemeli anlatımlar sadece saatin özelliklerinden bahsedip kapatıp kullanacak kişiye bir faydası olmayan türden bir yazı olmayacak tüm gerçekleriyle anlatılacak.

Önceden de kullanıp deneyimlemek istiyordum en sonunda gözü karartıp uygun fiyatlı almıştım. Prensipte saat özelliğinin yanında bir çok işlevi olan bir ürün. Hatta saat özelliğinin önüne geçiyor bazıları.

Tasarım ile başlayayım bu konuda aslında kullandıktan sonra fikrim değişmeye başladı.Kendi deneyimlerim belki hiç youtube kanallarında çekilen videolarda da söylenmiyordur ama yuvarlak saat sanki daha oturaklı gibi duruyor saatlerde. Apple watch kare bir tasarım olmasından dolayı yuvarlak bir kadran seçince oturmamış emanet duruyor gibi bir görüntü veriyor. Tabi tamamen kişisel zevk bu herkes böyle düşünmeyebilir belki de ben saatlerin yıllar boyunca yuvarlak şekilde olmasından mütevellit böyle düşünüyorum. Ama yinede apple'ın kullandığı malzeme kalitesiyle dışarıdan bakınca çok güzel duruyor saat. Çok fazla insan sordu bu saat nedir diye. Kare şeklinde kadranlar var onları yapınca çok güzel oturuyor ekrana ama yuvarlak olunca kenar köşeler boş kalıyor çeşitli fonksiyonlarla dolduruyorsun oraları. Ancak bir gün apple yuvarlak saat çıkarırsa kesinlikle alır denerim onu.

Sonuç olarak saatlerin yuvarlak olması bence daha güzel.Tabi kii sizin için kare de iyi olabilir.

Saat telefon ile çok güzel bağlantı kuruyor. İphone kullananlar görmüşlerdir bluetooth'u kontrol panelinden kapatınca ilk önce rengi beyaz olur uyarı verir orda bazı cihazlarla bağlantıyı kesmez diye. İşte apple watch öyle çalışıyor onun sayesinde hem bluetooth'u sürekli açıp şarj yemesini engelliyorsunuz hemde durmadan başka cihazlara bağlanmaya çalışmasını engelliyorsunuz. Beyaz hale getirince tüm özellikleri çalışıyor saatin. O yanını çok sevdim yapmış adamlar.

Saati ilk aldıktan sonra fark ettim ki telefona daha az bakar olmuşum tüm bildirimler saate geldiği için telefonun ekranı da az açılmış oluyor onunda pil tüketiminde faydası oluyor bir nebze. Saatteki bildirim sistemi de çok güzel gelen bildirimlerin tasarımları bile çok iyi ayarlanmış ama bir süre sonra biraz da insan daha mı çok bağımlı oluyor tam emin olamadım. Yani insanı anksiyete kadar götürebilir sürekli bildirim geliyor ya bileğinde birde hemen bakma hissiyatı doğuruyor bir işle uğraşırken saat titrediğinde hemen kafanı çevirip saate bakıyorsun, saati almayı unuttuğunda da hemen telefona bakıyorsun. Bildirimlerin iyi yanı da var diğer yandan biraz olumsuz özelliği de olabiliyor.

Saatin spor yapma kısmına gelince bir kaç nokta var orada. Gerçi şu pandemiden dolayı o da yarım kesiliyor da 3 hafta falan spor salonunda kullandım spora giderken. Saatte yaptığın sporu seçiyorsun ancak ona özel bir durum yok aslında tamamen kalp hızından tahmini kalorini ölçüyor o kadar. Yani yürüyüş yaparken, koşarken de nabzın hızına göre kalorini hesaplıyorsa spor yaparken de aynı özellik. Onu biraz araştırdım sonra bu yeni nesil spor aletleri de teknolojik bluetooth özellikli çıkmaya başlamış saati cihaz ile bağlandığında o zaman çok doğru sonuç veriyormuş da türkiye'de nereden bulacaksın öyle bir spor salonu yani nabzına göre kalorini veriyor. Yine de insanı motive ediyor ama üst tarafta dakika da saydığı için aletler arasındaki süremi de kolayca saate bakarak ölçüyordum tam 1 saat olunca sporu falan bırakıyordum vs. o işe yarıyordu.

Birde içindeki sensör çok iyi çalışıyor saate hiçbir komut vermediğiniz halde yürürken koşarken aradan 4 5 dk sonra uyarı veriyor siz yürüşe mi çıktınız o zaman değerleri kaydedelim diye bende hep kaydet'e basardım arada dönüp bakıyorsun işte. Haftalık bildirim geliyordu toplam kaç kilometre yürüdüğün ben genelde hafta boyunca ortalama 65-70 kilometre yürüyormuşum pandemiden önce şuan 20 km ancadır 🙂

Airpods da olduğundan dolayı telefon-saat-airpods uyumu mükemmel. Sporda, dışarıda  falan telefonu çıkarmadan saatten her şeyi hallediyorsun ses açıp kapama olayı da saatten yapılıyor telefona gerek kalmıyor aslında sim kart olayı bizim ülkede olsaymış telefonu evde bırak çık o derece telefonu aratmıyor. Siri sayesinde arama, mesaj atma, son arananları görme saatten arama gibi işlevler on numara çalışıyor. Hele de saatten konuşmak acayip güzel oluyordu. Hem sesi çok güzel veriyordu hemde mikrofonu çok iyiydi karşıdaki kişi anlamıyordu bile saaten konuştuğunu.

Saatin biraz pil olayı yorabilir insanı. 1 gün çok rahat yetiyor orda bir sıkıntı yokta işte bir gün yetiyor ertesi güne şarj etmeden çıkamazsın. çıkarsında yarı yolda bırakabilir seni. Yorma kısmı dediğim işte her gün illaki şarj istemesi ne telefonu, airpods pro'yu, saati her gün böyle şarj olaylarını takip etmek can sıkabiliyor. Apple bataryayı artırabilse biraz en azından 3 4 gün tam özelliklerin çalışsaymış çok iyi olurmuş cihaz.

Ekranı güzel her ortamda net görüyorsunuz. Kadran çeşitliliği az apple'ın artırması gerekiyor.

Ağırlık olarak da güzel kolu yormuyor takınca sağ sol bilek ayarı var istediğin şekilde takıp kullanabiliyorsun saat ona göre şekilleniyor hangi bilekteyse. Sensörü de güzel bilekte ağrıtmıyor.

Cihaz genel olarak böyle daha da fazla uzatmamıza da gerek yok aslında son yorumu düşüncemi de belirteyim. Cihaz güzel bir yandan aksesuar özelliğinde hoş duruyor. Hayatını değiştiriyor mu? Hayır, değiştirmiyor. Olmasa da olur yani ama işlevsel bazı şeyleri kolaylaştırdığı aşikar. Ha abd de ki gibi uygun olsa 300 400 dolar mıydı neydi al kullan çok düşünmezsin ancak burada 3300 tl yani telefon fiyatı kadar değeri var. Ben yanına kayış alamadım 300 tl ye satılıyor sitesinde kendi kayışları dışarıda orjinali 30 dolara bulunuyor. O yüzden dolar bazında alınınca pek bir anlam yüklemeye gerek yok saate al geç kullan sıkılırsan ara ver çekmece de kalsın ancak türkiye'de durum öyle değil daha fazla beklentiye giriyoruz. Ben 2750 tl ye aldım 1 hafta kullanılmıştı ama apple mağazasından alındı 2600 tl ye sattım. Satarken zarar ettirmedi yani yalan olmasın piyasası güzel iyi gidiyor ikinci elde.

Benim param var, parayı önemsemem diyorsanız alın memnun da eder ama tam tersi yoksa hiç kendinizi zorlayıp borca girip almaya değmez gerçekten. Almadan önce belki dışarıdan çok büyülü güzel bir şey gözükebilir ama dediğim gibi 3000 tl ye yakın para verip kendinizi zorlayacaksınız almayın.

Şimdilik benden bu kadar sağlıkla kalın.. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rsezer @rsezer

  Ben sağlık takibi kısmını geliştirmelerini bekliyorum, bir ara devamlı diyabet takibi de yapacak diye haberler çıkmıştı ama o teknoloji hala yok ortada, saatlere gelmesi de kısa-orta vadede mümkün değil gibi. Nabız dışında bir şeyler yapabilirlerse tekrar bakarım neler varmış diye. İncelemenizin kişisel kullanımınızı ve ona bağlı sonuçlarını içermesi güzel olmuş.

  • Koray @koraysuna

   Teşekkür ederim. Ekg özelliği geldi bu sene yeni güncelleme için yapıldı. İnsanlar forumlar gelsin gelsin deyip durdukları şeyi sadece 1 kere özelliği açtılar diye denedim pek bir işe yaramıyor yani. Dediğiniz gibi özellikler olursa sağlık için baya kullanışlı olur da şu durumda mümkün değil belki yıllar geçecekte bizdeki sağlık bakanlığı ile anlaşacaklar da öyle yapılacak.

  • joevitti @joevitti

   Devamlı diyabet takibi yapabiliyor hali hazırda. Dexcom ürünleri ile çalışıyor. Deri altına bir sensör yerleştiriyorsunuz tabi veri alması için.

   Bahsettiğiniz gibi haberler çıkmıştı, belki entegrasyon için tüm cihazları aradan çıkarıp direkt saate veri gönderecek şekilde bir çözüm çıkabilir.

   https://www.dexcom.com/g6-cgm-system

  • rsezer @rsezer

   @koraysuna Sağlık bakanlığı ile anlaşması gerekmez, çeşitli araştırmalar var, deri üstünden, ter analizi ile bir çok sağlık verisi analizi yapılabilecek deniyor. O teknoloji gelişir ve saatlere konursa çpk faydalı olur.

 • rsezer @rsezer

  Kullanıcı deneyimleri ölçüm doğruluğu konusunda henüz istenen yerden uzak olduklarını gösteriyor ama eminim 3-5 yıl içinde çok ileri bir seviyeye gelecek ve bunu saate entegre etmenin yolunu bulacaklar. Tip 2 diyabet olduğum için bana ölçük yaparak gidişatı göstermesi kafi, bu bilgilere göre kendimi daha iyi kontrol edebilirim. Tip 1 diyabetler içinse bu ölçüm işi hayati önem arz ediyor, buna göre insülin dozu ayarlıyorlar. %10-15 hatalı ölçmek ciddi sorunlara yol açar.

 • Frat Orak @fratorak768

  Para varsa tartışılmaz en iyi akıllı saat ama eğer para yoksa ne yapalım
  Hayaller Apple Watch gerçekler mi band😁😁😁😁

Gamze Hanım sinirlenmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

https://youtu.be/2F76si9yqIo?t=1680

Eski videoları izlerken şu videoya denk geldim. 40 dakikanın nasıl geçtiğini anlamadım açıkçası.

SPOILER ALERT!

Niyazi Saral, cebinden "depolama" ile ilgili bir entegre çıkardığında ve onu açıkladığında zevkten dört köşe oldum diyebilirim 😀 Uzaya gitmiş bir parçayı elinde tutmak, uzayın bir parçasını eline almak gerçekten ilginç bir andı 😀

SPOILER ALERT!

Bu videoyla ilgili çok önemli bulduğum bir anı paylaşmak istedim. Niyazi Saral, DK 28'de çok önemli bir konudan bahsediyor. Yerli üretim konusuna girmeyeceğim ama kendisine katılıyorum. Müthiş bir güvenlik açığı aslında. İstediğiniz gibi at koşturabilirsiniz. Kimsenin kolay kolay fark edemeyeceği bir durum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Niyazi Saral ile Tozlu Raflar

Sektörün duayenlerinden Niyazi Saral ile PC'lerin ülkemizdeki tozlu tarihine dalıyoruz. Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://g...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cyberpunk'ın ara sahneleri de FPS kamera açısıyla olacakmış. Şimdi benim anlamadığım, madem tüm oyun fpp olacak, karakter yaratma ekranına ne gerek kaldı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap