Merhabalar, sizlere bir sorum var. Kuzenim Aöf lisans okuyor yaşı 26 bildiğim kadarıyla 2023 yılına kadar tecil hakkı var. Eskiden eniştemi emanet edecek kimse bulamadığı için gidemedi 76 yaşında engelli babası tek yaşıyor. Şimdi dün tartıştık da ben aöf lisans bitince 2 yıl daha tecil edebilir diye biliyorum bunun akıbeti nedir ? Nasıl olur ben ona bedelli parasının bir kısmını vereyim gitme dedim ama kabul etmedi gitse gidemiyor da elinden geldiği kadar tecil ettirecek. Bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Ön Lisans ve Lisans Üniversite Mezunu askerlik tecil hakkı mezuniyet tarihinden itibaren 2 yıldır. Ancak bu süre 28 yaşınızı tamamlayacağınız yılın sonuna kadar olabilir.

 • eSa @esa

  İşte yüksek lisans kayıt yaptırmadan 2 yıl daha tecil olur mu onu öğrenebilsek

 • emrebn @emrebn

  Kendimden pay biçerek söylüyorum ben 2020 eylül'de mezun oldum. 2022 aralık sonuna kadar tecilim var sonrasında asker kaçağı gözüküyorum.

 • Doğa @doga

  Yüksek lisans yaparken askere gittim hocam. 26 yaşındaydım ve hiç tecil hakkı kullanmamıştım sene kaybı yaşamadan öğrenciliğim devam ettiği için. Ama evrak hataları yüzünden tecilim zamansız bozuldu, itiraz işleri saçma sapan uzadığı için de uğraşmayı bırakıp gittim. Sorsan 28'e kadar gitmeme gerek yoktu. Askere alım işlemimi yapan astsubay bile şaşırmıştı. Sizin durumda nasıl ne tecil olur bilemem ama okul ve askerlik şubesi arasında en ufak bir kopukluk olursa tecil falan kalmıyor ortada. Benzer mağduriyetleri yaşayan pek çok arkadaşım oldu.