Levent Pekcan’ın Sohbet’te bahsettiği “Her Avrupa Şehri”

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#FilmÖnerisi Chinatown.

Öncelikle çok uzun bir süredir film önerisi vermediğim için, daha önceden belli bir süre zarfında her cuma vermeye çalıştığım film önerilerini bir durumda topladım.

https://teknoseyir.com/durum/1461395

Bu durum ben film önerisi paylaştıkça güncellenecek. Bundan sonra daha sık film izlemeyi düşünüyorum, izledikçe öneri gelir. Ama şunu unutmayın ki her izlediğim filmi önermiyorum. Bu liste başkalarına benzemez 😀 Filmimize geçelim.

“Forget it Jake! It’s Chinatown.” Sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. İşte o söz bu filmden geliyor. Anlamı ise “Bazı şeyler ne kadar uğraşsanız da değişmez.” gibi özetlenebilir.
Ana karakterimiz Jake Gittes, Los Angeles’ta yaşamakta olan bir özel dedektiftir. Kendine has yöntemleri olan ve her yere korkusuzca girebilen gözü pek dedektifimize bir gün özel bir müşteri gelir. Kendini Ms. Mulwray olarak tanıtan bu kadın, eşi Hollis Mulwray’in kendisini aldattığını iddia eder ve Jake Gittes’ten kocasını takip etmesini ister. En başta bunun basit bir aldatma olayı olduğunu düşünen dedektifimiz Jake Gittes de Hollis Mulwray’i takip etmeye başlar. Ancak bir süre sonra Jake Gittes’i tutan kadının Hollis Mulwray’in gerçek karısı olmadığı ortaya çıkar ve Hollis Mulwray’in şüpheli ölümüyle de işler karışmaya başlar.

Bu filmde dedektif Jake Gittes rolünde Jack Nicholson, muhteşem bir performansla karşımıza çıkıyor. Açıkçası ben hem Jack Nicholson’ın oyunculuğuna hem de filmde kullanılan dedektiflik yöntemlerine hayran kaldım. Bazı sahnelerde bildiğiniz ağzım açık kaldı. İzlediğim hiçbir dedektiflik filmine benzemiyor. Ayrıca Faye Dunway’in muhteşem güzelliğinden söz etmeye gerek yok sanırım. Onun da oyunculuğu gayet iyi.

Her ne kadar bu filmin yönetmeni Roman Polanski denen adamdan nefret etsem de Chinatown, muhteşem bir neo-noir örneği. Bu filmi mutlaka izleyin. Sonraki film önerilerinde görüşmek üzere 😊

IMDb Linki: https://www.imdb.com/title/tt0071315/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günlük, boş zamanınızda ziyaret ettiğiniz, önerdiğiniz yabancı teknoloji, oyun, bilim, haber siteleri neler? Subredditler, Twitter hesapları da olabilir. Amaç, internet kalabalığında bilgilenebileceğimiz yeni kaynaklara erişmek.

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İzlerken çok keyif aldığım bir drama oldu, Prime Video'da bulunmakta. #FilmTavsiyesi

Sound of Metal (2019) - IMDb

Sound of Metal: Directed by Darius Marder. With Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci, Lauren Ridloff. A heavy-metal drummer's life is thrown into freefall when he begins to lose his hearing.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Parfümcüler de TeknoSeyir'in SEO gücünü keşfetmiş 🙂 Ne güzel parfüm konuşuyorduk konu uçmuş 😀

Buradan devam edelim o zaman #parfüm #TeknoParfüm #ParfümTavsiyesi

alınacak yeri söylemek muhtemelen yine sıkıntı olur da öneri olarak isim ve kod verebilirsiniz

@arandur önerileri

Erkek;
- Diesel Bad
- Bvlgari - Aqva Marine
- Layton
- Armani Gio Profondo
- Tiziano Terenzi Andromeda (Unisex)

Kadın;
- Tommy Hilfiger - Tommy Girl
- Estee Lauder - Pleasures
- Memo Granada
- Carolina Herrera - 212 Sexy
- Tiziano Terenzi Andromeda (Unisex)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 24

though - yine de, rağmen, gerçi
through - vasıtasıyla, aracılığıyla
throughout - boyunca
thought - düşünmek V2
tough - zor, zorlu, çetin
thorough - bütün, tam
Başka harf mi kalmadı? Neden birbirine bu kadar yakın bu kelimeler? Bir türlü ezberleyemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Hakkımda temel bilgileri vereceğim (hobim şu, şu okulu şu tarihler arasında okudum vb) sonucunda bana düzenli bir cv verecek internet sitesi veya uygulama var mı? Tek tek bana nerede ilk okulu okudun nerede şunu yaptın hangi özelliklerin var vb sorsun sonucunda da güzel bir cv versin 😀 Yoksa da böyle bir site mi yapsam ya acaba 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkaplan renklerinin üzerine hangi renkteki text daha iyi gider ya da gitmez kıyaslaması yapılmış bir tablo.

Poor = Berbat ---- Good = İyi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 19