Monster Huma H4 V3.2(1) ''Sessizlik'' Driver'ı

Bu yazıyı Monster Huma H4'de daha sessiz bir deneyim yaşamak isteyenler için yazıyorum buradaki bilgilerin temel kaynağı youtube'ta ki Bilgisel adlı kanalın videosundan çıkma https://www.youtube.com/watch?v=dqQI36_DgiQ&t=49s.

 

Bildiğiniz üzere Monster, laptop kasası üreticilerinden kasa alıp kendisi marka basıyor temelde bu mantıkta Dünya'da laptop satan bir çok firma var H4 modelininde gerçek kasa adı olan tongfang pf4mn2f'yi kullanan bir çok yurt dışında firma var. İşte bizim yapacağımız bu cihaz için başka firmanın yaptığı driver'ı kurmak, hiçbir uyum sorunu olmadan.

 

Driverları kurmak için bilgisayara temiz windows kurmak ve yeni driverları altta vereceğim linkten indirmek gerek, zipten çıkarıp usb'ye atarak kurabilirsiniz sonra pc'ye.
Kurarken install çalıştırıcısını yönetici olarak çalıştır deyin arada size hata var mı diye soru soracak aygıt yöneticisini kontrol ettirip onlara No(N) demek lazım en sonda temiz windows olduğunu belirten soruya da Yes(Y) demek lazım.

 

Peki bu yeni kurduğumuz driverlar ne işe yarıyor?

En büyük artısı sessizlik, Monster'ın kendi driverında cihaz fanları çok çabuk aktive ediyordu bu driver fanı baya geç devreye sokuyor ısıya göre. Silent modda, Cihaz 53-54 derece iken filan fanlar hiç çalışmıyor. Bunun monster'a göre eksisi kasa ince olduğu için bir ılıklık hissediyorsunuz klavyede o yüzden tercih sizin ama fanların hiç çalışmaması acayip konforlu bir şey 😀
Birde videodaki kişi pil ömrü konusunda sıkıntılar yaşıyordu bende öyle bir şey yoktu diğer kullanıcılarda da görmedim ama o sorun varsa onuda çözüyor.

 

Driver paketi: https://drive.google.com/file/d/1ZmW9IQJO90fe6CvISUSUVVap4asl2n25/view

 

Bu içerik Bilgisel kanalındaki bilgiler ile oluşturulmuştur https://www.youtube.com/channel/UCjL9CvUxM-MGJJ3S0V2G0OA

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Melburg paylaştı.

TurkNet'lilere Bir Şey Deniyoruz!

Bir şey deniyoruz! Özgür İletişim’i kullanan siz değerli TurkNet’liler doya doya internet kullansın, film izlesin, oyun oynasın diye 21 Nisan’dan önce TurkNet’e gelmiş kullanıcılarımızın AKN’lerini yaz boyunca 250 GB yapıyoruz. Güle güle kullanın.

Kampanya kapsamında 21 Nisan 2017’den önce gelen tüm 150 GB AKN’li Özgür İletişim abonelerimizin AKN’leri 3 ay boyunca 250 GB’a çıkaracağız. Örneğin AKN süreniz 15 Haziran 2017’de sıfırlanıyorsa, 15 Haziran- 15 Eylül 2017 arasındaki 3 AKN döneminde 250 GB AKN’den yararlanacaksınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21

PS4 Kardeşlik Sistemi

Bu yazı sitede ki ps4 kardeşliği konusunda bilgi eksikliğini kapatmak için alıntı yapılarak hazırlanmıştır, konsolda oyunları çok karlı bir şekilde oynamayı göstermek için.

PS4 Dijital Kardeşlik yapmak için 2 kişi olmanız gerekmektedir. Oyunlar kutulu değil isminden de anlaşıldığı üzere dijitaldir. Dijital oyunları kayıtlı olduğunuz ülkenin PS Store‘un dan satın alabilirsiniz.PS4 kardeşlik yönteminde en önemli detay ise oyunların en uygun olan yerden alınmasıdır. Hesap paylaşımı yaptığınızdan dolayı, bu tarz kardeşlik hesapları için yeni bir hesap açmanız sizin yararınıza olacaktır. En çok tavsiye edilen , uygun fiyatlara sahip ülkeler ise, US PSN , RUS PSN , HINDISTAN PSN veHong Kong PSN‘lerdir. Bu ülkelerde oyunlar Türkiye’ye göre çok daha uygun olur. Türkçe oyunlar sadece belli başlı psn'lerde olur. O yüzden TR oyunlar için TR psn veya Hindistan Psn(oyuna göre) kullanılmalıdır.

Secondary-Primary Nedir?

Secondary oyunun ikinci hakkı Primary ise ilk hakkıdır. Primary Secondary’e göre daha pahalıdır. Bunun sebebi Primary hesabın sahip olduğunuz bütün PSN hesaplarında kullanılabilir durumda olması. Örneğin Detroit Primary sahibi iseniz sahip olduğunuz bütün PSN’lerde oyunu oynayabilirken, Secondary hesap sahibi iseniz Detroit'i sadece sahip olduğunuz o hesap üzerinden oynayabilirsiniz.Secondary hesabınız var ise Trophy kazanamazsınız. Primary üzerinden ana hesaptan oynadığınız için kazanırsınız. Secondary’de internet kopması halinde 30 dakika içinde gelmez ise oyuna erişim sağlayamazsınız. Aynı şekilde internet olmadığı takdirde secondary hesaptaki oyunlar çalışmaz.

Oyunlar nasıl yüklenir ve oynanır

Forumdan bir kişiyle anlaştınız,  80 lira karşılığı Detroit oyununu Primary olarak satıyor.  Kendisine ücreti ödediniz ve size mail ve şifre bilgilerini verdi.

Örnek bilgiler , Mail: [email protected] Şifre: detroit123 olsun.

Sizin yapmanız gereken işlem PS4‘e girmek ve PS tuşuna basılı tutmak. Hesabınızın olduğu ekran gelecektir. Şimdi yapmanız gereken yeni bir kullanıcı oluştur demek ve bu bilgiler ile giriş yapmak. Daha sonra karşınıza bir soru çıkacak, bu çıkan soruya Ana Hesap Olarak Etkinleştir demeniz gerekiyor. Bunu dedikten sonra yapmanız gereken tek bir işlem kaldı, kütüphaneye veya PS Store‘a girmek. Detroit oyununu bulup indirmek. Daha sonra oturumu kapat diyebilirsiniz. Oyun indiği zaman kendi hesabınızdan oynayabilirsiniz.

Forumdan bir kişiyle anlaştınız ve bu sefer Secondary hesap olarak God of War oyununu satın alıyorsunuz. Kendisine gerekli ödemeyi yaptınız ve size bilgileri verdi.

Örnek bilgiler , Mail: [email protected] Şifre: gow123 olsun.

Sizin yapmanız gereken işlem gene aynı. Yukarıda yazdıklarımı yaparak hesaba giriş yapın. Daha sonra karşınıza herhangi bir soru çıkmayacak, çıksa bile geçmeniz gerek çünkü hesabınız secondary. Gene aynı işlemleri uygulayarak kütüphane veya PS Store üzerinden God of War oyununu bulup indir diyeceksiniz. İndirme işlemi sırasında oturumu kapatıp kendi hesabınızda oynamaya devam edebilirsiniz ancak oyun indiği takdirde oyunu sadece o hesap üzerinden girerek oynayabilirsiniz.

 

Kardeşlik ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz, ben ps4 ilk çıktığından beri bu sistemi kullanıyorum daha bir sorun yaşamadım zaten referanslı üyelerde sorun olma ihtimali çok düşük.Sayfanın en ilerisinden geriye giderek ilanlara bakabilirsiniz

https://forum.donanimhaber.com/b-font-color-f00-ps4-dijital-oyun-kardeslik-satis-takas-grubu-satilik-ilanlar-font-b--109819213-4261

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 97