Melburg paylaştı.

Antalya'daki Perili Apartman Efsanesi

Antalya'lı şarkıcı Emre Aydın Cinni: Uyanış adlı bir film çekmiş, bende "İlk iki dakikası" adlı videoyu görünce filmden haberdar oldum https://youtu.be/0D7cEboQBZM. Film, Antalya merkez mahallerinden Meydankavağın'da bulunan bir apartmanın hikayesinden esinlenmiş (bkz. google). Perge ve Avni Tolunay bulvarlarının kesişiminde Kırcamii mezarlığının karşısında bulunan bu apartmanın daireleri uzun süre boş kalmıştı ama altındaki dükkanlar doluydu. "Ya madem burada peri var, üç harfli var neden dükkana dadanmıyorlar" sorusuna pek çok Antalyalıdan "Ya onlar her gün kurban kestiriyor, hocaya okutturuyor, gece korkudan hırsız yanaşmıyor" cevabını almıştım. "Bizim bir tanıdığın, tanıdığı orada oturmuş, gece yatağına yatıp sabah, tuvalette, balkonda , komşunun evinde uyanmış" diyende çoktur ama o tanıdığın tanıdığını direk olarak tanıma şansı yakalayan birine henüz rastlamadım. Gel zaman, git zaman, ne hikmetse (belkide perilerin tayini çıktığından) durum değişti. Önce Apartman boyandı, tadilat gördü. Sonrasında daireler yavaş yavaş işyerleri ile dolmaya ardı sıra dükkanlar açılmaya başlandı. Şu anda orada kuyumcu, kebapçı, oto galeri ve hatta ilk açıldığında adı "Peri Şubesi" telefon numarası da "321 PERİ" olan bir sürücü kursu bile var (sonradan adı muhtemelen
mülk sahiplerinin tepkisi yüzünden değişti). Hali hazırda muhtemelen fiyat/performans oranı en üst düzeyde olan bu işyerlerinin sahipleri durumdan memnun olacak ki hiçbiri bir yere ayrılmıyor. Zamanında üç kuruş paraya bile kimselere kiralanamayan evler ufak bir tadilat ve kafası çalışan kiracıların yerleşmeye başlaması ile artık tamamen dolmuş durumda.  "Gece yatağına yatıp, sabah komşu evin banyosunda uyananların" yerini "sürücü kursuna gidip, kokoreççiden çıkanların" aldığı bu günlerde bina hakkında duyulması gereken tek endişe "Depreme dayanıklılık" olmuş, onu da ipine takan olduğunu zannetmiyorum.

Not= Merak edenler için apartmanın konumu.

#akış #antalya #Şehir_Efsaneleri

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
Melburg paylaştı.

Teknoseyir - Apex Legends (PC/PS/XB) Oyuncuları

Battle-Royale dünyasına hızlı bir giriş yapan Apex Legends, TS'de de bayağı ilgi odağı oldu gördüğüm kadarıyla, son günlerde 'ekleyin oynayalım' temalı paylaşımlar arttı. Her platformdan oyuncunun TS üzerinden arkadaş bulabilmesi için ufak bir liste yapalım tıpkı SteamID listesi gibi, OriginID - XboxID - PSN vs.

Origin'de hesabımın ID'sini nasıl bulurum?

Origin'de giriş yaptıktan sonra sol altta bulunan veya 'View Profile' dediğinizde karşınıza çıkan isim sizin ID'nizdir. (Kosmer)

Bulamadıysanız veya emin değilseniz, profilinize girip sağ üstten 'Edit on EA.com' yazısına tıklayıp bakabilirsiniz.

ID'ler büyük küçük harf duyarlı olduğu için lütfen doğru yazdığınızdan emin olun.

XX- @TeknoseyirKullanıcıAdı *** Origin ID / PSN / Xbox

PC (Origin) Oyuncuları

 1. @dgkn *** audaxBae
 2. @supernova *** supernovamehmet
 3. @distance *** siyahgokyuzu
 4. @massive-attack *** Massive4ttack
 5. @k-tatoglan *** thekhnemu
 6. @ahmet-emin *** ahmet7410
 7. @kosmer *** Kosmer
 8. @turemis-baris *** striderdjb
 9. @enigmasi *** enigmasi
 10. @barisener *** barisener44
 11. @tr_tr_turkish *** tr_tr_turkish
 12. @computercase *** ccasealper
 13. @baygece *** baygece79
 14. @tolgaaaltas *** tolgaaaltas
 15. @achfighter *** ciayco
 16. @akyildizmesut53 *** lazsski53
 17. @kumbarac1 *** kumbaracii
 18. @ht *** K0day
 19. @winkl3 *** CaeliusWinkl3
 20. @twocenk *** TwoCenk
 21. @ciplakvatandas *** sulhONE
 22. @gurkan-atilgan *** Nosferatu34
 23. @emre64 *** m_emre64
 24. @canermete *** obey2knowledge
 25. @rf12 *** doktorfree
 26. @baba-jo *** TheBabaJO
 27. @hsynn *** Jauzas
 28. @psychicsaw *** voidoforigin

Playstation Oyuncuları

 1. @melburg *** Melburg-Tr
 2. @distance *** siyahgokyuzu
 3. @shyrelia *** Shyrelia
 4. @sarhosbulasikteli *** nosficik
 5. @yunus *** dashwoody

Xbox Oyuncuları

 1. @tunakaner *** tunakaner

Son olarak üyelerin oluşturduğu bir Discord varmış, belki oyunlara girerken kullanılır.

https://discord.gg/DyYxcFw

Platform ve ID belirtirseniz, gün içinde listeye eklerim. İyi oyunlar. 🙂 #ApexLegends

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Melburg paylaştı.

TurkNet'lilere Bir Şey Deniyoruz!

Bir şey deniyoruz! Özgür İletişim’i kullanan siz değerli TurkNet’liler doya doya internet kullansın, film izlesin, oyun oynasın diye 21 Nisan’dan önce TurkNet’e gelmiş kullanıcılarımızın AKN’lerini yaz boyunca 250 GB yapıyoruz. Güle güle kullanın.

Kampanya kapsamında 21 Nisan 2017’den önce gelen tüm 150 GB AKN’li Özgür İletişim abonelerimizin AKN’leri 3 ay boyunca 250 GB’a çıkaracağız. Örneğin AKN süreniz 15 Haziran 2017’de sıfırlanıyorsa, 15 Haziran- 15 Eylül 2017 arasındaki 3 AKN döneminde 250 GB AKN’den yararlanacaksınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 32

PS4 Kardeşlik Sistemi

Bu yazı sitede ki ps4 kardeşliği konusunda bilgi eksikliğini kapatmak için alıntı yapılarak hazırlanmıştır hala konsol oyuncuları oyunlara 300 lira para veriyor gibi bir algı var.

PS4 Dijital Kardeşlik yapmak için 2 kişi olmanız gerekmektedir. Oyunlar kutulu değil isminden de anlaşıldığı üzere dijitaldir. Dijital oyunları kayıtlı olduğunuz ülkenin PS Store‘un dan satın alabilirsiniz.PS4 kardeşlik yönteminde en önemli detay ise oyunların en uygun olan yerden alınmasıdır. Hesap paylaşımı yaptığınızdan dolayı, bu tarz kardeşlik hesapları için yeni bir hesap açmanız sizin yararınıza olacaktır. En çok tavsiye edilen , uygun fiyatlara sahip ülkeler ise, US PSN , RUS PSN , END PSN veHong Kong PSN‘lerdir. Bu ülkelerde oyunlar Türkiye’ye göre çok daha uygun olur ve özellikle US PSN‘de Türkiye PSN‘inde yer almayan bir çok özelliğe sahip olursunuz.Türkçe oyunlar sadece avrupa psnlerinde ve TR PSN'lerde de olur o yüzden türkçe oyunlar için TR PSN kullanılır kardeşlikte.

Secondary-Primary Nedir?

Secondary oyunun ikinci hakkı Primary ise ilk hakkıdır. Primary Secondary’e göre daha pahalıdır. Bunun sebebi Primary hesabın sahip olduğunuz bütün PSN hesaplarında kullanılabilir durumda olması. Örneğin Detroit Primary sahibi iseniz sahip olduğunuz bütün PSN’lerde oyunu oynayabilirken, Secondary hesap sahibi iseniz Detroit'i sadece sahip olduğunuz o hesap üzerinden oynayabilirsiniz.Secondary hesabınız var ise Trophy kazanamazsınız. Primary üzerinden ana hesaptan oynadığınız için kazanırsınız. Secondary’de internet kopması halinde 30 dakika içinde gelmez ise oyuna erişim sağlayamazsınız. Aynı şekilde internet olmadığı takdirde secondary hesaptaki oyunlar çalışmaz.

Oyunlar nasıl yüklenir ve oynanır

Forumdan bir kişiyle anlaştınız,  80 lira karşılığı Detroit oyununu Primary olarak satıyor.  Kendisine ücreti ödediniz ve size mail ve şifre bilgilerini verdi.

Örnek bilgiler , Mail: ornekdetroit@hotmail.com Şifre: detroit123 olsun.

Sizin yapmanız gereken işlem PS4‘e girmek ve PS tuşuna basılı tutmak. Hesabınızın olduğu ekran gelecektir. Şimdi yapmanız gereken yeni bir kullanıcı oluştur demek ve bu bilgiler ile giriş yapmak. Daha sonra karşınıza bir soru çıkacak, bu çıkan soruya Ana Hesap Olarak Etkinleştir demeniz gerekiyor. Bunu dedikten sonra yapmanız gereken tek bir işlem kaldı, kütüphaneye veya PS Store‘a girmek. Detroit oyununu bulup indirmek. Daha sonra oturumu kapat diyebilirsiniz. Oyun indiği zaman kendi hesabınızdan oynayabilirsiniz.

Forumdan bir kişiyle anlaştınız ve bu sefer Secondary hesap olarak God of War oyununu satın alıyorsunuz. Kendisine gerekli ödemeyi yaptınız ve size bilgileri verdi.

Örnek bilgiler , Mail: ornekgow@hotmail.com Şifre: gow123 olsun.

Sizin yapmanız gereken işlem gene aynı. Yukarıda yazdıklarımı yaparak hesaba giriş yapın. Daha sonra karşınıza herhangi bir soru çıkmayacak, çıksa bile geçmeniz gerek çünkü hesabınız secondary. Gene aynı işlemleri uygulayarak kütüphane veya PS Store üzerinden God of War oyununu bulup indir diyeceksiniz. İndirme işlemi sırasında oturumu kapatıp kendi hesabınızda oynamaya devam edebilirsiniz ancak oyun indiği takdirde oyunu sadece o hesap üzerinden girerek oynayabilirsiniz.

 

Kardeşlik ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz güven konusunda tereddüdünüz olmasın ben ps4 ilk çıktığından beri bu sistemi kullanıyorum daha bir sorun yaşamadım zaten referanslı üyelerde sorun olma ihtimali çok düşük.Sayfadan geriye giderek ilanlara bakabilirsiniz

https://forum.donanimhaber.com/b-font-color-f00-ps4-dijital-oyun-kardeslik-satis-takas-grubu-satilik-ilanlar-font-b--109819213-4261

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 87