Kas Geliştiren Kahve Keyfi....

Merhaba TS Takipçileri,

Bu seferki incelemem kahve üzerine, anlayacağınız üzere bir Tchibo ürünüdür. Ürünün adı ise Pocket, Cafissimo Pocket. Önce fiyatından başlayayım, ben 169 liraya satın aldım. Fiyatı değişir falan, malumunuz döviz yerinde pek durmuyor.

Neyse, ürün portatif kahve makinesi ve klasik kartuşları ile çalışıyor. Dört parça halinde üretilmiş bir mekanik kahve makinesidir: Bardak, kartuş haznesi, pompa ve sıcak su haznesi.

Soldan itibaren, en başta bardak yer alıyor (kutusundaki silikon yalıtıcı da mevcut, resme koymamışım). Sonraki su haznesi, pompa ve kartuş haznesi olmak üzere dört parçadan oluşuyor. Şu an ilk deneme kahvemi içiyorum ve makinemden (Cafissimo Tuttocaffè Azzurro'dan) farklı değil, aynı şekilde sonuç elde ettim. Tek farkla, kollarınız biraz kaslanıyor; kaslı ise de biraz hamlık atabilirsiniz.

Kısa tutmak adına, makineden farklı sonuç elde etmiyorsunuz hem tat hem de sıcaklık açısından, ancak öncelikle kol kaslarını biraz fazla çalıştırması kötü (özellikle kalabalık bir grup iseniz ve kahve aşkı ile yanan üşengeç bir grup ise); benim hoşuma gitmeyen asıl kısmı su haznesi oldu. Çünkü tam espressoluk miktarı kabul ediyor, ama diğer türleri içecek iseniz aynı kapsülü bir tur daha sıkıştırmanız gerekiyor. Yani, bence su haznesi küçük kalmış. Ya içinden bir boy büyük haznede çıkmalı ya da ekstra satılmalıdır (uygun bir fiyata). Tabi ki bir de küçük bir derdiniz olacak, sıcak su.

Evet, Cafissimo Pocket böyle bir cihaz. Madem makinen vardı, neden aldın diyebilirsiniz. Aldım çünkü, iş yerime bir tane daha makine almayı istemedim (en azından şimdilik) hem de şehir dışına çıktığımda da yanımda götürmeyi düşünüyordum. Artık, biraz kol kası yapacak olsam da Pocket daha pratik olacak gibi.

Mobil olması nedeniyle 7 yıldız aldı, 3 yıldızı ise su haznesinden kırdım. Başka bir incelemede görüşmek üzere.

İyi TeknoSeyirler dilerim.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

STRAPSTUDIO Yeşili-Beyaz Nato Kayış

Merhaba TS Takipçileri,

Yaklaşık 2-3 aydır kullanmakta olduğum Galaxy Sport akıllı saatim, sağ bileğimi yara yapması nedeniyle kayış arayışlarına girmiştim. Ali Express de dahil olmak üzere araştırma yaptım ama hızlı bir şekilde elde etmek istediğimden dolayı Samsung Türkiye üzerinden aldığım kayışın kısa bir incelemesini yapmaya çalışacağım. Fotoğraflar Galaxy S3 ile çekilmiştir.

Bilindiği üzere standart kayış silikon ve temas eden tarafı kaymaması adına tırtıklı yapılmış. Ancak, büyük kayışı kullanmama rağmen, saati sağ elime takmam nedeniyle bileğimi tahriş etti ve yara olmasına neden oldu. Şu an geçti ama rahatsız ediyor yine de. Bu yüzden, hızlı geleceği varsayımı ile Samsung Türkiye üzerinden 129 liraya aldığım yeşili üzerine beyaz şeritli Nato kayışı aldım (siyah olanı sonradan fark ettim ama sanırım bir iki farklı kayış daha alacağım sanırım).

Ürüne buradan ulaşabilirsiniz: https://shop.samsung.com/tr/gear-sport-premium-nato-kay%C4%B1%C5%9F-ye%C5%9Fil-beyaz

Taktıktan sonra silikon kayışın ne kadar rahatsız olduğunu anladım. Şu an kolumda yok gibi neredeyse.

Ama kilitlerin bir yerlere takılma riski olacağını düşünüyorum, yine de rahat ettirdi. Diğer bir sıkıntısı ise kalınlığının tam 20 mm olmasından kaynaklanıyor. Çoğu kullanıcı belki sıkıntı olmayacağını düşünüyor olabilir ama bana göre gerilmeye ve harekete göre, menteşelere sürtünmeden dolayı çabuk aşındıracağını düşünüyorum.

129 Lira birazcık pahalı gibi ama kaliteli ürün izlenimini veriyor. Kilitlerin de biraz daha küçük olması gerekiyormuş gibi geliyor bana ama yine de güzel, beğendim. Yazın da Ali Express'den beğendiğim bazı kayışları sipariş etmeyi düşünüyorum. Bakalım nasıl çıkacaklar.

Öncelikle rahat, şık ve biraz pahalı bir bileklik genel olarak. Ama memnun oldum satın aldığıma.

İyi TeknoSeyirler dilerim.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TUAO TPMS Car Tire Pressure Monitoring System Solar Energy LCD Color Display 4 External Sensor Auto Alarm System Diagnostic tool

Merhaba Arkadaşlar,

Ali Express'den almış olduğum iki üründen bir tanesini incelemek üzere başlıyorum. İnceleme konusu, başlıkta da yazdığım üzere otomobil lastik basınç takip sistemidir.

Bu lastik konusunda nedense takıntılı bir araç sahibiyim. En küçük bir farklılıkta bile hemen evhamlanan birisi olarak bu lastik basıncına bir çözüm aramak için Ali Express'den yardım ama yolunu seçtim. Daha önce, aldığım ürünlerden memnun kalınca, bunu da Ali Express'den edinmeye karar verdim.

Cihaz bugün elime geçti. Takip cihazı oldukça küçük ve şirin 😀 tasarlanmış, alıcılar ise hırsızlığa karşı korumalı olarak tasarlanmış (ki en çok çekindiğim konu buydu). Uygulanması kolay ama lastiklere hava basmak istediğinizde biraz uğraştıran bir tasarım şekli. Neyse, biraz da benim üşengeçliğimden kaynaklanan bir seçim oldu.

Bu cihazın iki tipi var zaten. İkinci tip de ise, algılayıcıları takabilmek için lastikçiye gitmek zorundasınız çünkü, sübapların değişmesi gerekiyor. Onlar daha iyi bence de ama üşengeçlik işte (ayrıca kış lastikleri için de düşünmek gerekiyor). Neyse, link aşağıda, algılayıcıları taktıktan sonra da deneyimimi sizlere iletmek istiyorum. Sağlıcakla kalın.....

https://www.aliexpress.com/item/TPMS-Car-Tire-Pressure-Monitoring-System-TY03-LCD-Display-4-External-Sensors-Auto-Alarm-System-Solar/32797162457.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10065_10151_10068_10172_10084_10083_10119_10080_10082_10081_10110_10136_10137_10111_10060_10112_10113_10155_10114_10154_438_10056_10055_10054_10182_10059_100031_10099_10078_10079_10103_10073_10102_10120_10189_10052_10053_10142_10107_10050_10051-10119,searchweb201603_1,ppcSwitch_4&btsid=121ed2b3-dc08-42be-bc62-9da6dac77bb0&algo_expid=90bc3c96-9076-4cb0-ab48-0da5f89b53c9-0&algo_pvid=90bc3c96-9076-4cb0-ab48-0da5f89b53c9

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung 850 Pro 1TB

Mecburiyetten aldığım SSD'nin kısa bir incelemesini yapacağım bu başlıkta, mecburiyetten çünkü kullanmakta olduğum MacBook Pro 13" Late '11 cihazımda, maalesef 5400 rpm 750GB'lık bir disk takılıydı ve 16 GB bellek ile i7 2640M işlemciye rağmen iyice yavaşlamaya, uygulamalarda geç tepki vermeye başlamıştı.

SSD böyle bir kutuya paketlenmiş.

Kutu içeriği ise kullanım kılavuzu, garanti belgesi ve kurulum cd'sinden oluşuyor. Tabi ki bir de kendisi 👍...

SSD çok ama çok hafif, elime almaya çok korktum açıkça söyleyeyim. Çok zarif bir tasarıma sahip olmasından kaynaklanıyor sanırım ama gerekli mi orasını bilemem.

Cihazı takmadan önce, daha önce incelemesini yapmış olduğum Frisby FHD-U352S HDD Docking Station ile klonlama işlemi yaptım ki az kalsın HDD'yi klonlamam gerekirken içi bomboş olan SSD'yi HDD'ye kolonlayacaktım 😟. Neyse kazasız belasız klonlama işlemi bittikten sonraki durum bu:

Bu arada hatırlatma yapmak istiyorum, hangi akla hizmet ise Apple (yanlış anlamadı isem) Yosemite öncesindeki sürümlerde Apple harici ssd'ler için Trim olayını kapatmış (varsayılan olarak) ve otomatik olarak da açılmıyor. Böyle bir ihtimali olan kullanıcı arkadaşlar var ise şimdiden söyleyeyim ama çözümü yok değil (bu arada ben hala Mavericks kullanıyorum).

Macbook'a gelince, doğal olarak açılma, çalıştırma ve tepki süreleri oldukça iyileşti. Sağlam ve performanslı bir cihaz (Mac değil tabi ki de Samsung PRO 850). Fiyatına gelince, ne siz sorun ne de ben söyleyeyim.

Bazı tartışma durumlarında, üstüne basa basa neden bu bileşenler hala sata portlarında sürünüyor demem bundandır. Yani bu kadar para vererek hala (daha fazla hız potansiyeli olan bir donanımı) sata ile heba ediyorlar anlamıyorum.

Umarım, az da olsa faydalı bir inceleme yapmışımdır.

Herkese performanslı donanımlarla geçecek günler dilerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Star Wars The Black Series (Titanium Series) No 1 - Millennium Falcon

#hobi, #koleksiyon, #StarWars, #hasbro;
Star Wars The Black Series (Titanium Series) No 1 - Millennium Falcon

Ürün metal parçalardan yapılmış ve plastik bir stand üzerinde duracak şekilde planlanmış. Ben en çok şekli nedeniyle Tie Fighter beğendim. Hepsini almaya çalışacağım ama bakalım ne olacak. Keşke biraz daha detay verselermiş. Ama bir Star Wars hayranı olarak satın aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

ALSEYE alfa (sembol) -100(R) Fan Kontrolcü

Geçenlerde Niyazi Saral Bey'in paylaştığı bir durumda sorduğum, "Neden bizde de böyle ürünler üretilmiyor da, gidip Çin'den alınca kulağımız çekiliyor" diye sorduğum sorunun cevaplarından bir tanesini incelemeye çalışacağım.

Firmanın 15-45 gün teslim süresi vermesine rağmen oldukça hızlı bir şekilde elime ulaşan ALSEYE marka alfa-100(R) fan kontrolcüsünü inceleye çalışacağım.

Kontrolcü, kapasitif lcd dokunmatik bir ara yüze sahiptir. 6 adet fanı kontrol edebilmektedir ve bu amaçla 6 prob'a sahip bir kontrolcüdür. 5.25'lik bir portu işgal etmektedir ve takılması oldukça kolay. Ali Express aracılığı ile aldığım ürünün mavi ile kırmızı lcd ve siyah ile beyaz gövde rengine sahip çeşitleri var. Bunun yanında, wifi chip'ine sahip olan ve olmayan çeşitleri de mevcut.
Benim aldığım, siyah çerçeve ve mavi ekrana sahip, wifi'sız olanıdır (yaklaşık 10 dolar oynuyor). Manuel ve otomatik çalışma özelliğine de sahip olan kontrolcü, aşırı sıcaklıklarda alarma verme özelliğine de sahip olmakla birlikte kısa devre koruması özelliğine de sahip. Ekranını kapatarak ta kullanmanız mümkün olmaktadır. Ben beğendim, yaklaşık 1 saattir kullanıyorum ve gerçekten hoşuma gitti ürün, temiz çalışılmış.

Kötü yanlarına (sadece bu ürüne özel değil) gelince de, probe olayı bunca üretime ve teknolojiye rağmen hala verimli olmamasıdır bence. Önce, probları nereye (özellikle cpu için) YAPIŞTIRSAM diye düşündüm (hatta nasıl olsa incecik bir şey soğutucunun tabanına koyayım, macun var nasıl olsa, işlemciye de bir şey olmaz dedim ama cesaret edemedim). Hadi soğutucu bloğunun en alt kısmına yapıştırayım dedim. Yapıştırdım da, ama gelin görün ki yapıştırıcı bant, iki dakikada hapı yuttu (tabi her şeyi yerleştirdikten sonra yapmak daha zorlaşıyor).

Böyle ürünler üreten firmaların, soğutucu bloğu üreten firmalardan, kontrolcü probe'ları için küçücük bir yer ayırmalarını isteyebilir mesela (fikir bile ürettim; ürünle birlikte, içine prob'u alabilecek kalınlıkta, işlemci ile soğutucu arasında konmak üzere bakır bir plaka verilebilir. Hatta prob doğrudan bu plaka üzerine bağlı olabilir.). Her iki firmada son kullanıcının aslında neyi istediğini çok iyi biliyor. Pekala birlikte çalışabilirler.
Neyse, daha fazla uzatmayayım. Beğendiğim bir ürün oldu. Dokunmatik ekran umarım çabuk arızalanmaz ve uzun süre kullanabilirim. Böyle istatistikleri ve ayarları takip etmeyi seven biri olarak, ürünü genel olarak beğendiğimi tekrar etmek isterim.
Başka bir incelemede tekrar görüşmek üzere...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Door Kickers

#DoorKickers @swat; Swat Strateji oyunu, KillHouse Games firmasının ürettiği ve dağıtımını yaptığı ve Steam üzerinden satışı yapılan bir oyun. Oyunun oynanabilirliği gerçekten iyi; turn based ve real time oynanışın karışımına sahip, yani tamamen turn base, tamamen real time veya karışık oynayabiliyorsunuz. Mesela, baskın mahalinde nasıl hareket edileceğini, neler yapılacağını en baştan planlayarak, sonuna kadar izleyebilir veya emirlerinizi adım adım vererek, uygulanmasını sağlayabilir veya hemen başlayıp, anlık emirler verebilir siniz.
Senaryonun bazı yerlerinde beklediğimi, bazı yerlerinde ise aktif olarak hareket ettiğimi fark etmişsinizdir. Beklediğim yerler, emir zincirini vermek için turn based moduna geçtiğim yerler.
Değişik ve güzel bir oyun olmuş. Silah ve ekipman çeşitliliği fena değil, zaten swat ekibi, çok fazla bir çeşitlilikte beklenmez herhalde. Swat ekibinin üyelerinin çoğu rookie ve police officer olarak başlıyor ve ilerledikçe rütbe yükseltiyorlar.
Videoda, oynadığım bir senaryonun tam çekimi var. Bu çekim, oyunun içine ilave edilmiş ve benim gerçekten çok hoşuma gitti. Baskın çekimlerini kaydedebildiğiniz gibi, sd'den hd'ye kadar çevirme şansı tanımışlar. Mp4 türünde kaydediyor.
http://store.steampowered.com/app/248610/; ben 24 Lira'ya almıştım. Şu an 31 Lira'dan satışı var. Oynayan ve oynayacak olan TeknoSeyir Takipçilerine şimdiden iyi eğlenceler.

Rodeo Hill Vacation Home

Door Kickers: Güzel bir simülasyon ve strateji oyunu. Kesinlikle tavsiye ederim.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çin işi güneş panelli şarj cihazı

Çin işi nasıl oluyor:
Ürün taşınabilir güç kaynağı; hem usb'den hem de güneş enerjisi ile şarj olabiliyor. Üzerinde 1 ve 2 amper'lik olmak üzere 2 adet usb çıkışı var. Çeşitli telefonlara uyum kiti mevcut. Açıkçası güneş enerjisi ile tam şarja ulaştığını henüz göremedim (malumunuz hava şartları çok iyi değil). Ufak tefek uyumsuzlukları var doğal olarak, telefonumu 1/4'ü dolu iken 4/3 halinde full şarj etti ama pili ne kadar dayanıklı tabi ki şüpheli, kullanımdan sonra göreceğiz. Sonuçta çin işi 15$'a mal oldu. Değer mi, henüz bilgim yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

#hobimaket Revell Easy Kit Kamov Hokum

Revell'in Easy Kit serisinden bir ürünü, 1/100 Kamov Hokum'u inceliyorum. Daha önce Starwars X-Wing'i yaptığım bu seriden önceleri çok çekinmiştim. Acaba nasıl bir ürün, tatmin eder mi acaba diye? Çünkü, serinin piyasaya çıkış mantığına göre biraz pahalı bulduğum bir ürün bence (tabi ki ithal olmasını göz ardı etmiyorum ama yine de pahalı bence).
Neyse gelelim Hokum'a güzel boyanmış ve uzun süre çıkmayacak şekilde gözüküyor. Yapımı pratik ve hızlı (her ne kadar yaptıktan sonra, boyun düzleşmesinden sonra Apranax'lık olacak kadar ağrı vermesine rağmen) yapılabiliniyor. Yan keski, maket bıçağı yeterli oluyor (!!!), ürünü birleştirmeniz için.
Ancak, kötü yanlarına gelince; öncelikle boyalı olarak gelmesi bazı kalitesizliklere neden oluyor. Çünkü parçaların büyük çoğunluğu supraya boyalı kısımlarından bağlı. Buda doğal olarak, supradan ayırırken/ayırdıktan sonra temizlerken, boyanın sökülmesine neden oluyor. Hazır, fazla emek istemeyen, modelciliğe heveslendirmek amacıyla hazırlanmış ve düşünceye göre biraz pahalı satılan bir üründe böyle bir hatayı görmek gerçekten üzücü, üstelik firma Revell. Bunun dışında bazı parçalar, söylendiği gibi yapıştırıcı istemese de, boyutlarından dolayı yapıştırıcı talep ediyor. Ve son olarak ta, hareketli parçalara sahip olan böyle bir üründe (iniş takımları katlanabiliyor, pervane elle olsa da dönebiliyor) basitte olsa bir stant istiyor.
Genel olarak toparlamak gerekirse, ürün serisi güzel düşünülmüş ama çok özen gösterilmeden üretilmiş bir seri. Bence biraz daha özen gösterilirse, daha çok tutulacak bir seri haline gelebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Frisby FHD-U352S HDD Docking Station

Cihaz içeriği, beyaz-gri renkli bir kutu, adaptör, usb 3.0 kablo ve küçük bir kullanım kılavuzundan oluşuyor.
Arka panelde açma/kapatma düğmesi, adaptör girişi, usb bağlantı noktası ve bilgisayarsız kopyalama için düğme yer alıyor. Ön panel de ise mavi ışık yer almakta.
Kullanımı pratik; önde mavi bir ışıkla (üreticileri anlamıyorum gerçekten, beyaz-griye mavi; Zalman kasamda aynı, bütün fan ışıkları mavi, ısı göstergesi kırmızı renkli. Gözüme çok uyumsuz geliyor).
Cihazla, 500 Gb bir diskimi 1Tb'lik WD Blue'ya kopyaladım. Biraz uzun sürdü galiba ama önündeki mavi ışık, kopyalama işlemini yanıp sönerek ilerleme ile, bittiğini ise tam yanarak haber veriyor.
Bağımsız kopyalama yaptığımdan sanırım, sistemime WD'yi takınca "dynamic disk" olarak göründü. Bende araştırdım ve "Partition Wizard 4.2 Free" uygulamasını

http://www.sevenforums.com/tutorials/26829-convert-dynamic-disk-basic-disk.html

linkinde verilen seçeneklerden birincisini kullanarak "temel disk"e dönüştürdüm. Bir şey olmayacağı söylense de, sistemi bir gün denedikten sonra 500 Gb diskimi formatlayıp, ikizini de kullanarak FX8320 sistemime raid 1 yaptım.

Beni mutlu eden bir cihaz oldu, basit ve hemen kullanabildiğiniz bir cihaz.
Umarım, benim ilk, cihazın ise ikinci (@dckaraca'nın) incelemesini faydalı bulursunuz. Eğer bir eksiğim veya eklemek istediğiniz bir şey varsa memnuniyetle duymak isterim.
Herkese iyi Tekno Seyirler....

BeğenFavori PaylaşYorum yap