Turkcell Superbox 279 ₺'lik paket başvurusunu yaptım. Cehennme kadar yolun var Türknet.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 25

#turknetpişmanlıktır Turktelekoma geçtim kurtuldum. Altyapım 120mbit desteklemesine rağmen 3 mbit hızı bile koparak veren turknetle verdiğimiz 3 aylık savaşın sonunda yenildik ve turktelekoma geçiş yaptık. Bağlantımızı 3 saatte yaptılar ve 24 mbit paket kullanmaya başladık. Parasını verirsen 100mbit de veriyorlar tabii fakat 24 yeterli. Telekomda da sıkıntılar oluyor illaki ama en azından bir çözüm yolu arıyorlar. Turknette en ufak bir gayret çaba yoktu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

#Turknet

@norego

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

#turknet #ttnet
Sözleşmem bittiği ve faiş fiyatlar ödediğim için hızından çok memnun olduğum ttnet aboneliğimi sonlandırdım. Turknet ile telefonda görüşerek kullandığım paketin 50 download 4 uplad şeklinde oluğunu ve aynı hızı turknet'ten alabilirsem geçiş yapmak istediğimi söyledim. Geçiş işlemlerim bir hafta gibi bir süre tuttu ve bana 35 download 3 upload paketini sundular. 50 mb hızını alabilmem için hizmet başladıktan sonra online işlem sayfasından paketimi yükseltebileceğim söylendi. Şu anda paketimi yükseltmek istediğimde hattımın alabileceği en yüksek paketin tanımlı olduğu yazıyor, tabi ki durum böyle değil. Hemen telefonda müşteri hizmetlerini arayıp bu durumu düzeltmek istedim fakat iletişim kapısı duvar olmuş. Yani dakika 1 gol 1!!! Hız yükseltme işlemi için destek talebi oluşturdum fakat gelen cevap "online işlem" sayfasından yapıldığı şeklinde copy-paste şeklinde. Bu sorunu yaşamış ve çözmüş tecrübeli arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

#Netspeed de iki hafta sonra havlu attı. Santrali yakmadan olmayacak bu iş.

Modem değerlerinde bir değişiklik yok. Modem 100mbit alırsın diyor ama gerçekte nah alıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Valla herkeste aynısı oluyor ben türkneti sevmesem bile geçmeyi düşünüyordum ama artık başka alternatiflere bakacağım temmuzda bitiyor zaten.

  • Batuhan @achfighter

   Şöyle sıkıntılı olanlara bakınca Turkcell Superonline fiber kullanıcılarının bugüne kadar para verdiğim hızı alamadım dediğini görmedim. Türksat kullanıcıları bile bölgesel olarak sorun yaşıyorlar. Valla Superonline gelsin de parası neyse geçelim. Bu çile nedir yav.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @achfighter valla ben süperonlinelıyım gerçekten de bir kere bile hoz düşüklüğü ping vs sorunu yaşamadım fiber ama. Zaten fiber varken fiyatların uçukluğu yüzünden vdsle mahkum kalmak koyuyor

 • alipektas @alipektas

  Tahmini konuşuyorum:
  Ya senin hattın bağlı olduğu santral/saha dolabındaki DSLAM cihazı sıkıntılı, ya bakır kablolarda akımı etkileyen bir durum var da DSLAM cihazı stabiliteyi korumak için değer düşürüyor, ya da santralde Telekom hıyartolarından biri işgüzarlık yapıp değerleri manipule ediyor.

  • Batuhan @achfighter

   Modeme 100mbit geliyor. Şimdi teknik servisle konuştum. Adam değerlerin çok iyi ama buradan gördüğüm kadarıyla hızın düşük pingin de yüksek dedi. Bir sıkıntı olduğu belli ben arıza kaydı açıyorum, yarın bilgilendiririz dedi.

  • alipektas @alipektas

   @achfighter Modemde gözüken maksimum değerleri teorik olarak hesaplanıyor, gelen sinyalin anlık değeri baz alınıyor. Pratikte sınırlanan değere göre çıkış veriyor DSLAM cihazı senin hatta, 100mbps hızı test edip de verebileceğim maksimum o demiyor yani. 100mbps'lik değerleri çoğu zaman da veereilecek sinyal vardır büyük ihtimalle ama anlık sana ya da modeme yansımayan sinyal bozukluğu falan varsa DSLAM değer sınırı aşağı çekebiliyor. Bence senin sorun bundan değil ama ihtimaldir (deprem oluyor şuan 😀 ). Bana kalırsa DSLAM cihazı ya da senin port sıkıntılı. Ya da yoğunluktan ötürü kasıtlı dğer düşüryoralr.

  • Batuhan @achfighter

   @alipektas aynen ben de hissettim depremi. 😀

 • Batuhan @achfighter

  Yalnız şunu söyleyim. Teknik desteği aradığım zaman anında yetkili ve bilgili birine ulaşabiliyorum. Konuştuğum kişi geçen sefer anında sorunu çözmüştü. Bu da çözmek için gerekenlerin yapılacağını belirtti ve sorunu anlatmak için cebelleşmedim. Adam anladı zaten. Bu bakımdan Turknet'ten fersah fersah iyi.

 • scorptr @scorptr

  modeme reset vs attınızmı bendede bazı akşamlar düşüyor bazen resetle düzeliyor bazen sabaha düzeliyor

  • Batuhan @achfighter

   Evet yeniden başlattım ama düzelmedi. Adama sadece akşamları oluyor dedim. Arıza kaydı açtı. İnşallah arıza kaydından sonra daha da kötüye gitmez. 🤐

  • alipektas @alipektas

   @achfighter Sadece akşamalrı oluyorsa yoğunluktandır, DSLAM kaldırmıyor(ki hızı da 1 mbps'lere düşürmez bence) ya da bilerek kısıyorlar. Santrale ne Türknet girebiliyor, ne de Netspeed. Sadece DSLAM cihaza sınırlı erişim imkanalrı var. Kısacası santralde bi' halt dönüyor ve senin ya da Netspeed'in müdahalesi pratik çözüm oluşturabilir mi bimiyorum.

Turknete arıza kaydı açalı iki hafta bitti. Hâlâ sorun çözülmüş değil. Yalnız bu arada ben 2mbit kullanmaya alıştım gibi. Ters evrim geçirdim resmen. Tekrar arşivci duygularım canlandı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Deniz Fidan paylaştı.

CES 2019: Bölüm 1 - Intel

Las Vegas'ta CES fuarına katılan Levent Pekcan, fuar izlenimlerini paylaşıyor. İlk bölümde Intel'in teknolojilerini konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet'ten fiber altyapısı olan daha kaliteli hizmet sunan bir internet sağlayıcıya geçmek istiyorum ama fiyatlar ve paketler öyle bir hale gelmiş ki. Ne yapsam bilemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

türknet kullanıp ta hızı 8mbts olan var mı?:D
#turknetpişmanlıktır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24