#turknet #ttnet
Sözleşmem bittiği ve faiş fiyatlar ödediğim için hızından çok memnun olduğum ttnet aboneliğimi sonlandırdım. Turknet ile telefonda görüşerek kullandığım paketin 50 download 4 uplad şeklinde oluğunu ve aynı hızı turknet'ten alabilirsem geçiş yapmak istediğimi söyledim. Geçiş işlemlerim bir hafta gibi bir süre tuttu ve bana 35 download 3 upload paketini sundular. 50 mb hızını alabilmem için hizmet başladıktan sonra online işlem sayfasından paketimi yükseltebileceğim söylendi. Şu anda paketimi yükseltmek istediğimde hattımın alabileceği en yüksek paketin tanımlı olduğu yazıyor, tabi ki durum böyle değil. Hemen telefonda müşteri hizmetlerini arayıp bu durumu düzeltmek istedim fakat iletişim kapısı duvar olmuş. Yani dakika 1 gol 1!!! Hız yükseltme işlemi için destek talebi oluşturdum fakat gelen cevap "online işlem" sayfasından yapıldığı şeklinde copy-paste şeklinde. Bu sorunu yaşamış ve çözmüş tecrübeli arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 20

#Netspeed de iki hafta sonra havlu attı. Santrali yakmadan olmayacak bu iş.

Modem değerlerinde bir değişiklik yok. Modem 100mbit alırsın diyor ama gerçekte nah alıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Valla herkeste aynısı oluyor ben türkneti sevmesem bile geçmeyi düşünüyordum ama artık başka alternatiflere bakacağım temmuzda bitiyor zaten.

  • Batuhan @achfighter

   Şöyle sıkıntılı olanlara bakınca Turkcell Superonline fiber kullanıcılarının bugüne kadar para verdiğim hızı alamadım dediğini görmedim. Türksat kullanıcıları bile bölgesel olarak sorun yaşıyorlar. Valla Superonline gelsin de parası neyse geçelim. Bu çile nedir yav.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @achfighter valla ben süperonlinelıyım gerçekten de bir kere bile hoz düşüklüğü ping vs sorunu yaşamadım fiber ama. Zaten fiber varken fiyatların uçukluğu yüzünden vdsle mahkum kalmak koyuyor

 • alipektas @alipektas

  Tahmini konuşuyorum:
  Ya senin hattın bağlı olduğu santral/saha dolabındaki DSLAM cihazı sıkıntılı, ya bakır kablolarda akımı etkileyen bir durum var da DSLAM cihazı stabiliteyi korumak için değer düşürüyor, ya da santralde Telekom hıyartolarından biri işgüzarlık yapıp değerleri manipule ediyor.

  • Batuhan @achfighter

   Modeme 100mbit geliyor. Şimdi teknik servisle konuştum. Adam değerlerin çok iyi ama buradan gördüğüm kadarıyla hızın düşük pingin de yüksek dedi. Bir sıkıntı olduğu belli ben arıza kaydı açıyorum, yarın bilgilendiririz dedi.

  • alipektas @alipektas

   @achfighter Modemde gözüken maksimum değerleri teorik olarak hesaplanıyor, gelen sinyalin anlık değeri baz alınıyor. Pratikte sınırlanan değere göre çıkış veriyor DSLAM cihazı senin hatta, 100mbps hızı test edip de verebileceğim maksimum o demiyor yani. 100mbps'lik değerleri çoğu zaman da veereilecek sinyal vardır büyük ihtimalle ama anlık sana ya da modeme yansımayan sinyal bozukluğu falan varsa DSLAM değer sınırı aşağı çekebiliyor. Bence senin sorun bundan değil ama ihtimaldir (deprem oluyor şuan 😀 ). Bana kalırsa DSLAM cihazı ya da senin port sıkıntılı. Ya da yoğunluktan ötürü kasıtlı dğer düşüryoralr.

  • Batuhan @achfighter

   @alipektas aynen ben de hissettim depremi. 😀

 • Batuhan @achfighter

  Yalnız şunu söyleyim. Teknik desteği aradığım zaman anında yetkili ve bilgili birine ulaşabiliyorum. Konuştuğum kişi geçen sefer anında sorunu çözmüştü. Bu da çözmek için gerekenlerin yapılacağını belirtti ve sorunu anlatmak için cebelleşmedim. Adam anladı zaten. Bu bakımdan Turknet'ten fersah fersah iyi.

 • scorptr @scorptr

  modeme reset vs attınızmı bendede bazı akşamlar düşüyor bazen resetle düzeliyor bazen sabaha düzeliyor

  • Batuhan @achfighter

   Evet yeniden başlattım ama düzelmedi. Adama sadece akşamları oluyor dedim. Arıza kaydı açtı. İnşallah arıza kaydından sonra daha da kötüye gitmez. 🤐

  • alipektas @alipektas

   @achfighter Sadece akşamalrı oluyorsa yoğunluktandır, DSLAM kaldırmıyor(ki hızı da 1 mbps'lere düşürmez bence) ya da bilerek kısıyorlar. Santrale ne Türknet girebiliyor, ne de Netspeed. Sadece DSLAM cihaza sınırlı erişim imkanalrı var. Kısacası santralde bi' halt dönüyor ve senin ya da Netspeed'in müdahalesi pratik çözüm oluşturabilir mi bimiyorum.

Turknete arıza kaydı açalı iki hafta bitti. Hâlâ sorun çözülmüş değil. Yalnız bu arada ben 2mbit kullanmaya alıştım gibi. Ters evrim geçirdim resmen. Tekrar arşivci duygularım canlandı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Deniz Fidan paylaştı.

CES 2019: Bölüm 1 - Intel

Las Vegas'ta CES fuarına katılan Levent Pekcan, fuar izlenimlerini paylaşıyor. İlk bölümde Intel'in teknolojilerini konuşuyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 67

Türknet'ten fiber altyapısı olan daha kaliteli hizmet sunan bir internet sağlayıcıya geçmek istiyorum ama fiyatlar ve paketler öyle bir hale gelmiş ki. Ne yapsam bilemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

türknet kullanıp ta hızı 8mbts olan var mı?:D
#turknetpişmanlıktır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25

Dostlar sabahtan beri internet yok. Destek kaydı açmaya çalıştım. ''Daha önce çözülmemiş destek kaydınız var'' diye hata aldım.
Borcum mu var acaba diye kontrol ettim ödenmemiş fatura yok.
Ne yapacağım şimdi?

Mobilden bağlanıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Haziran'dan beri Türknet kullanıyorum. Gayet de memnundum. Birkaç ufak tefek sorun dışında pek kayıt açmadım. Bu hafta pazartesi gününden beri akşam 20.00-01.00 arası hızım 35 mbps'den 4-5 e düşmeye başladı. Ee haliyle destek kaydı açtım. Ertesi gün, öğlen saat 14.46'da cevap yazmışlar. Şu şekilde;

"Belirtmiş olduğunuz arıza kaydınızı inceledim. Kontrollerim sonucunda altyapınızın 35 mbps desteklediğini görüyorum. Bizden ulaşan hızın da 35 mbps olduğunu tespit ettim." demiş. Ve bu zeki arkadaşımız, beni aramadan sormadan kaydı kapatmış. Önceki gün 20.00'da açtığım kayda, sonraki gün öğlen saat 2'de bakıp hızınızda bir şey yok diyor.:)

Neyse dedim, olur böyle şeyler. Salı günü yine aynı saat aralığında hızım düşmeye başladı. Tekrar kayıt açtım. Onu da yine sonraki gün akşam 5'e doğru cevaplamışlar.:) Cevap şöyle:

"Arıza bildiriminizle ilgili altyapı kontrollerini yapmaya başladık. Eğer bizim müdahalemiz ile sorun çözülemezse fiziksel kontrollerin yapılması için saha ekiplerine bilgi vereceğiz. 24 saat içerisinde destek talebinizi çözeceğiz ya da size problemin ne olduğunu, nasıl çözebileceğimizi, varsa sizin yapmanız gerekenleri bildireceğiz." dendi.

Adamlara anlatmaya çalışıyorum, zaten öğlen hızımda herhangi bir sorun olmuyor diyorum. Yok anlamıyorlar.:) Kaç gün oldu, ne arayan ver ne soran. Sorun hala her akşam devam ediyor. Siz siz olun, müşteri hizmetleri olmayan, vurdumduymaz ve ilgisiz servis sağlayıcılarından uzak durun. Kesinlikle ve kesinlikle. Özellikle de Türknet'ten uzak durun. Şimdilik bırakmayı düşünmüyorum ama bu tutumlarından gerçekten çok sıkıldım. Sanırım Netspeed yolu görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alipektas @alipektas

  Burada kaç kişi yazdı saymadım ama çok kişiden duydum hız düşmesini. Telekom'un kasıtlı yaptığına emin olabilirsin 🙂 Eskiden bu kadar bariz yapamıyorlardı, yılbaşı öncesi hükümet kanadından boş"bakan"larla konuşup edip desteği aldılar, şimdi sistemli bir şekilde kiraladıkları hatları sabote ediyorlar. Bu yaşadığın tamamen planlı ve son bulur mu, bulursa ne zamana falan kimsenin(işin başındakiler hariç) bilemeyeceği bir şey. Zaten Telekom'un hat kiralama fiyatlarını da hayvan gibi zama boğacağı da açıklandı. Türknet taahhütsüz olduğu için yılbaşından sonraki her ay fiyat sürprizine hazır olacaksın 🙂 Bölgende fiber yoksa karar senin ama Superonline fiber varsa arkana bakmadan geçmeni tavsiye ederim. Türk Telekom hırsını dsl/vdsl kiralacılarından çıkaracak, buna üst yöentimden karar verilmiş çoktan.

  • Finch @finch

   Evet takip ediyorum 🙂 İlk günden beri tek şüphelendiğim kurum Türk Telekom'du zaten. Hatta sonra kendi kendime paranoyak mı oluyorum dedim 🙂 Çünkü Türknet'te hiç hızım yavaşlamadı daha önce. Ya tam kesildi, ya da tam verim alıyordum. Ayrıca dün akşam bu sorunun sadece bende de olmadığını öğrendim. Bu civardaki diğer Türknet kullanıcılarında da aynı sorun var. Kağıthane ilçesindeyim, mahallemde fiber var. Onu da bir gözden geçireceğim, teşekkür ederim 🙂

  • protego @protego

   Ben buna inanmıyorum. Turknet bunun farkında değil mi yani? Farkında da susup oturuyor mu? Müşterilerine herşey yolundaymış gibi yalan mı söylüyor? Açar davasını kanıtlarını sunar. Şimdi diyeceksin ne mahkemesi ne yargısı ama bir kez tüm ülkeye bu olayı kanıtıyla gösterirsen iş biter.

  • alipektas @alipektas

   @protego Hocam hattın maksimum hızını belirlemek yetkisi Telekom gibi kiralayan şirkete de verilir, ona tamam, Türknet'in kendisi kısmıştır(manyaklar ya bunlar, kendi ayaklarına sıkıyorlar), hadi diyelim altyapıları yetemmiştir(öyle çok ani müşteri artışı olmadan ne yoğunluğuysa bu). Fakat DSLAM'dan çıkan hat sinyal değerini Türknet nasıl değiştirebilir sence? Sana mantıklı geliyor mu bu? Bu arkadaşı bilmiyorum ama burada kaç defa örneği paylaşıldı, adamların hat değeri, SNR MArgin değeri düşüyor, alooo? Santral ve saha dolabı yetkisi bir tek Telekom'dayken bana bunun nasıl mümkün olduğunu anlatabilirsen sööylediklerine katılabilirim. Dava konusuna gelince: Daha önce Açılmışı da var, kazanılmış hatta Telekom aleyhinde. Sonuç alınmamış anlaşılacağı üzere 🙂 Ayrıca bir vakte kadar bu kadar aleni de yapamıyorlardı zaten. Şimdi birden bire yaptıklarına göre Türkneti de sindirmenin yolunu bulmuşlar demek ki. Ben Türknet'i savunmuyorum elbette, ama şu anki leş haliyle bile Telekom sabote etmediği müddetçe Türkiye şartlarında gayet kullanılıabilir bir ISP.

  • alipektas @alipektas

   @protego "Açar davasını kanıtlarını sunar. Şimdi diyeceksin ne mahkemesi ne yargısı ama bir kez tüm ülkeye bu olayı kanıtıyla gösterirsen iş biter." İkimiz de aynı ülkeden, Türkiye'den bahsediyoruz bu arada değil mi? 🙂

  • Finch @finch

   Şu an SNR Margin değerleri bu şekilde, yani normal. Akşam 8'den sonrasını da atacağım.

  • Finch @finch

   @alipektas Bu arada Superonline fiber yokmuş benim burada 🙁 Yanlış biliyormuşum. Yıkıldım şu an.

  • alipektas @alipektas

   @finch Sağlık olsun, yapacak bir şey yok. Netspeed ya da Millenicom'a yönel en kötü. Hatta uğraşırım dersen: Taahhütsüz ya da ilk ay iptal edilebilien bir Türk Telekom tarifesine geçiş yapıp ikinci ay tekrar Türknet'e ya da başka benzerine geç falan. Seçenek çok uraşırım dersen ama düzenli internet kullanma ihtiyacı olan biriysen daha çok çektirecekler gibi duruyor.

  • protego @protego

   @alipektas İş biter derken halk öğrenir anlamında demek istedim. Yoksa mahkemeden medet umulmaz zaten 😀 Ama eğer böyle birşey varsa çıksın açıklasınlar. Doğruysa müşterilere bunu söylesinler. Onun yerine "sorun yok" deniyor

  • alipektas @alipektas

   @protego Halkın öğrenmeyi bırak, konuya ilgisi dahi yok 😀 Çıkıp açıklasalar da ne değişir ki? Somut kanıt sunsan dahi adamlarda bahane çok. Arıza vardı, bilmem neyine ne olmuş. İlgileniyoruz. Saha ekipleri kontrol sağlıyor falan filan. Ancak tarafsız bir heyet mahkeme kararıyla gidip santral loglarını inceleyecek falan, ölme eşşeğim ölme 😀

  • protego @protego

   @alipektas Hocam ne alakası var? Bu internet meseleleri millet isyan edince meclise kadar taşınmadı mı? Öyle mantık mı olur

  • alipektas @alipektas

   @protego Kendilerini de bağlıyordu da ondan. Zaten o takıp takmamasından konuştuğumuz halkın büyük kesimi Türk Telekom'u kullanmıyor mu? Eeee? Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demiyor mu ezici çoğunluğu? Türk Telekom kullanan insanların kaçı umursar sence Türknet'e yapılan sabotajı? Türknet kullanan sayısı da zaten meclislik olay çıkaracak yeterlilikte değil. Ben bu tabloya bakınca olayın toplumda ciddiye alınmayacağına adım gibi eminim. Devlet çözer bu meseleyi, o da yaş zaten. Bugün Türknet ortamı kurup Telekom ekiplerinin sabotajını videoya çekip paylaşsa dahi ancak muhalif kesimden bazılarınca ekşi'de, Twitter'da kısa süreli gündem olabilir, dahası da gelmez.

  • protego @protego

   @alipektas Vallahi hocam böyle birşey yaşanıp, Tuknet'in durumun farkında olduğu halde kullanıcılara "sorun yok" demesini benim aklım almıyor 🙂 Niye TTnet'in haltını gizlemeye çalışıyorlar o zaman sorun yaşayan kullanıcılara söylesinler? Ben inanmıyorum bu işe

  • alipektas @alipektas

   @protego Eve gelen teknik ekip gayet de söylüyordu. Resmi kanallardan, yazışmalardan falan doğrudan ithamda bulunmamayı tercih ediyorlar. Onun da vardır bir sebebi, kurumsal bir şirket, çalışanlarına bu stratejiyi uygun görmüştür. Niye görmüş olsun ki deme, göemek zorunda da bırakılmış olabilir. Şirket boyutunda neler yaşandığını bilmiyoruz ama burası da Türkiye. Arkasına devleti alan şirkete her yol mübah.

 • protego @protego

  İşte mh yok diyince "mh zaten gaz almak dışında bir işe yaramıyor insanlar bağırıp rahatlamak istiyor" şeklinde saçmasapan bahaneler uyduruyorlar. Sorunu anlatamıyorsun karşında insan olmayınca... Milenicom da iyi diyorlar

  • Finch @finch

   Bal gibi de gerekli bir şey olduğunu daha iyi anladım. Bir de sonraki gün dönüp hızınızda bir sorun göremiyorum demeleri yok mu, çıldırıyorum. Evet Milenicom'u da görmüştüm. Araştırıp son kararı vereceğim artık 🙂

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Her yere yazdığım gibi buraya da yazayım Türknet hakaret veya sataşma olmadığı halde beğenmediği yorumları facebooktan engelleyen bir kuruluştur. Sırf bu yüzden 2 yıldır geçmiyorum. Artık netspeed de var geçmiş olsun türknete

 • ad33p @ad33p

  Sizden 3 tane 10-15 dakika arayla yapılmış hız testi isteyecekler. Şu adresten internetin düşük olduğu saatte yapıp bağlantıları alın ve destek mesajına yapıştırın, onlar sizden istemeden.
  https://turknet.speedtestcustom.com/