Nvidia RTX 3060 driver'ını Ethereum mining'ini yüzde 50 oranında zorlaştıracak şekilde yayınlayacakmış.

#Nvidia #Ethereum #mining #RTX3060

Nvidia is nerfing its new RTX 3060 for Ethereum cryptocurrency mining

Nvidia wants gamers to get hold of the RTX 3060, not miners
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

arkadaşlar bir konuda yardım istiyorum. tt sabit internet taahhütüm kasım ayında bitiyor, cayma bedelini bana 400 küsür tl çıkardılar. şu andan itibaren tt'nin hizmetini hiç kullanmasam 3*70 tl'den 210 tl'lik faturayı boşuna ödemiş olsam bile daha karlı çıkıyorum. bu durumu biri anlatabilir mi çünkü kendileri bile anlatamıyor.
#TürkTelekom #taahhüt #İnternet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen hafta duyrulan hız ayarı #Netflix in Android uygulamasına gelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

intel pes etmiş belli ki

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Kesin tasarım ve/veya sıcaklık problemi yaşıyorlar, yoksa bu kadar uzamazdı bu iş.

 • Papa Emeritus @pope

  Intel’in 10nm’siyle TSMC’nin ki çok farklı bunu unutmamak lazım. Transistör yoğunluğu olarak birbirlerine çok yakınlar nm cinsinden arada fark varmış gibi gözüksede. Üstelik Intel şimdi kullandığı tekniği bırakıp EUV tekniğine geçecek. 10nm’de yaşadığı kadar problem yaşamayabilir 7nm’de. Plandan sadece 6 ay sapmışlar zaten.

 • arandur @arandur

  Intel nereden nereye geldi. Sırtı yere gelmez şirket gözüyle bakıyorduk. Şimdiyse şu birkaç senede başaramazsa batar diye düşünen çok kişi var.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   O kadar da değil canım, batması için, gerçekten s.... sıvaması gerekir ki pek mümkün değil. Sonuçta sunucu işlemcileri var, hesaplama işlemcileri falan var. Ancak, bireysel kullanıcı tarafında toparlanması biraz uzun sürebilir.

  • arandur @arandur

   @lterlemez Apple falan da vazgeçmeye başladı. Sunucu tarafı olmasa gerçekten batarlar gibi.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @arandur; Bir şey olmaz ya, en kötü bir iki sene zarar yazarlar. Piyasada, sadece iki tane oyuncu var, birisinin diğerine bağımlı olduğu; teknolojinin de son noktasına gelindi, AMD'de de HT'ye geçince. Bundan sonra, zaten, çok büyük bir icat yapmazlar ise çok aşırı faklı işlemciler üretemeyecekler anlamına gelir. Bu da, özellikle fiyat ve diğer özellikler açısından, birbirlerine yakın gidecekleri demektir. Bu durumda, doğal dağılım gösterirse ya da öyle varsayalım, %50-50 satış olur ki bu durum ikisinin de üretim hayatlarına devam edebilmesi demektir. AMD'nin tek farklı ekran kartı tarafında da etkin olacak olmasıdır. Zaten, Intel ile eşitlensinler ve biraz rahata erişsin, AMD'nin ilk işi Intel'e uyguladığı stratejinin aynısını NVidia'ya uygulamak olacak, ekran kartı tarafında.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Ama o problemler bir tek intelde olan şeyler değil ki

bir yakının evi için access point gerekti. evin her yerinde ethernet bağlantıları var. bana bu ethernet noktalarını kablosuz ağa dönüştürmek için çok fazla kablo karmaşasına mahal vermeyen bir cihaz gerekiyor. hangi cihazı önerirsiniz? şimdiden teşekkürler.

not: ac veya dualband'a gerek yok. wifi extender istemiyorum çünkü onu denedim, hızı yeterli gelmedi.

#teknoyardım #Tavsiye #AccessPoint #İnternet

BeğenFavori PaylaşYorum yap