Nvidia RTX 3060 driver'ını Ethereum mining'ini yüzde 50 oranında zorlaştıracak şekilde yayınlayacakmış.

#Nvidia #Ethereum #mining #RTX3060

Nvidia is nerfing its new RTX 3060 for Ethereum cryptocurrency mining

Nvidia wants gamers to get hold of the RTX 3060, not miners
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

arkadaşlar bir konuda yardım istiyorum. tt sabit internet taahhütüm kasım ayında bitiyor, cayma bedelini bana 400 küsür tl çıkardılar. şu andan itibaren tt'nin hizmetini hiç kullanmasam 3*70 tl'den 210 tl'lik faturayı boşuna ödemiş olsam bile daha karlı çıkıyorum. bu durumu biri anlatabilir mi çünkü kendileri bile anlatamıyor.
#TürkTelekom #taahhüt #İnternet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
 • Cenk Akay @cenk_akay08

  Btk üzerinden şikayet kaydı oluştur.

 • CKabil @moshck

  Normalde senin üyeliğinin bir ücreti var ve sana o fiyat üzerinden indirim yapıyorlar. Bu indirimli fiyat senin fatura fiyatın oluyor. Cayma bedeli denilen olay da indirimsiz fiyat ile indirimli fiyat arasındaki farkın sözleşmede kalan ay miktarı ile çarpılması sonucu öğreniliyor. Anladığım kadarıyla son 3 aylık sözleşme sürecin kalmış. Cayma bedeli hesaplanırken sözleşme tarihine ve sürecine göre kalan veya geçen ay süresi hesaplanır. Yani sen 12 aylık sözleşmenin 4. ayında caymak istersen sözleşme sürecin içerisinde geçmiş olan ay miktarı kalan ay miktarından düşük olduğu için geçmiş olan ay miktarı (yani 4 ay) üzerinden fiyatlandırma yapılır. Eğer geçmiş ay miktarı gelecek ay miktarından fazla ise tam tersi durum olarak gelecek ay miktarı üzerinden fiyatlandırma yapılır. Kullanıcının yararına olacak süreç üzerinden fiyatlandırılır.

  Örnek verecek olursak:
  50Mbit internet 150tl (Liste fiyatı) Sana özel 90tl (Bu da senin sözleşme fiyatın). Taahhüt süren 12 ay ve son 3 ayın kaldı.
  150 - 90 = 60tl aylık indirim yapıldı sana. Son 3 ayın kaldığı için cayma bedelin 60*3=180TL olarak belirlenir. Tabi firmalar bildiğim kadarıyla günlük olarak fiyatlandırdıkları için cayma bedeli de 60 * 3 değil de günlük fiyat ile günlük indirim fiyatından hesaplanıyor (Bu kısımdan emin değilim).

  Genel hatlarıyla böyle bir fiyatlandırma var. Eğer sana Ücretsiz olarak internet paketi ile birlikte virüs programı vs. verildiyse onları da cayma bedeline ekleyebilirler. Çünkü hizmetin bir fiyatı oluyor ve sana %100 indirim yapıp tanımlıyorlar. Kısacası cayan kişiden masraf çıkarmak için yapılan yöntemlerden biri.

 • enginva @enginva

  Kaç yıllık sözleşme yapmıştınız. 1 Yıldan fazla yapılan sözleşmeler kanunen geçersiz.

 • muhsin @mhsn

  Arkadaşlar anlattığınız şeyler çok temel şeyler, bunları biliyorum sağolun ama ben burada saçmalığı ifade etmek istedim. Teşekkürler herkese

Geçen hafta duyrulan hız ayarı #Netflix in Android uygulamasına gelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

intel pes etmiş belli ki

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Kesin tasarım ve/veya sıcaklık problemi yaşıyorlar, yoksa bu kadar uzamazdı bu iş.

 • Papa Emeritus @pope

  Intel’in 10nm’siyle TSMC’nin ki çok farklı bunu unutmamak lazım. Transistör yoğunluğu olarak birbirlerine çok yakınlar nm cinsinden arada fark varmış gibi gözüksede. Üstelik Intel şimdi kullandığı tekniği bırakıp EUV tekniğine geçecek. 10nm’de yaşadığı kadar problem yaşamayabilir 7nm’de. Plandan sadece 6 ay sapmışlar zaten.

 • RDR @rdr

  İntelin core serisi ile amd'yi ezdigi mimari üstünlüğün spectre, meltdown gibi açıklara sebebiyet veren yöntemler sayesinde olduğunu düşünmeye başladım.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Ama o problemler bir tek intelde olan şeyler değil ki

  • RDR @rdr

   @deniz-fidan elbette, ancak yamaları uygulayınca en fazla performans kaybı intelde oldu diye hatırlıyorum. Ayrica arm ve amd'de etkilerinin mimarileri dolayısıyla çok az olduğu da söyleniyordu. Geçmiş makalelere tekrar bakmak lazım.

   ""To reiterate, speculative execution is a form of high-performance execution in modern CPUs by making what is essentially an educated guess on what the CPU will be told to do next, rather than wait for the instruction. Intel has been doing this for decades, but AMD has not. AMD doesn’t do what’s called branch prediction.""

 • arandur @arandur

  Intel nereden nereye geldi. Sırtı yere gelmez şirket gözüyle bakıyorduk. Şimdiyse şu birkaç senede başaramazsa batar diye düşünen çok kişi var.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   O kadar da değil canım, batması için, gerçekten s.... sıvaması gerekir ki pek mümkün değil. Sonuçta sunucu işlemcileri var, hesaplama işlemcileri falan var. Ancak, bireysel kullanıcı tarafında toparlanması biraz uzun sürebilir.

  • arandur @arandur

   @lterlemez Apple falan da vazgeçmeye başladı. Sunucu tarafı olmasa gerçekten batarlar gibi.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @arandur; Bir şey olmaz ya, en kötü bir iki sene zarar yazarlar. Piyasada, sadece iki tane oyuncu var, birisinin diğerine bağımlı olduğu; teknolojinin de son noktasına gelindi, AMD'de de HT'ye geçince. Bundan sonra, zaten, çok büyük bir icat yapmazlar ise çok aşırı faklı işlemciler üretemeyecekler anlamına gelir. Bu da, özellikle fiyat ve diğer özellikler açısından, birbirlerine yakın gidecekleri demektir. Bu durumda, doğal dağılım gösterirse ya da öyle varsayalım, %50-50 satış olur ki bu durum ikisinin de üretim hayatlarına devam edebilmesi demektir. AMD'nin tek farklı ekran kartı tarafında da etkin olacak olmasıdır. Zaten, Intel ile eşitlensinler ve biraz rahata erişsin, AMD'nin ilk işi Intel'e uyguladığı stratejinin aynısını NVidia'ya uygulamak olacak, ekran kartı tarafında.

bir yakının evi için access point gerekti. evin her yerinde ethernet bağlantıları var. bana bu ethernet noktalarını kablosuz ağa dönüştürmek için çok fazla kablo karmaşasına mahal vermeyen bir cihaz gerekiyor. hangi cihazı önerirsiniz? şimdiden teşekkürler.

not: ac veya dualband'a gerek yok. wifi extender istemiyorum çünkü onu denedim, hızı yeterli gelmedi.

#teknoyardım #Tavsiye #AccessPoint #İnternet

BeğenFavori PaylaşYorum yap