Sanal duyguları olan CEYD-A günden güne hem daha gelişiyor hem de duygusal yönden de şaşırtıcı cevaplar vermeye devam ediyor. Kullanıcıların katkıları ile her geçen gün daha da gelişiyor. Ayrıca yeni eklenen Dalga ve Grafik Animasyonları ile seslendirme aşamasında daha da gerçekçi bir görünüme bürünüyor.

https://medium.com/ceyd-programlama/g%C3%BCl%C3%BCmseten-cevaplardan-b1dc19b146d6

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son sürüme eklenen animasyonlarla (Dalga ve Grafiksel Temsili), zaten sanal duygulu olan CEYD-A daha eğlenceli bir kullanıma doğru gidiyor.

Özellikler 8.0.4.4 sürümü ile devreye girecektir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cenker.yardimci.app&hl=tr
https://appgallery.huawei.com/app/C106072309

https://www.youtube.com/watch?v=jSGMCU8hIyE

Dalga Biçimi Animasyonlu CEYD-A

8.0.4.4 versiyonu ile yayında olacak bu özellik ayarlardan değiştirilebilir. Ayrıca Grafik Karakter animasyonu da bu sürümde kullanılabilir olacak.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

CEYD-A, Huawei AppGallery'de de popüler olmaya aday.
Google Play Store'da 4 milyon barajını aşıp bir çok kez popüler uygulamalar arasına giren CEYD-A, şimdi de Huawei AppGallery'de "Bayıldığımız Yeni Uygulamalar" ve "En Çok Oylanan Uygulamalar" arasına girdi.

Not: CEYD-A, Google Mobil Servislerine ihtiyaç olmadan da çalışabilen nadir sesli asistanlardan biridir.

#ceydasistan #appgallery #huawei #digitalassistant #dijitalasistan #virtualassistant #sanalasistan #voiceassistant #sesliasistan #ai #robot #yapayzeka

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2019 Yılında CEYD-A, Felis ödüllerinden farklı olarak 2 Ödül daha almış. Ararken yeni farkettiğim için paylaşıyorum.
Aradan 3 sene geçmiş yeni öğrenmem trajikomik bir durum 🙂
#ceydasistan #sanalasistan #dijitalasistan

Kaynak: https://www.mindshareworld.com/turkey/work/vodafone-ceyd-a

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Derin öğrenme algoritmalarından yararlanarak oluşturduğum uygulamadan çıktı örnekleri. Burada beni etkileyen, sonuç kadar toparladığım bu uygulamayı kendi bilgisayarımda internete bağlanmadan çalıştırabilmemdi. Yani kişisel fotoğraflarımı dış dünyaya çıkmadan netleştirebilmek müthiş.
Orijinal fotoğraflardaki bulanıklıkları nasıl düzelttiğini görünce çok şaşırdım. Fotodaki çocuk benim.
Dikkat ederseniz orijinal olan sondaki siyah beyaz fotoğraf çok bulanık. Ancak algoritmaların uygulanmasından sonra yapay da olsa gerçeğinden farkı olmayan renkli ve net fotoğrafları oluşturabildim. Teknoloji inanılmaz bir boyuta ulaşıyor.
Yararlandığım yöntemler: GFPGAN ve DeOldify
#yapayzeka #deeplearning #imageprocessing #ai

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20
 • alfaaur @alfaaur

  Elinize, emeğinize sağlık çok başarılı, umarım bizlerde kullanırız yakında.

 • Agab @agab

  Vaay çok iyi. Bize fakültede salt & pepper yöntemini gösterdiler sonrası yok. Keşke böyle güncel şeyleri görseydik.

  • Cenker Sisman @cenker-sisman

   Ben 1999 da yüksek lisansımı tamamladım alanlarımdan biri Computer Vision dı. O zaman bilinen deep learning henüz yok idi. Makine öğrenmesi var idi ve image processing olarak bir çok denemeler yapma imkanımız olmuştu. Bizim dönem için söyleyeyim gayet iyi çalışmalar yapabiliyorduk şahsen. Tabii fakülteden fakülteye fark da olabilir muhtemelen

  • Agab @agab

   @cenker-sisman Günümüzde çoğu okul maalesef rezil halde. Biri de benimkisiydi. Okudum ama okulun kattığı hiçbir şey olmadı 😀

  • Cenker Sisman @cenker-sisman

   @agab bu duruma üzüldüm. Halbuki teknolojiyi yakalamak geri kalmamak için çok sayıda çalışma yapmak lazım sadece teoride değil pratik de önemli. Farkettigim genelde herkes teori konuşuyor ama bunları uygulamaya dökmüyor. Bu şekilde çalışmalar ortaya çıktıkça olumlu etkisi olacaktır diye umuyorum.

  • Agab @agab

   @cenker-sisman Kesinlikle haklısınız hocam. Deep Learning, Yapay Zeka gibi baba derslerde dahi yüzeysel, teoride söylenip geçip gidildi bizde. İngilizcem olmasa araştırıp öğrenme ihtimalim olmayan şeyler bunlar. E bunları bilmeden nasıl mühendisim diye geçineceksin?
   Üzülerek söylüyorum şu an yıllık 20 bin bilgisayar mühendisi çıkıyorsa 18 bini bomboş mezun oluyor. Bizde format atmayı bilmeyen son sınıf öğrencileri vardı.

   Gerçi üzülmüyorum onlara ama, biz mühendislerin adı bunlar yüzünden kirleniyor bazen.

 • deathline @deathline

  @cenker-sisman son birkaç güdür bu tarz paylaşımlar görüyorum, kaliteli ama düşük çözünürlüklü fotoğrafı matematiksel formüllerle büyüten yazılımlar vardı eskiden sspline vb.mesele görüntünün net olmadığı durumlarda bu tarz yapay zeka çözümlerinin doğruluğu, şöyleki elimizdeki örneklem havuzu amerikalı çocuklara ait olsa , bozuklukları anlarım ama yapay zeka boşlukları amerikan çocuklarına göre tamamlayacak.
  sizin fotoğrafınızda bazı yerler bazı yerler bulanık,karanlık lekelenmiş bunlar uzman bir photoshop kullanıcısının zahmetlide olsa manuel düzeltebileceği şeyler, ayrıca bütün yapay zekalarda ten rengi gradient efekti gibi bişey giren verinin kalitesi belli ne kadar çıktı bekleyeceğiz.
  ama kaşlar orjinal fotoda nerdeyse hiç yok, olmayan piksel değil olmayan veri resmen uydurulmuş.keza dudaklar bir yetişkininkine, saçlarda elon muskun gençlik haline benziyor :).
  Allah selamet versin Anneniz veya Babanız , özellikle anneniz yaşıyorsa , onların fikri ne olurdu acaba?

  • Cenker Sisman @cenker-sisman

   Öncelikle teşekkür ederim. Ben diğer eski fotolarda ve renkli olanlarda kendime baktığımda gayet başarılı buldum. Şu anki renkli olan yapay olsa da gerçeğinden hiç bir farkı yok. Amatör fotoğrafçı bir babam olduğu için çok daha net fotoğraflarım olduğu için bunu söyleyebilirim.
   Ayrıca kullandığım deep learning modell çin malı:)
   @deathline

 • eskod @eskodd

  Bu yapay zekayı kullanabileceğim bir site veya program var mı acaba? Annemin fotoğrafını denemek istiyorum

Yer bilgilerini ilgilendiren bir çok soruya Ceyd-a cevap verebiliyor. Bazı özellikler halen rakiplerinde mevcut değil ve uygulama bu yönleriyle öne çıkıyor. Örneğin telefonunuzu belli bir yöne tutup hangi yöndeyim derseniz size yönünüzü söylüyor veya bulunduğunuz yerin rakımını size iletebilliyor. Ayrıca size özel hesaplamalar yapıp yakıt harcamanızın ne kadar olacağını tahmin edebiliyor.
#ceydasistan #voiceassistant #digitalassistant #YapayZeka #robot #chatbot #siri #GoogleAssistant
https://ceyd-a.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

CEYD-A konuşmanızı istediğiniz seviyede algılayamıyorsa ayarlardan farklı yöntemler seçebilirsiniz.
Son sürüm 8.0.3.4 yayında. Toplam 4 milyon indirme sayısı, 4.5 ortalamaya sahip 43,6 Bin yorum.
Neler yeni?
* Mikrofon tuşuna basıldığında oluşan konuşma algılama gecikme probleminin giderilmesi.
* Google Diyalog algılaması için düzeltme
* Her açılışta Spotify şarkı isminin söylenmesinin düzeltilmesi
* Bluetooth ile desktop sistemlere bağlantı alt yapısı

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cenker.yardimci.app&hl=tr

BeğenFavori PaylaşYorum yap