https://tr.motorsport.com/f1/news/hamilton-monzadan-sonra-yarisma-seklimi-degistirecegim/4537771/ yarışı izlerken Leclerc' e ceza verilmemesini diledim ama Hamilton da haksız değil.

Hamilton: “Monza’dan sonra yarışma şeklimi değiştireceğim”

Lewis Hamilton, Monza’daki yarışta olanlardan sonra yarışma şeklini değiştireceğini söyledi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Taha @ctg10

  Leclerc son yarışta çakallık yaptı bazı yerlerde ayrıca cezada almalıydı.

  • Koray @koraysuna

   Ya arkadaş hamilton'da her yere ağlıyor yarıştasın o anın bir refleksleri var atmosferi var biraz da sertlik olsun yani ne olacak? Geçebilseydi 53 tur boyunca o monza düzlüklerinde geçerdi zaten ama aracın gücü yetmedi hem drs hemde hava koridoruna sahipken. Ben bu hamiltonun her şeye bahane bulmasına da uyuz oluyorum.

  • Taha @ctg10

   @koraysuna Adam öyle yediremiyor 😀

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   Normal şartlarda ceza çıkmalıydı, yarışın Monza'da Ferrari'nin evinde olması ve sene başında ki olay nedeniyle üzerine gitmemişler gibi..

  • Centurion @burakdogn

   Ceza alsaydı ben rahatsız olurdum. Bırakın biraz sert mücadele olsun. hemen her şeye ceza olmasın. Eskiden bu kadar ceza yoktu ve mücadele vardı. Adam 1. vermemek için elinden geleni yaptı. Vettel zaten arkadaşını yalnız bıraktı... Hamilton da aynısını yapardı aynı durumda.

  • Anıl @anil

   @caskalaynen Bun mücadeleye ceza çıksaydı Max şimdiye kadar sezondan ihraç edilmişti.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   @anil Vers'ede ceza vereceklerdi bunada.. Pilotlar geçişi bu kadar zorlaştırırlarsa F1'de çok kaza olur ve çoğu kişi bu sebeble atak yapmaktan vazgeçebilir.F1 iyice sıkıcı hale gelir.

   Ya da bir süre sonra çok kaza olmaya başladığında hakemler bu sefer her atağa karşı savunma yapana ceza verme olayına giderler ve kısır döngüye girer bu iş.

   O yüzden aşırı ve sert savunma kurallar dışına çıkınca hemen cezayı verecek ki hakemler işin ucu kaçmasın.

 • Equitatus @equitatus

  Bu geçen hafta konuşulan hava tüneli mevzusu nedir? Hiç bilmeyen birisi olarak mevzu biraz garip geldi. Pilotlardan birisi en öne geçmek zorunda mı? Sırayla mı geçiyorlar, nasıl oluyor? Niye millet deliye döndü?

  • Koray @koraysuna

   Hocam en uzun düzlüklü takvimdeki pist monzadır. 330 kmh hıza kadar çıkıyorlar düzlükte eğer önünde bir araç varsa öndeki rüzgarı o alıyor sürtünmeyi o alıyor arka tarafaki araca hava boşluğu bırakıyor rüzgara çok maruz kalmıyor öyle olunca hızı 350 kmh hıza kadar çıkıyor. Pilotlar bu yüzden öne geçmek istemiyor herkes birinin arkasında olmak istiyor.

  • Equitatus @equitatus

   @koraysuna Niye önlerinde birisinin olmasını istediklerini anlıyorum ama öne geçmesi zorunluymuş gibi bir hava vardı. "Niye öne geçmedi arkada kalmak için bilerek yavaşladı, pislik yaptı" falan deniliyordu. O yüzden soruyorum. İstediği kadar yavaşlayıp isterse son sıraya geçemiyor mu?

Bunu nasıl yapıyorlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • cestlavie @cestlavie

  google calenderda bir açık var haftalardır, onu kullanarak gönderiyorlar bunları. bi çözemediler.

 • Barış Ataç @barisatac

  Lütfen net olarak bilgi sahibi olmadığınız konularda böyle kesin cümlelerle yorum yapmayınız. İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz.
  Bu olay Google Calendarın bir özelliği, ayarlarda basit bir düzenleme ile engellenebilir. Ayarın SSini ekledim böylece Google Calendar ayarlarına girerseniz kolayca bulabilirsiniz. Bu ayarı hayıra çevirirseniz kimse sizin calendarınıza davetiye yollayamaz. İlk seçenek olan Evet dışındaki iki seçenekte işe yarar.
  Neden olduğuna gelince Google Calendar dışarıdan davetiye eklenmesine izin veriyor ve bu normalde çok güzel bir özellik ancak bazıları bunu reklam aracı olarak kullanmaya karar vermiş. Bu ayarı davetiyeye cevap vermezsem bildirim gösterme şeklinde ayarlarsanız calendara gene eklenir ama bildirim göstermez. Hayır seçerseniz cevap vermediğiniz hiçbir davetiye calendara eklenmez.

  • CaptainCombo @captaincombo

   Teşekkürler. Benim merak ettiğim bu daveti gönderenler beni nasıl hedef alıyorlar?

  • cestlavie @cestlavie

   bu bir açık değil, özellik. kötü emelli insanlar da bunu exploit etmiyorlar hiç.
   -barış ataç

   benim direk mi calendar'a geldi mesela adını sanını bilmediğim pishing linki. geçen bir arkadaşın da başka takvimine gelmişti.

  • Barış Ataç @barisatac

   @captaincombo Kendi adıma şunu söyleyebilirim, ben mail adresimi bütün resmi ve gayri resmi işlerim için kullanıyorum. Bu yüzden kişisel bilgi ticareti yapanlar sağ olsun bu tür kötü amaçlı firmalara ulaştırıyorlar. Belki sizin de mail adresinizi verdiğiniz bir yerler bunu yapmıştır.

   *Bir özelliği kötü amaçla kullanmak onu yazılımdaki bir açık haline getirmez.
   *Bir özelliği "exploit" edemezsiniz, bir açığı edebilirsiniz.
   Terimler arasında bazen kayboluyoruz, ben bunu düzeltmek istemiştim. Amacım dışına çıktıysam özür dilerim.

Oyuna gireken çıkan Windows+G menüsü çok işlevsel, sol üstteki donanım kullanımı barı için ekstra yazılım yüklemeyi planlıyordum gerek kalmadı. Diğer özellikleri de çok iyi ama ben en çok bunu sevdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hızı usb 2 dönemlerinden kalma olmayan usb bellek arıyorum. Fiyatı astronomik de olmasın tabi. Ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#Formula1 Norris' e üzüldüm. Ne oldu acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Formula1 bugün saat kaçta? Ssport' da gece 10:00 da görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#otoseyir Opel radyo reklamlarında hala Alman otomobili algısı yaratmaya çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AMD 'nin B450 serisi anakartlara bir adet kasa fan konnektörü koymasındaki amacı nedir anlamadım. Ucuz anakartlarda kıytırık fan konnektörü ile mi maliyet kırıyorsun ey AMD. X470 e bakınca da fiyat ikiye katlanıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16
 • alper212 @alper212

  Fan konnektörü derken ? B450F var bende 6 tane saydım.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  tuf b450 gaming var. 3 kasa fanı 1 cpu var. ayrıca 3 lü fan kontrolcüm var. ama hiç birini kullanmıyorum 😀

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Corsair commander pro tarzı ürünlerden birini alıp, uğraşmayın.

  • emrahkaracam @emrahkaracam

   Tamamen çöp. hiçbir fan kontrolcü anakartın kendisi gibi kontrol sağlamıyor. Biostan ayarladıktan sonra müdahale falan gerekmiyor. Kablo kalabalığı ve karmaşa para tuzağından başka bir şey değil bunlar.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @emrahkaracam Alakası yok, hiç kullandın mı?Sallamış gibisin. Sıvı soğutma dahil, tüm fanları ve Işık’ları tek yerden kontrol ediyorsun. Bir kere ince ayar yaptığın zaman, başka ayar istemiyor. Yazılıma göre profiller’de atayabilirsin. (profile kaydı yapıp, aynı profili formattan sonra kullanabilirsin.) Bios güncellemesinde ayarların uçup gitmiyor. Fan kontrolcü ve kasa fanlarının kabloları arkada kaldığı için, kabloların hiçbiri gözükmüyor. Kasanın arkasına yapıştırınca engel teşkil etmiyor. Anakartta yeterli fan kontrolcüsü olmadığında veya eski anakart kullanıyorsan. Anında iş görüyorlar. Corsair link ile 3 anakart değiştirdim, bios ile fan ayarı yapmak isle uğraşmadım.

  • emrahkaracam @emrahkaracam

   @awsalli Niye kullanayım ki. Anakart zaten tüm fanları istediğim gibi kontrol ediyor. Ne uğraşacağım bununla.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @emrahkaracam Kullanmadığın ürüne nasıl çöp diye biliyorsun. Her anakart yeterli olmuyor. Rampage 3 extreme ile fanları nasıl kontrol edeceksin ? Sık bios güncellemesi alan, Ryzen anakartlarda ayarı her seferinde tekrar mı gireceksin ? Asus chrosshair 6 anakartlarda fan durma sorunu vardı, bunu nasıl aşacaksın. Her ürün için ayrı yazılım mı kuracaksın. Uğraşmaya bilirsin, kullanmadığın ürüne çöp demek ve ürünün anakart gibi kontrol sağlayamıyor demek saçmalık.

  • emrahkaracam @emrahkaracam

   @awsalli aldığım son 3 anakartta en az 3 tane kasa fanı yuvası vardı. Hiçbiri de pahalı model değildi. Hadi yetmedi diyelim pwm y kablo ucuz ve basit bir şekilde bu sorunu çözüyor. Fan ayarlarını 3 ayda bir çıkan bios için tekrar yapmak 1dk sürüyor. İşlemci fanı yönetimi için zaten harici bir çözüme güvenmem. Yazılım da kurmuyorum. Her şeyi bios hallediyor. Arkada çalışan gereksiz programlardan da nefret ederim. Corsair uygulamaları da bunlardan biri.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @emrahkaracam Senin beğenmemen , ürünün çöp olduğunu göstermiyor. Anakartın pahalı olması önemli değil. Eski anakartlar fan kontrolünü rpm cinsinde yapamıyor. Düzgün çalışan sistemi sessizleştirmek için bu çözümlerden birini kullanmak şart. Chrosshair 6 anakart’a yaklaşık 7 ay gibi bir sürede , 15 bios çıktı, beta biosları da hesaba katarsak 20+ çıkmıştır. Arka planda gereksiz uygulama kuran var mı? Klavye, mouse alıyorsun yazılım geliyor, sıvı soğutma, led ışıklar derken illa arka plana yazılımlar yükleniyor. Kısacası Kurulan yazılımların hiçbiri gereksiz değil, Anakart bu işi elbette çözüyor, anakart nasıl çözüyorsa aynı şekilde diğer çözümlerde bu işin altından , anakart kadar başarılı kalkabiliyor. Benim bu çözüme yönelme sebebim, chrosshair anakartın fanları aniden durdurması yüzünden olmuştu, aynı dönem rog forumunda sıvı soğutmanın gücü kesildiği için, pompası çatlayan ve sıvı kaçağı yaşayan kişiler oldu. Bir çözüme çamur atmadan önce, neden bunu tercih ettiklerini bi öğrenmek lazım.

   Aynı markanın ürünlerini almayı başardıysan, bütün sistemi tek bir yazılım üzerinden sorunsuz çözebiliyorsun.