#OtoSeyir Arkadaşlar patlamış ön amortisör güvenlik açısından ciddi sorun teşkil eder mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım orijinal sony xperia xa bataryasını sony servisi dışında satan yok mu veya muadil üreticiler arasında en kaliteli marka hangisidir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her sabah kullandığım otoyol Matrix' deki otoban sahnesine dönmüş bugün. Düz yolda bile taklalı kaza yapabilen bir toplumuz vesselam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

25-Hidroksi Vitamin D değerim 13 ng/mL çıktı ama sonuçlarda kırmızı görünmüyor doktor ilaç da yazmadı. İnternette araştırdım en az 40 olmalı deniyor. Kendi başıma gidip ilaç almayı planlıyorum, sürekli yorgun, uykulu, ve moralsizim. Bu durum işteki verimlikiğimi azaltıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı. @gamsizm bir ara bu konuda tavsiyeler veriyordun, yorumunu duymak isterim Murat Abi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16
 • CaptainCombo @captaincombo

  Beyaz tenliyim ve vucudumda benler var cilt kanseri riskim diğer insanlara nazaran yüksek o nedenle güneşlenmekten çekiniyorum arkadaşlar. Şu aralar yığınla işim de var acayip muzdarip durumdayım.

 • LastDeadlineBender @megagigatera

  25 altı düşük sayılır. D vitamini eksikliği depresyon riskini mutlaka etkiliyor bence. Ufak kırılan tüplerde alıp ekmeğe dökerek alın kesinlikle.

 • eamedic @eamedic

  Bunlar kış değerleri güvenilir değil, yorgunluk halsizlik gibi şikayetlerinizin başka sebepleri olabilir tiroid hormonu ile ilgili olabilir. D vit3 de son zamanlarda istismar edilen ilaçlardan birisi. D vit3 kemik ve böbrek fonk. ile ilişkili bir hormon yani önce bu sistemlerde bozukluk yapması beklenir. Metabolik bir hastalığınız yok ise ya da osteoporoz saptanmadıysa ilk tercihiniz dvit damla olmamalı çünkü kontrolsüz kullanımda dvit intoksikasyonu ciddi sorunlara yol açar. Eğer gündüz gün ışığı alabiliyorsanız 3 ay sonra tekrar ölçüm yaptırmalısınız. İşiniz gereği gün ışığı alamıyorsanız gerekli ilaçları reçete ettirebilirsiniz.

  • CaptainCombo @captaincombo

   Doktora bu şikayet ile gittim ilişkili tüm hormon ve vitaminleri öçtüler eksik olan vitaminleri telafi ettik. Doktor bu vitamini eksik görmedi herhalde ki ilaç yazmadı. İş gereği gün ışığına maruz kalmıyorum evet ama bunu bana soran olmadı.

  • eamedic @eamedic

   @captaincombo doktorunuza gün ışığı alamadığınızı söyleyin o zaman, ilaç reçete eder hatta sonuçlarınızla aile hekiminize gidin o da reçete edebilir tarif ettiği gibi kullanırsınız. Dvit3 titre edilmeden kullanınca zehirlenmeye açık bşr ilaç çünkü, dr kontrolünde kullanın.

 • cglrozgn @cglrozgn

  Dün bende hastanedeydim. Bendeki D vitamini değeri 8,9 çıktı. 2 tane devit iğne verdi, haftada bir kez vurulmak için. Doktorunuz es geçmiş olabilir. Sürekli yorgunluk, kas ağrıları ve açlık hissi vardı bende, doktor bu yapabilir demişti.

#TeknoYardım Ac destekli modemim var bilgisayarımdaki Wi-Fi adaptörünü de ac ye yenilemek online oyunlarda bir kazanç sağlar mı yoksa boşa masraf mı olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap