#TeknoYardım Print Scrn ile ekran görüntüsünü aldığım exceldeki bir grafiği paint de png olarak kayededince istediğim kaliteyi alamıyorum. Gimp ile tiff denedim hala grafiği excelden worde atmak kadar kaliteli olmuyor. Yok mu bunun bir yolu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün bir videoda gördüm grip yılda 290,000 ile 650,000 arası ölüme sebep oluyormuş Covid-19 pek güvenmediğimiz resmi rakamlara göre bile bu sayıyı katladı. Alınan tüm önlemlere rağmen bu noktaya gelindi. Demek ki işin başında grip ile mukayese ederek işin ehemmiyetini görmezden gelenler yanılmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • Mr. Can 2.0 @extreme

  Daha az kisiyi oldurse bile daha cok insani daha agir sekilde hasta ediyor. Bu da saglik sistemini ve diger saglik sorunu olan insanlarin yasamini tehlikeye atiyor.

 • hud @hud

  Konya'da geçen aylarda pik yaptığı bir arada bakmıştık. Geçmiş yıllara göre 3 aylık zaman dilimi için toplam ölüm rakamlarına baktığımızda resmi istatistiklere göre ikiye katlanmıştı. Ölüm sayısındaki artışta dolaylı etkilerin (hastanelerin dolması, karantinada eve tıkılma sonucu hareketsizlik vs) etkisi de olmalı, virüsün aşırı öldürücülükten ziyade gribe göre çok yüksek sayıda kişiye bulaşması da etken olabilir.

 • cestlavie @cestlavie

  o insanlara biz cahil diyoruz ama? yanılmak nedir tahmin mi sanki bu? neyin ne olduğu olacağı ilk günden biliniyordu.

 • Equitatus @equitatus

  Biz çok söyledik bunları daha ilk günden ama sözümüz dinlenmedi, halbuki sakalımız da var.

Yapı denetim firmalarını arıyorum binamızı inceletmek konusunda bilgi almak için. Hiçbirine derdimi anlatamıyorum hepside yapılmakta olan inşşat için hizmet almak istediğimi zannediyor. Bir tanesi denetlemediğimiz bina için rapor vermiyoruz deyip kapattı. 🙂 Galiba koca Adana' da hiç kimse böyle bir şey için bu firmalara başvurmuyor ki firma çalışanının bu durumda ne yapacağına dair bir ön bilgisi oluşmamış. Error veriyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Bir inşaatçı her hangi bir kişi için bir bina inşa eder ve bu binayı uygun bir şekilde yapmazsa ve onun inşa ettiği bina yıkılıp sahibini öldürürse, inşaatı yapan öldürülür.

Hammurabi Kanunları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

https://www.youtube.com/watch?v=z754_a_aAHA

Uzun süredir dinlemiyordum bugün tekrar girip dinlerken fark ettim şarkıyı compose eden kişi videonun altına yorum yapmış. Adam bu işi çıkarırken 18 yaşındaymış. 😮

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Bu oyunun başında bir şeyler vardı ama tam hatırlayamadım şimdi. Çok uzun süre ve tekrar tekrar bu müziği dinlediğimi hatırlıyorum. Bir bug mı vardı yoksa başta birşey mi seçiliyordu neydi. Sürekli kapatıp açıyordum onun için oyunu.

Telefon değiştirdim şifreyi sms ile gönderen bazı uygulamalardan ayrıca bankalardan sms alamaz durumdayım şuan. Diğer telefonlardan sms alabiliyorum bunun sebebi nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Bu gün #Bitcoin 'in bir sınırı olduğunu, en fazla 21 milyon adet kazılabileceğini öğrendim. Peki 21 milyon sınırına ulaşıldığında madenciler duracak ve sistemin çalışması da bu madencilerin çalışmaına bağlı olduğu için tüm sistem çökmeyecek mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Kazmak zorlaştıkça bitcoinin maaliyeti artacağı için güncel değeri de artacaktır.

  • CaptainCombo @captaincombo

   Kazmanın zorlaşması ile artan maliyeti değer artışı kompanse ediyorsa son bitcoin birgün kazılacaktır yok aksi durumda zaten maliyetleri karşılamadığı için kalan coinleri kazmaya gerek kalmayacaktır. Şu halde bu işin sürekliliğini sağalayacak olan nedir göremedim hala.

  • reducto @protego

   @captaincombo Değeri arttığı için maliyeti karşılıyor, bu yüzden kazılıyor. Son coin bir gün kazılacaktır mantığı yanlış. Radyoaktif elementlerin "yarı ömür" olayı gibi düşün bunu. Senin elinde 1 lira var, sürekli olarak elindeki paranın yarısını harcıyorsun. Paran ne zaman biter? Teoride hiçbir zaman. Coin kazma işi de aynı. Bugün atıyorum biri 0.5 coin kazdığı sürede 10 yıl sonra 0.00005 coin kazacak belki. Bi 10 yıl daha sonrasında ise 0.0000000001 kazabilecek. Böylelikle o 21 milyon hiç dolmayacak

 • Rasko @rasko

  Tamamının kazılması 120 yıl alacak. Daha çok var yani. Öte yandan, madencilerin tek gelir kaynağı kazma ile gelen ödül bitcoinler değil. İnsanlar bitcoin transfer ettiğinde alınan transfer ücretleri de bu kazıcılara gidiyor. 21 milyonun tamamı kazıldığında, madencilerin geliri transfer ücretleri olacak.

  • CaptainCombo @captaincombo

   Anladım. Tek gelir kaynağı transfer ücretlerine dönüştüğünde transfer maliyetleri artacaktır öyleyse.

  • Rasko @rasko

   @captaincombo 120 yıl sonrasının tahminini şimdiden yapmak çok zor. Bitcoini geçtim dünya bile yok olabilir 120 yıla 🙂 Bildiğim kadarıyla şuan ortalama bir madencinin gelirinin %70 civarını ödül coinler, %30 unu transfer ücretleri oluşturuyor. Zaman geçtikçe bu oranlar tersine dönecektir. Bitcoin yaygın kullanılmaya başlarsa, transfer ücretleri, çdüllerden daha fazla kazandırmaya başlar. Piyasa bir şekilde dengelenir yani.

 • Yetkin @tozyet

  Paradan farklı olarak çok cok küçük parçalara bölünebiliyor. Sistem niye çöksün? Bitcoini var eden madenciler değil

  • CaptainCombo @captaincombo

   "Bitcoini var eden madenciler değil" madenciler sadece coinin çıkarılması değil piyasa değiş tokuş edilen coinler için gerekli işlem gücünü de sağlıyorlar. Bunu belirli bir kar karşılığı yaptıklarından karlılığın bitmesi durumunda bu adamlar aradan çekileceği için sistem nasıl devam edecek sorusu geldi aklıma. Sağolsun Rasko yukarıda cevapladı.

 • kei @kei

  Sadece madencilikten değil aynı zamanda transaction'dan da fee alıyorlar. Yani nasıl banka bizim para havalesi yapmamızdan para kazanıyorsa blockchain'e bağlı olanlar da aynı şekilde sistemi sürdürdükleri için fee alacaklar sanırım.

Digital Combat Simulator ile Adana semalarında...
https://youtu.be/JFRy0vU1EGk

DCS: Syria Map – Incirlik and Adana Huey Tour

Pre-order now and save 30% from: https://www.digitalcombatsimulator.com/en/shop/terrains/syria_terrain/ Release date statement: https://youtu.be/XUOnzq_cZF0?...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Una Senda de Pasos Blancos - Blasphemous Original Soundtrack

Composer: Carlos Viola Track number: 05 Playlist: https://www.youtube.com/playlist?list=PLWCkhGoFcFixDmR7xGPohmROQepwLvNj9 You can only purchase the soundtra...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.vatanbilgisayar.com/vestel-43-109-cm-4k-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alicili.html

Bu ürün için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar. TV den pek anlamam, çok bir beklentim yok ancak geçen a101 de satılan full hd hi-level tv nin görütüsü ile karşılaşınca biraz hayal kırıklığı oluştu. Benzer bir durum yaşamak istemiyorum. İnsanın canını sıkacak bariz sorunları oluyor mu bu segmentteki tv lerin. Alternatif önerileriniz varsa da bekliyorum.

Vestel 43ud8350 smart televizyon fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Vestel...

Vestel 43ud8350 smart televizyon fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Vestel 43ud8350 kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • elmasevmem @elmasevmem

  ben bir ay kadar önce a101de satılan hi level marka 55 inç olanından aldım(55uhl960). vestel üretimi olduğu için menu, yazılım, ses görüntü her şey vestel olanla aynı fiyatı 2699 idi. garantisini de vestel sağlıyor
  oldukça memnunum. akıllı kısmı güzel, Netflix ve YouTube 4k destekliyor. iptv de var. modlama olayıyla pixellence, wink ve dts i de açtım. pixellence açmadan önce çok iyi değildi görüntü, çok fark oldu. bir sıkıntısını görmedim. yeriniz varsa 43ten daha büyük birine bakın bence.