SPOILERStar Trek Discovery SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLERSPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLERSPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLERSPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLERSPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLERSPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLER SPOİLERSPOİLER SPOİLER

Star Trek Discovery deki blast door sahnesi hayatımda gördüğüm en mantıksız sahneydi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#witcher dizisinin oyundaki hikaye ile arasında epey farklar var gibi ya da bana öyle geldi ilk oyunu oynayalı 8-9 yıl oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#google ın hamlesinin en çok yerli geliştiricileri etkileyeceği söyleniyor. Yerli geliştirici için durum gerçekten o kadar vahim mi? Etrafından dolaşamazlar mı yasağın.

Edit: Geliştirici derken yerli yazılım geliştiricileri kastetmiştim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

https://tr.motorsport.com/f1/news/hamilton-monzadan-sonra-yarisma-seklimi-degistirecegim/4537771/ yarışı izlerken Leclerc' e ceza verilmemesini diledim ama Hamilton da haksız değil.

Hamilton: “Monza’dan sonra yarışma şeklimi değiştireceğim”

Lewis Hamilton, Monza’daki yarışta olanlardan sonra yarışma şeklini değiştireceğini söyledi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Taha @ctg10

  Leclerc son yarışta çakallık yaptı bazı yerlerde ayrıca cezada almalıydı.

  • Koray @koraysuna

   Ya arkadaş hamilton'da her yere ağlıyor yarıştasın o anın bir refleksleri var atmosferi var biraz da sertlik olsun yani ne olacak? Geçebilseydi 53 tur boyunca o monza düzlüklerinde geçerdi zaten ama aracın gücü yetmedi hem drs hemde hava koridoruna sahipken. Ben bu hamiltonun her şeye bahane bulmasına da uyuz oluyorum.

  • Taha @ctg10

   @koraysuna Adam öyle yediremiyor 😀

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   Normal şartlarda ceza çıkmalıydı, yarışın Monza'da Ferrari'nin evinde olması ve sene başında ki olay nedeniyle üzerine gitmemişler gibi..

  • Centurion @burakdogn

   Ceza alsaydı ben rahatsız olurdum. Bırakın biraz sert mücadele olsun. hemen her şeye ceza olmasın. Eskiden bu kadar ceza yoktu ve mücadele vardı. Adam 1. vermemek için elinden geleni yaptı. Vettel zaten arkadaşını yalnız bıraktı... Hamilton da aynısını yapardı aynı durumda.

  • Anıl @anil

   @caskalaynen Bun mücadeleye ceza çıksaydı Max şimdiye kadar sezondan ihraç edilmişti.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   @anil Vers'ede ceza vereceklerdi bunada.. Pilotlar geçişi bu kadar zorlaştırırlarsa F1'de çok kaza olur ve çoğu kişi bu sebeble atak yapmaktan vazgeçebilir.F1 iyice sıkıcı hale gelir.

   Ya da bir süre sonra çok kaza olmaya başladığında hakemler bu sefer her atağa karşı savunma yapana ceza verme olayına giderler ve kısır döngüye girer bu iş.

   O yüzden aşırı ve sert savunma kurallar dışına çıkınca hemen cezayı verecek ki hakemler işin ucu kaçmasın.

 • Equitatus @equitatus

  Bu geçen hafta konuşulan hava tüneli mevzusu nedir? Hiç bilmeyen birisi olarak mevzu biraz garip geldi. Pilotlardan birisi en öne geçmek zorunda mı? Sırayla mı geçiyorlar, nasıl oluyor? Niye millet deliye döndü?

  • Koray @koraysuna

   Hocam en uzun düzlüklü takvimdeki pist monzadır. 330 kmh hıza kadar çıkıyorlar düzlükte eğer önünde bir araç varsa öndeki rüzgarı o alıyor sürtünmeyi o alıyor arka tarafaki araca hava boşluğu bırakıyor rüzgara çok maruz kalmıyor öyle olunca hızı 350 kmh hıza kadar çıkıyor. Pilotlar bu yüzden öne geçmek istemiyor herkes birinin arkasında olmak istiyor.

  • Equitatus @equitatus

   @koraysuna Niye önlerinde birisinin olmasını istediklerini anlıyorum ama öne geçmesi zorunluymuş gibi bir hava vardı. "Niye öne geçmedi arkada kalmak için bilerek yavaşladı, pislik yaptı" falan deniliyordu. O yüzden soruyorum. İstediği kadar yavaşlayıp isterse son sıraya geçemiyor mu?

Bunu nasıl yapıyorlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • cestlavie @cestlavie

  google calenderda bir açık var haftalardır, onu kullanarak gönderiyorlar bunları. bi çözemediler.

 • Barış Ataç @barisatac

  Lütfen net olarak bilgi sahibi olmadığınız konularda böyle kesin cümlelerle yorum yapmayınız. İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz.
  Bu olay Google Calendarın bir özelliği, ayarlarda basit bir düzenleme ile engellenebilir. Ayarın SSini ekledim böylece Google Calendar ayarlarına girerseniz kolayca bulabilirsiniz. Bu ayarı hayıra çevirirseniz kimse sizin calendarınıza davetiye yollayamaz. İlk seçenek olan Evet dışındaki iki seçenekte işe yarar.
  Neden olduğuna gelince Google Calendar dışarıdan davetiye eklenmesine izin veriyor ve bu normalde çok güzel bir özellik ancak bazıları bunu reklam aracı olarak kullanmaya karar vermiş. Bu ayarı davetiyeye cevap vermezsem bildirim gösterme şeklinde ayarlarsanız calendara gene eklenir ama bildirim göstermez. Hayır seçerseniz cevap vermediğiniz hiçbir davetiye calendara eklenmez.

  • CaptainCombo @captaincombo

   Teşekkürler. Benim merak ettiğim bu daveti gönderenler beni nasıl hedef alıyorlar?

  • cestlavie @cestlavie

   bu bir açık değil, özellik. kötü emelli insanlar da bunu exploit etmiyorlar hiç.
   -barış ataç

   benim direk mi calendar'a geldi mesela adını sanını bilmediğim pishing linki. geçen bir arkadaşın da başka takvimine gelmişti.

  • Barış Ataç @barisatac

   @captaincombo Kendi adıma şunu söyleyebilirim, ben mail adresimi bütün resmi ve gayri resmi işlerim için kullanıyorum. Bu yüzden kişisel bilgi ticareti yapanlar sağ olsun bu tür kötü amaçlı firmalara ulaştırıyorlar. Belki sizin de mail adresinizi verdiğiniz bir yerler bunu yapmıştır.

   *Bir özelliği kötü amaçla kullanmak onu yazılımdaki bir açık haline getirmez.
   *Bir özelliği "exploit" edemezsiniz, bir açığı edebilirsiniz.
   Terimler arasında bazen kayboluyoruz, ben bunu düzeltmek istemiştim. Amacım dışına çıktıysam özür dilerim.

Oyuna gireken çıkan Windows+G menüsü çok işlevsel, sol üstteki donanım kullanımı barı için ekstra yazılım yüklemeyi planlıyordum gerek kalmadı. Diğer özellikleri de çok iyi ama ben en çok bunu sevdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap