4G Türkiyede aktif edildiği gece LTE modeme sahip Xperia Z Ultra ile 130mbps almıştım (1. kattaki apartman dairesin en dip köşesinde) o günden beri Türkiyedeki kullanım katlanarak arttı, bu günlerde tekrar bir bakayım dedim ne alemde diye, Turkcell LTE bandında prime-time'da 5 - 9 gece saatlerinde 30 mbps hız verebiliyor, o TCP paketlerini beyaz bir GÜVERCİNİN AYAĞINA BAĞLAYIP GÖNDERSEN DAHA HIZLI GİDER, baz istasyonuna adam gibi internet sağayamadıktan sonra 5G'ye geçsen ne olacak, çok ağır sömürülüyoruz, bu haysiyetsiz firmalar yine de yapacak 5G geçişini 3 - 5 mbps fazladan verir 5G abonesine bir de paket kilitler üstüne 4G hızını da iyice aşağıya çekerler, 3G+ (max 21mbps) bile çok rahat kaldırır bizim şu an aldığımız hızları, ama yine de yapacaklar, altyapı yatırımı yerine gidip 5G yatırımı yapacaklar, çünkü o şekilde bizi daha rahat düzebilirler, kimse de siz ne yapıyorsunuz demeyecek. ek: ukraynada sıradan bir apartmanda 1Gbps + Kablo TV /99grivna/26₺

BeğenFavori PaylaşYorum yap

sizce hangisi? neredeyse aynı özelliklere sahipler ama fiyat farkı uçurum, var mı bir tavsiyeniz veya bu fiyat farkını açıklayabilecek birisi?

Dell P2419HC - Acer SA240YBbmipux - ViewSonic VX2485-MHU Karşılaştırması - Epey

Epey - Dell P2419HC - Acer SA240YBbmipux - ViewSonic VX2485-MHU özellik ve fiyat karşılaştırması
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  Doğrusu panel olarak farkları nedir araştırmanız lazım. Ne için kullanılacak buna göre monitör alınmalı. Ayrıca arıza çıktığında hangisinin servisi iyi..

  Artık monitörler port vs. gibi özelliklere göre fiyatlandırılıyor. Baktığınız site kafa karıştırıcı şekilde sunmuş bilgiyi. Ekteki fotoya bkz. Dell'de pivot var mesela, o özelliğe ek para istiyor firması.
  https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b45714b390

  Aralarında da aslında bir fiyat uçurumu yok; Viewsonic 170 USD, Dell 210 USD'ye satılıyor. TL'ye çevirilince işler karışıyor maalesef. Bir de bizim ülkede ürünün fiyatı nedir orası belli değil. İndirimler karışık, indirimsiz fiyat karışık..

  #monitörtavsiyesi

  • Hakan Demiral @hakand

   pivot, vesa gibi ihtiyaçlarım yok, hdmi ve type-c benim için yeterli, sanırım acer olanı alacağım. kullanılan paneli bulamadım ve tek tedirginliğim acer'ın diğerlerine göre kalite farkı olacak

  • qubit @qubit

   @hakand Ciddi olarak ben de merak ettim bu ürünü. Bir yerden fiyatı kırmışlar mı güzel fiyat mı çekmişler anlamak şu TR koşullarında imkansız. Salgında da ürünü denemeye gitmek akıl işi değil.

 • onimarsynn @onimarsynn

  Dell olanın 27 inç olanını kullanıyorum şu an, diğer monitörleri bilmediğim için şöyle iyi böyle iyi diyemem tabii ama ben memnunum. Özellikle yerinde servis hizmeti aşırı iyi. Evde tavşan besliyorum, o monitörün kablosunu yemiş, servisi aradım adamlar eve kadar yeni kablo getirdiler ve benim hatam olmasına rağmen garanti kapsamında diye para almadılar.

Merhaba,

Bu monitörden 2 tanesine Macbook ile type-c üzerinden görüntü verip monitörlerden birinin üzerindeki yeşil 3.5mm jaktan ses çıkışı alabilir miyim? 2019 13" MB Pro iki tane 1080p monitörü sürerken çok zorlanır mı?

ViewSonic VX2485-MHU 24” 75Hz 5ms (HDMI+VGA) FreeSync Full Fiyatı

ViewSonic VX2485-MHU 24” 75Hz 5ms (HDMI+VGA) FreeSync Full en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk Telekom 20 yıldan fazladır internet hizmeti veriyor, 2020 yılında halen nasıl bu kadar rezil hizmet vermeyi başarabiliyorlar? Kasıtlı olarak her hafta oturup toplantı yapmaları lazım... son 10 yıldır farklı farklı aboneliklerden online işlem merkezlerine giremedim bile mesela, müşteri hizmetleri gün geçtikçe daha çok hırbo ile doluyor, millet upload arttıralım derken bunlara upload sorulunca "pazarlama ekibi üzerinde çalışıyor" şeklinde dalga geçiyorlar. vs.vs. her neyse benim de bu hırsızdan bozma dolandırıcılarla yaşadığım bir sorun var, 6 aydır hiç bir şekilde destek vermediler, kullanmadığım hizmetin faturasını kesmişler, ne zaman arasam ekranlarımızda arıza var diyorlar. Twitter kullanan arkadaşlar girip destek verebilirse (tweet ve beğeni) sevinirim.

https://twitter.com/hakandemirall/status/1275452171643793415

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni nesil macbook ekranları ile başım dertte, nemli bez ile silsen su izi kalıyor, üflesen çiziliyor hiç bir şekilde temizleyemiyorum mikrofiber bez bile iz bırakıyor, apple destekteki arkadaş güderi bez ile kendi cihazlarını temizlediğini hiç bir problem yaşamadığımı söyledi siz ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyun odaklı bir tablet önerebilir misiniz?
Bütçem 1000₺ - 1500₺

Huawei T5 modelinin 3/32 versiyonunu almayı planlıyordum, işlem gücü bakımından kendi fiyat aralığındaki tüm tabletlerden güçlü fakat isminden oyun için üretilmediği belli, youtube'da bu tableti oyun için almayın diyenler ve FlashDog - GFX Tool ile 60FPS PUBG oynayabildiğini iddia edenler var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

ABD yapımı telefon mu var? Ayrıca neler oluyor?
https://bundle.app/nQwfgtQf

Sözcü - Trump ulusal bir acil durum emri yayımlayarak, ABD yapımı...

ABD Başkanı Donald Trump, ulusal bir acil durum emri yayımlayarak, ABD yapımı dışında telekomü...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#macos #itunes

merhaba.

macos kullanıcısıyım ve iTunes ile ilgili ufak bir sorunum var, Youtubedan sesli tiyatro ve ders videolarını mp3 olarak indirip arşivliyorum, fakat çift tıklayıp oynattığım her mp3 dosyası iTunes arşivime ekleniyor ve akabinde telefonuma senkronize olup hafıza şişiriyor, bunu değiştiremez miyim iTunes müzik arşivime sadece manual ekleme yapmak istiyorum, açtığım her mp3 eklenmesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Facebook tokenlerimizi çaldırmış bu sefer, yanlış hatırlamıyorsam tokenler şifreyle eş değer api anahtarı benzeri şeyler, oturumunuzu direkt olarak açabiliyor, 2 aşamalı güvenliği de bypass edebiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap