#İnternet #upload #uploadhızı #kahrolası_upload_hızları #UploadHızlarıArtırılsın #kablonet #türksat

https://twitter.com/kalitehareketi/status/1508528637271752708

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bundan 1 yıl önce büyük mücadeleler sonucunda AKK'yi kaldırtmayı başardık. Hemen ardından, hatta daha kaldırılmadan 'fiyatlar yükseldi', 'AKK gitti, kota geldi', 'AKK geri gelsin' gibi birçok tepkiyle karşılaştık. Bu tepkiler haklı mı veya ne kadar haklı? Bu yazımızda AKK'yi kaldırma sürecimizi inceliyor ve sonuçlarına bakıyoruz

#İnternet #İnternetteKaliteHareketi #internettekotayahayır #AKK #AdilKullanımKotası #HaftalıkGündemeMalzeme

https://twitter.com/kalitehareketi/status/1212459136719491072

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 28
 • kontratak @kontratak

  @zatisahaneleri Yahu ne zammı, gerçek sınırsız internet fiyatları düştü, kaç defa yazayım daha?

  Romanya'nın köyünde 100 Mbps simetrik internete burun kıvırıyorlar, 300 Mbps istiyorlar. Bu tarifeye 30 ley (42 lira) ödüyorlar. Siz 150 GB bana yetiyordu diyerek internet servis sağlayıcılarının illüzyonunu destekliyorsunuz maalesef.

  AKK gibi uygulamalarla sattıkları internet, içi hava dolu cips paketlerinden bile daha aldatıcı. Bunlardan astronomik kârlar elde ediyorlar. Lütfen sınırlı interneti savunmayalım artık, gerçekten lütfen.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Birincisi taahhüt olayı var. Bu olay değişmeden, düzeldi demem. Sırf yapmıyorum diye 24MBit/s hızı 129 liraya alıyorum. Yaparsam, bu hızı eksiksiz vereceklerinin garantisi yok. Sürekli yavaşlama arıza vb durumlar oluyor. Yapsam da yapmasam da aynı hizmeti alacak isem taahhüttün ne anlamı kalıyor? Telefon zorunluluğunu, alınmadığında sabit ücret zorunluluğunu da anlamıyorum. Bir kere o fiyat telefon/sabit ücret ve vergiler hariç fiyattır. Şu an interneti 150 lira civarında kullanıyorum ve daha telefona doğru düzgün elimi sürmüş değilim. Bunlar düzelmediği sürece, istenen fiyatlar pahalıdır. Konuşmadığım telefonun veya alternatifini parasını ödüyorum.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  BTK sesini çıkartır, abone ilk 6 ayında abonelikten ayrılamaz der olur biter (aynı haltı GSM için yapabiliyor iken internet için yapMIYOR). Ben en az bir-iki sene, memnun kalmaz isem, bir ISS'ye bağlı kalmak zorunda olmamalıyım. Üstelik, fiberde, bunlar bir de bölge paylaşımı yaptı. Yani çoğu yerde SO kablosu geçiyor ise TTNet kablosu geçmiyor. Paylaşımlı hatlarda da zorluk çıkartılıyor.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Hatta, komplo teorisi de kurayım, 2020 yılı içinde zam bekleyin. En bir kere veya iki kere zam gelir, demedi demeyin.

View this post on Instagram

HAFIZA TAZELEME SERİSİ - BÖLÜM 2: TurkNet'in Mart 2016'daki Tarifeleri Mart 2016'daki, yani "İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!" kampanyamız başlamadan önceki TurkNet'in tarifelerini görmektesiniz. Gördüğünüz üzere 2016 yılında TurkNet'te de AKN vardı ve 16 Mbps - 50 GB AKN'li ve AKN aşıldıktan sonra hızın 3 Mbps'ye düşürüldüğü tarifeden 70 lira ücret alıyorlardı. 2016'nın Mart ayında ortalama dolar kuru 2,86 TL'dir. Bu tarifenin o zamanki dolar karşılığı 24 dolardır. Günümüzde aynı şekilde hizmet veriyor olsalardı bu tarife 132 TL olacaktı (24 $ = 132 TL). Fakat TurkNet günümüzde 16Mbps'ye kadar ADSL, 35 Mbps'ye kadar VDSL gerçek sınırsız internet için 65 TL ücret belirlemiş durumda. Bazı durumlarda ise yine 65 TL'ye 100 Mbps hız verdikleri belirtiliyor. "AKN kaldırılmasaydı daha iyi olacaktı." şeklinde gülünç bir algı yaratılmaya çalışıldığı şu günlerde bu örnek göstermektedir ki alınan fayda artarken tüketiciye olan maliyeti azalmıştır. Ancak fiyatlar, günümüzde internetin geldiği nokta göz önünde bulundurulduğunda hâlâ fahiştir ve düşürülmelidir. Not: Kota bitince hızın 3 Mbps'ye düşürüldüğü AKN dönemi (02.07.2012 - 01.05.2017 arası), AKN'nin kaldırılması için tanınan ve hızın paket hızına oranlı olarak düşürüldüğü (24 Mbps > 8 Mbps gibi) 1,5 yıllık geçiş dönemi (01.05.2017 - 31.12.2018 arası) ile mevcut dönem (31.12.2018 sonrası) arasındaki kıyas için bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Tanıtım ya da tavsiye değildir. TurkNet kullanıcısı olan destekçilerimiz tarafından bu sağlayıcı ile ilgili çokça sorun yaşadıkları bilgisi gelmektedir.

A post shared by İnternette Kalite (@internettekalite) on

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 27
 • 3.14 @159

  Turknet virali miymiş? Hiçbir işe yaramamalarından anlamalıydık.

  • 3.14 @159

   @kontratak "kalite hareketi"

  • kontratak @kontratak

   @159 Ciddi bir biçimde bunu mu düşündünüz?

  • kontratak @kontratak

   @159 Denecek çok fazla söz yok. Önce okuyun lütfen, sonra da anlayın.

  • 3.14 @159

   @kontratak neyi okuyayım?

  • kontratak @kontratak

   @159 Gözünüzün önündeki yazıyı ve zahmet olmazsa ithamda bulunmadan evvel, daha önce neler paylaşılmış, onları inceleyin.

  • 3.14 @159

   @kontratak okudum onu zaten. malumun ilamını yapıp yanına turknet güzellemesi sokuşturmuş. Önceki paylaşımlarında da ttnete falan tü kaka demiş.

  • kontratak @kontratak

   @159 Nerede TurkNet güzellemesi var yahu? Teknoseyir için TurkNet'in reklam platformu diyebilir miyiz? Ama defalarca Sinan Kurmuş'u konuk edip röportaj yaptılar. Haber ile reklamı karıştırıp ithamda bulunuyorsunuz, kendinize gelin.

   Bazı sebepler insanlara objektif olmanın ne olduğunu unutturdu, belki ondan bu tavrınız.

   Şu paylaşımlara bir göz atın:

   https://www.facebook.com/internettekalite/photos/a.901577846631019/1738793376242791/?type=3&theater

   https://www.facebook.com/internettekalite/posts/1503163343139130

  • 3.14 @159

   @kontratak o paylaşım türknet'i herhangi bir şekilde eleştirmiyor ki. Aksine herkese türknet'te kota yok haberini bir kez daha veriyor. Ah keşke hepiniz türknet gibi olsanız demedikleri kalmış.

  • kontratak @kontratak

   @159 @159 TurkNet'te değil, artık bütün İSS'lerde AKK kalktı. Burada 1 Mayıs 2017 öncesi ile şimdiki durum arasında bir kıyas söz konusu. Fiyatlardaki değişimi gösteren objektif bir içerik. Firmaların adını sansürlemek mi gerekiyor? Bu, Superonline için de yapılacak, diğer İSS'ler için de.

   Firmanın sunduğu fiyatın makul olup olmadığının yorumu size kalmış ama TurkNet'in sunduğu fiyatların da günümüzde internetin geldiği noktayı göz önünde bulundurarak asla yeterli seviyede olmadığını, çok daha düşük olması gerektiğini ve hizmet kalitesinin artmasının şart olduğunu dile getiriyoruz. Çok sayıda kullanıcının TurkNet'ten yana şikayetçi olduğunu özellikle vurguluyoruz.

   Ah keşke TurkNet, her yerde en az 100 Mbps verse, bunu yaparken de kaliteli bir hizmet sunabilse. Sayısız kişi bağlantı sorunu yaşadığı için bizden tüketici hakları konusunda yardım istedi, sayısız kişiye tüketici hakem heyetine gidip TurkNet'e ödediği fatura bedellerini almaları konusunda yardımcı olduk.

   Reklam yapacak olsak hizmet kalitesi hususunda gerçekten çok sorun yaşayanların olduğunu yazmayız. Tüketici dostu bir izlenim veren bu firmanın aslında ne kadar kalitesiz noktası olduğunu yüzlerine karşı söylemeyiz.

   Anlık yargılarla anlamadan etmeden ithamda bulunmayın lütfen.

  • 3.14 @159

   @kontratak Neden adamların yüzüne söylüyorsunuz ne kadar kalitesiz olduklarını? Resmi hesaplarınızdan söylesenize.

  • kontratak @kontratak

   @159 Yukarıda paylaştığım ikinci Facebook bağlantısını inceleyin. TurkNet'e açık mektuptur.

   AKK'yi diğer tüm firmalardan önce kaldırmış olmaları konusunda haklarının verilmesi gerekiyor, bu konuda örnek teşkil ettiler, diğer birkaç alternatif İSS de sonraları aynı yoldan gitti.

   Ancak ne yazık ki standart kalitedeki bir hizmeti hâlâ sunamıyorlar.

   Kendilerine açık bir mektup şeklinde yaşanan tüm büyük sorunları açıkça sorduk.

   Neydi bu sorunlar, kısaca tekrarlayayım:

   1. Aktivasyon konusunda problemler yaşanıyor. TurkNet'e internet hizmeti almak için başvuran kişilerin hizmetlerinin haftalarca başlatılamadığı oluyor.

   2. İç kurulum için çeşitli masraflar çıkartabiliyorlar.

   3. Arızaların giderilmesi konusunda çok yavaşlar, bazen günlerce hatta haftalarca erişim problemleri yaşayanlar oluyor.

   4. Yoğun saatlerde hız düşüşü ve yüksek ping sorunlarıyla karşılaşanlar var.

   Son olarak: Ülkemizde hizmet veren diğer tüm İSS'ler gibi, Romanya'daki, Bulgaristan'daki, Polonya'daki, İngiltere'deki İSS'lerin geldiği noktadan çok uzaklar. Bugün Romanya'da 28 Rumen Leyi (37 Türk Lirası) karşılığında 300/150 Mbps internet hizmeti alınabilirken, hâlâ TurkNet'in 65 liraya zar zor verdiği 35 Mbps seviyesindeki hızları konuşuyor olmamız bile büyük bir utançtır.

   TurkNet, yayımladığı cevap videosunda bu sorulardan hiçbirine tatmin edici bir cevap verememiştir ve sınıfta kalmıştır.

 • kontratak @kontratak

  @unicornknight Bizim gözümüzde de TurkNet'in o tip bir pazarcıdan pek farkı yok. Firma adlarını genel olarak sansürlemiyoruz. Gönderinin en sonunda TurkNet'in ne kadar kalitesiz hizmet verdiğini yazmıştık, en başına da bu vurguyu yapalım o hâlde.

 • Namarie @namarie

  "reklam, duyuru v.s. gibi." Merak ettim, eğer okuduysan paylaşımdaki reklamı gösterebilir misin? @ronniejamesdio

  Ayrıca sen hala banlanmadın mı ifadesinin gerekçesi nedir, banlanması gereken ne yaptı bu hesap?

#İnternetteKaliteHareketi #fahişfiyatistemiyoruz #akış #2019

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#fahişfiyatistemiyoruz

Türk telekom ve Turkcell başta olmak üzere internet servis sağlayıcıların AKK ve kota konusunda çabalarımız sonucunda geri adım atmaları sonrası adeta intikam alırcasına fahiş fiyatları dayatmalarını asla kabul etmiyoruz!

AKK ve kota konusunda geri adım attıkları gibi bu kez de tepkimiz ile geri adım atacaklar, değerli desteğinizi bekliyoruz.

AKK'nin kalkma tarihi olan 31 Aralık'a günler kalmışken her bir internet kullanıcısının desteği büyük önem arz ediyor. Olabildiğince paylaşarak, şikayeti göndererek ve Twitter üzerinden #fahişfiyatistemiyoruz etiketi ile ilgili kurumların dikkatini çekmeliyiz ve hatta TT olmamız milyonları haberdar edecektir. bu durumda ilgili kurumlarca kayıtsız kalınamayacağı aşikar.

Aşağıdaki sayfadaki anlatımı takip ederek Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden yetkili kurum olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim kurumu'na (BTK) istek ve şikayetlerimizi iletiyoruz:

http://internettekalite.com/dosyalar/fahis_fiyat_istemiyoruz.html

#fahişfiyatistemiyoruz

https://www.change.org/p/internette-kotaya-kısıtlamaya-düşük-hıza-fahiş-fiyatlara-hayır

https://twitter.com/kalitehareketi

https://www.facebook.com/internettekalite

https://www.instagram.com/internettekalite/

#TürkTelekom #Turkcell #İnternetteKaliteHareketi #HaftalıkGündemeMalzeme #akış #HaberinizOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Fahiş fiyatlara karşı etkinliğimizin hazırlıkları sürüyor. Bu hazırlıklar sürerken sizleri "Hafıza Tazeleme Serisi" ile tanıştırıyoruz.

HAFIZA TAZELEME SERİSİ -1-

BTK düzenlemesi ile ilgili zamanında paylaştığımız görüşlerimizi tekrar hatırlayalım:

https://www.change.org/p/internette-kotaya-kısıtlamaya-düşük-hıza-fahiş-fiyatlara-hayır/u/19403990

#fahişfiyatistemiyoruz #İnternetteKaliteHareketi #HaberinizOlsun #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  Pirince giderken evdeki bulgurdan oldunuz 🙂

  • Fatih @fatihy

   @polistiren-adam dostum ben bu işten para kazanmıyorum. Olağan bir gercegi söyledim. Kimsenin dile getirmediği ama içten içe bildiği birsey. Bu değişiklikten herkes gibi bende etkileniyorum.

  • Fatih @fatihy

   @polistiren-adam ha bir de Türkiye’de iyi birseyler yapılmaz. Şimdiye kadar anlamanız gerekirdi.

  • Panthera Leo @panthera-leo

   Bu düzenleme çıkarken zaten 31 Aralık 2018'de AKK'nin tamamen kaldırılacağı belliydi, bu düzenleme bu tarihte AKK'yi kaldırmak üzere çıkarıldı.

   "Evdeki bulgur" diye bahsettiğin şey hızının 3 Mbps'ye düştüğü, gece gündüz fark etmeksizin yaptığın kullanımların tümünün sayıldığı AKK uygulaması.

   Eğer "AKK geri gelsin" diyorsan işte bu 3 Mbps'ye düşülen AKK geri gelsin demiş oluyorsun. Eğer mevcut AKK uygulamasından bahsediyorsan, o da zaten bu hareket sayesinde çıkarıldı. "Kota kalksın" denerek kararlı bir şekilde hareket edilmeseydi o "bulgur" dediğin şeyi rüyanda bile göremezdin. Yani senin gösterdiğin tepkinin hiçbir akıl alır yanı yok.

  • Panthera Leo @panthera-leo

   @ermanyurdakann Milyonlarca internet kullanıcısı farklı tarihlerde bitecek olan taahhütlerle bağlanmış durumda. İnternet aboneliklerinin iptal ettirilmesi demek taahhütlerden cayılması ve dolayısıyla cayma bedeli ödenmesi demektir ki bu yine İSS'lerin işine gelir.

   Taahhüt bittikten sonra kimse aboneliğini devam ettirmesin dersen, bu da bu çağda kimse elektrik kullanmasın demeye yakındır. İnsanlar bir şekilde internete erişim ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır ki bu ya sabit hatlarla ya da mobil bağlantılarla mümkündür, iki durumda da ibre yine İSS'leri gösterir. İnsanların internet kullanmamasını bekleyemezsin, bunu sağlayamazsın.

 • batuhan.sener @batuhan-sener

  İnternete tavan fiyat gibi birşey mi gelsin istiyorsunuz?

 • manonthemonn @manonthemonn

  BTK'da sağolsun, kurda kuzuyu teslim etti uzaktan izliyor.

Türk Telekom'un kota konusunda yaptığı gibi bu tür nabız yoklama oyunları bitmiyor. İnternet çağında internette #fahişfiyatistemiyoruz!

#TürkTelekom #HaftalıkGündemeMalzeme #İnternetteKaliteHareketi #akış ##teknohaber #HaberinizOlsun #haber

https://www.instagram.com/p/BrTUkFWHGI4/

https://twitter.com/kalitehareketi/status/1072963143675117572

https://www.facebook.com/internettekalite/photos/a.901577846631019/1804680389654089/?type=3&theater

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem @huseyinekrem

  Yanlız bunlar gerçek düşünceler. 50 liraya 16mbit alıyorum mesela. 5mbit olsa bile hep, yine daha ucuz. O yüzden bunler TT'nin adamları değiller. Sonuç yine onların istediğine geliyor gerçi.

 • Rasko @rasko

  İnsanlar daha fazla ödeyip daha yavaş internet kullanacak. Bu duruma karşı çıkanların olması da gayet doğal. Liseli ergen gibi komplo teorileri üretip, saygınlığınızı daha fazla kaybetmeyin bence.

Türk Telekom yeni tarifeleriyle AKN'ye dönmek için ölümü gösterip sıtmaya mı razı etmek istiyor? Geçen ay kota konusunda geri adım atmalarını sağladığımız gibi bu akıl almaz, fahiş fiyatları da makul seviyeye çekmeleri için mücadelemiz sürecek!

Twitter'da #fahişfiyatistemiyoruz etiketimize desteğinizi bekliyoruz.

#TürkTelekom #HaftalıkGündemeMalzeme #İnternetteKaliteHareketi #akış ##teknohaber #HaberinizOlsun #haber

https://twitter.com/kalitehareketi/status/1072648794154643456

https://www.instagram.com/p/BrRHB-dH6LH/

https://www.facebook.com/internettekalite/photos/pb.900665710055566.-2207520000.1544575039./1803514633103998/?type=3&theater

https://discord.gg/a5v5ckU

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10
 • Ofpoyraz @redmaner

  Yani kolay gelsin de geçen ay küçük dağları biz yarattık havasındaydınız ancak öyle savaşarak kırarak dökerek geldiğimiz nokta malum.

 • mcm @saturasyon

  Tweet attım ama gördüğüm kadarıyla bunun duyulmasına ihtiyaç var. Serdar Kuzuloğlu vb. kişilerin tweetlemesi lazım.

 • alper212 @alper212

  İstediğimiz kadar şikayet edelim fiyatlar konusunda herhangi bir değişiklik olmaz. Sonuçta benim dükkanım olsa eğer zarar ediyorsam arttırırım fiyatları. Kimse de yasa, kanun çıkartamaz.

  • Panthera Leo @panthera-leo

   Türk Telekom sizi de zarar ettiğine inandırmış 🙂 Bu denli yüksek kar marjlarının bulunduğu bir sektörde bu fahiş fiyatlar tüketiciye başka türlü kabullendirilemez tabii, mağduriyet yaratacaklar ki tüketici de inansın, fahiş fiyatlara razı gelsin.

  • alper212 @alper212

   @panthera-leo Gönül ister ki bedavaya versinler şu interneti artık sene 2019 4 mbit'lik paketleri konuşuyoruz.

   Ancak dolar gerçeği var önümüzde, biz bile küçük bir gümüşçülük işiyle uğraşırken dolardaki dalgalanmalar yüzünden zarara uğrayabiliyoruz. Yarın sabah kalkınca 7 olmayacağının garantisini kimse veremiyor.

  • Panthera Leo @panthera-leo

   @alper212 Peki Rusya'da gerçek sınırsız 500 Mbps internet 1050 ruble = 84 lira, Polonya'da gerçek sınırsız 300 Mbps internet 50 zloti = 70 lira nasıl oluyor? Dünya gerçeklerinden kopuk olmayalım, günümüzde bu hızlar artık sudan ucuz. Altyapı bahanesini öne sürüyorlarsa, Türk Telekom yatmak yerine yatırım yapsaydı. Hiçbir bahane fahiş fiyatları haklı gösteremez.

  • alper212 @alper212

   @panthera-leo Rusya'da ve Polonya'da yaşama fırsatı bulmadım. Hayat şartları nasıl ilerliyor herhangi bir fikrim yok bu yüzden. En basiti burada çoğu esnaf kdv vermiyor (Esnaftan kastım bakkal değil). Bugün Karaköy'de ki Selanik pasajına gidip alışveriş yapalım kim fiş veriyor, kim vermek istemiyor görelim.

   Ben internet üzerinden satış yaptığım için hiç bir şekilde faturasız mal çıkamıyorken, altta ki dükkan sahibi "kart ile olursa şu kadar" diyemez. KDV zorunlu olarak kesilmesi gereken bir vergidir kimsenin isteğine bağlı değil ve şahsi düşünceme göre Rusya ve Polonya'da bu tarz durumların yaşanması muhtemel bile değildir.

   Ancak burada Türk Telekom'a sitem etmek yerine, 2017'de AKN'nin kalkması yasalaştıktan sonra fiyatlarını arttıran ve kota sonrası 1 GB = 2 TL ile taksimetreyi açan devletin "BÜYÜK" kurumu KABLONET'tir.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  #turknet için mücadele etseniz daha mantıklı bence...:=)))

"Kaldırmazlar, boşa uğraşıyorsunuz. Kimi kime şikayet ediyorsunuz?" dediler. Ama yılmadan mücadele ettik. Sonunda #TürkTelekom gerçek sınırsız interneti getirmesini sağladık!

https://www.facebook.com/internettekalite

https://twitter.com/kalitehareketi

https://www.instagram.com/internettekalite/

https://discord.gg/CjmtUk2

#AKK #internettekotayahayır #İnternetteKaliteHareketi #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 31
 • Panthera Leo @panthera-leo

  "Sürecin takipçisi olacağız" diyorlar. Yüksek hızlı, gerçek anlamda kısıtlamasız ve makul fiyatlı internet gelmeden asla bırakmayacaklar, bırakmayacağız. Olumlu gelişmeleri görüp olması gereken için mücadele etmeye devam.

  Bunu sadece iş çıkışı arkadaşlarla yapılan bir eğlence olarak görebilirsiniz, ertesi gün işin bırakılacağı anlamına gelmez.

  Ayrıca ekonomik vaziyet ortada. Fiyatların artması kotaların kalkmasından olmayacak. "Peynirin fiyatı artarken" internetin fiyatının buna rağmen halen bu seviyede olması da ayrı bir başarıdır.

 • Panthera Leo @panthera-leo

  @kosmer Cips paketleri gibi içi hava dolu internet paketleri aldatmacası devrinin sonuna geldik. Önemli bir gelişme. Bundan sonra eğer fiyatlar yüksek olursa da daha çok tüketici bu duruma tepki gösterecektir, çünkü eskisi gibi bir masal dünyasında yaşamıyor olacaklar.

  Hayatımda ne kimseye küfrederim, ne de küçük görürüm. Ne yazmışım da engelliyorsunuz, anlayamadım. Ben de bahsettiğiniz kişiyi ve sizi engelleyeyim o halde. İnsan olduğunuz için değer veriyorum ki yazıyorum.

 • deathline @deathline

  @gamsizm @internettekalite Asıl sıkıntılara odaklanmadığımız sürece bunlar çözülmeyecek, zamanında youtube ile kavgalı olduk adamlar altyapı anlamında türkiyeye gelmiyor bu defa senin adamlara gitmen gerekiyor ki bu da maliyeti arttırıyor.Dünyanın en önemli tır ve doğalgaz borusu güzergahı olmasına rağmen fiber kablo güzergahı olamıyorsak cidden sıkıntı vardır.
  İnternette kalite Hareketin altyapının geliştirilmesi konusuna daha fazla eğilmesi lazım.Otoban genişler ise trafik dert olmaktan çıkar.Başkalarıda gelip buradan geçer yada dükkan kurar.
  Yasal olarak operatörleri pazar büyüklüklerine sınıflandırarak altyapıyı geliştimek için yasal zorunluluklar ve hedefler konulması sağlanmalı.Altyapı konusundaki belediye bürokrasisi de biraz traşlanmalı, nimet-külfet ilişkisi.
  Yoksa zart adsl hoşt vdsl diye markaların var olmasının bir anlamı yok.

 • kizilsakal @kizilsakal

  İnşallah... Yarın hepsi anlaşıp en düşük paket 8 lik olan 150 tl demesinde.