"Kaldırmazlar, boşa uğraşıyorsunuz. Kimi kime şikayet ediyorsunuz?" dediler. Ama yılmadan mücadele ettik. Sonunda #TürkTelekom gerçek sınırsız interneti getirmesini sağladık!

https://www.facebook.com/internettekalite

https://twitter.com/kalitehareketi

https://www.instagram.com/internettekalite/

https://discord.gg/CjmtUk2

#AKK #internettekotayahayır #İnternetteKaliteHareketi #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erman @ermanyurdakann

  Umarım doğru söylüyorsunuzdur, varsın öyle diyenler (ben dahil) döt olsunlar, yeter ki gerçekten sınırsız internet gelsin şu ülkeye ama inanasım gelmiyor, güvenmiyorum.

 • UnicornKnight @unicornknight

  sizlerin ve aslında bizlerin (destek veren herkesin) çabalarından bağımsız olmak kaydıyla; teoriden çıkıp pratiğe yansıyana değin inanmam. burası Türkiye.

 • scorptr @scorptr

  İnsanlar kenetlenip sesini cikarinca birseyler oluyor , kraldan cok kralci olan firma savunuculari baka kalmistir simdi. Sirada sony var ondada istedigimizi basaricaz umarim

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Erken sevinç maalesef. Tarife görmeden paçayı sıvamayın. Büyük ihtimalle seneye düşük hız ama tam limitsiz pahalı internet dönemi göreceğiz. Hızı da istediğinizde ISP'ye göre ya kotalı olacak ya da çok pahalı. Burda bakılması gereken şey şu, AKN dolunca düşen ve geçen sene makul dediğimiz hızlar mı önümüze konacak yoksa daha yüksek hızlar mı sabit olarak verilecek. Dikkat edin son aylarda hepsi limit kaldırıyoruz diyor ama tarife nerde dediğimizde ses yok.

 • Uğur Yurtsever @nuguryurtsever

  Gerçek özgür internet konusunda da benzer zaferlerin yolunu gözlüyoruz. 🙂

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Hocam kaldırırlar da en kötü tarife 100 lira olduktan sonra ne yapayım ben öyle işi.

 • Atacan @kosmer

  Böylesine bir ülkede bu denli büyük bir hareketin veya organizasyonun daha her şey netleşmeden başardık durumlarına girmesi bilmiyorum yanlış geliyor. Murat abinin dediği gibi daha tarifeler açıklanmadı. Kotasız ama şuankine oranla +50₺ denirse şayet, bunu başarı olarak mı göreceğiz? Neyse eleştiri yapanı genelde ipte sallandırıyoruz, ben de öyle olmayayım.

  • Panthera Leo @panthera-leo

   "Sürecin takipçisi olacağız" diyorlar. Yüksek hızlı, gerçek anlamda kısıtlamasız ve makul fiyatlı internet gelmeden asla bırakmayacaklar, bırakmayacağız. Olumlu gelişmeleri görüp olması gereken için mücadele etmeye devam.

   Bunu sadece iş çıkışı arkadaşlarla yapılan bir eğlence olarak görebilirsiniz, ertesi gün işin bırakılacağı anlamına gelmez.

   Ayrıca ekonomik vaziyet ortada. Fiyatların artması kotaların kalkmasından olmayacak. "Peynirin fiyatı artarken" internetin fiyatının buna rağmen halen bu seviyede olması da ayrı bir başarıdır.

  • Atacan @kosmer

   @panthera-leo İşte ben de diyorum ki yapılan şeyin kesin sonuçlarını görmeden bir şeye 'başarı' demek yanlış.

  • Atacan @kosmer

   @panthera-leo Ek olarak Uğur hocamın postunun altındaki cevaplarınızdan dolayı engelleyecektim, unutmuşum profile ve yorumlarınıza bakınca aklıma geldi. Şuana özel algılamayın cevap hakkını engellemiş gibi olmak istemem, zaten postun diğer yorumlarında da aynı görüşteki insanlara cevap vermeye devam ediyorsunuz.

  • Panthera Leo @panthera-leo

   @kosmer Cips paketleri gibi içi hava dolu internet paketleri aldatmacası devrinin sonuna geldik. Önemli bir gelişme. Bundan sonra eğer fiyatlar yüksek olursa da daha çok tüketici bu duruma tepki gösterecektir, çünkü eskisi gibi bir masal dünyasında yaşamıyor olacaklar.

   Hayatımda ne kimseye küfrederim, ne de küçük görürüm. Ne yazmışım da engelliyorsunuz, anlayamadım. Ben de bahsettiğiniz kişiyi ve sizi engelleyeyim o halde. İnsan olduğunuz için değer veriyorum ki yazıyorum.

  • Atacan @kosmer

   @panthera-leo Ben onu bir başarı olarak görmüyorum. Türkiye'de yaşıyoruz. Daha önce de aynı şeyler oldu ve olumsuz konuşan herkesi
   linç ettik yine. Ama onlar oldu haklı çıkanlar.

   Engelleme kokusuna gelecek olursak şurada Doğa hocam durumu güzel özetlemişti. Kendisine katılıyorum tamamen.

   https://teknoseyir.com/durum/989170#comment-3612653

   Ayrıca ben de insan yerine koyuyorum ki durumu açıklayan 1 paragraf yazı yazıyorum 'engelleyeceğim' kişiyle alakalı. Kimseye açıklama yapmak zorunda da değilim, üslubunuz bile benim için yeterli. Daha önceden engelleyecektim, aklımdan çıkmış. Ayrıntıya da girmek istemedim arkadaşın postu kirlenmesin diye.

 • İnternette Kalite Hareketi @internettekalite

  Gerçek sınırsız internet, tüketicinin korunması için çok önemli bir kazanım. Şöyle ki, öncesinde İSS'ler belli bir kotayla limitlenmiş paketleri "limitsiz" adı altında satarak tüketiciye aslında geçici bir süre sahip olduğu hızı gerçek hızlarıymış gibi yansıtıyorlardı, bu da büyük bir kafa karışlığına yol açıyordu. Ancak bu, çok net bir şekilde tüketicinin korunması mevzuatına aykırıydı ve her defasında bunu tüm sağlam gerekçeleriyle dile getirdik.

  Download ve upload hızları yüksek, tam anlamıyla kısıtlamasız, makul fiyatlı ve kaliteli bir internet için mücadelemiz hız kesmeden devam edecek. Herkesin desteğini bekliyoruz.

  @gamsizm @nuguryurtsever @leventp @unicornknight @orkkoc

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Gerçek sınırsız internet hep vardı. Sadece ya çok pahalı ya da hızı düşüktü. Mesela superonline 25 Mbite, 100 lira verirseniz sınırsız veriyor. Epeydir var bu. Sınırsız internetin alınabilir ve hızlı olması gerekiyor.

  • Panthera Leo @panthera-leo

   @gamsizm Murat Bey, Superonline AKK düzenlemesi ortaya çıktığında 25 Mbps gerçek sınırsız paketini 99 liradan 89 liraya düşürmek zorunda kaldı. TurkNet, keza, AKK uygulamasını kaldırıp makul fiyatlardan internet sunarak pazarda yer kaptı. Bunlar hep kazanımdır. Durum eskisinden kötü değil.

   Ekonomi derseniz, ekonomik vaziyet her alanda ortada. Buna rağmen internet fiyatları ne kadar oynadı? Bu parametreleri göz önünde bulundurun. "Peynirin fiyatı" iki sene önceye göre yüzde kaç arttı, 25 Mbps'lik gerçek sınırsız internetin fiyatı yüzde kaç arttı (ki azaldı)?

   Aldığınız reel hız artıyor, cips paketleri gibi içi hava dolu paketler satamayacaklar artık.

  • İnternette Kalite Hareketi @internettekalite

   @gamsizm Şu noktayı kaçırıyorsunuz; şu an taahhüdü olan insanlar aynı fiyata sınırsız internete geçiş yapacaklar. Yeni yılda taahhüt alanlar ise ''limitsiz 50 GB'' gibi yanıltıcı tuzaklarla karşılaşmayacak. Artık ne ise o dönemi başlıyor. Fiyatların makul seviyede olması için çalışacağız, sizin gibi önemli teknoloji yayıncılarının desteği büyük önem taşıyor.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @panthera-leo ben olsam böyle kesin konuşmazdım. Sonuçta sözleşme bitiminde 500 GB kotaya evet demek zorunda kaldım. Çünkü düşük hız ama gerçek limitsiz işimi görmüyor. Bu da bu ülkede oldu.

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   @gamsizm Aynı paraya sınırsız beklemek de normal olmaz ama neticede 100tl dediğiniz nedir ki $20 🙂

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @mucahitkose Sorun bu zaten. AKN kalkar kota da kalkar ama bedeli ne. Bunu konuşan yok.

  • makesome @makesome

   @mucahitkose tabi canım 100 tl ne ki 20 dolar. Ülkemizde herkes dolar kazandığı için bedave🤪

  • Panthera Leo @panthera-leo

   @gamsizm Yapmayın Murat Bey, nasıl konuşan yok? Arkadaşlara destek verme sebebim zaten bunu kararlılıkla dile getiren ve asla pes etmeyen tek topluluk olmaları. 2016'dan beri takip ediyorum kendilerini ve hazırladıkları sayısız içerikle bu fahiş fiyatlara dikkat çektiler. Mecliste muhalefet partisi milletvekilleri bile bu dengesizlikten habersizken meclise kadar gidip bunu çarpıcı karşılaştırmalarla ortaya koydular. Dönemin milletvekili İbrahim Özdiş'in kendi ifadesidir: "Ben bile diğer ülkelerle aramızda bu kadar büyük bir fiyat farkı olduğunu bilmiyordum."

 • deathline @deathline

  @gamsizm @internettekalite Asıl sıkıntılara odaklanmadığımız sürece bunlar çözülmeyecek, zamanında youtube ile kavgalı olduk adamlar altyapı anlamında türkiyeye gelmiyor bu defa senin adamlara gitmen gerekiyor ki bu da maliyeti arttırıyor.Dünyanın en önemli tır ve doğalgaz borusu güzergahı olmasına rağmen fiber kablo güzergahı olamıyorsak cidden sıkıntı vardır.
  İnternette kalite Hareketin altyapının geliştirilmesi konusuna daha fazla eğilmesi lazım.Otoban genişler ise trafik dert olmaktan çıkar.Başkalarıda gelip buradan geçer yada dükkan kurar.
  Yasal olarak operatörleri pazar büyüklüklerine sınıflandırarak altyapıyı geliştimek için yasal zorunluluklar ve hedefler konulması sağlanmalı.Altyapı konusundaki belediye bürokrasisi de biraz traşlanmalı, nimet-külfet ilişkisi.
  Yoksa zart adsl hoşt vdsl diye markaların var olmasının bir anlamı yok.

 • kizilsakal @kizilsakal

  İnşallah... Yarın hepsi anlaşıp en düşük paket 8 lik olan 150 tl demesinde.