Ahmet Tokyüz paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
Ahmet Tokyüz paylaştı.

Yılın En Cazip Teknoloji İndirimleri Gearbest Türkiye’de Başladı

Sponsorlu İçerik

Türkiye pazarında aktif olarak faaliyet göstermeye başlayan ve Türkiye deposunu kuran GearBest, 14 Kasım 2018’e kadar sürecek ve pek çok üründe ciddi oranda indirimler sağlayan 11.11 kampanyasını başlattı.

Kaliteli ürünleri uygun fiyatla almanın gittikçe zorlaştığı günlerde, tüketicilerin avantajlı kampanya ve indirimlere ihtiyacı var.  Bu durumu fark etmiş olan GearBest Türkiye, 11.11 indirimleri başlığı altında harika bir kampanya süreci başlattı. Kampanya kapsamında Türkiye deposunda yer alan ürünlerden, merkez depoda yer alan ürünlere kadar yüzlerce üründe ciddi indirimler kendisini göstermeye başladı. 5 Kasım’da başlayan GearBest Türkiye kampanyaları özellikle 11 Kasım’da zirve yaparak ziyaretçilerinin gönlünü fethetmeyi başaracak gibi duruyor. Toplamda bir milyon dolarlık kupon dağıtılacak kupon yağmuru oyununa katılabilir ve şansınızı deneyebilirsiniz. Bu kuponlardan hemen faydalanmak için kampanya sayfasını takip ederek kupon yağmuru saatlerini takip etmeniz gerekiyor.

Ayrıca bir alana bir bedava, üç ürün 9.99$ gibi pek çok kampanya da yine GearBest Türkiye sitesinde sizi bekliyor.

Kampanya süreci boyunca sadece kupon dağıtmak ve indirim yapmakla yetinmeyecek olan GearBest alışveriş yapan kullanıcılarına pek çok hediye de dağıtacak. Kampanya kapsamında, bilgisayar, tablet, akıllı saat, üç boyutlu yazıcılar, akıllı ev aletleri, drone ve teknolojik giyim ürünleri gibi hemen hemen her kategoride süper hediyeler dağıtacak.

Türkiye deposuna özel bir stok temizleme kampanyası başlatan GearBest, Türkiye deposunda yer alan ürünleri için %50’ye varan indirimler ve 2 gün içinde teslimat seçeneği sunduğunu da belirtmeden geçemeyeceğiz.

11.11’de alışveriş yapmayacakları bile mutlu edilecek efsane haber ise tam aşağıda;
Ayrıca  yıl sonuna kadar GearBest Türkiye’ye üye olan kişiler arasından çekiliş yapılarak, bir kişiye Xioami Pro Notebook hediye edilecek.

Sponsorlu İçerik

Hemen kaydolmak için tıklayabilirsiniz

BeğenFavori Paylaş
Ahmet Tokyüz paylaştı.

DigitalOcean 12 Ay Ücretsiz Kullanım #1

DigitalOcean'dan 12 ay ücretsiz yararlanmak ister misiniz?

Bunun için öncellike Üniversite Öğrencisi/Görevlisi olmalısın ya da Üniversite okuyan bir tanıdığın olmalı. Aslında bize lazım olan .edu.tr uzantılı bir mail adresi.

İlk olarak GitHub sitesine .edu.tr uzantılı mail adresimiz ile üye oluyoruz. Daha sonra GitHub Education sayfasına girip, DigitalOcean kampanyası kapsamında ki 50 Dolar'lık kodumuzu alıyoruz. (Acele etme tamamını oku önce 😊)

Aldığımız bu kod ile birlikte DigitalOcean'da yer alan 5 Dolar'lık paketi 10 ay boyunca ücretsiz kullanabiliriz. (Eeeee hani 12 aydı? 🙄)

50 Dolar'lık kupon ile 10 ay alabiliyorsak, 12 ay almak için bize lazım olan miktar 60 Dolar. (Matematiğe gelll 😅) Şimdi kalan 10 Dolarımızı almak için yapmanız gerek tek şey, DigitalOcean sitesine benim referans linkim üzerinden kayıt olmak.

Referans linkim: https://m.do.co/c/c1353dedd761

Benim referans linkim üzerinden DigitalOcean'a kayıt olarak 10 Dolar hediye kazanmış olacaksınız. DigitalOcean'a kayıt olurkan bizden ilk istediği bir kredi kartı. Bu adımda sanal kartınızı kullanmanızı tavsiye ederim. (Mesela ben sanal kart oluşturdum ve içine belli bir miktar para attım. Kayıt işlemi bitince de sanal kart limitini sıfırladım 😊)

Siteye üyeliğimizi yaptıktan sonra Billing kısmında ki Promo code alanına GitHub'dan aldığımız kodu yapıştırıyoruz ve Apply Code'a basıyoruz.

Artık DigitalOcean'da kullanmak üzere 60 Dolar'a sahip oldunuz. (Tebrikler 🏆🎉🎈 )

5 Dolar'lık paketi alarak 12 ay boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz.

NOT: Üye olduktan sonra Prome Code alanını göremezseniz bir Ticket oluşturun. Prome Code alanının olmadığını söyleyerek, kodunuzu mail atın. Onlar kendileri aktif edecektir.

Gelecek Blog'dan spoiler; 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 36

SS-Ehrenring (Şeref Yüzüğü)

SS şefi Heinrich Himmler'in SS üyelerinin bir kısmına şahsi bir hediye olarak verdiği SS-Ehrenring (şeref yüzüğü).

Totenkopf Ring'de denilen bu yüzükler Führer'e olan sadakati, itaati ve kardeşliği sembolize ediyordu. Yüzük satın alınamaz veya satılamaz ve asla takma hakkı olmayanlar kullanamazdı. Yüzüğün sahibi SS'den ayrılırsa ya da ölürse yüzük iade edilirdi...
#WW2 #Himler #SS #Führer #yüzük
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ahmet Tokyüz paylaştı.

Murat Gamsız Emoji Serisi ve Tanıtım Videosu

Herkese merhabalar,

Yine bir emoji serisi ile karşısınızdayım 🙂 Bu sefer Murat Gamsız'ın emojilerini hazırladım. Levent Pekcan'ın emojileri kadar olmasa da 8 tane çıkarabildim. Bu sefer çok sayıda duvar kağıdı yok. Sadece yukarıya koyduğum duvar kağıdı var . Duvar kağıdı yapmamamın iyi bir sebebi var. Yukarıdaki de tanıtım amaçlı hazırlandı.(tıklarsanız büyük hali açılır) Ancak tabi ki indirip kullanabilirsiniz.

 

Geçelim tanıtım videomuza. Emojilerden daha fazla uğraştım diyebilirim 🙂 Çok fazla detay vermiyim süpriz olsun.İzleyip görün 🙂 Konsepti bulmak çok zor olmadı o kadarını söyliyim 🙂 Baştan uyarıyım yüksek ses müzik ve ses efekleri içerir.

Edit: Video remix yüzünden telif yemiş. Kontrol etmiştik ama sonradan kesti cezamızı demek. Düzeltildi ancak seslerin bazısnı azaltmış bazı kısımları komple silmiş. Orijinalliğini bozmuş kısaca 🙁 Yapacak bir şey yok. Kusura bakmayın.

 

Sırada kim var ? O ! Evet o !  Bildin 🙂

Yakında...

Umarım beğenirsiniz. Umarım site yönetimi de beğenir 🙂 Sürç-i lisan ettiysek affola.

Kanalında yer verdiği için @arthapot 'a teşekkür ediyorum. Arthapot kanalını desteklemeyi unutmayın 😉

Görüşmek üzere..

@leventp @gamsizm @hkellecioglu #lpemoji #teknoseyiremoji #arthapot #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 46
Ahmet Tokyüz paylaştı.

Levent Pekcan Emoji Serisi ve Duvar Kağıtları

Merhaba herkese,

Mevlüt'ün Arthapot Tv'deki LP eskizinden sonra aklıma geldi, o gün oturdum çizdim 🙂 Aslında bardak tasarım muhabbetinden beri aklımdaydı, bu denli ilham gelmemişti. Aklıma gelen tüm bilenen replikleri / durumları için birer tane yaptım. Murat Gamsız, Levent Pekcan ve Hamdi Kellecioğlu eğer isterlerse sitede emoji olarak kullanabilirler. Orjinal dosyalarıda yollarım.

Emojiler içinde bir tanıtım videosu hazırladım. Videodaki LP'nin sesini bulmak videoyu yapmaktan uzun sürdü 😀 Kaç tane video taradım bilmiyorum. Bulduklarımda ya arkada oyun sesi yada Murat abinin sesi vardı. Ancak bu kadar temizleyebildim. İdare edin 🙂

 

 

 

Bunun dışında size bu emojilerden oluşan 18 tane 4k duvar kağıdı oluşturdum. Tüm duvarkağıtlarına videonun açıklama bölümündeki veya aşağıdaki yandisk bulut depolama linkinden ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

 

Duvar Kağıtlarını İndir

 

Murat Gamsız ve Hamdi Kellecioğlu'nun Emojilerini de hazırlıyorum. Bu abilerimin yüz yapıları daha kemikli olduğundan 🙂 LP emojileri ile aynı tarzda olmuyor malesef. Beceremedim aynı tarzı yakalamayı. Daha çok çizgi roman tarzı oluyor (Örn: Otisabi) Üzerine çalışıyorum. Murat abinin gülmesi ve Hamdi Abinin fan kırması (ninja) yakında ... 🙂

Tanıtım videosunu kanalına koyduğu için Arthapot Tv Kanalının sahibi Mevlüte teşekkür ediyorum burdan 🙂 Arkadaşımı deskteklerseniz de sevinirim 🙂

Umarım Beğenirsiniz. Sürç-i lisan ettiysek affola. Duvar Kağıtlarınızı indirmeyi unutmayın 🙂

@leventp @gamsizm @hkellecioglu #lpemoji #teknoseyiremoji #arthapot

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 69

Teknik Analiz: Red Bull, Kanada güncellemeleriyle farkı kapattı

2017'ye sıkıntılı bir başlangıç yapan Red Bull, getirdiği güncellemelerle ilerlemeyi sürdürüyor. Kanada'da yapılan değişiklikler takımı bir adım daha ileriye taşıdı.

#İspanyaGP'sinde getirdiği güncelleme ile durumunu iyileştiren #RedBull, sezon ortasında #Ferrari ve #Mercedes arasındaki savaşın arasına girmeyi yavaştan başarmaya başladı.

Sezonun ilk orta düzeyli downforce isteyen pisti olan Kanada için ekibin ciddi bir güncelleme paketi hazırladığını gördük. Avusturyalı takım, bu sayede sezonun geriye kalan 3'te 2'lik kısmında daha güçlü sonuçlar almayı hedefliyor.

Red Bull Racing RB13, ön kanat detay

Red Bull Racing RB13, ön kanat detay

Fotoğraf: Giorgio Piola

İlk olarak Daniel Ricciardo'nun test ettiği güncellemede ön kanat dâhil birçok değişiklik var.

Kanat kenar plakasının ön ucuna, beyaz okla gösterilen dikey bir yarık eklenmiş. Bu sayede kanadın dış yüzeyindeki basınç dağılımı değiştirilmiş.

Taban plakasının dış kısmının (mavi ok) elden geçirilmiş olması ve eklenen bu yarık, plakanın yeni profilinde üretilen girdabın şeklini ve konumunu değiştirmek için birlikte çalışıyor.

Ana kademenin üzerinde yer alan geriye bakan borda kaplamasında (kırmızı ok) da ufak farklar göze çarpıyor.

Tüm bu değişikliklere bir bütün olarak baktığımız zaman, güncelleme ile hava akımının ön lastiğin çevresinden ve ön yüzünden akış şeklinin değiştirilmeye çalıştığını görüyoruz.

Borda kaplamasının profilindeki değişiklik, ön lastiğin oluşturduğu girdabın şeklini değiştirmenin yanı sıra geriye doğru giden yüzeylere hava akımının iletilmesini de sağlamayı amaçlıyor.

Bargeboard'lar

Red Bull Racing RB13, yan bölüm detay

Red Bull Racing RB13, yan bölüm detay

Fotoğraf: Sutton Motorsport Images / sutton-images.com

İspanya GP'sinde getirilen bargeboard güncellemelerinin optimizasyon çalışmaları Monaco'da da sürdü. Monte Carlo'da ana dikey elemanın boyu arttırılırken ikincil dikey elemanın arka ucunda şekil değişimine gidilmişti.

Takım aynı düzeni Kanada'da da kullanmayı tercih etmiş. Belli ki ekip buradaki değişimlerden memnun ve bölgedeki diğer alanlarda gelişim arıyor.

Sidepod saptırıcıları

Red Bull Racing RB13, detay

Red Bull Racing RB13, detay

Fotoğraf: Giorgio Piola

 

İspanya GP'sinde elden geçirilen ve #KanadaGP'si için daha derinlemesine güncellenen bir diğer bölüm eleman grubu ise sidepod'ların yanı sıra uzanan aerodinamik ek parçalar oldu.

Daha önce bir yay çizerek sidepod üzerindeki bir panelle üçgen oluşturan saptırıcılar (mavi ok), Gilles Villeneuve pisti için daha önce kullanılan daha sade düzene geri dönmüş.

Bu düzene geri dönüş ile sidepod üzerine üç girdap oluşturucu (kırmızı ok) ekleyen ekip, bu üçlünün yanına yatay bir kokpit kanatçığı (beyaz ok) eklemiş. Bu kanatçığın benzeri bir süredir McLaren MCL32'de kullanılıyor.

İki ekibin aerodinamik anlamda birbirlerine çok yakın yollar izlediği 2017 sezonunda bu durum pek de şaşırtıcı değil.

Taban

Red Bull Racing RB13

Red Bull Racing #RB13

Fotoğraf: Sutton Motorsport Images / sutton-images.com

Tabanın kenarında artık Toro Rosso, Haas ve McLaren'ın sezon içinde kullandığı uzunlamasına yarıklar kullanılmaya başlanmış. Daha önce burada saplama tarzı büyük kesiklere yer veriliyordu.

Red Bull, bu değişiklikle aracın çok kilit bölümlerinde hava akımının davranışını kontrol altına almayı hedefliyor.

Red Bull Racing RB13

Red Bull Racing RB13

Fotoğraf: Giorgio Piola

Tabanın arka lastiklerin hemen önünde kalan kısmında ise tekerlek püskürtmesinin önüne geçmek için kullanılan yarıklarda da ufak değişiklikler görüyoruz.

Alt kısma daha fazla hava almak için yükseltilen yarıklardan en arkada olanı genişletilerek buraya gelen hava akımının lastiğin yüzeyiyle etkileşimi değiştirilmeye çalışılmış.

Kaynak

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ahmet Tokyüz paylaştı.

Windows Spot Işığı'ndaki resimleri bulma

Herkese merhaba.

Bildiğiniz gibi Windows Spot Işığı uygulaması kilit ekranına gayet hoş resimler ekliyor. Bazen bu resimleri alıp masaüstü arka planında ya da başka bir yerde kullanmayı isteyebilirsiniz. Bu yazıda bunu nasıl yapacağımızı göreceğiz. #akış

 

 

Bunun için sırasıyla şu işlemleri yapmak gerekiyor:
  • Başlat + R kombinasyonu ile Çalıştır uygulamasını açın.
  • Şu komutu yazarak devam edin: %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

 

Şu şekilde bir klasör görünecektir.

 

  • Klasörde boş bir yere Shift tuşuna basılı tutup sağ tık yapın.
  • Komut penceresini burada aç seçeneğini seçin.
  • Komut ekranında şu komutu verin: Ren *.* *.jpg

 

Artık tüm resim dosyalarınız kullanılabilir halde 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

2. Dünya Savaşının Faturasından Sadece Bir Kısım #WW2 #İkinciDünyaSavaşı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ahmet Tokyüz paylaştı.

Her Bütçeye İsteğe Uygun Telefon Önerileri 2016 ARALIK Ayı Tavsiyeleri

Bu yazımda sizlere telefon tavsiyelerinde bulunacağım aylık olarak aynı sistem tavsiyeleri tadında olmasını planlıyorum her keseye her bütçeye ve ihtiyaçlara göre olacak bu listeler tabiri caizse bir betasını yapalım şimdi 2017 yi görüp görmeyeceğini görelim 🙂 belirtmeme gerek yok herhalde öneri ve görüşlerinize açığım.

 

Her fiyat için önerilerim:

100TL ve altı  - alo desin yeter en ucuz tuşlu telefonu alın geçin ordan cihaz söylemeyeceğim çünkü sürekli oynayan bir kısım cihaz ve marka olarak.

200TL -  Haier w176s, Dark evo e40, Nokia asha 503 tamamen girişin giriş seviyesi cihazlar hiçbir özellikleri yok sadece whatsapp felan gibi artık temelleşmiş uygulamaları çalıştırmak kullanmak için demiyorum çalıştırmak için kullanılabilecek cihazlar.

300TL - Hİking a10,*Hiking a12*,Quatro mobile f1453 plus,
400TL - Vestel 5010,Vestel 5020,Piranha iq smart,Vestel 5040,*Hiking a15*
500TL - Oxiron x4,*Vestel 5070*,
600TL - Vestel 5570,*Xiaomi mi 4c*,Lenovo k5 plus,Alcatel onetouch idol3 5.5,vodafone smart ultra 7
700TL - *Xiaomi mi4*,UMI touch 2(çok sorunlu),
800TL - Ulefone vienna(sesine hürmeten),
900TL - General mobile gm5 Plus,Lenovo moto g4, Huawei p9 lite,

1000TL - null
1100TL - *Xiaomi mi 5*, Samsung Galaxy J7 Prime,Samsung Galaxy C5, Xiaomi Mi max
1200TL - Samsung Galaxy A5 (2016),
1300TL - Huawei Mate S,Samsung Galaxy C 7
1400TL - Samsung Galaxy A710
1500TL - Samsung Galaxy A9 (2016), Huawei Mate 8,
1600TL - null
1700TL - LG G5, Huawei p9, Sony Xperia z5 (saygımızdan)

Burdan sonra alacağınız cihazlara o paraları verip almanızı önermiyorum ama kendi tercihiniz tabi...

1800TL - Samsung Galaxy S6 Edge, Iphone SE
1900TL - null
2000TL - ZTE Axon 7

2100TL - Samsung Galaxy S 7
2200TL - Huawei P9 Plus
2300TL - Sony Xperia XZ
2400TL - Iphone 6s
2500TL - HTC 10,
2600TL - Samsung Galaxy S 7 Edge,
2700TL - null
2800TL - Iphone 6s Plus
2900TL - Iphone 7
3000TL üstü  -  Iphone 7 Plus

*xxx* bandının tavsiye edileni , null : boş yazılacak cihaz yok,

Fiyat/Perfomans bazında sıralama

1 - Xiaomi Mi5 2 - Xiaomi Mi 4/c 3 - Xiaomi Mi Max 4 - Vestel Venus 5070

Fiyat segmentlerine göre sıralama

500tl altı :  1 - Hiking a15  2 - Hiking a12 3 - Quatro Mobile f1453 plus

500-1000tl arası : 1 - Xiaomi Mi4/c 2 - Alcatel Idol3 5.5  3 - Lenovo k5 Plus 4 - Vestel 5570

1000-1500tl arası : 1 - Xiaomi Mi5 2 - Xiaomi Mi Max 3 - Samsung Galaxy C5

1500-2000tl arası : 1 - Huawei P9

2000-∞ : 1 - Samsung Galaxy S7 Edge 2 - HTC 10 3 - Samsung Galaxy S7 4 - Sony XZ

APPLE : Olabildiğince en yenisini tercih edin.Olmuyorsa ekosistemin içinde ne yaptığınızı analiz edip ona göre ihtiyacınızı karşılayacak iphone u seçin.

İhityaç Duyulan Özelliğe Göre Sıralama (fiyatına göre sadece o özellikteki başarımlarına göre yazılmıştır)

Kamera:

500tl altı : 1 - Quatro mobile f1453 plus 2 - Hiking a15 3 - Vestel 5010

500tl-1000tl arası : 1 - Xiaomi Mİ4/c 2 - Alcatel Onetouch ıdol3 5.5 3 - Vestel 5570

1000-1500tl : 1 - Xiaomi Mi5 2 - Huawei Mate s 3 - Huawei Mate 8 4 - Samsung Galaxy C7 5 - Samsung Galaxy C5

1500-2000 : 1 - Huawei P9 2 - Lg g5

2000-∞ : 1 - Iphone 7 plus 2 - Samsung Galaxy S7/Edge 3- Huawei P9 Plus 4 - HTC 10

Pil:

500tl altı : 1 - Vestel 5020 2 - (geri kalan hepsi çok yakın pil ömürlerine sahip)

500-1000tl arası : 1 - Meizu M3 note 2 - Elephone p8000 3 - Asus Zenfone 2 Laser 4 - Xiaomi Mi4/c

1000-1500tl arası : 1 - Lenovo P1/Pro 2 - Asus Zenfone Max 3 - Xiaomi Mi Max

1500-2000tl arası : 1 - Samsung Galaxy A9 2 - Samsung Galaxy S6/edge 3 - Sony Xperia Z3

2000-§ 1 -  Samsung Galaxy S7 Edge 2 - Iphone 7 plus 3 - Sony Xperia XZ 4 - HTC 10

Ekran:

500tl altı : 1 -  Hiking A15 2 - Vestelgiller 3- Diğerleri aynı ayarlarda mahsul

500-1000tl arası : 1 - Xiaomi Mi4/c 2 - Vestel 5570 3 - Alcatel Idol3

1000-1500tl : 1 - Huawei Mate S 2 - Huawei Mate8 3 -  Samsung yukarda belirtilenler 4 - Xiaomi Mi 5

1500-2000 : 1 - Lg G5 2 - Lg V10 3 - Samsung Galaxy S6/edge 4 -  Casper Via A1 Plus

2000-§ : 1 - Samsung Galaxy S7/edge 2 - Sony XZ 3 - HTC 10 4 - Huawei P9 plus

Donanım :

500tl altı : 1 - Quatro Mobile F1453plus 2 - Vestel s212 yongalılar 3 - Hiking a15

500-1000tl arası : 1 -  Xiaomi Mi4/c 2 - Alcatel ıdol3 3 - Vestel 5570 4 - Lenovo k5 plus

1000-1500tl arası 1 - Xiaomi Mi5 2 -  Xiaomi Mi Max 3 - C5/C7

1500-2000tl arası : 1 - Lg g5 2 - Zte axon 7

2000-§ : 1 - HTC 10 2 - Sony XZ 3 -  Samsung Galaxy S7/edge (burda birinci iphone 7 ailesi yiğidi öldür hakkını yeme)

 

Şimdilik böyle oldu her ürüne sebep yazabilirdim ama bu deneme olduğu için pek birşey yazmadım sizce böyle şema gibi kalması mı iyi yoksa resimler felan ekleyip analizler mi yapayım oda çok uzun ve yorucu olabilir :/ sizinde okuma şevkinizi kırabilir. Ve telefon tercih ederken hangi özelliklere önem gösteriyorsunuz ona göre yeni spesifik listeler hazırlayabilirim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8