#Nvidia ‘nın GPP rezilliği buralarda pek yankı bulmadı sanırım. Benim bu seviyede bir tüketici karşıtlığını aklım almadığı için olayları da anlamakta zorlanıyorum. Ortada Nvidia’nın açıklamalarının neredeyse tamamen tersini işaret eden ciddi söylentiler var. Geçmişte benzerleri denenmiş ve başarısızlıkla sonuçlanmış olsa da, bir tüketici olarak gayet kaygılandırıcı bir durum bu. Şimdi Asus, MSI ve Gigabyte gibi markalar, Nvidia ile çalışabilmek için AMD tarafındaki bütün üretim ve pazarlama stratejilerini terk etmeye mi zorlanacaklar? MSI, sitesindeki ürün listesinde Gaming serisi AMD ekran kartlarını kaldırmış mesela. Gerçekten tuhaf.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 33

Bitcoin, Ethereum, Zcash madencilik yatırımı yapmak isteyenler, riskler ve fırsatlar, yatırım stratejileri, madencilik muhtemel sorunları ve çözümleri. Önümüzdeki hafta Teknoseyir’de. Soru sormak isteyenler konuları, değinilmesini istediğimiz sorunları..vs her şeyi bu mesajın altına yazabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 34

Arı vız vız vız. 🐝🐝🐝

Massive Hornet Nest Removal

Removal of a massive in Patterson, LA. Took about 45 minutes total. Didn't get stung at all.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

NASA’nın uydularından elde edilen verilerle oluşturulan simülasyon bu yıl adını sıkça duyduğumuz (Harvey, Irma vs) ve Amerika’da ciddi yıkıma neden olan kasırgaların nasıl oluştuğunu gösteriyor. Böyle uzaktan bakınca sevimli şeyler aslında. 🌀😃

2017 Hurricanes and Aerosols Simulation

How can you see the atmosphere? By tracking what is carried on the wind. Tiny aerosol particles such as smoke, dust, and sea salt are transported across the ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Bu hafta Teknoloji ve Bilim Notları’nda Cevdet Acarsoy konuğumuzdu. Güzel bir bölüm oldu, normalden uzun olduğu için biraz geç yayına girecek erken kalkmak zorunda olanlar beklemesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15
 • BraVe @brave

  Artık ofiste dinlerim. 🙂

 • Enes @b-enes

  kime göre geç neye göre geç

 • Höşelek @systemapps

  can varmı can o önemli 🙂
  gamsız da olur.

 • Alp#173 @acpcore

  Şunu fark ettim, youtube veya diger sosyal medya aracılığıyla paylaşılan videolarda tahammül seviyem en fazla 3-4dk. Daha uzun videoları izleyemiyorum, eğer video ilgimi çekerse ileri sararak izliyorum diyebilirim. Bir kaç arkadaşıma sordum, hepsi de benzer şekilde olduğunu söyledi. Bu duruma tek istisna; gündem videoları. (Gerçi onları da arabada veya evde podcast olarak dinliyorum, sayılır mı bilemem) İşimle ilgili veya tedtalks gibi yayınlar hariç. Herelde bugüne kadar başladığındam beri bir gündem dahi hatta 1dk sı dahi kaçırmamışımdır. Umarım bu sistem hep devam eder.

  • Alp#173 @acpcore

   Son dönemde artan iş yoğunluğum ve sorumluluklarım neticesinde, ayrıca ne yazık ki iletişime geçtiğim ve kendime bilgi kattığım insanların azalması sebebiyle teknoseyir sosyal ortamını da bıraktım, sadece video girmeyince veya genel bilgilendirmeler için buraya bakıyorum. Daha öncede talep etmiştim @hkellecioglu lütfen bu sosyal medyada paylaşmalar harici, genel site ile ilgili bilgilendirmeler, video bilgilendirmeleri vs gibi konular için akıştan farklı olarak siteye girdiğin anda görebileceğin bir parça yapabilir misin? Veya twitter ı bilmiyorum kullanıyormusunuz, sanmıyorum ama bu tür bilgilendirmeler için çok kısa yazı yazabilir veya en azından akış yazı linki verebilirsiniz. Çok teşekkürler

Nükleer enerji hakkında şaşırtıcı bilgilerle dolu bir konuşma. Sürekli artan enerji ihtiyacına cevap verebilecek en istikrarlı çözüm olmanın yanında çevreye en az zarar veren üretim şekli olduğunu istatistiklerle anlatıyor.

Why I changed my mind about nuclear power | Michael Shellenberger | TEDxBerlin

For more information on Michael Shellenberger, please visit www.tedxberlin.de. Michael Shellenberger is co-founder and Senior Fellow at the Breakthrough Inst...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 59
 • Gökhan @vatandas

  Nükleer santral yapacak teknolojiye sahip olsaydık; nükleer santral yapmak mantıklı olabilirdi. Yada ülkemizde nükleer yakıt çıksaydı (uranyum, plütonyum, vb.) bu yakıtları değerlendirmek için nükleer santral yapmak mantıklı olabilirdi. Fakat ne nükleer santral yapacak teknolojiye sahibiz ne de nükleer yakıta. Her ikisini de yurt dışından almak zorundayız. Enerji üretimi için yerli ve milli kaynakları değerlendirmeliyiz.
  Ayrıca ülkemizde nükleer santral olmadığı halde bir hurdacıda nükleer atıklar çıkabiliyor. Yada nükleer atık gömülü bir yerin etrafına dikenli tel çekerek tedbir almaya çalışan yetkililer var. Ülkemizde yapılacak bir nükleer santralden çıkacak nükleer atıkların bertaraf edilmesi sırasında çalışanların konuşmaları herhalde; “- Gömün şu varilleri oraya. Bişey olamaz!” şekilde olacaktır.

  • huseyin_ozcan @hegemen

   @vatandas Bizim ülkemizde nükleer enerji olmaması yada yapılmaması için nedenlerin başında senin saydıkların geliyor aslında.
   Biz zaten bilgi birikim olarak çok eksiğiz birde cahil olarak nükleere dalıp bunun için santral kurulursa çernobilin bizim yanımızda ufak bir ampul patlaması gibi olacaktır düşüncesindeyim.

 • ilhaniko @ilhaniko

  Avrupa’da başta Almanya olmak üzere pek çok ülke nükller santalleri kademeli olarak kapatma kararı aldı. Bir çok ülkede tartışma konusu. Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu da unutulmamalı. Japonya’da depremler dolayısıyla nükleer santrallerde patlamalar yaşandı. Türkiye’de bugün nükleer santral ya da başka bir bilimsel konuyu tartışmanın imkanı yok. Gerek üniversiteler ve gerekse başında bilim yazan kurumlar boşaltılmış durumda.

 • Cegerxwîn Bîşar @cbisar

  Nükleer bölünmeler asla elektrik üretmek icin kullanilmamliydi. Nükleer enerjinin cok agir bir bedeli var. Cernobil ve Fukushima bize bunu gösterdi. Eger ki bir santrelimiz patlarsa Türkiye asla sirtini toplayamaz. Bizim halkimiz dometeste horman var diye pimpiriklilik yapiyorken eger bir santralimiz patlar ve serpinti olursa demeyin halimize. Temiz enerji kaynaklari pahali olsalarda tek tercih olmali.

Bu arkadaşlar iki yıl öncesine kadar düz yolda yürüyemiyorlardı şimdi ters takla atmaya başlamışlar. 30 sene sonrasını düşünmek istemiyorum. Amerika bir robota ters takla attırmakla ne yapmak, nereye varmak istemektedir? 🙋‍♂️ 🙂 #BostonDynamics #Atlas

What's new, Atlas?

What have you been up to lately, Atlas?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 44
 • İskender Özoğul @zouliskender

  5 yıl sonra robotlar çoğu iş kolunda yaygınlaşacak özellikle otomotivde fordun denemelerini yaptığı biyonik destek sağlayan dış iskelet sistemine bir bakın

  • bisikletliokur @bisikletliokur

   @zouliskender maliyeti kurtarmadığı için yine maden ocaklarında asgari ücretliler çalışmaya devam eder.

  • sgur @sgur

   @zouliskender
   otomobil sektöründe zaten robotlar ciddi bicimde kullaniliyor. hatta fabrikayi ucuz isci olan yere tasima derdi kalmadi, almanyada neredeyse fiyat farki olmayacak sekilde üretim yapabiliyorlar. insana ihtiyac duyulmasinin nedeni tasarimlarin eski olmasi ve insan calisan fabrikalara göre tasarlanmasi.

   tasarimlarda ufak tefek degisiklikler oluyor, bunlar zaten varolan teknolojilerle insansiz bicimde üretmeye calisiliyor artik. zaten koca üretim bandinda 2 kisi calisiyor cogu yerde, bu zamanla düsecek.

 • eskod @eskodd

  Kimse de dememiş ki takla attıktan sonra nasıl hasar almıyor.

 • Gump @runforrest

  Animasyon tadında izledim. Başarılı demek az kalır, olmuş bu. Tam anlamıyla yapay zeka ile bu demir yığınını düşünemiyorum. Ağır silahlar ile her türlü zor şartlar altında savaşa gider 🙁 Elon musk haklı sanırım.

  • Bedircan Erşahince @bedircan

   zaten ondan bu kadar geliştirmek için uğraşıyorlar,bu aletler tam olarak geliştiğinde şehir savaşlarında kullanıcaklar.Gerilla taktiklerinin hepsi çöp olacak istedikleri ülkeyi rahatça ele geçirecekler .Counter oynar gibi jostikle gamepadle ülke fethedecekler.Tahmin edin ilk hangi ülkeye dalarlar? Cevap Türkiye. gerçi emp gibi silahlar kullanarak bunların iletişimini bozulabilir belki ama tam bilgi sahibi değilim o konuda…

 • eballack @eballack

  50 yıl sonra falan tüm ordu robot olur herhalde.Biz de bedelli tartışması yaparız.

The Verge’deki yazıda Apple’ın fiziksel bir sınırlamayı alıp bir çeşit marka ikonu haline getirmesi güzel anlatılmış. Anlaşılan tepedeki o ekrana giren siyah çentiği bir süre daha yeni modellerde görmeye devam edeceğiz ve Apple bunu ayrıştırıcı bir unsur olarak kullanmaya devam edecek. @gamsizm #Apple #tasarım #TheVerge

Apple is turning a design quirk into the iPhone X’s defining feature

The iPhone X’s sensor housing notch is not an accident
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 23

SpaceX bir roket nasıl indirilmez konulu video hazırlamış. Başarısız denemelerden bile firmanın reklamını yapacak ve bir şekilde gündeme gelecek bir şey çıkarmayı başarmışlar. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap