Spotify Podcast’lere Teknoseyir yayınlarını ekledim. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak ya da arama yaparak ulaşabilirsiniz. Spotify’ın podcast hizmeti henüz beta olarak görünüyor bazı sorunlar yaşanabilir.

Haftalık Gündem Değerlendirmesi
Ugulama: spotify:show:5Cac8omPIK3TsyqfYsB2yS
Web: https://open.spotify.com/show/5Cac8omPIK3TsyqfYsB2yS?si=HImVKHkUTRylY7tlBhxOtg

Teknoloji ve Bilim Notları
Uygulama: spotify:show:0OlmzzNCFc3kSxQ7P2CGiR
Web: https://open.spotify.com/show/0OlmzzNCFc3kSxQ7P2CGiR?si=PD6HyJIIRi-tC9hj3ZH_bA

Oyun Gündemi
Uygulama: spotify:show:0sifsvSpMav105tjVrni1A
Web: https://open.spotify.com/show/0sifsvSpMav105tjVrni1A?si=vxiDRMRDTOm4YYPvjgegJA

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 35

Teknoloji ve Bilim Notları’nın bu haftaki bölümünde konuştuğumuz Hayabusa 2 görevinden iki resim daha geldi (bu sefer daha net). Ryugu göktaşına başarıyla iniş yapan iki gezgin yüzeyde çektikleri fotoğrafları Dünya’ya ulaştırmayı başardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

@maximtsigalko sağolsun TeknoSeyir’in 404 hata sayfası için yeni bir çalışma yapmış. Üzgün kedi yerini bugünden itibaren “fanlar durdu olm”a bırakıyor. 😁 https://teknoseyir.com/404.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26

Enpara banka kartıyla almak isteyip alamayanlardan sesimi duyan var mı? Başka yöntemlerle abonelik almamış beklemede olan biri varsa sorunun çözülüp çözülmediğini denememiz gerekiyor.

Not: Deneyen birkaç arkadaş oldu. Sorun henüz çözülmemiş beklemedeyiz şimdilik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25
 • sgur @sgur

  @hkellecioglu @gamsizm
  aklima gelen site etkilesimini arttiracak bazi fikirler vermek istedim.

  inceleme bölümü icin, teknoseyir.com icinde yapilan incelemelerden aylik en cok oy alan, önerilen/gözünüze carpan 5-10 tanesi arasinda kalite-ilginclik-dil gibi farkli kriterler ile secim yapip editörlerin secimi gibi onayli incelemeler yapabilirsiniz.

  hatta prize olarak bu inceleme sahiplerine 1-3 aylik üyelikler ya da anahtarlik/bardak gibi hediyeler verebilirsiniz.

  büro malzemeleri inceleyebilirsiniz, laminator, basilabilir etiket/kartvizit, a4 kagit markalari arasinda inceleme etc. gibi seyler inceleyebilirsiniz. buradaki cogu kisinin is yerleri/evleri/cocuklari icin büro malzemelerine ihtiyac duyduklarina eminim 🙂

 • Yuded @yuded

  Takipteyim. Enpara sorunu çözüldüğünde abone olacağım.

 • omersgurel @omersgurel

  Aboneliğimi uzatmayı denedim enparayla ödeme geçersiz bildirimini gördüm

 • Temp @temp

  @hkellecioglu Hamdi abi bu sorunu çözmen önem arz ediyor.
  Sitenin çoğu encard kullanıyor.
  Bu arada sebebi büyük ihtimal visa ile ilgili teknik bir sorundur.
  Enparanın kredi kartı mastercard olduğundan onda bir sorun yokmuş.

#Nvidia ‘nın GPP rezilliği buralarda pek yankı bulmadı sanırım. Benim bu seviyede bir tüketici karşıtlığını aklım almadığı için olayları da anlamakta zorlanıyorum. Ortada Nvidia’nın açıklamalarının neredeyse tamamen tersini işaret eden ciddi söylentiler var. Geçmişte benzerleri denenmiş ve başarısızlıkla sonuçlanmış olsa da, bir tüketici olarak gayet kaygılandırıcı bir durum bu. Şimdi Asus, MSI ve Gigabyte gibi markalar, Nvidia ile çalışabilmek için AMD tarafındaki bütün üretim ve pazarlama stratejilerini terk etmeye mi zorlanacaklar? MSI, sitesindeki ürün listesinde Gaming serisi AMD ekran kartlarını kaldırmış mesela. Gerçekten tuhaf.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 35

Bitcoin, Ethereum, Zcash madencilik yatırımı yapmak isteyenler, riskler ve fırsatlar, yatırım stratejileri, madencilik muhtemel sorunları ve çözümleri. Önümüzdeki hafta Teknoseyir’de. Soru sormak isteyenler konuları, değinilmesini istediğimiz sorunları..vs her şeyi bu mesajın altına yazabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 34

Arı vız vız vız. 🐝🐝🐝

Massive Hornet Nest Removal

Removal of a massive in Patterson, LA. Took about 45 minutes total. Didn't get stung at all.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

NASA’nın uydularından elde edilen verilerle oluşturulan simülasyon bu yıl adını sıkça duyduğumuz (Harvey, Irma vs) ve Amerika’da ciddi yıkıma neden olan kasırgaların nasıl oluştuğunu gösteriyor. Böyle uzaktan bakınca sevimli şeyler aslında. 🌀😃

2017 Hurricanes and Aerosols Simulation

How can you see the atmosphere? By tracking what is carried on the wind. Tiny aerosol particles such as smoke, dust, and sea salt are transported across the ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Bu hafta Teknoloji ve Bilim Notları’nda Cevdet Acarsoy konuğumuzdu. Güzel bir bölüm oldu, normalden uzun olduğu için biraz geç yayına girecek erken kalkmak zorunda olanlar beklemesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
 • Mr. Can 2.0 @extreme

  Üstad gece gelirse izlemiyorum zira aklımı veremiyorum bilim konularına. Öğle arası götürürüm.

 • BraVe @brave

  Artık ofiste dinlerim. 🙂

 • Enes @b-enes

  kime göre geç neye göre geç

 • Alp @acpcore

  Şunu fark ettim, youtube veya diger sosyal medya aracılığıyla paylaşılan videolarda tahammül seviyem en fazla 3-4dk. Daha uzun videoları izleyemiyorum, eğer video ilgimi çekerse ileri sararak izliyorum diyebilirim. Bir kaç arkadaşıma sordum, hepsi de benzer şekilde olduğunu söyledi. Bu duruma tek istisna; gündem videoları. (Gerçi onları da arabada veya evde podcast olarak dinliyorum, sayılır mı bilemem) İşimle ilgili veya tedtalks gibi yayınlar hariç. Herelde bugüne kadar başladığındam beri bir gündem dahi hatta 1dk sı dahi kaçırmamışımdır. Umarım bu sistem hep devam eder.

  • Alp @acpcore

   Son dönemde artan iş yoğunluğum ve sorumluluklarım neticesinde, ayrıca ne yazık ki iletişime geçtiğim ve kendime bilgi kattığım insanların azalması sebebiyle teknoseyir sosyal ortamını da bıraktım, sadece video girmeyince veya genel bilgilendirmeler için buraya bakıyorum. Daha öncede talep etmiştim @hkellecioglu lütfen bu sosyal medyada paylaşmalar harici, genel site ile ilgili bilgilendirmeler, video bilgilendirmeleri vs gibi konular için akıştan farklı olarak siteye girdiğin anda görebileceğin bir parça yapabilir misin? Veya twitter ı bilmiyorum kullanıyormusunuz, sanmıyorum ama bu tür bilgilendirmeler için çok kısa yazı yazabilir veya en azından akış yazı linki verebilirsiniz. Çok teşekkürler

Nükleer enerji hakkında şaşırtıcı bilgilerle dolu bir konuşma. Sürekli artan enerji ihtiyacına cevap verebilecek en istikrarlı çözüm olmanın yanında çevreye en az zarar veren üretim şekli olduğunu istatistiklerle anlatıyor.

Why I changed my mind about nuclear power | Michael Shellenberger | TEDxBerlin

For more information on Michael Shellenberger, please visit www.tedxberlin.de. Michael Shellenberger is co-founder and Senior Fellow at the Breakthrough Inst...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 65
 • Cegerxwîn Bîşar @cbisar

  Nükleer bölünmeler asla elektrik üretmek icin kullanilmamliydi. Nükleer enerjinin cok agir bir bedeli var. Cernobil ve Fukushima bize bunu gösterdi. Eger ki bir santrelimiz patlarsa Türkiye asla sirtini toplayamaz. Bizim halkimiz dometeste horman var diye pimpiriklilik yapiyorken eger bir santralimiz patlar ve serpinti olursa demeyin halimize. Temiz enerji kaynaklari pahali olsalarda tek tercih olmali.

  • Ahmet Can Uçar @stunts

   @hkellecioglu Nükleer santralde patlama olmaz sadece reaktör çekirdek tepkimeleri kontrolden çıkarsa, ısı kontrolü kaybolup yangın ve eğer ki standartlara uygun shielding yapılmadıysa sızıntılar başlayabilir. Bunun yanında enerji üretiminde sürdürülebilrlik çok önemli bir parametredir ayrıca temiz enerji kaynaklarının, örneğin; rüzgar enerji gülleriden bahsedelim, yüzlercesinin sırf iyi rüzgar alıyor diye aynı bölgeye kurulması mikroklimada ve ekosistemde ciddi sorunlara yol açtığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir durumdur. Enerjide mutlak üretim ve metod tamamen yanlış bir yaklaşımdır, tüketim ihtiyaclarına ve bölgeye göre kost-efektif yaklaşımlarla mühendislik çözümleri sunmak gerektiği çerçevesinde yaklaşmak gerekir.

  • GCN @gcn

   @stunts Buhar basıncından batlama olmaz mı?

  • Ahmet Can Uçar @stunts

   @gcn Nükleer patlamayı tetikleyecek bir patlama olmaz, bu bahsettiğin patlama sıradan bir termik santralde de olabilir. Mekanik tahribatların şiddetini arttırabilir belki. Tbaii ki bunların hepsi felaket senaryoları dahilinde.

 • Ahmet Can Uçar @stunts

  @gcn ayrıca buhar tribünlerinin olduğu kısım ile nükleer reaksiyonların olduğu çekirdekler ayrı ünitelerde barınırlar.

 • Ahmet Can Uçar @stunts

  Gördüğüm kadarıyla, nükleer enerji ile ilgili bu platformda, insanların yetersiz bilgilerinden dolayı kaynaklanan ön yargılarını kırmak adına detaylı bir makale hazırlamak aslında güzel olur, bu konuda bir çalışma yapacağım bir fizik mühendisi olarak. Teşekkürler.