İptal edilen siparişlerden kalanlarları tekrar stoğu ekledik. Almak isteyenler şu anda sipariş verebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 39

Twitter neden olduğunu anlayamadığım bir şekilde hesabımı askıya aldı. Bu konuda ne yapmak gerekiyor bilen var mı? İnternetten bir itiraz formu doldurdum ama gördüğüm kadarıyla bu forma cevap dönmeleri aylar alıyormuş. Hesabı kapatılıp itiraz sonucu 3-4 ay sonra açılan insanlar var. Bu nasıl saçma bir sistemdir koskoca twitter böylesine anlamsız bir işi nasıl yapabiliyor anlamak mümkün değil. 🤬

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 25

Sunucu geçişini başarıyla yaptık, şu an her şey normal görünüyor. Ama tabi şu düşünemediğim durumlar ortaya çıkma ihtimali var. Bir süre takip edeceğiz. 👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Pek çoğunuzun bildiği üzere DGN Teknoloji uzun yıllardır hosting sponsorumuz. Teknoseyir'in şu an kullandığımız sunucusuna 2015'te geçmişiz. Son günlerde depolama alanı yetmez olmuştu yeni disk takabilir miyiz diye sorduğumda sağ olsun @daghan sunucuyu toptan yenilemeyi önerdi ve aynı gün yeni sunucunun bilgilerini paylaştı. 🙏

Hafta sonunda gerekli kurulumları ve ayarlamaları yaptım. Sunucular arası dosyaları taşıdım. Şu an veritabanının son halini taşımak için her şey hazır. Bu yüzden birazdan sunucuyu bakıma alacağım. Her şey sorunsuz giderse tekrar açıldığına yeni sunucu üzerinden hizmet veriyor olacağız.

Bütün ayarları aktardığımı düşünüyorum ama yıllar içinde yaptığım ve yeni sunucuya aktarmayı unuttuğum bazı ufak tefek şeyler çıkabilir. Birkaç gün içinde her şey yerli yerine oturur. 👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 39

Kaçıranlar ve haberi olmayanlar için, @gamsizm, @leventp ve @hkellecioglu üçü bir arada canlı yayındaydı.
Konuştuğumuz bazı konular:
- Dijital Ayak İzi ve Güvenlik Açıkları
- Korunma yöntemleri
- GDRP ve KVKK

https://youtu.be/zvkWf4BLqpE

#HaberinizOlsun #akış #TSvideoönerisi #gelecekbilimde

TeknoSeyir ile Sohbet | BilimDiyalog

TeknoSeyir ekibi ile veri gizliliği hakkında sohbet edeceğiz.Hazırlayanlar:Sunucu ► Cevdet Acarsoy & Burak ÇankayaYayın Teknik/Reji ►Cevdet AcarsoySosyal Med...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilim gündeminde konuşmayı düşündüğümüz konulardan birinin ön hazırlığını yapayım.

Yüz tanıma hafızası üzerine bir test. 15 dk kadar sürüyor. Size gösterilen yüzleri sonrasında makyajlı yada genç yaşlı yada farklı açıdan çekilmiş hallerini tanıyıp tanımadığınız test ediliyor.
Kesinlikle çok zorlayıcı bir test.
Hem kendi sonucumu hem de genel sonuçları aşağıya bırakıyorum. Testi yapar ve buraya yorum atarsanız sizin de sonucunuzu görmüş oluruz.
#TvBNMalzeme

Test Linki: https://facetest.psy.unsw.edu.au/UNSWfacetest.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18
 • sgur @sgur

  @zisegned
  @hkellecioglu

  büyük ihtimal ile aranan kisilerin aransmasindaki mantigi arastirmak amacli bir arastirma. genelde dünyada aranan kisilerin fotolari az ve ciddi anlamda kötü, dünya üzerinde güvenlik gücleri tarafindan taninma sanslarini arastiriyor olabilirler.cok mantikli ve güzel o acidan.

  buun yaninda cogu kisinin puanlari kötü gelebilir cok normal, arastirmanin yapildigi yer avustralya, daha homojen bir topluluk(dünyanin her yerinden göc almasi sebepli). türkiyede daha inhomojen, mesela asyalilari tanima sansimiz cok daha düsük, sahsen avrupada yasiyorum ayni türkiye gibi burada da ciddi oranda az görüyorsunuz asyalilari.

  kisaca iyidir kötüdür diye bir sey yok, normalini bulmaya calisiyorlar zaten.

Çalıştığım yerde (Amani Ai) Frontend Developer arıyoruz. React, React Native, Vue bilginize güveniyorsanız CV gönderebilirsiniz. Şirket yönetimi yabancılardan oluştuğundan en azından kendinizi ifade edebilecek kadar İngilizce bilmeniz iyi olur.

Uzaktan çalışma var mı soruları geliyor sık sık. Teknokent firması olduğumuz için devletin izin verdiği ölçüde uzaktan çalışabiliyoruz. Haftanın üç günü ofiste iki günü evdeyiz.

Ofisimiz İTÜ Ayazağa Kampüsü'nde. İlanı çevrenizle de paylaşırsanız sevinirim.
https://www.linkedin.com/jobs/view/1989382288/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 GB mobil verinin maliyetini en ucuzdan en pahalıya göre sıralayınca Türkiye 0.72 $ ile 20. sırada yer alıyor. En ucuz mobil internet Hindistan'da (0.09 $), ikinci sırada ise İsrail (0.11 $) geliyor.

Bu fiyata göre Türkiye'de, Almanya, Hollanda, Amerika gibi ülkelerden daha ucuza mobil internet kullanıyoruz. Dünya standardına göre yerimiz fena değil gibi ne dersiniz?

Kaynak: https://www.visualcapitalist.com/cost-of-mobile-data-worldwide/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 42