Arkadaşlar merhabalar,

Part-time iş vermek için özellikle genç programcı arkadaşlar arıyorum. Yeni mezun, kendini geliştirmeye açık olması en temel kriter.

- PHP / MySQL tabanlı yazılımlar yazıyoruz
- Ajax & Json kullanımımız yoğun
- Bootstrap gibi HTML framework'ler ile çalışıyoruz
- Zaman zaman iOS veya Android uygulamalar geliştiriyoruz
- E-ticaret konularında da çalışıyoruz, ödeme sistemleri ile entegrasyon yapıyoruz
- Yazılım tasarlarken kullanıcı deneyimini ön planda tutan işler yapıyoruz

Tam zamanlı bir takım arkadaşı şimdilik düşünmüyoruz ama part-time olarak projelerimizde evinden çalışabilecek arkadaş(lar) arıyoruz. Süper tecrübeli olmaya gerek yok, kolay öğrenen ve araştıran, hızlı çözüm geliştiren arkadaşlar tercihimiz.

İlgilenen arkadaşlar, kendilerinden kısaca bahseden bir e-postayı ve varsa CV'lerini erden.ozkan@ gmail.com üzerinden bana ulaştırabilirler.

Teşekkürler, sevgiler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gençler iOS ve Android tarafına hakim mobile developer arıyoruz. Mobil cihazlardaki kamera arayüzleriyle uğraşmış ve uygulamalarda kullanılmak üzere SDK geliştirebilecek kadar tecrübesi olması lazım. Önereceğiniz birileri var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@acarsoy-cevdet müsait olmadığından Teknoloji ve Bilim Notları bu akşam canlı yayınlanmayacak. Ancak bu haftayı boş geçmeyeceğiz. Salı akşamı Can'lı yayınla karşınızda olacağız. Haftaya ise bir fevkaladelik olmazsa Pazartesi akşamı yine canlı yayın olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Teknoloji ve Bilim Notları bu pazartesi 21.00'da canlı yayınında bu hafta; kuantum nanobilim alanında çalışan fizikci Yıldız Gözde Sağlam'dan IBM vs Google kuantum tartışması konusunda yorum alacağız. Soruları hazırlayın ve en önemlisi canlı yayını kaçırmayın! 😉 #akış #HaberinizOlsun #Bilim #BilimSeyir #BilimGündemineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14
 • Umut @umut

  "Quantum Bilgisayarlar" denilmesi gerkeçten donanımın tamamen kuantumla alakalı olması mı yoksa bir ilgi çekme oyunu mu?

 • Lehimli At @at

  Kuantum bilgisayarlara özel programlama dili, makine dili katmanı veya daha derininde, gerekiyor mu?

 • lterlemez @lterlemez

  Kuantum bilgisayarlar bir gün son kullanıcının eline düşerse, diğer donanımlara ve çevre birimlerine nasıl etkisi olabilir? Eski tip donanımların, hiç bir şey olmamış gibi çalışması mümkün mü?

 • Yiğit @yigit1

  Benim anlamadığım nokta şu: Kuantum bilgisayarla hesaplama yaptığımız zaman veya bir problem çözdüğümüz zaman, cevabı anında bulabiliyoruz fakat cevabın doğru olduğunu kontrol etmek yani doğru cevabı bulmak yine darboğaz yaratmaz mı? Yani klasik problemlerde, bir problemin bütün durumları elinizde var fakat bu cevapların doğru olduğunu nasıl bilebiliyoruz? Ya da ben mi kuantum dünyasını yanlış anladım.
  Bir de Schrödinger'in Kedisine kuantum bilgisayarı nasıl bir cevap veriyor? 😀

Bu salı saat 20:00'den itibaren artık Teknoloji ve Bilim Notları canlı olarak twitch.tv/gelecekbilimde adresinde yayınlanacak. Tekrarı her zaman olduğu gibi @teknoseyir Youtube kanalında ve teknoseyir.com'da! Kaçırmayın ✨💪 w/@hkellecioglu #akış #HaberinizOlsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Sunucunun fanı bozulduğu için sistem kendini otomatik olarak kapatmış (tam anlamıyla "fanlar durdu olm" durumu yaşadık) Sunucu sponsorumuz DGN ekibinin kapatıp gerekli değişimi yapması gerekti. Bu arada yapılması gereken birkaç sistem güncellemesini de aradan çıkardık. Şu andandan itibaren normal çalışma şartlarına geri döndük. 👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18

Kupon kodu hediye etme işini kolaylaştırmak için ufak bir düzenleme yaptım. Hediye etmek istediğiniz kişinin takip et butonunun yanındaki küçük oka tıklayınca açılan menüde abonelik hediye etmek için bir seçenek olduğunu göreceksiniz. Burayı kullanarak e-posta gönderme derdi olmadan kuponları ilgili kişi için aktive etmeniz mümkün.

Kuponunuz bu yöntemle anında tanımlanır ve ilgili kişiye site içinde ve e-posta yoluyla bildirim gönderilir. Devam etmekte olan bir aboneliği varsa üzerine eklenir.

Kuponları magaza sayfasından topluca bir kerede alıp istediğiniz kişilere bu yöntemle teker teker hediye edebilirsiniz.

Yaptığım testlere göre sistem düzgün çalışıyor görünüyor ama herhangi bir hata tespit eden olursa bana buradan bildirebilir.

@hamitozlu konuyu hatırlattığın için teşekkürler 👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 21

Homeopatide son nokta! Suyu alınmış su: Paketi açın üzerine biraz su ekleyin hepsi bu kadar. Neye niyetle içerseniz ona iyi gelir. Muhteşem bir hizmet. 🤣

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye Uzay Ajansı resmen kuruldu. Artık Türkiye'nin uzay alanındaki çalışmalarını tek elden koordine edecek bir kurum var. Umarım çok daha hızlı ilerleme kaydederiz ve bu alanda gelişmiş ülkelerle aradaki farkı daha hızlı kapatabiliriz. 👍

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 29