İyi günler. Torrent bilgisayarı yapmak istiyorum veya hazır alternatiflerinizi bekliyorum. Stick pc lere baktım aşırı pahalı geldi. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

İyi geceler Teknoseyir ailesi,
Türkiye'nin internet haritasını güncelledik.
+ Millenicom, Netspeed, OrisTelekom, Netgalaksi ve Fixnet gibi alternatif issleri haritaya ekledik.
+İnternet paket sihirbazı sayesinde, bütçenize veya ihtiyaçlarınıza en uygun internet paketini bulabileceksiniz.

Geri dönüşlerinizle birlikte, haritamızı geliştirmeye devam edip, her zaman internet kullanıcıların yanında olmaya devam edeceğiz.
https://internetharitasi.com/paket-sihirbazi.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

İyi geceler 🙂

Dead Silence Soundtrack

Charlie Clouser - Dead Silence/Main titles
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adobe yazılımları alternatifleri

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 32

Soldat tarzı battle royal

Lier.io - Battle royale 2D shooter

Multiplayer, free, online shooter like Liero, Soldata, Worms
BeğenFavori PaylaşYorum yap

PS4'teki Spiderman oyunundaki "içi görünen" binalar çok konuşulmuştu. Aslında oldukça ucuz(performans olarak) bir shader hilesi bu 🙂 #Unity Ref to myself:
https://halisavakis.com/my-take-on-shaders-interior-mapping/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhone'da Spam SMS'leri(İsim Şeklinde Olanları) Engelleme

Bir çoğumuzun büyük sıkıntısı bu. iOS işletim sisteminde bu işlem biraz zahmetli gibi görünse de internette yaptığım araştırmalar sonucu bunun çok basit olduğunu öğrendim ve sizlerle de paylaşmak istedim 🙂 İnanın bu yöntemi öğrendikten sonra kafam o kadar rahat ki sizlere bu sevincimi tarif edemem 😀 Siyasi parti reklamları, büyütme reklamları, bahis reklamları valla hepsinden kurtuldum hem de program felan olmadan 😀

Numara şeklinde olanları artık çoğu telefon program dahi kullanmadan engelleyebiliyor ama söz konusu iPhone olunca işler biraz daha zorlaşıyor diyebilirim. Neyse hemen anlatıma geçeyim. Adım adım anlatacağım sizlere. Bu anlattığım yöntem isim şeklinde gelen mesajlar ve engellenemeyen mesajlar yani engellemesi imkansız gibi görünen mesajlar için. (Ama imkansız değil 🙂 )

1-) Önce isim şeklinde kamu kurumundan veya başka bir yerden gelen mesaj size spam olarak geldi diyelim, yani siz istemediğiniz halde geliyor ve gelmeye devam ediyor. Önce resimdeki gibi gönderen kurum veya oluşumun ismine dokunuyoruz:

2-) Ardından bilgi yazan yere basıyoruz:

3-) Daha sonra resimdeki gösterdiğim yere giriyoruz:

4-) Şimdi ise "Yeni Kişi Yarat" butonuna tıklıyoruz:

5-) Ad, Soyad bu kısımların hiçbirisine dokunmadan sadece "e-posta ekle" butonuna tıklıyoruz:

6-) Bu önemli madde. Çünkü bu kısımda size gelen mesajdaki aynı ismi yazıyoruz büyük/küçük harf uyumuna dikkat edecek şekilde. Yani misal olarak bana gelen mesajda "GuzelHsting" diye gelmiş ben de buna dikkat ederek "GuzelHsting" yazmak durumundayım yoksa engellemez. Size de size gelen başlığın aynısını harfiyen yazacaksınız.

7-) Ve son olarak "Bitti" dedikten sonra alt kısımda "Bu Arayanı Engelle" yazısının aktif olduğunu göreceksiniz:

Veee hepsi bu kadar 🙂 Artık siz de saçma sapan mesajlardan, belki de her geldiğinde başka umutlarla mesaj beklediğiniz kişilerden değil de bu andavallardan gelen mesajlara sövüyorsanız bu yazıyı paylaşmayı çok görmeyin değerli TeknoSeyir ahalisi 🙂 Hayırlı günler dilerim efendim selametle..

BeğenFavori PaylaşYorum yap