"vay anam vay neler dönmüş serhat ya" lık olaylar yaşanmış. Özet;
- Jahrein canlı yayında Erzurum isimli oyunu eleştirip yayında iade ediyor. Millet bir gaza geliyor.
- Oyunun yapımcısı steam incelemesine üslupsuz bir cevap atıyor. Twitter'da bütün okları daha da üstüne çekiyor.
https://steamcommunity.com/id/jahrein/recommended/1392060/
- Pintipanda youtube'da isim vermeyeceğim demesine rağmen bir sürü yayıncı ismi verip Jahrein'in ismini vermeden eleştiri videosu çekiyor olaylar hakkında.
https://www.youtube.com/watch?v=uaVMlqc-Wpw (30dk)
- Jahrein dün akşam canlı yayında, küfürlü yorum yazanları, eleştirenleri vs (sıradan takipçiler, oyun geliştiricileri vs) yayına alıp çatır çatır tartışıyor.
https://www.twitch.tv/videos/926786219 (4 saat)

Not: Boş vaktiniz yoksa, oyun geliştiricisi, oynayıcısı vs değilseniz oturup sadece bunları izlemeyin. Çalışırken yan ekranda akıtılabilecek içerikler.

#erzurum #oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • aks74 @aks74

  hocam oyun yapimcisi gelip din falan diyor
  linç etmeye çalışan yapımcı gibi görünüyor

 • YCK @yck

  kimin ne mal olduğu belli zaten oraya girmeyeceğim. ben genel bir problemden bahsetmek istiyorum, Türk insanındaki problem. krizleri yönetemiyoruz ve çabuk gaza geliyoruz. ileriyi değil anlık sonuçlara bakıyoruz hep. yayıncının incelemesine verilen cevap, kişilerin oyun yapımcısına karşı düşüncelerini şekillendirecekti. yani bu krizi fırsata çevirebilirdi oyun geliştiricisi ama maalesef krizi iyi yönetememiş. jahrein ne derece oyunu eleştirdi, dili ağır mıydı, geliştiriciye şahsi bir iğneleme yaptı ı izlemedim açıkçası ama jahrein böyle zaten ona pek takılmamak lazım bu saatten sonra. ama geliştiricinin cevabı "oyunumuzu denediğiniz ve alaycı da olsa yaptığınız bu eleştiri için teşekkür ederiz. her denemelerde esinlenmeler olabilir, bu esinlenmeyi hem oyun yapımcılarında hem de streamer kişilerde de görebiliriz. bu denemeler sonucunda en sonunda güzel bir oyun çıkarmak için çalışmaya devam edeceğiz." gibi olsaydı belkide iadeler yerine oyun daha fazla satabilirdi şuan

 • Uğurcna Snyaaa @ugurcansayan

  Normalde bu kişileri hiç takip etmem, konuya sırf bu sitede gördüm diye merak edip biraz baktım. Vakit kısıtından ötürü sadece PintiPanda'nın videosunu izledim, sonlarda söylediği sözler bence çok isabetli tespitler. Sadece oyun oynayıp video çekiyor olmaları onların eleştiri yeteneğini veya editöryal niteliklerini üstün kılmıyor. Bu yüzden "eğlence" sektöründe olduklarını ve herbokolog olmadıklarını hatırla(t)mak gerekiyor. Kimsenin gazıyla hareket edip birilerini ezmeye çalışmaya da hiç gerek yok. Gerçi buraya ilk yorumu atan @theo da gayet beceriksizce bir ön yargıyla bir ifade yazmış, bahsedilen konuya güzel bir örnek olmuş.
  Neyse ne, kimin kim olduğu belli olmaz, işe bakmak lazım. Herkeste akıl var, kullanması bedava...

Bir mouse ile iki bilgisayarı kontrol edebilir miyim?
(Benim istediğim ekran yansıtma değil, sadece çift monitör kullanırmış gibi imleci sağa sürüklediğimde ikinci bilgisayara geçsin ve kontrol edebileyim istiyorum.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 22

Netfilx'te bulunması şartıyla dizi, film, anime, belgesel her ne olursa tavsiyelerinizi bekliyorum. İsmini bırakıp gitmeyin tabi. En azından sizin için ne ifade ediyor, izlerken neler hissettiniz, en çok nesini beğendiz vs ufak tanıtım yapınız lütfen. 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Bir resmi büyütürken kalitesini bozmadan büyüten program var mı bilğiniz?
Çoğu uygulama upscale ederken boyutu büyütüyor ama kaliteyi düşürüyor.
#TeknoYardım #resim #upscale

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtdışından almış olduğum Gamesir T4 Pro kontrolcü geldi. Bana vergi (31TL) dahil maliyeti 146 lira oldu. İlk intiba olarak beğendiğimi söyleyebilirim. İncelemesinde ürün hakkında daha detaylı konuşuruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 18

@cengiz 'in gazına gelip ben de GameSir T4 Pro almıştım, geldi bugün. 18,85$ (142,75₺) + 32₺ vergi ödedim.
Tozunu almadan çekmiş oldum fotoğrafları

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21

Haylou GT1'de oyun modu ne kadar fark edebilir ki peeh diyordum, öyle değilmiş. Ciddi ciddi CS bile oynarsınız bu kulaklıkla. Ses gecikmesi çok çok aza iniyor. Oyun modu kapalıyken ateş ettikten yarım saniye sonra falan geliyordu ses.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meşhuur Evangelion bunlardan hangisi? Ve bunları hangi sırayla izlemem lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ara sıra soldan nefes alamıyordum gittim gösterdim direk ameliyat dedi. 😀 2 gün sonrasına tomografi, sonrasında acil ameliyat.Göze yakın yerde sola doğru eğrilik varmış.Pek kolay operasyon değil dedi.Aksiyon başlasın. 😀 😀
Dökülüyoruz yemin ediyorum. :)) #KonuDışı
edit: Burun bölgesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Sapphire Pulse RX 5600 XT model kartlara bakıyorum bir süredir. Tesadüfen bir durum farkettim. Piyasada iki üç farklı seri dolanıyor. Seri numarası 202SA ile biten modellerde 5700XT soğutma bloğu kullanılmış. 202FA olan modellerde ise 5700 soğutma bloğu kullanılmış.

Ekran görüntülerinden de görebileceğiniz gibi SA modelinde üst kısmında iki adet bakır boru görünürken, FA modelinde tek bir bakır boru bulunuyor. Hepsiburada yorumlarına bakarsak SA modelini satıyorlar. İncehesap'tan alınanlar genelde FA oluyormuş. İlanlardaki kartları sordum, teyit ettim.

Asıl mesele şu ki 5700XT soğutması kullanan modeller diğerine göre 5-10 derece daha serin çalışıyormuş yük altında. Bir ekran kartı alalım dedik, altından on tane tilki çıktı yine 😀 #Sapphire #EkranKartı

Bazı kaynaklar:
https://forum.donanimhaber.com/2348-tl-sapphire-pulse-amd-rx-5600-xt-6gb-192bit-gddr6-dx12-ekran-karti-11296-01-20g--143605135-9
https://www.technopat.net/sosyal/konu/sapphire-rx-5600-xt-202sa-vs-202fa.1028596/
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/gj29tg/sapphire_pulse_5600_xt_with_5700_xt_cooling_part/
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/gddxbo/why_do_sapphire_pulse_5600_xt_reviews_fail_to/

BeğenFavori PaylaşYorum yap