#GününYeniFilmi #4HitlikFilmdir #AmazonPrime

Vahşi Gece (2022) ‧ Aksiyon/Komedi ‧ 1 saat 52 dakika Film bir ailenin babaannelerine gitmesiyle başlıyor. Yılbaşı yemeği için miltimilyondolarer 🙂 baanne çok ciddiye alınan karakterdir. Aile anneye gider ve film başlar. Büyüklere yapılan kanlı baya kanlı noel baba konsteptli bir film. İzlemenizi öneririm. Güzel ve sıkmayan bir yapım olmuş.

Bu filme 10 üzerinden 8 puan veriyorum.

TKDB: https://drive.google.com/drive/folders/17xXafF4q98dwo1jiCtjdmgTdcT2umhiV?usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Keenetic VDSL modemlerde SNR arttırıcı komut

Merhaba, Keenetic modem alan bazı arkadaşlar eskiden kullandıkları TTnet logolu modemlere göre daha kötü SNR değeri aldıklarından bahsediyorlar, benim de böyle. Elimdeki Zyxel WMG3312 modemi taktığımda Keenetic'ten çok daha iyi hat değerleri alıyorum, bunun sebebi Keenetic'in içindeki DSL komut satırlarında bazı farklılıklar olması, bu farklılıklar yüzünden bazı saha dolaplarında hatalı SNR hesaplaması oluyor ve SNR düşüyor. Örnek vermek gerekirse

TTnet Zyxel WMG3312 modem ile 10 SNR

Keenetic modem ile kod girmeden 5 SNR

Keenetic modem ile kod girersem  8,5 SNR

almaktayım. Bu kod benim saha dolabımda iyi bir sonuç veriyor, zaten kodu Keenetic Türkiye Teknik Destek ekibinden almıştım yıllardır biliniyor ama pek fazla yaygın değil, her abonede kesin hız artışı sunmadığı için, saha dolabı modeline göre bu durum değiştiği için Keenetic ekibi kodu tüm cihazlara eklememiş.

Şimdi gelelim nasıl yapıldığına, komut satırı ile de yapılabilir ama ben daha garanti ve kolay yöntemi göstereceğim.

  1. İlk olarak Keenetic Modemimizin arayüzüne girip Yönetim>Sistem Ayarları>Sistem Dosyaları kısmına geliyoruz, burada StartUP Config yazan yere tıklayıp bilgisayara kaydet diyoruz.

2.İndirdiğimiz bu ayar dosyasını masaüstümüzde kopyalayıp yedekliyoruz, bu sayede eğer bir hata olursa veya hat değerlerimiz iyiye gitmezse tekrar eski haline getirmek için saklıyoruz.

3. Not defteri ile indirdiğimiz dosyayı açıp interface dsl0 ile başlayan paragrafı buluyoruz, bu paragrafta security level public yazan bir satır olacak, işte bu satırın üstüne aşağıda yazdığım iki komutu ekleyeceksiniz.

Komutlar

dsl dmt init "w vd set tx 0"

dsl dmt init "w vd set rx_b 0"

4.Bu komutları araya ekledikten sonra dosyayı kaydedin ve sistem ayarlarına geri gelin.

5. Dosyayı değiştire basın ve değiştirdiğiniz bu dosyayı yükleyin, yükledikten sonra cihaz yeniden başlayacaktır ve eğer saha dolabı uyumsuzluğu yüzünden SNR düşüklüğü yaşıyorsanız SNR'niz artacaktır.

Notlar: Bu işlemi komut satırı ile yapmanın da yolu vardır, fakat ben böyle anlatmak istedim. Bu komutlar hat değerlerinizi daha kötüye de götürebilir, bu yüzden yedek aldık, o yedeği geri yüklerseniz her şey eski haline geri dönecektir. Benim attığım ekran görüntüsündeki diğer satırlar sizdeki ile farklı olabilir, buna takılmayın.

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce BroadLink Bestcon RM4C Pro almıştım türkiyeden. ürün geldi kullandım. çeşitli denemeler yaptım. şunu anladım ki kızılötesi performansı yeteri kadar iyi değildi. aslında 360 derece performansı vs deniyordu ama umduğum gibi olmadı.

bazı incelemelerde BroadLink RM4 Pro nun içini gördüm. sanırım 6 tane papatya gibi kumanda gözü vardı içinde. Bestcon RM4C Pro yu telefonun kamerasıyla baktığımda 1 tane olduğunu gördüm. ve Bestcon RM4C Proyu iade ettim. yerine BroadLink RM4 Pro aldım yurtdışı amazondan. ve ürün 1hafta gibi geldi.

cihazın kablosunda ısı ve nem sensörü de var. ayrıca gerçekten kızılötesi performansı kesinlikle daha iyi. tabi şunu da anladım cihazlar arasında alıcı gözün performansı da çok belirgin bir performans farkı yaratıyor. yani konu sadece verici ile ilgili değil.

örnek vermek gerekirse kendi kumandasıyla zar zor çeken bir cihaz RM4 Pro ile bir tık daha iyi.

Bu akıllı kumanda işine niye bulaştım diye soracak olursanız aldığım kumandalı vantilatörün içinden kumanda çıkmadı. satıcı kumandayı da göndermedi. Bu vesileyle bu tür akıllı evrensel kumandaları araştırmaya karar verdim. Düşündüğümde hem RF hem IR kumandaları tek bir kumandaya çevirmek ve dahası bunları google asistan ile kontrol etmek çok mantıklı geldi.

Tabi pratikteki ile kafamdakini tam eşleştiremedim bazı noktalarda. Mesela cihaza bilgisayarımı açıp kapatan ve reset attıran PCIexpress kartımın kumandasını tanıttıramadım bir türlü.

Diğer yandan hiç beklemediğim şekilde bluetooth kumandalı Xiaomi TVmi akıllı evrensel kumandanın uygulamasının hazır ayarlarını kullanarak kontrol edebildim. hiç umudum yoktu gerçekten. Burdaki espiri Televizyonun aslında IR kumandayı da desteklemesi oldu.Bunu bilmiyordum.Daha önce Android TV olduğu için google home asistan ile zaten televizyonu kapatıyordum ancak açamıyordum. Böylece televizyon kapalı olsada Asistan ile açabilir hale geldim.

Gelelim asıl konuya. noname vantilatörümün uygulamada tabiki bir karşılığı yoktu. Rastgele bir iki marka denedim. Sanırım vantilatör kumandaları birbirine çok yakın olsa gerek ikinci denememde vantilatörü kontrol edebildim farklı bir marka ile. ancak tuşları karışık çalışıyordu. Onu da yıllar önce aldığım air mouse özelliği olan ve aynı zamanda öğrenebilen IR tuşları olan kumandam ile
tuşları öğrettim. ve tekrar uygulama da tuşların fonksiyonunu öğrenebilen kumandayla eşleştirdim. bu kadar ayrıntıya gerek varmıydı bilmiyorum ama işte bir şekilde tam olarak uygulamaya vantilatörümü tanıttım ve asistan ile açıp kapatıyorum. salınım mod hız her türlü ayarı tablet ve telefonumdan dokunarak yapabiliyorum.

cihaza aynı zamanda RF kumandalı bilgisayar kasa fanlarımı da tanıttım. ışıkları açıp kapamak ışığı azaltmak vs yapabiliyorsunuz. ancak uygulama bu noktada yetersiz kaldı. çünkü RGB fan kontrolcüsü diye bir seçenek olmadığı için LED seçeneğini seçtim. ancak bunun da tuşları ne yazık ki yetersiz. fan hız vs diye bir seçenek yok doğal olarak. kendiniz tuşun ismini değiştirebiliyorsunuz ancak simgelerini değiştiremiyorsunuz. bu hiç olmamış gerçekten.

Sırada garaj kapısı var. ancak garaj kapısı için ayrı bir günde uğraşmam gerekecek. ve mutemelen en az iki kişi gerekecek. çünkü sadece frekansı kopyalamak yetmiyor. aynı zamanda akıllı kumandayı kontrolcüye tanıtmam gerekecek. bir diğer sorunsal ise cihazın RF performansı. cihaz evdeyken 3 kat aşağıdaki garaj kapısına komut gönderebilecek mi çok zayıf bir ihtimal ama olursa örneğin dışardayken google asistan ile garaj kapısını açabileceğim. Bakalım..

Daha denemediğim şeyler var. RF duy denemedim. yaptığım güç istasyonumum birinde IR kumanda ile çalışan bir role var. deneyeceğim daha başka başka şeyler var. bakalım.

sizin de yaratıcı fikirleriniz varsa alırım bi dal.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Filtre @kahve

    Düz Rm Proyu yaklaşık 5-6 yıldır kullanıyorum. Yalnız sadece otomasyon için. Hareket sensörü beni algıladığında tv çanağı ve ses sistemini açmak için. Yada tek tuşla kapatmak için.

Android Tv için uygulama tavsiyesi: Jio Pages. Tv arayüzü için dizayn edilmiş, videoları akıcı gösteren bir tarayıcı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#güneşpaneli projeme devam ediyorum. ve yaptığım şimdilik en küçük model bu oldu. üzerinde ,
- iki adet usb hızlı şarj
- bir adet çakmaklık
- xt60 çıkışı
- jack çıkışı
- bir adet kartal gözü led.

bulunmakta. toplam çekilen enerjiyi görebilmek adına 20 ampere kadar bir wattmetre koydum.
aslında 36 ampere kadar enerji çekmek de mümkün ancak 156w bir pil için 36 ampere gerek yok. 20 amperle sınırladım.

Diğer projelerimden ayrıca bir farkı var. DC herhangi bir güç kaynağından şarj olabiliyor. yani diğer akülerimden bu aküyü 20w hızında şarj edebiliyorum. tabi biraz uzun sürse de xt60 ile şarj ettiğimde fanlı yani sesli bir şarj cihazı kullanmak zorunda değilim. ayrıca güneş enerjisiyle şarj edilebiliyor ancak sadece gündüzleri...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Waifu2x Extension GUI free SD to 4K Upscale (Çözünürlük Yükseltme)

Waifu2x Extension GUI Video Çözünürlük Yükseltme

Sitesine git. Ve indir.

Örnek Video Youtube

11-11-2022

 

Porgramı indirdiniz. Tıkladınız. Küçük pencereden Engilisg e basıp açtınız. İlk açılışta sisteminizi sınıyor test ediyor ve özelliğini ayarlıyor. Eğer size pencerede uyarı çıkarıyorsa telefonunuzdan ingilizce yazıyı google çeviriden fotoğraf çekerek ne yazdığını Türkçe olarak öğrenin bu önemli.

Settingste 2 GB video belleği varsa bunu 1250 MB olarak belirleyin. Ve Yukarıda ki screen shota bakın.

Solda yer alan Çözünürlük kutularına istediğinizi yazın. Ve Apple diyin. Tabi ilk önce videoyu ekleyin. 15 saniyelik video seçin ve denemeler yapın. VIDEO render için güçlü bir ekran kartınız varsa kopuk uçurtma çok güzel iş yapıyor. Fakat GPU kartınız benim gibi RX 550 2GB remli bir kart ise 15 saniyelik 240p videoyu 1080p ye 1.5 saatte yükseltiyor. Ona göre planlamanızı yapın.

İşiniz çıktı. Hemen direkt uyku moduna alın. Sonra açın bilgisayarı işleme devam etsin program.

Sık güncelleniyor. Bazı ayarlara ve özelliğe hatırladığım kadarı ile 5$ istiyordu. Ama bu işlem yapmaya engel değil. Çok kullandım. Bir kahve parası vereyim demek isteyenlere hitap ediyor.

 

Bu program diğer önerdiğim programdan daha başarılı iş çıkartıyor. Ve modülleri, kütüphaneleri sürekli güncelleniyor.

 

twitter user @turhill

 

Haberiniz Olsun: @leventp @gamsizm @hkellecioglu @umtk @metchak @antinatalist-nasreddin-hoca @oldboy @tonga @metchak @ykenan @oldboy

 

#videoyükseltmebedava #videoyükseltmefree #videoupscale #videoupscalefree #sdupscalehd #sdupscale4k ##sdupscale4kfree #sdyükselt4k #sdyükselt4kbedava #sdconvert4k #sdconverthdfree #Video2xFreeSDto4KUpscale #Waifu2x #Waifu2xfree #turhill #videoconvert #videoconvertfree #videoconverthd #videoconvert4K ##videoconvert8K

--------

Makale Güncellendi. 12-09-2022 02:01

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Android tv ye apk yüklemem lazım ama dosya yöneticisi yok ve kuramıyorum. Google playe girilmiyor. Youtube çok eski sürüm olduğundan açılmıyor . Youtube güncellenirse belki düzelir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 19

Uygulama önerisi olarak Kde connect yapıyorum. Hâlâ bilmeyenler var.
Bazı özellikleri; elefondan bilgisayar kontrol etme, dosya aktarma, bildirimleri gösterme, bildirimleri cevaplama, mesajlara erişme bilgisayardan, bilgisayarda kopyaladığın metnin anında telefona geçmesi, multimedya kumandası olarak kullanma, telefondan kapatma komutu gönderme, multimedya butonların telefon bildirimlerimlerimde görünmesi...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 x64 Bit Türkçe Lite Sistem 2022

Windows 10 x64 Bit Türkçe Lite Sistem 2022

Esenlikler arkadaşlar. Sanal makine için Windows sistemi kurdum. Güncelledim. Freamwork kurdum. Güncelledim. Ve Microsoft Visual C++ 2022 32 bit ve 64 bit kurdum. Sistemi tekrardan güncelledim. 2. tura. Ve wim imajı aldım. Winreducer ile lite yaptım. wim dosyasını tekrardan sıkıştırdım. Sonra gereksiz dosyaları 7Zip ile wim imajını açtım.(Püf Noktası 🙂 ) Dosya sildim ve ekledim. Aynı rar dosyasını editler gibi. Tekrar dsim ile max. oranda sıkıştırdım. Gerekli 2 3 program da yüklemiştim. Ücretsiz ve free olanından. Defender tamamen silindi. Antifilüz yükleyebilirsiniz.

Çıkarılanlar: 

Not: İndirdiğiniz iso içinde WinReducerEX100-turhill.wccf dosyası mevcuttur. Bu dosyayı inceleyerek detaylı çıkarmaları tespit edebilirsiniz. Ayrıca aynı dosya ile kendi lite sisteminizide yapabilirsiniz.

-Windows Defender Ve Servisi

-ActiveDrectory

-Printer ve Servisi

-Windows Mağaza Uygulaması güncellendi en yeni sürüme.. Fotoğraf gösterici duruyor. Diğer tüm mağaza uygulamaları silindi.

-Kurtarma USB medya oluşturucu (WinPE.wim dosyası)

-Winsxs klasörü 100 MB a düşürüldü.

Windows Services yedek dosyası.

-Windows Update duruyor. Sadece devre dışı bırakıldı.

 

Bu windowsu makinelerede kurabilir düzeyde ayarladım. Mağaza, Foto gösteren Windows mağazası programı duruyor. Mağaza da güncel sürümde. 02-10-2022 de güncellendi.

Diğer 1 Gb lite sürümler hiç bir işe yaramaz. Çünkü Camtasia yükleyemezsiniz. Freamwork yoktur. İşte benim sistemimde var. 🙂

Örnek sisteme yüklediğim programlar: Camtasia (Edge webvieaver istedi yükledim Camtasia çalıştı sorunsuz) Photoshop 2022 yükledim. Sorunsuz çalıştı. Ashampoo Burning Studio 21 yükledim sorunsuz çalıştı. EaseUS Todo Backup Free 2022 yükledim çalıştı sorunsuz.

Olay budur bea.

İşin özünde program, oyun gibi istediğiniz her şeyi yükleyebilirsiniz.  Diskte 6.5 GB yer kaplar. Remde ise 1.4 GB yer kaplar. Lisans içermez. Kendiniz lisanslama yapabilirsiniz.

Kalitenin adresi TurHiLL Lite sistem.... 🙂

Bir çok yazılım geliştiren kişilere daha pratik ve seri çalışan windows sunmanın sevincini yaşıyorum. Açıkçası bu lite yapma da sıkıntı yok. Eğer mal*w*are, lisanslı program eklersen sıkıntı olduğunu da ifade edeyim. Parada kazanmıyorum. Nooo----problemo 🙂

İndirin:  2.95 GB iso dosyası.

Google Drive: https://bit.ly/3UZA7ku

Yandex.Disk: https://bit.ly/3Szm6bD

 

File : Windows10x64Lite-turhill_2022_UEFI.iso

CRC-32 : E176BCAC

MD5 : 4A6C678543C62BBCCA208650E7607A04

SHA1 : 831CCF5E06CC773850EDE39E0C01E4EDFB8F6CC7

SHA256 : D249348EBCA35B2EBA8A1D59EBA3EC59618C7E97C8D3C2C2D23A388720925E97

Not: Edit yapılan iso 02-10-2022 tarihinde güncellenmiştir.

UYARILAR - SORUNLAR:

1.) Wİndowsu yüklediniz. Ayarlara tıkladınız hata verdi, Bir daha tıkladınız hata verdi çöktü. Hemen ekran kartı sürücünüzü yükleyin ve yeniden başlatın.  Yine sorun devam ediyorsa DirectX 2010 paketini indirip yükleyin. Normal senaryoda böyle bir sıkıntı olmaması gerekiyor. Donanımınızın uyumsuzluğundan kaynaklanıyor bu durum. Yirmi beşin üstünde bilgisayar veya labtopta kullanılıyor sorunsuz.

#ProgramÖnerisi

#turhill #turhillvideo #window10lite #windowshafifsistem #windowslite2023 #turhillsistem #sanalmakine #vmwareplayer #vmware #turhilllitesistem #windows10liteindir #windows1064bitindir #turhill2023litesistemi #byturhill

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 36

Tek kelimeyle MUHTEŞEM.
3 hafta önce kumaş boyası almıştım. Kullanmaya üşendim üşendim, en son hadi bugün kullanayım dedim. Çok sevdiğim fakat artık çok solmuş siyah 2 tişört üstünde denedim, ve sonuç bu....

@m-ahmet önermişti, https://www.hepsiburada.com/viktoria-kumas-boyasi-siyah-2pk-fiske-sabitleme-1pk-p-HBV00000H62BX şundan aldım. ( Üstelik ben 21'e almıştım şu an 18 olmuş 😀 )

Çamaşır makinesinde kullandım ben. Şu anki sonuç Mavi Black Pro serisi ile aynı resmen 😀
not: Görseldeki tişörtler %100 pamuk tişörtler. Naylon polyester vs. tişörtlerde aynı sonuç çıkmayabilir.
not2: ben 2 paket boya kullandım 2 tişört olduğu için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 19