Zamanında 1 milyoncularda satılan radyodur kendisi, dandik 2 günde bozulan kulaklığı ile satılırdı. 2 tane kalem pil ile çalışırdı, ortasındaki ledin altındaki tuş ile önündeki ışığı açıp kapatırdınız. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

Aynı durumu yaşayıp Google'da arayan olursa karşısına çıksın diye yazıyorum.

SSK'lı çalışan biri olarak mobil uygulama geliştiriciği (ve sosyal medya içerik üreticiliği) istisna belgesi çıkartmıştım. SSK'yı dikkate almadan Bağ-Kur yapılmış ve borç gözüküyordu. SGK'nın il müdürlüğüne gidip durumu anlattım, 1 dakika içinde sorunu çözdüler.

@hamitozlu Zamanında verdiği bilgiler için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  TS'nin bu konuda çektiği herhangi bir özel video var mıydı? Vergi uzmanları ile çekilen 2 saatlik bir canlı yayın hatırlıyorum ama başka bir şey hatırlayamadım.

  LP geçen ikinci ana üssümüzde RT'lemişti: https://twitter.com/Ejderha/status/1693532895611064528?s=20

 • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

  Yani sistem nasıl ikinci kere sigorta yapılmasına izin veriyor Allah aşkına... Hakkımızda bilmedikleri bir şey yok halbuki. 😀

  Hiç olmazsa iş bilenlerin olduğu bir yere denk gelmişsin de sıkıntı uzamamış. 🙂

 • castiel @castiel

  Ben bu konunun başka bir kısmıyla ilgili soru sormak istiyorum. Bilginiz varsa yanıtlarsanız sevinirim 🙂
  Mobil uygulama geliştiriciliği istisnası sadece uygulama içi satın almalarda geçerliydi değil mi? Reklamdan elde edilen gelirler bu kapsamın dışındaydı diye hatırlıyorum. Bir de bir şirkete/kuruma mobil uygulama geliştirsek yine fatura kesmeden istisnadan faydalanabiliyor muyuz bu konuda bilginiz var mı acaba?

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   Reklamlar da geçerli. Şirkete uygulama geliştirme durumunu bilmiyorum.

  • castiel @castiel

   @ozgurg İlgili istisnaya ait metinde "akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazlar için uygulama geliştirenlerin elektronik uygulama paylaşım ve satış platformları üzerinden elde ettikleri kazançlar gelir vergisinden müstesnadır." yazdığı için reklamın kapsam dışı olduğunu okumuştum mantıklı gelmişti de. Acaba güncelleme falan mı yapıldı yoksa benim bilmediğim bir durum mu var.

  • castiel @castiel

   @ozgurg "Mobil cihazlar için uygulama geliştiriciliği faaliyeti kapsamında yalnızca elektronik uygulama paylaşım ve satış platformları üzerinden elde edilen kazançlar mezkûr madde kapsamında istisna edilmektedir. Bu platformlar üzerinden elde edilen; ücretli uygulama satış geliri, reklam geliri,
   uygulama içi satış geliri, sponsorluk geliri, ücretli abonelik geliri gibi gelirler istisna kapsamında dikkate alınacaktır. Diğer taraftan, elektronik uygulama paylaşım ve satış platformları dışında elde edilen kazançlar ise istisna kapsamında değerlendirilemeyecektir." şeklinde güncelleme yapmışlar. Bu durumda Admob vs de dahil gibi anladım.

  • castiel @castiel

   @fikri Evet detaylara bakınca onu gördüm. Reklam gelirlerinin dahil edilmesi bile iyidir 🙂

Windows 11 'de sağ tık menüsünü "Daha fazla göster" saçmalığından kurtulup Windows 10'daki gibi göstermek için :
1-) CMD yönetici olarak çalıştırılır.
2-) reg add “HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32” /f /ve komut satırında çalıştırılır.
Eski haline getirmek için
reg delete “HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}” /f​
#windows11

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

En detaylı internet hız testi olabilir
https://speed.cloudflare.com/

Edit: En yakın cloudflare sunucusuna göre ölçüyormuş yani gerçek hızı ölçmüş olmuyor ama detaylar güzel.

Internet Speed Test - Measure Network Performance | Cloudflare

Test your Internet connection. Check your network performance with our Internet speed test. Powered by Cloudflare's global edge network.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda mobil uygulama geliştirenler vardır illa ki. Sizce Swift mi öğrenmek daha mantıklı yoksa Flutter mı? Ve öğrenmek için tavsiye edebileceğiniz kaynak/proje var mı?
Flutter bir miktar biliyorum fakat hem söz dizimi çok hoşuma gitmedi hem de kurumsal ilanlarda pek rastlamıyorum.

Not: Ülkenin durumunu düşününce remote ve freelance iş imkanlarının geniş olması önemli tabii 😅

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15

Yakın zamanda kapanan kürek sitesini yeni düşen içerikleri takip etmek için çok sık kullanıyordum. Yeni düşen ne varsa anasayfada sergilenen 4-5 kapak fotoğrafından biri oluyordu.

İçeriklerin isimlerinin üzerine mouse imlecini getirince sayfasını açmaya gerek kalmadan içeriğin görselini gösteriyordu.

Bu iki ihtiyacı karşılayacak başka kaynak var mıdır.

@protego hocam sen bu konularda daha bilgilisin belki önerin olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 37 / 38

Geçen aylarda adsense üzerine kazanç işlerine geri döndüğümü belirtmiştim. Fakat emek-kazanç oranı az olunca ve "etik" değerleri biraz kenara bırakmak zorunda kalınca (maddi olarak batık durumdayım) bir miktar yol dışına çıktım.

Yapay zeka destekli şekilde makale sistemleri ile siteleri farklı dillerde yayına aldım. Bu süreçte adsense onayı almış hesaplar satın aldım ve siteleri dönüştürdüm. Türkçe içerik ve site çalışması yapmadım.(Türkçe aramalardaki spamlar benden kaynaklı değil 🙂 )

Şu an ortalama 5 dakikada bir 1500 kelimelik 2 görselli makaleler oluşturup yayına alınıyor. Yayına alınan bu içerikler için cron ve api araçlarını kullandım. Sistem tamamen otomatik şekilde işliyor. Google tarafından kaliteli içerik var sayılıyor, indeksleniyor ve hit gönderiliyor.

Geçen ay oldukça verimli geçti. Bakalım bu ödemeleri Google'dan alabilecek miyim merak içindeyim....

#adsense #GoogleAdsense

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20