Satılık calibro basic

Calibro basic e book reader

E kitap okuyucu, her türlü formatı açar. Wifi ve hafıza kartı girişi vardır.
Kindle gibi kitap yüklemek zor değildir. Sadece bilgisayara bağlayıp yüklemeniz yeterli.
Şarjı çok uzun dayanır.
250 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Xiaomi yedek filtresi(200TL) + AİRCOOL 250 (radyal basınçlı ve sessiz fan(120TL) çok iyi hava akışı ve sessizlik sonucu elde ettim. Vakit bulursam dışına ahşaptan bir şekil de yapılabilir ama şu haliyle 2000 liraya satılan hava temizleyicilerden işlevsel olarak pek farkı yok. Belki daha etkilidir ciddi bir hava akışı var zira.. #xiaomi #airpurifier #havatemizleyici #havafiltresi #havatemizlemecihazı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

#TeknoYardım #yardım #Projeksiyon #Öneri #teknoöneri

Bir derneğin ofisinde, küçük bir odada çeşitli sunumlar ve zaman zaman da film gösterimleri yapmak için fiyat & performans bir projeksiyon önerisine ihtiyacım var.

Fikir ve önerileriniz nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şunu izleyen var mı?
https://www.netflix.com/tr/title/81031373
hayvanlara işkence görüntüleri falan var mı? girişte parola istedi çünkü...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Küresel Isınma Simülasyonu. Enerji üretimi, ulaşım, binalar ve endüstri, nüfus vb. değişkenlerle oynayarak gelecekteki ortalama sıcaklık artışını görebileceğiniz bir web sitesi. Vergiler, duraklama zamanı vb. gibi birçok farklı değişkenlerle çok detaylı simülasyonlar yapmak mümkün.

https://en-roads.climateinteractive.org/scenario.html?v=2.7.6

Doğrudan #BilimGündemineMalzeme olmaz sanırım ama arada bir mesela "termik santrallerin verimliliğini şu kadar arttıracak yöntem bulundu" gibi haberlere ek olarak burdan simülasyon yapıp, bilimsel gelişmenin küresel ısınmayı ne yönde etkilediğine bakılabilir sanırım.

#Simülasyon #KüreselIsınma #Bilim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@emrekaragol94 hocam yanlış hatırlamıyorsam yazılımcıydın ve sanırım baban da yazılımcıydı. Senden rica etsem, yurt dışı olanaklarından ve hangi alanda çalıştığın ile ilgili biraz bilgi verebilir misin? Yani gerekli gereksiz aklına ne gelirse olur. Uğraşamam da diyorsan canın sağolsun 🙂 Şimdiden teşekkürler 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • emrekaragol6 @emrekaragol94

  Hocam siteye anca girebildim.Babamın anlattığına göre bu bölüm tamamen kişinin ilgi,alaka ve çalışmasına bağlı bir bölüm.Babam boğaziçinden mezun olduktan sonra stanford üniversitesinde yüksek lisans yapmış.Daha sonra silikon vadisinden çeşitli şirketlerde çalışmış.Yurtdışı iş imkanları ülkemizden çok çok daha fazla.Babamın dediğine göre imkan varsa okul bittikten sonra abd de veya başka bir avrupa ülkesinde yüksek lisans yapmak işe alımda epey kapı açıyormuş.
  Facebook ve google gibi şirketlerde çalıştığını biliyorum ama ne alanda olduğunu bende bilmiyorum 😀 Bu arada ben daha mezun olmadım o yüzden size tavsiye vermek bana doğru gelmiyor.Ama isterseniz daha sonra babama sormamı istediğiniz soruları yazarsanız ben kendisine iletip cevapları buraya yazarım. 🙂

  • Yiğit @yigit1

   Yüksek lisansını hangi alanda yapmış acaba? Bir de kendisinin çalıştığı alan nedir? Yüksek lisansı için para ödedi mi?
   Ek olarak; Google, Facebook gibi şirketlerde işe alım sürecini ve çalıştığı zamanki deneyimlerinden biraz bahsederse çok memnun olurum hocam 🙂
   Çok teşekkür ederim 🙂

Önümüzdeki Teknoloji ve Bilim Notları'nda Örtük Çağrışım Testi (Implicit Association Test) konusundan bahsedeceğiz. Harvard'da geliştirilen bu testin Türkçe versiyonunu aşağıdaki linkten yaparak siz de kendinizi deneyebilirsiniz. Test, cinsiyet, homofobi, ırkçılık, yaş ayrımı vb. örtük yönelimleriniz olup olmadığını test ediyor. Canlı yayında anlattığımızda sonuçlarınızı konuşabiliriz isterseniz.
#akış #haberinizolsun #teknolojivebilimnotları
https://implicit.harvard.edu/implicit/turkey/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Bezmialem @bezmialem

  Doğanın ve genetiğin yönelimi hakkında bağıntı aramak için yöntem "test" olmayacağına göre Örtük Çağrışım Testi'nin konusu kültüre bağlı eğilimler olsa gerek diye düşündüm. Anketi düzenleyenlerin de kültüre bağlı eğilimler hakkında fikirleri var ki "Türk katılımcıların Türkiye'yi İyi ve Amerika'yı Kötüyle tersine kıyasla daha kolayca bagdaştırması bekleniyor." vb. gibi ifadeler kullanılıyor.

  Çevremize hakim olan kültürün bilinçaltımızın ve bilincimizin çoğunluğunu kapsadığını varsayarsak ve bununla beraber sorularının hızlı cevaplandırılmasının gerekli olması gibi sınırlayıcı etkeni göz önüne alırsak testin kişisel yönelimlerimizi sağlıklı yansıtabileceğini düşünmüyorum. Bize yakın olan kültür değer ve yargıları bilinçaltımızı kuşatmış olsa bile yabancı kültür varlıklarından etkilenmeye devam ediyoruz. Dış kültür olarak da adlandırabileceğimiz bu etkenler bilincimize ve dolayısı ile yönelimlerimize etki edebilecektir. Çünkü kişisel varlığımızı uzun zamanlı sürdürülebilir seçimlere göre yönlendirip geliştiriyoruz.

  Testin yöntemi, kişisel kültürel yönelimim hakkında bir sonuç açıklayamaz, olasılık olarak toplumun kültürel yönelimini işaret edebilir fakat bahsettiği gibi "bilinç-bilinçdışı uyuşmazlıklarını şimdiye kadar mümkün olandan çok daha net bir şekilde ortaya koyan yeni bir yöntem" sunuyor.

Zavallı hınzır büyücü adlı çalışmam 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15
 • Otroligt @otroligt

  Hocam bu çalışmayı hangi programla yaptınız acaba? Çok sevimli olmuş elinize sağlık. Böyle şeylerde minik detayları yakalamaya bayılıyorum. Umut Sarıkaya karikatürlerindeki gibi 😀

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  #fullmetalalchemistbrotherhood olmuş bu tasarım...:=))) Animeyi izledin mi?

 • Zeratul @zeratul

  Şeytani ayinler, kan, iskelet, büyü, bir Baldur's Gate havası vermiş ortama.

 • Pix50Adam @zero2900

  Bu çalışmanın bu kadar beğenileceğini düşünmemiştim. Madem beğendiniz öyleyse bu sahneye bir öykü yazayım...;

  Henry Dunweid köyünde yaşayan genç bir büyücüydü. Aslında Henry için büyücü demek çok doğru değildi. Dedesi tarafından 19 yaşına kadar büyütülen Henry dedesi Rolaf'dan daima büyünün tehlikeleri ve aşama aşama öğrenilmesi gereken ömürlük bir tecrübe olduğunu dinlemişti. Avantajlarından çok tehlikelerini anlatmış ve mecbur kalmadıkça uzak durmasını tembih ederek ölümünden sonra Henry'e yol göstermesi için kitaplarını bırakmıştı. Genç adam bu kitaplardaki uyarıları ve uzun uzadıya anlatılan riskleri pek okumaz doğrudan büyüsel tertiplere bakardı. Elmaları daha sulu ve lezzetli yapmak yada tavuğu bir anda kızartmak gibi eğlenceli şeyler.

  Bir gün genç adam yatağının altında gizli bir gömme olduğunu fark etti. Ve acaba ne zamandır oradaydı diye düşündü. Heyecanla gömmeyi açtı ve içinden Dedesinin elinde pek az gördüğü ancak ölümü sonrası hiç görmediği bir çeşit hayvan derisiyle kaplı o acayip kitabı buldu. Titrek elleriyle sayfalarda dolaşırken büyük babasının ona bıraktığı notları görmezden geldi. Bir anda karşısına çıkan dilek cini çağırma kısmı neredeyse Henry'nin dilinin tutulmasına sebep oluyordu. Zira dilek cinleri çok güçlü bir tür ateş ifritiydiler. Ve çağırabilecek kadar usta büyücüler için birkereye mahsus dilek hakkı verirlerdi. Henry derhal işe koyuldu otacıdan belli otlar ve yarasa pisliği gibi majikal malzemeleri heybesine doldurdu. Otacı delikanlının heyecanını görmüş ancak üstüne düşmemişti. Henry malzemelerle eve koşup bir çember pentagramı çizdi. Büyülü sözleri okuyup malzemeleri havaya savurdu.

  O anda genç adam birşeyleri yanlış yaptığını anlamıştı ancak artık çok geçti. Dilek cinleri sadece bir ömür büyücülük eğitimi almış kimselere uygundu. Ateş elementi üzerine olan bu cinler çağrıcının bedeninden beslenirlerdi. Sadece ateşe çok dayanıklı ve büyüsel bir eterik beden bu enerjiyi kaldırabilirdi. Ve Henry bu özelliklerin hiç birine sahip değildi. Zavallı Henry... Vicudu patlayıp etleri buharlaşırken muhtemelen son düşünceleri pişmanlık ve kendine duyduğu öfkeydi. Genç adamdan patlama anından saçılan kan ve kemikleri dışında bir şey kalmamıştı. Çağırdığı dilek cinine ne olduğunu ben bile bilmiyorum... Zavallı Henry...

  @zeratul @kadirg1976 @otroligt @mrx