Spor yaparken (şınav,bench press, vs..) setler (aynı hareketin tekrarları) arasında ki süre ne kadar olmalıdır?

Bunun bilimsel ya da kasların sağlığı için kabul görmüş bir süresi var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 19

Bir süredir yakın arkadaşım bir ev almayı düşünüyor, beğendiği bir ev çıktı fakat evin üzerinde banka kredisi sebebiyle ipotek var. Emlakçı ile ipotek işleri nasıl çözülüyor diye konuştuk fakat biraz kafa karıştırıcı bilgiler verdi bize göre.

İpotekli (Banka kredisi ile alınmış) bir evi alırken uygulanması gereken prosedür nedir? Bu işlem karışık mıdır? Yoksa basit ve net prosedürü ile izlenmesi gereken yolları belli midir?

Bu işlemi kafamızda biz mi büyütüyoruz gibisinden düşünce aldı ikimizi. Daha önce bu konuda işlem yapmış ya da bilgisi olan arkadaşlar fikir belirtirse güzel olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • memedeath @memedeath

  İpotekli ev resmi olarak satılabiliyor muymuş?

 • Metehan Özbek @mthnzbk

  Bizim ev de öyleydi. Emlakçı ile gidip ipotek borcunu ödeyip kapattık. Fiyattan ipotek bedelini düşüp ev sahibine kalan parayı ödedik. Emlakçı sağlamsa sorun olmaz.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   Biraz emlakçının anlattıkları kafa karıştırdı dediğim bizde.
   Bu işin tam sıralaması nedir? varsa ne gibi riskleri var?

  • Metehan Özbek @mthnzbk

   @caskalaynen Riski bilmem. Biz mesela ödedik ve makbuz vs. de almadık. Adamlar siz ödeyince satmaktan vazgeçtim derse sizinde elinizde bağlayıcı bir şey yoksa sorun olur. Biz ipoteği kaldırdık ertesi günde tapuda gerekli işlemleri hallettik. Paranın kalanını da emlakçının mekanında ödedik. Satış sözleşmesinde de demirbaşları yazdırdık ki söküp götüremesin diye. Biz hemen taşınmadığımız için, eski ev sahibi de hemen çıkmak istemediği için ayrıca kira sözleşmesi de yaptık aynı anda.

  • Metehan Özbek @mthnzbk

   @caskalaynen Bir de biz peşin aldık.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   @mthnzbk Burada zaten sorun tanımadığın insana güvenmek. Gidip bankadan önce ipotek kaldırılıyor ise ipotek kaldırıldıktan sonra adam satmaktan vazgeçtim derse arkadaşı kim veya ne koruyacak?

   Veya önce tapuya gidip (oluyor ise tabii) ipotekli evi alıp daha sonra bankaya gidip ipoteği kaldıralım desek yine bu işleme karşı taraf nasıl güvenecek?

   Bu işi güven altında resmi bir şekilde yapmanın bir yolu yok mudur?

   Not:Emlakçılar kafa karıştırıyor ya da tam bilmiyorlar anladığım kadarıyla.. Bir kaç emlakçıya sorduk bize farklı farklı senaryo çıkardılar tabi böyle olunca bizde güven olayı sarsıldı...

  • Metehan Özbek @mthnzbk

   @caskalaynen Satış sözleşmesinde durumu belirtir bir ifade konulamaz mı? Ben hatırlamıyorum 4 yılı geçti alalı. Sonuçta peşin alıyorsun ama belediyenin rayiç fiyatına göre almadığın için sözleşmede farklı fiyat tapuda farklı fiyata aldım verdim diyoruz.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   @mthnzbk Emlakçı bir şeyler anlattı, bankanın avukatıda geliyormuş tapuya vs vs. (Bana mantıklı gelmedi) gibisinden tam kafamıza yatmadı. Arkadaş bir süredir ev bakıyordu ve bu ev kendisininde ailesininde hoşuna gidince emlakçıyla görüştük ev ipotekli (Banka kreisi ile alınmış) çıkınca biraz kafa karıştı bizde..

   Biz bilsek ki bu ipotek işinin prosedürü (Madde madde adımları şöyle ilerler) tam olarak şunlar şunlardır daha rahat hareket edeceğiz. Millet biran önc evini satıp emlakçı parasını almaya bakıyor malesef, belki onlar için sıradandır bu işlemler ama arkadaşı düşündürüyor bu ipotek işlemleri. Kolay değil arkadaş birikimini verecek sonuçta işin garanti olmasını istiyor..

 • Martin @martin

  İpotekli evi biz aldık. Bankadan kredi de çekmiştik. Banka bize vereceği kredi ile ipotek borcunu ödeyip ipoteği kaldırdı. Sonra bizim borcumuza karşılık kendisi ipotek koydu. Kredi çekecekseniz o işleri banka yürütüyor. Nakit verecekseniz zaten evin borcunu ödeyip ipoteği kaldırıyorsunuz.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   Arkadaş nakit alacak. Gidip evin ipoteğini kaldırıp mı tapuyu alacağız yoksa önce ipotekli evi alıp daha sonra iptek borcunu mu kapatacağız? Her iki olaydada arkadaşı koruyacak bir yöntem var mıdır?

  • Martin @martin

   @caskalaynen Evin borcu ödenip ipotek kalkmadan satış yapılamaz. Bizim durumda banka işleri yürütmüştü. Yine bankaların bu durumlar için bazı çözümleri var sanırım. Bankalardaki müşteri danışmanlarından birisiyle görüşün derim.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   @martin Bizim arkadaş evi peşin alacak ama bu işlemleri yaparkem (ipoteği kaldırıp tapudan evi üzerine alma) kendini garanti altında tutmak istiyor. Yani herhangi bir üçkağıda ya da başka sıkıntılı duruma düşmek istemiyor. Evi ailesi ve kendisi beğendi ama bu durum kafalarını karıştırıyor.

   Kısacası nasıl garantili bir yol izlenir onu merak ediyorlar?

  • Martin @martin

   @caskalaynen Bankayla görüşün. Bankaların bu durumlar için çözümleri var. Veya yol gösteriyorlar. Veyahut paraya tapu üzerine geçene kadar bloke koyuyorlar. Görüşün.

Machester City-Tottenham Şampiyonlar ligi çeyrek final rövanş maçı; maç başında 11 dakikada 4 gol maç 2-2

Başlangıç ilginç. Maç devam ediyor.

Edit: Maç sonucu Machester City :4 - Tottenham:3 ----->Tottenham yarı finale yükseldi.

Çok keyifli bir maç oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İkinci el ev alırken, evin üzerinde ipotek,ekstra bir borç veya kredi borcu olup olmadığını ev sahibine ya da emlakçıya sormadan öğrenmek mümkün müdür?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Formula 1

Mercedes'in bügünkü Çin yarışında rakiplerinin 2. pit stop'lara başlamasının ardından 2. pit stop'a karar verip riskli çifte pit stop denemesi..

Zamanlama,hız ve teknik olarak mekanikleri ve takımın işini izlemek keyifli..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Moto Gp Austin Yarış Sonucu

1-Alex Rins ------>Suzuki
2-Rossi ----------->Yamaha
3-Miller ------------>Ducati

Marquez, rahat olarak lider götürdüğü yarışta düşüp yarış dışı kaldı. Alex Rins Moto Gp'de ilk galibiyetini almış oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dünyanın en büyük gövdeli uçağı olan ve uzay çalışmalarında kullanılacağı açıklanan Stratolaunch Systems tarafından tasarlanan uçak, ilk deneme uçuşunu başarıyla tamamlamış..

Çift gövdeli uçakta 6 adet Boeing 747 motoru bulunuyor ve kanat açıklığı 117 mt olduğu belirtilmiş.

Aşağıdaki linkte ilk uçuştan video.
https://www.youtube.com/watch?v=mjKOzR9u41c

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Formula 1 China Yarış Sonucu

1-Hamilton
2-Bottas
3-Vettel

Hamilton, Formula 1'in 1000. yarışını kazanan isim oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Formula 1 China Sıralama Sonucu

1-Bottas
2-Hamilton
3-Vettel

BeğenFavori PaylaşYorum yap

The Grand Tour, 3. sezon final bölümüyle, bilinen formatına veda ediyormuş..

BeğenFavori PaylaşYorum yap