Diş için İmplant uygulamasını önerir misiniz?
İmplant yapılırken veya uygulamanın ilerisinde sağlık açısından bir sıkıntı çıkar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alper @dragon06

  Dişte varılan son nokta implant zaten. Gerek duyuluyorsa şuan ki aşamada yaptırmanın uzun vade de bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum. Mesela annemin 16 tane dişi implant, 5-6 sene oldu çok memnun,bir sıkıntı yaşamadı.

 • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

  2 adet yapılması gerekiyor.Fakat bir iki kişi eziyetli bir süreç ve ilerde ağrı sızı oluyor diye bahsettiler, o biraz endişe yarattı kafamızda..

  Bir de ithal ve yerlisi oluyormuş implantın, bize ithali tavsiye ettiler.

  Süreçtten biraz bahsetmen mümkün mü?

  • Alper @dragon06

   Öncelikle ithal olanını tavsiye ederim. Biraz pahalıdır ama ömürlük denecek kadar kalitelidir.
   Tabi ki Operasyonu yapacak dişçininde bu konuda tecrübeli ve başarılı olması da çok önemli. Nadir durumlarda implantın tutmadığı da olabiliyormuş.
   Operasyon Sedasyonlu yapıldığı için operasyon için endişe etmeye gerek yok. Sonrasın da tabi ki ağrı, sızı biraz olacaktır ama abartıldığı kadar değildir bundan emin olabilirsin.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   @dragon06 İşlem yapıldıktan sonra 2 ay gibi implantın çene kemiğine alışması gerekiyor dediler daha sonra üzerine diş monte ediliyormuş sanırım?

   Süreç tamamlanıp dişte monte edildikten sonra bu dişi kendi dişlerimizin konforunda kullanabiliyormuz bilgin var mı?

   Bizde, valideye implant yaptıracağız, diş operasyonu ve sonraki sürecinden çekinceleri ve endişeleri var, kafasındaki endişeleri gideremedik ve bir çok şeyi merak ediyor doğal olarak.?

   (İmplant işlemi yapıldıktan 1-2 sene sonra dahi ağrı-sızı devam edebiliyor diye duymuş arkadaşlarından mesela...)

  • Alper @dragon06

   @caskalaynen Evet 2 ay gibi bir süre çene kemiğine alışması gerekiyor, asıl amaç kemiğin implantı kabul edip etmemesi aslında. Şu da var her kemik implanta uygun olmayabiliyor, kemik yapısı yetersiz olabiliyor, çekilecek filmde bunlar belli oluyor, bu düşük bir ihtimal tabi.
   2 ay atlatıldıktan sonra asil dişler (vidalar) monte ediliyor ve bir ay sonra ortalama, kendi dişinizmiş gibi kullanıyorsunuz, hatta bütün dişlerimi yaptırsam diyorsunuz, konforda bir değişiklik kesinlikle olmuyor.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   @dragon06 Doktor, valideye 2 dişi söktüğümüz gün implant işlemini yapabiliriz böylece zamandan kazanmış oluruz demiş. Bu mümkün mü yoksa implant yapılcak dişleri söktürdükten sonra bir süre beklemek gerekir mi?

  • Alper @dragon06

   @caskalaynen Çene kemiğine işlem yapılıyor ve dikiş atılıyor. Yaklaşık bir hafta, on gün sonra dikişler alınıyor, devamında 2 ay gibi bir kaynama zamanından sonra implant tamamlanıyor. Bu her yerde böyle diye biliyorum, kestirmeden yapılacak iş çok sağlıklı olmaz diye düşünüyorum. Bence o şekilde yaptırmayın!

  • Alper @dragon06

   @caskalaynen Dişler söküldükten sonra bir hafta beklemesinin daha iyi olacağı kanaatindeyim.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   @dragon06 Valide'nin aklına takılan durumlar-sorular oluyor, bunları ara sıra sana buradan sorsak sorun olur mu?

  • Alper @dragon06

   @caskalaynen Her zaman sorabilirsiniz.

Formula 1 Yarış Sonucu

1-Bottas
2-Hamilton
3-Verstappen

Bu sonuçla Lewis Hamilton üst üste 3.kez toplamda 6.kez dünya şampiyonu oldu..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Moto Gp'de bugün gerçekleştirilen Malezya Sıralama turları Marc Marquez'in, Fabia Quartararo'yu takip edip zaman kazanayım derken yaptığı kaza..

Marquez crash kualifikasi MotoGP Sepang Malaysia 2019

hasil kualifikasi MotoGP Sepang Malaysia 2019 Pembalap Repsol Honda, Marc Marquez mengatakan kecelakaannya di sesi Kualifikasi MotoGP Malaysia karena imbas d...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BAkts @bakts

  Sınırları çok zorluyor, geçen de sıralamada kaza yapmıştı.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   Kazadan önce Marquez, Fabia Quartararo'nun pit çıkışından itibaren arkasında kalabilmek için sürekli bekledi ve onun bu pistte nasıl sürdüğünü görüp kendine uyarlamak için.

   Fabia Quartararo, Marquez'in arkasında onu takip etmesin diye pistte yavaşladı neredeyse duracaktı ama Marquez yinede Fabia Quartararo'nun arkasında kalmak her türlü yolu deneyip bunu başardı fakat iş zaman turu atmanın başlangıcında Fabia Quartararo'nun yaptığı şekilde agresif yön değiştirmeye gelince orada Honda motoru ve lastikler buna cevap veremedi ve yerle buluşturdu Marquez'i..

Formula 1 Japonya Yarış Sonucu

1-Bottas
2-Vettel
3-Hamilton

Mercedes üst üste 6. takımlar şampiyonluğuna ulaştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Moto Gp San Marino Yarış Sonucu

1-Marquez
2-Quartararo
3-Vinales

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meraklısına;

Dünya Ralli Şampiyonası,

Wrc Marmaris 9.Etap canlı yayında Trtspor'da

BeğenFavori PaylaşYorum yap