#xiaomi #xiaomiredmi #reklam #androidXiaomi

#xiaomi #xiaomiredmi #reklam #android
Xiaomi telefonları için reklam kaldırma işlemleri.

Mi dosya yöneticisi için;
1.Mi dosya yöneticisini açın
2.Sol üst köşedeki 3 çizgi olana basın
3.Ayarlar/Hakkında/Öneriler(kapatın)

Güvenlik uygulaması için reklam kaldırma;
1.Güvenlik uygulamasını açın
2.Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunun
3.En alttaki Tavsiyeleri alın(kapatın)

Reklam tanımlayıcıyı kapatmak için;
1.Ayarları açın
2.Ek ayarlar/Gizlilik/Reklam servisleri/Reklam tanımlayıcıyı kullan(kapatın)

Temizleyici için;
1.Güvenlik uygulamasını açın
2.Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunun
3.Temizleyici/Tavsiyeleri al(kapatın)

İndirilenler uygulaması için;
1.İndirilenler uygulamasını açın
2.Sağ üst köşedeki 3 nokta olana basın
3.Ayarlar/Önerilen kaynaklar(kapatın)

Müzik uygulaması için;
1.Müzik uygulamasına girin
2.Sol üst köşedeki 3 çizgi olana basın
3.Ayarlar/Gelişmiş ayarlar/Tavsiyeleri al(kapatın)

Tarayıcı uygulaması için reklam kaldırma işlemi;
1.Tarayıcı uygulamasını açın
2.Sağ alt taraftaki 3 çizgiye basın
3.Ayarlar/Gizlilik & Güvenlik/Tavsiyeler(kapatın)

Tarayıcı uygulaması için en iyi siteler sıralaması reklamları kaldırma;
1.Tarayıcı uygulamasını açın
2.Sağ alt taraftaki 3 çizgi olana basın
3.Ayarlar/Gelişmiş/En iyi siteler sıralaması/Tavsiyeleri al(kapatın)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (35) @tarikkaya

  Vayyyy abi seni burda görmek güzel 🙂

 • Orcun @orcun

  Problemde burada zaten, gene tamamen reklamdan kurtulamıyorsunuz. Ben o yüzden root ile komple reklam servislerini sistemden yok ettim öyle bitti bu iş. Yoksa gene arada çıkıyordu ve benden verileri hoop götürüyordu vs. az evvel ki durumda da yazdım kapalı olduğu halde gene çıkıyordu.

  • Mr.Bell @mr-bell

   Dediğin doğru,az da olsa denk gelebiliyor,özellikle attığın uygulama yükledikten sonra gelme ihtimali yüksek eğer gelecekse

  • Orcun @orcun

   @mr-bell İlginç adamlar var yani ben hayatımda böyle olay yaşamadım yaşayanı da görmedim kanlı canlı, bak facebook xiaomi gurubunda yardımlaşma vs. adam diyor ki redmi note 8'in ekranı ips mi 9t'nin amoled ekranında daha iyi, işte ekrandan parmak izi ekranda leke bırakıyor parmak izin kalıyormuş arkada olunca kalmıyormuş. Bu adama sor mesela e birader ekrana hiç mi dokunmadan telefonu kullanıyorsun o zaman diye ? her halde ona da diyecek ki yoo ben otg ile klavye fare taktım öyle kullanıyorum. Hani neler neler, adam diyor ki reklam varsa neti kapat reklam çıkmıyor ? offline facebook instagram twitter wp telegram vs kullanırız artık ne yapalım. 😀 böyle adamları gözümle görünce hayatımda böyle fanboyluk görmedim. Bak sony'de bile var böyleleri ama bu kadarı yok.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @orcun Saçmalık işte,senelerdir xiaomi kullanıyorum ama böyle argümanlar yanlış,ilk başta bu kadar değildi reklam,sonra bu ayarlar artınca çıktığı yerler arttı,sonra baya kapanmasına müsade ettiler ama arada çıkartmaya başladılar sonra,miui güncellemesi ile değişiyor,bana çok dert değil aslında ama olmasa daha iyi tabi,ancak firma zaten telefondan çok yazılımı ürün olarak görüyormuş ilk çıkış amacı olarak,birazda orada yürüdükleri için durum bu,yıllık 1 dolar ateşleyelim reklam çıkmasın,binlerce cihaz var paraya para demezler.Her markanın var işte böyle şeyler,o sebeple o tarz yerlerde çok yazmamak lazım zira sonuç ortada,bizim gücümüz buna yetiyor,haliyle fiyatına göre mal ve ona göre kullanıyoruz,tutupta bunu göğe çıkarmanın gereği yok,parasına göre işimi görüyor işte

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @mr-bell mi4 mi6 mi8 kullandım. Toplamda 5-6 sene olmuştur. Aynı Mi hesabı. Mi4 kullanırken gördükçe engellemiştim. Mi6'da MIUI güncellenince yeni dahili uygulamalar gelmişti. Onlarda da de sonra engellemiştim ayarlarından. Şimdi Mi 8 var bir senedir. Hiç görmüyorum.

   İlk alanö hesabı yeni açan için eziyet ancak ben hala vazgeçme sebebi olarak görmüyorum. @jubei nin hazırladığı listeyi yapılırsa zaten %95 kapanmış oluyor.

  • Orcun @orcun

   @mr-bell Hani ne kadar ekmek o kadar köfte mantalitesinde takılmak lazım. Bu adam sana 1 dilim ekmeğin üstüne 10 parça köfte veriyorsa bir düşünmek lazım. İyi tarafı şu rekabet oluyor, yoksa yani samsung lg şu bu vs büyük firmalar hala daha J serisi Q serisi gibi çer çöplere ne donanım koyar ne de yazılımı + tonla paraya satarlardı. Ne oldu ? xiaomi gibi çinli oyuncularda pazara girdi de rekabet oldu da samsung bile yeni a serisi yok şu bu vs derken mecburen donanım vs koyar oldu, yoksa yani hala daha o J serilerini satıyorlardı. Geçen bir haber vardı samsung'u hatta yeni a serisi ve note 10 serisi kurtarmış yoksa zarar ediyorlarmış vs.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @ardazeytin Gördükçe kapatıyorum aynı şekilde,atladığım oluyordur belki, bakarım yine

  • Serdar @serdaracikyol

   Ben her uygulamaya girip bir kere kapattım bir daha hiç çıkmadı. Acaba ürünün global rom, çin rom gibi bir farkı mı var.

Pazartesi günü ufak bir tatil amaçlı aracımla Samsun'dan Bolu'ya gideceğim. Fakat google haritalar gideceğiniz güzergâhta ücretli yol var diyor. Benim ne hgs ne de ona benzer bir üyeliğim var. Nakit ile geçebilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 1809 sürümünü güvenli indirip kurabileceğim bir link var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

UEFI desteklemeyen anakarta UEFI Windows kurarken bu hatayı verdi. Her şey normal ancak "Rufus" kullanın demesi enteresan geldi. Bu uyarıyı BIOS mu veriyor yoksa Windows mu?

Program adı vererek onu kullanın demesine şaşırdım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Redmi Note 7 kullanan var mı aramızda? Tianma panellerde dokunmatik sıkıntı var yazıyor, bir de Proximity sensörü çok sorun yaratıyor mu? Teknosa'da iki tane Redmi Note 7 vardı. İkisine de kısa bir süre baktım, bana ilk bakışta bir sorun gözükmedi dokunmatikte ama klavyede belli oluyormuş sanırım. Teknosa'da iki telefonun paneli de Tianma bu arada. Başka bir panel kullanılıyor mu bu telefonda onu da biliyorum gerçi.

Ekleme: Link ekleyeyim birkaç tane sorunla ilgili havada kalmasın yazdığım:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/help/low-touch-latency-redmi-note-7-t3926354

https://c.mi.com/thread-2155554-2-0.html

https://c.mi.com/thread-2171799-1-0.html

http://en.miui.com/thread-6273461-1-1.html

Şuna benziyormuş:

https://www.reddit.com/r/PocoPhones/comments/9p9qgu/edge_touch_delay_issue_18th_speed/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 41

google da daha iyi arama yapabilmek için bazı teknikler

 1. Google Arama Özellikleri:
  “Arama Kelimeleri/Cümlesi” Tırnak(“) kullanarak özel aramalar yapabilirsiniz. Google tırnaklar içinde yer alan kelimeleri o sıra ile arar. Örneğin “proje yönetim sistemi” diye arattığımda sadece 28.700 sonuç buldu. Tırnak olmadan 1.220.000 sonuç buldu.
  + Artı(+) kullanarak yazacağınız kelimenin arama sonuçlarında olanları getirir. Örneğin Google’da gelecek mavililer diye aratıldığında gelecek ve mavilik kelimelerinin tek tek geçtiği sayfaları da getirir. Yani oraya ne kadar çok kelime yazarsanız onun kombinasyonu şeklinde sonuç getirir. Ancak başına + koyarsanız bu kelimelerin mutlaka geçenlerini getirir. gelecek +mavililer araması 1 sonuç bulmuştur.
  – Eksi(-) aradığınız yerde olmasını istemediğiniz kelimeleri belirlersiniz. O kelimeyi içermeyen sonuçları getirir. +’nın tam tersi şeklinde çalışır. Jaguar özellik -araba diye aratıldığında sonuçlar arasında araba geçenleri getirmez. Ancak içinde araba geçmeden araba ile ilgiliyse o sonuçlar gelir. Henüz bir yapay zekâ algoritmaları yok.
  |Düz çizgi (|) ya da (OR) ya da anlamındadır. Örneğin görsellerde kırmızı|mavi çiçekler diye aratırsanız sadece bu iki renkteki görselleri getirir. Kırmızı çiçekler ve mavi çiçekler için ayrı ayrı arama yapar ve tüm sonuçları getirir.
  Site:aradiginizsite.com kalıbını arama sonuna koyarsanız sadece o sitedeki sonuçları getirir. Sonuçlar Site:anadolu.edu.tr , aflar Site:.gov.tr
  Filetype:aradığınızdosyatürü sadece o tipteki dosyalarda arama yapar. regresyon analizi filetype:xls , gini katsayısı filetype:pdf
  * yıldız(*) boşlukları doldurur. Aradığınız kelimeler arasına herhangi bir kelime olsa da olur şeklinde çalışır. Örneğin “arazinin * temini” araya hangi kelimeyi koyarsan koy ama sonuçları getir demektir. Örneğin “en * insanları”
  # diyez(#) Sosyal medyalardaki mantıkla çalışır, sosyal medyalardaki #’li şeyleri getirir. #komikkediler
  @ kuyruklu a (@) Sosyal medyada kullanıcı ararken kullanılan yöntem burada da çalışır. Sosyal medyalarda yazdığınız kullanıcı ismini arar. @ronaldo sosyal ağlardaki bu isimli kullanıcıları getirir.
  .. iki nokta (..) İki sayı arasını aramak için kullanılır. televizyon 40..45 ekran şeklinde aratırsanız ikisi arasındaki televizyonları getirecektir. 40 41 42 43 44 45 için ayrı ayrı arama yapmış ve sonuçları getirmiştir.
  allintext: Yazdığınız cümleyi sıralı olarak arar “” ile aynı işlevi görür. Tırnaktan daha iyi sonuçlar verir. Kaynağını bilmediğiniz ama tamına erişmeniz gereken metinlerde metin içinden bir kısmı tırnak içine alarak aramakta yararlı oluyor. Örneğin “taze et olarak kullanıma uygun olmayan karkas bölgelerinden seçilen etler olgunlaştırmak amacıyla” metninin tamamına ulaşmak istedim ve Google’da bu şekilde arattım. Sadece 8 sonuç buldu ve metnin tamamına ulaştım. Bu aramayı allintext: taze et olarak kullanıma uygun olmayan karkas bölgelerinden seçilen etler olgunlaştırmak amacıyla ile de yapabilirsiniz daha iyi sonuç verecektir. 66 Sonuç bulunmuştur.
  allinanchor: (yada inanchor) sadece anahtar terimler ve kelimeler kısmında geçen sonuçları getirir. allinanchor:kpi
  allinurl: (ya da inurl:) sadece bağlantı adresi içinde o kelime geçen sonuçları getirir. allinurl:kpi
  allintitle: sadece site başlığında geçen sonuçları getirir. allintitle:kpi
  Sunrise Aradığınızşehir ‘in güneş doğumu saatini öğrenebilirsiniz. Sunrise eskişehir
  Hava durumu (ya da Weather) Eskişehir hava durumunu verir hava durumu eskişehir
  info:aradiginizsite.com şeklinde aratılırsa site içerisinde geçen iletişim sayfalarını ve detayları listeler. info:www.oracle.com
  related:aranansite.com sonrasında yazan siteye benzer ya da ilgili siteleri getirir. Örneğin related:www.oracle.com
  cache:aranansite.com sonrasında aradığınız sitenin Google tarafından en son kayıt altına alınmış halini görürsünüz. Bazı durumlarda silinen bir şeyi hemen arkasından bulamadığınızda bu şekilde arayarak bulabilirsiniz. Sitenin güncelliğine göre Google botları aldığı kaydı yeniler. Örneğin cache: http://eskisehir.tarim.gov.tr/ şeklinde yaptığım arama da sitenin 2 gün önceki halini getirdi.
  loc:arananşehir aranan içerik loc: ile bir şehirdeki, mekandaki ya da bir bölgedeki aramaları sağlarsınız. Örneğin loc:eskişehir tiyatro , loc:eskişehir teknik ressam
  Hesap Makinesi olarak kullanabilirsiniz 12*2 + 4^2 +(123*231-234)
  in birim-dil dönüştürücü 100 kilo in gram ya da kara kedi in english
  sözlük: (ya da dictionary:) aranacak kelime sözlüklerdeki linkleri getirir. sözlük: tekerrür
  Sport:aradığınız takım hakkında bilgi verir, son maçını gösterir. Sport:beşiktaş
  Direkt olarak uçuş numarasını yazarak uçağın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Örneğin PC 108
  Google görsellerde görsel yapıştırıp benzer görselleri arayabilirsiniz.
  Yukarıdaki özelliklerin hepsini karıştırarak arama yapabilirsiniz. Ancak bazen Google karmaşık sorguları anlamlandırmakta sorun yaşayabiliyor. Sorgu özelliklerini küçülterek arama yapmanız gerekebilir.Google Gelişmiş Arama yaptıktan sonra sağ tarafta çıkan Tools-Araçlar Yardımı ile zaman sınırı koyabilirsiniz. Ayrıca özellikleri ve ekstra dil, bölge tarih gibi bilgileri de seçebileceğiniz gelişmiş aramayı kullanabilirsiniz. https://www.google.com/advanced_search
 2. Google Alarm: Bir arama hakkında bilgi almak ve daha sonra bu arama hakkında gelen yeni sitelerden (yeni arama sonuçlarından) direkt olarak mail yoluyla haberdar olmak istiyorsanız google’ın alarm servisini kullanabilirsiniz. Yukarıdaki gibi ileri bir arama yaptırıp bu aramama göre yeni bir sonuç gelirse haberdar et demek için idealdir. https://www.google.com/alerts      kaynak:https://yaratmak.com/oz-metotlar/internette-ileri-arama-teknikleri/
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Windows 10'un son sürümünde Windows defenderi kapatmak için ilk başta.
Kurcalama Korumasını kapatmak gerekiyor.
1-Görev çubuğundaki arama kutusuna Windows Güvenliği yazın ve ardından sonuçlar listesinden Windows Güvenliği'ni seçin.
2-Windows Güvenliği'nde Virüs ve tehdit koruması ve ardından Virüs ve tehdit koruması ayarları altında Ayarları yönet'i seçin.
3-Kurcalama Koruması ayarını kapat diyoruz.
Sonra ise kayıt defteri girdiğini girdikten sonra sistemi yeniden başlatıyoruz ve Windows Defender kapanmış oluyor.
Wİndows defenderi kapatmayı @berrram öğretti bende sizle paylaşim dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda oto yedek parça işi yapan var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

LCD ekranlı Xiaomi alınmaz. Ghost screen problemi var. Ekran belli bir süre sonra soğuduktan sonra geçiyor ama can sıkıcı. Bu soruna rağmen hala LG'den ekran alan Xiaomi akıllanmaz.Bu arada cihaz Redmi Note 7.

#Xiaomi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • cicikuş nazmi @cicikus

  benim mi5s te böyle kutudan çıkardıgım an heyecanla paneline baktım ve lg panel görünce yıkıldım 😀 sonra ghostscreen çıktı tabi 2 haftada, hala öyle kullanıyorum alıştım geçenlerde ekranın altında bi beyazlık farkettim hayırlısı bakalım gittigi yere kadar sonra yan sanayi ekran alıcaz artık aliexten

 • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

  Şu LG hangi firmanın ekranlarına el attıysa batırdı bıraktı ya. Benim de Mi 5s imde ghost screen çıktı.
  Daha sonra iade edip Mi Note 3 aldım.
  LG panelli versiyonu olmadığını bildiğim içim rahat aldım.
  Şansıma kaliteli olan Sharp üretimi ekranlı olan geldi hiçbir sorun yok şükür.

 • Rasko @rasko

  Bende de Redmi Note 7 var, böyle bir sorun olmadı.

 • Serdar @serdaracikyol

  LCM kısmından bakıyoruz galiba panel bilgisine. Bende tianma yazıyor. İyi bir şey mi ki.

  Bakmak isteyen olursa şu şekilde bakabilirsiniz: Ayarlar > Telefon Hakkında > Çekirdek sürümü yazısına menü açılana kadar basın. > Software version