Şuan 2 yıllık bir üniversitede okuyorum bu sene sınava gireceğim üniversite kazanırsam orayı (kazandığım yeri) 1 yıl boyunca dondurma şansım var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • TongYabguHan @tongyabgu

    Üniversite kayıt dondurma için öncelikle öğrencilik haklarınızın oluşması gerekmektedir. Yani bir yükseköğretim kurumunun kayıtlı öğrencisi olmak zorundasınız. Daha sonra kayıt dondurmak için uygun karşılanacak belgelenmiş bir mazeret, kayıt dondurma isteğini bildiren bir dilekçe ile ilgili yükseköğretim kurumuna sunulmalıdır. Heyet raporlu hastalıklar, geçim sıkıntısı bulunan ailelerin fakirlik halleri, çıkmış bulunan askerlik celpleri gibi bir çok sebep kayıt dondurma için kabul görebilecek mazeretler olarak sıralanabilir. Geçim sıkıntısı belgeleriyle kayıt dondurma işlemleri dönem başlangıcından itibaren ilk 1 ay içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Dönem içerisinde de uzun süreli engel teşkil edebilecek durumlarda ( askerlik, sağlık vb. )kayıt dondurma için başvuruda bulunulabilir. Bu süreçte şayet hastalık sebebiyle kayıt dondurma işlemleri yapılmak isteniyorsa, hastalık heyet raporuyla ( en az 40 günlük ) belgelenmeli ve kayıt dondurma dilekçesi ile beraber en geç 15 gün içerisinde ilgili kuruma sunulmalıdır. Süre aşımlarında herhangi bir kayıt dondurma başvurusu dikkate alınmamaktadır.

  • Türker Sezer @dirigeant

    En son okuldan atılma kalkmıştı diye hatırlıyorum. Dolayısıyla kaydolup gitmezseniz sadece dönem kaybınız olur. Kayıt dondurmanın başka bir avantajı var mı?

apex legends bir anda kapanıyor hiç bir uyarı mesajı çıkmıyor bu sorunla karşılaşan var mı Amd fx6300 radeon 270x

BeğenFavori PaylaşYorum yap

windows 1809 güncellemesi sonrası anlık takılmalar oluyor karşılaşan var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://turk.net/fiber/
Türknet taahhüte mi geçti

TurkNet - ADSL ve VDSL hızında Sınırsız İnternet Paketleri

TurkNet Güvencesiyle Taahhütsüz, Kotasız, Adsl, Vdsl, Fiber Hızında İnternet Paketleri
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7