şöyle bişey gördüm bilmiyorum bi tek ben mi bilmiyomuşum şimdiye kadar 🙂

username@gmail.com diye bi maliniz var diyelim, siz araya ne kadar nokta koyarsanız koyun yada büyük harfle yazarsanız yazın hep küçük harf ve noktasıza gidiyomuş mailler bu durum gmail için geçerliymiş sadece sanırsam, yani;

usename@gmail.com = user.name@gmail.com
usename@gmail.com = u.s.er.na.me@gmail.com
usename@gmail.com = user.Name@gmail.com
usename@gmail.com = USER.name@gmail.com
usename@gmail.com = USERNAME@gmail.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

DSL N55U modem evde boşa çıktı. Almayı düşünen varsa uygun fiyattan satarım. Kutu fatura vs bişey yok. D link harici anten hediye yanında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amerika'daki yetenek programında, farklı inançlara, cinsel kimliklere ve politik görüşlere sahip, 19-88 yaş aralığında 145 üyeden oluşan Kaliforniyalı Angel City Chorale korosu, #Civilization IV'ün Christopher Tin tarafından bestelenmiş tema müziği Baba Yetu'yu seslendirmiş. Gerçekten müthiş olmuş. Tahmin etmenin zor olmadığı gibi bir sonraki tura da kalmışlar.

https://www.youtube.com/watch?v=XStvwK6yKvs

Angel City Chorale: Amazing Choir Earns Golden Buzzer From Olivia Munn -...

The diverse choir stunned the audience with "Baba Yetu" and earned guest judge Olivia Munn's Golden Buzzer. » Get The America's Got Talent App: http://bit.ly...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

CSGO Alt+Tab Bugı Çözümü

Bildiğiniz üzere son Windows 10 ve CSGO güncellemeleri sonucu 'Alt+Tab' bugı ortaya çıktı. Oyundayken alt+tab yaptığınız zaman masaüstüne dönmeniz 5-9 saniye gibi rakamlara kadar çıkabiliyor. Bu da round başlangıcına yetişememenize sebep olabiliyor. Yabancı sitelerde araştırdığımda bir çözüm buldum, kesin çözüm olmasa da şuana kadar ben dahil deneyen 5-6 arkadaşımın tamamında işe yaradı, en azından süre azaldı.

Yapmanız gereken AYARLAR'a girip oradan SİSTEM'e tıklamak, açılan sayfada soldaki bölümdeki ODAKLANMA YARDIMI sekmesine girip OYUN OYNARKEN özelliğini KAPALI duruma getirmek.

SS'teki gibi yapınca arkadaşlarımın ve benim Alt+Tab geçiş süresi 1-2 saniyeye indi. Garanti veremem lakin denemekten zarar gelmez. Varsa sorunu yaşayan arkadaşınız etiketleyebilirsiniz, son zamanlarda hastalığımdan dolayı pek bakamıyorum ama çözüm arayan birileri vardı diye hatırlıyorum. İyi oyunlar, bol fraglar. 🙂

#CSGO #HaberinizOlsun #Çözüm #Yardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Gece geç saat, bu saatte çok kişi göremeyecek ama bir fikrimiz var.
Belirlenen bir günde, TS üyelerinin sorularını yanıtlamak için bizim ofisimizde bir toplantı yapalım. Katılacak kişi sayısına göre de hediyeler belirleyelim. Ne dersiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 40

MOBA Oyun Yapıyoruz (Unity) Part 1

#akış #MOBAOyunYapıyoruz

Oyun ismi ne olsun diye bir durum paylaşmıştım:

https://teknoseyir.com/durum/853450

Gelen yorumlardan OHA ismini beğendim. Projenin isim babası aynı zamanda şirketin kuruluşunda yardımcı olan @hamitozlu 'ye teşekkürler.

 

Bu seri Unity'i temel olarak bilindiği varsayılarak devam ediyor. Youtube da bulunan derslerden temel eğitimi alabilirsiniz.

 

Kullanılacak Assetsler:

1- Moba Fantasy Environment Pack -https://assetstore.unity.com/packages/3d/environments/fantasy/moba-fantasy-environment-pack-73384

2- Tower Defense and MOBA - https://assetstore.unity.com/packages/3d/environments/fantasy/tower-defense-and-moba-28234

3- "Unity-chan!" Model - https://assetstore.unity.com/packages/3d/characters/unity-chan-model-18705

1- Terrain Oluşturma:

Terrain boyutu 500 e 500 geliyor. Galiba küçük ama şimdilik bunun üzerinde yapıp sonra büyültürüz. Dota 2 de haritada alçak yüksek yerler var ve buna göre karakterin vuruşları ıskalayabiliyor ama lol de böyle bir şey yok bende loldeki gibi düz yapmayı tercih edeceğim.

 

2- Terrain'e texture ekleme:

Add deyince tüm terrain yüzeyine ground_01 eklenmiş olucak.

Aynı menüden Ground_04'ü de aynı size 10 10 olucak şekilde ekleyin.

 

3- Yolları belirleme:

Bu şekilde bir şey yaptım. Şimdilik çok önemi yok.

 

4- Baseyi belirleme:

Terrain olarak Tile_008'i ekledim. Ve sol alta base olucak şekilde bir yer belirledim.

5- Base satıcı ekleme:

OBJ_house_001 ve Unity Chan modellerini ekledim.

Soldan Unitychan'e tıklayın ve Idle Changer ile Face Update Scriptlerini kapatın.

 

Bu partın sonu 😀

 

Part 2:

https://teknoseyir.com/blog/moba-oyun-yapiyoruz-unity-part-2

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Muhteşem Web Siteleri Derlemesi (3)

Bu liste ekşi sözlükteki “az kişinin bildiği muhteşem web siteleri” başlığından derlenmiş, yasal olmayan içerikler elenmiştir. Hoşuma gidenleri on beşer on beşer paylaşmayı düşünüyorum. Eğlenceli bir liste olması dileğiyle.

1 numaralı derlemeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
2 numaralı derlemeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
4 numaralı derlemeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

All The Free Stock: Herkesin bilmesi gereken sitelerden birisidir. Sitede "Creative Commons" lisanslı on binlerce ücretsiz fotoğraf bulunuyor.
Coffitivity: Çeşitli ortamlardaki kalabalıkların uğultusunu dinleme imkanı sağlayan bir site. Evde yalnız hissedenlere ilaç gibi gelecek.
Fake Update: Sahte güncelleme ekranı. Bu ekranda fare görünmez, enter'a basılırsa sahte mavi ekran belirir. ESC çalışmıyor. F11'e basmayı unutmayın.
Flat Icon: Binlerce ikonu farklı formatlarda (png/svg/eps/psd) ücretsiz indirebilirsiniz. Şimdilik 176,654 adet vektör ikon bulunuyor.
Geçmiş Gazete: Bilinen sitelerden biri lakin yine de duyanlar duymayanlara anlatsın düsturu ile yer vermeye karar verdim. Adından da anlaşılacağı üzere geçmiş gazete küpürlerini bulabileceğiniz güzel bir çalışma.
Great Language Game: Farklı dillerin haber bültenlerinden alınmış ses kayıtları üzerinden o dili tahmin ederek oynayabileceğiniz bir oyun.
Histography: Farklı konulardaki önemli olayları kronolojik olarak görselleştirmiş bir site, mouse tekerleğini çevirerek zaman aralığını arttırabiliyorsunuz. Önemli olaylar daha büyük noktalar olarak temsil edilmiş ve de soldaki istatistiklere göz atmayı unutmayın.
How Many People are in Space Right Now: Uzayda kaç insan var? Bu insanlar kim? Güncel olarak öğrenmek için bir kaynak. Sanırım internetin en yararlı ikinci sitesi. İlki için tam buraya tıklayabilirsiniz.
Insecam: Dünyadaki on binlerce güvenlik kamerasını (Türkiye de dahil) izleyebileceğiniz bir site. FAQ bölümüne bakarak site hakkında ve bu kamera verilerini nasıl aldıkları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
Learners TV: Aslında kendime saklamayı sevdiğim sitelerden biridir ama elbette çok sevgili TS üyeleri ile de severek paylaşacağım. Hemen hemen aklınıza gelecek tüm temel disiplinlerle ilgili dersleri (video, animasyon, pdf) bulabileceğiniz site. C++ derslerinden tutun da immünoloji derslerine kadar çoğu şeyi bulabilirsiniz. Yukarıdaki menü çubuğunu kullanmayı unutmayın.
Mathway: İstediğiniz matematik problemini girin, çözümünü görün.
My Fridge Food: Buzdolabınızda olanları yazıyorsunuz ve site size uygun tarifleri çıkartıyor. Maalesef menemen yok.
The True Size: İstediğiniz ülkeyi alıp dünya haritası üzerinde istediğiniz yere taşıyarak her ülkenin gerçek boyutlarını tam olarak anlayabileceğiniz bir site. Böylece dünyayı düzleme aktarırken yaşanan boyut artışını/kaybını tolere edebilir, gerçek boyutları anlayabilirsiniz. Mutlaka deneyin, şaşıracaksınız.
Wiki Loc: Dünyanın dört bir tarafından yürüyüş, dağ bisikleti ve birçok diğer aktivite için rotalar bulabileceğiniz güzel düşünülmüş bir site. Kullanıcıların yorumlarını, puanlarını değerlendirip rota hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Worn on TV: Dizi ve filmlerde giyilmiş kıyafetlerin aynısını nereden bulabileceğinizi öğrenin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arızalı Ekran Kartları Alınır (Alınık)

Merhaba,
Fanları çalışan, ekrana görüntü vermeyen veya çizgili-bozuk görüntü veren ekran kartlarını ve
Takıldığında bilgisayar çalışmayan, fanları dönmeyen arızalı ekran kartlarını alabiliriz.

E-Posta: ismailkaantopal@gmail.com
E-Posta yolu ile ulaşabilirsiniz.
E- posta atarken; Kartın marka modeli, kutu durumunu belirterek mesaj atınız.
NOT: BGA chip değişim işi ile uğraşıyorum, şu anlık dışarıya tamirim yoktur.
GTX , R9 , R7 , RX , HD7xxx modelleri önceliğimizdir.
İlginiz için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13