Çok kıymetli ve saygıdeğer teknoseyir ailesi, uzun bir aradan sonra bir şey danışmak üzere terar aranızdayım. Yardımcı olacak, fikir verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Şimdi benim evde Samsung UE-55NU7300 55" 140 Ekran Curved TV vardı. Hem de alalı sadece 6 ay olmuştu ama benim küçük oğlan, sağolmuş, düşerken dirseği gelmek suretiyle TV'yi pert etti.
Ben genel olarak bu TV den memnundum. Sadece iki şikayetim vardı;
1. AVI formatı videoları oynatmıyordu
2. Bazen kanal değiştirirken 3-4 saniye kumanda donuyordu (Sadece kumanda, yayın devam ediyordu.

Şimdi yeni bir TV alacağım. LG 55UK7550 TV'yi gözüme kestirdim. Piyasa fiyatı 6.000 ila 6.500 lira civarı. Ben teşhir ürününü 4.000 lira civarına buldum. Onu satın almayı düşünüyorum. Size bu konuda bir kaç sorum var;

1. Alacağım TV'nin ayakları yok, buna ayak bulabilir miyim? Ayak bulamazsam duvara askı aparatı olarak nasıl bir şey almalıyım?
2. Bu TV benim kırılan TV'nin yerini tutar mı?
3. Bu TV AVI oynatıyor mu?
4. Başka bir eleştiriniz veya yorumunuz var mı?
https://www.hepsiburada.com/lg-55uk7550-55-140-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HB00000FCSX6

LG 55UK7550 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED Fiyatı

LG 55UK7550 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne kadar kolay insan kandırmak. Şerefsizler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16

Eylül'ün ortasında 3 günlüğüne KKTC'ye gidiyorum. Eşim de, ben de Vodafone kullanıyorum. Giderken yapmam gereken bir şey var mı? Fatura da falan bir sürprizle karşılaşmayayım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

yakındoğu üniversitesinde okumuş olan var mı arkadaşlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

  Ben varım. Söylenebilecek çok şey var ama şunu söylersem yeterli olur sanırım: Üniversitenin kendine ait bankası olması her şeyi açıklıyor aslında. Üniversite değil; ticarethane. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ömrümün 2 yılını gömdüm oraya (DGS ile lisans tamamlama yaptım ben).

  • Asaf Duru @asafduru

   Artık tercih etmemek için çok geç, oğlan orayı kazandı. Peki yurt durumu nasıl? Siz kaç senesinde mezun oldunuz?

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @asafduru Ben geçen sene 2018'de mezun oldum. Üniversitenin kendi yurtları var, ekonomik sınıflara göre ayrılmış fakat pek iyi olmadığını duyuyorduk. Ben 3 arkadaşımla eve çıktım. Keşke tercih etmeden önce sorsaydınız hocam. Artık çok geç dediğiniz gibi.

  • Asaf Duru @asafduru

   @erenhatirnaz Hukuk istiyordu ve kazanabileceği daha iyi hukuk yoktu. Kendi tercihi sonuçta. İlk sene yurtta kalsın, ikinci sene o da ev bakar beğenmezse. Bu arada ev kiraları nasıl? Hayat pahalı mı?

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @asafduru Ev kiraları pahalı hocam. Çoğu ev sahibi sterlin üzerinden kiraya veriyor ve genelde 6 ya da 12 aylık peşin istiyorlar. Hayat pahalı, özellikle öğrenci için daha pahalı. Biz ev ihtiyaçları, ortak giderler, elektrik, su, internet dahil toplam 14.430 TL masraf yapmışız. Kişi başı 4.168 TL harcamışız.

  • Asaf Duru @asafduru

   @erenhatirnaz 1 yıllık mı bu masraf? Mesela 10 veya 12 bin liraya bir sene kiralanabiliyor mu eşyalı bir ev?

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @asafduru Pardon, onu yazmayı unutmuşum. Hayır, 2 yıllık toplam masraf bu. Biz sanırım o civarlara 1 sene kiralamıştık hocam yanlış hatırlamıyorsam fakat şu an durum nedir bilmiyorum. Kiralar değişmiş olabilir.

  • Asaf Duru @asafduru

   @erenhatirnaz Peki internet, elektrik, su gibi masraflar türkiyeye göre nasıl? Bir de yeme içme nasıl fiyat olarak? Uygun marketler var mı? Mesela A101 veya BİM gibi? Sonra lokanta fiyatları nasıl, öğrenciye yönelik hesaplı yerler var mı? Bir de lafkoşa da günlük hayat nasıl öğrenci için? Çok soru sordum ama kusura bakmayın lütfen

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @asafduru İnternet, elektrik, su, mobil tarifeler hepsi Türkiye'ye göre pahalı hocam. Ben ordayken KKTCELL kullanıyordum. A101 ve BIM yok orada ama hesaplı market olarak şey var. Yakın Doğunun hemen yan tarafında Eşref Bitlis Kışlası var, onun içerisinde Kantin kısmı var. Kantin dediğime bakmayın aslında market. Askeri bölge olduğu için orada vergiler yok ve sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları girebiliyor (girişte kimlik göstermek gerekiyor). Biz ilk yıl oradan alışveriş yaptık, ikinci yıl Kilpa'ya gitmeye başladık, okuldan eve aldıklarımızı taşımak sıkıntı oluyor diye. Lokanta fiyatlarını pek bilmiyorum hocam lakin üniversitenin olduğu yerleşke tamamen üniversiteye ait bir nevi semt gibi. O yüzden hiç lokanta falan yok. Lefkoşa şehir merkezi servisle 20-30 dakika uzaklıkta. Lefkoşa'daki günlük hayatı pek bilmiyorum hocam, biz Gönyeli semtinde kalıyorduk. Üniversiteye en yakın semt olduğu için. Gerçi biz pek sosyal yönü olan insanlar değildik hocam, o yüzden pek evden çıktığımız yoktu. Bir iki kere diğer illere gittik o kadar. Sorun değil hocam, sorabilirsiniz, müsait olduğum sürece cevaplarım.

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @asafduru Ha bir de telefonunun IMEI'sini kaydettirmesi gerekecek. O da telefonun marka ve modeline göre değişiyor. Benim iPhone 6S için öğrenci indirimi ile 100TL istemişlerdi.

 • İzzet Demir @izzetdemir

  Ortaköyde yaklaşık 5 ay askerlik yaptım 2013'de. Askeri market fiyatları çok uygun. Lemar market vardı dışarda diğer yerlere göre uygun. Yemekler ve giyim pahalı. Türkiye'nin iki katı. Yemekleri evde yapıp, giyeceklerini Türkiye'den getirirse iyi olur. Lefkoşa merkezde olmasına rağmen Ortaköy'de kanalizasyon yoktu. Her yerde kuyu sisteml vardı. Adım başı meyhane, bahis bayileri ve gece kulüpleri var. Kıbrısa ilk vardığımızda cinsel hastalıklardan korunma eğitimi vermişlerdi. Kendine hakim olamayanlar için kötü alışkanlık edinmesi kolay bir yer.

Benim oğlan 12 vesikalık, 4 biometrik fotoğraf çekilmiş. Toplam 50 TL tutmuş. Parası olmadığı için akşam iş çıkışı ben almaya gittim. Ücreti nakit talep ettiler, nakit param yoktu. Kredi kartı ile ödemek istedim, o zaman 52 TL olacağını söylediler. Kızdım, fotoğrafları almadan çıktım. Zaten kulağımda kalmıştı ama eve gelince araştırdım. Gerçekten de 5464 saylı BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI KANUNUNUN 17. maddesi "Üye işyerleri, kart hamillerinin yapmış oldukları mal ve hizmet alımlarının bedelini banka kartı ya da kredi kartı ile ödeme taleplerini kabul etmek zorundadır. Bu zorunluluk indirim dönemlerinde de geçerlidir. Üye işyerleri, kart hamilinden kartın kullanılması dolayısıyla komisyon veya benzeri bir isim altında ilave bir ödemede bulunmasını isteyemez" hükmünü açıkça koymuş.
Şimdi ben bu işyerini şikayet etsem mi, etmesem mi?
İkilemdeyim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11
 • Omer @omerf97

  Bunun iki turlusu var simdi sizin olaydaki tam cakalmis birde kart odemezsen nakite o komisyonu indirim yapan var o normal. Yani mesela 100 tl tuttu adam diyoki nakit odersen 95 cunku o komisyon bankaya gidiyor

  • Asaf Duru @asafduru

   Evet öylesi var ve öylesi daha hakkaniyetli geliyor ama kanuna bakarsanız o da yasal değil. Bir de bir şeyin kanuna uygun olması mutlaka doğru olduğunu, kanuna aykırı olması da mutlaka yanlış olması anlamına gelmiyor. Kanunun yanında bir de vicdan var. Bu esnaf için değil ama mesela küçük bakkal ve küçük esnaf gerçekten az kazanıyor ve bu banka komisyonları gerçekten yük oluyor belki de. Şimdi o adamın istemesi de kanunsuz ama yanlış mı? Sanırım şikayet etmeyeceğim ya. Zaten fotoğrafları da almadım, bu yeterince ceza olmuştur sanırım

  • Omer @omerf97

   @asafduru ona maliyeti 3 lira degildir. (tabiki studyo kirasi ekipman vs saymazsak.) nakite indirim yapan adamda banka kazanacagina musteri kazansin diyip hem musteriyi memnun edip potansiyel olarak ustune cekiyor hemde kendi bor sey kaybetmiyor

 • Erdinç B. @erdincb

  Parayı 40 gün sonra alırsa komisyon ödemiyor.

 • Alper @dragon06

  KDV o sektörde de %18.
  2 lira ne alaka anlamadım gerçekten. 59 lira deseydi bari de bir amaç olsaydı. Bunlar 2 liralık esnaflar işte, muhatap olmayın.

 • arandur @arandur

  Fotoğrafçılık yoğun malzeme kullanımına dayalı bir iş değil, zaten kar marjı yüksek bir sektör. Böyle 2 TL fark talep ederek müşteri kaybetmeleri büyük hata olur.

Elektrikli araçlarda araç tavanı güneş enerjisi panelleri ile kaplansa, bu aracın menzilini artırmaz mı? Mesela 500 km olan menzili, güneşli havada gündüz yapılan yolculukta 700 km'ye çıkarsa fena mı olur? Ya da batarya boşaldığı için yolda kalan aracınız, ertesi gün güneşte şarj olup, çekici falan çağırmadan en yakın şarj istasyonuna kadar gidebilir.
Dünyanın en zeki insanı ben olmadığıma göre araba firmaları bunu mutlaka düşünmüştür ama uygulanmamasında ki sebep ne acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25

#TeknoYardım
Arkadaşım bu cihazı alacakmış. Kendisi uzakta, ücretini bana yollayacak ben cihazı kontrol edip öyle alacağım. Ama kontrolde nelere dikkat etmem lazım hiç bir fikrim yok.
Ben şimdi nasıl kontrol edeyim bu cihazı?
Nelere dikkat edeyim?

Macbook Pro
?İşlemciINTEL Core™ i7
İşlemci ModeliIntel® Core™ i7
İşlemci Hızı2.90 GHz
Çekirdek SayısıÇift Çekirdek İşlemci
İşletim SistemiMacOS Sierra
Sistem Belleği16 GB
Bellek TürüDDR3 2133MHz
SSD512 GB
Ekran Kartı Hafızası4 GB
Ekran KartıRadeon Pro 560
Ekran Özelliği15.4" LED
Ekran Çözünürlüğü2880x1800
Optik SürücüYok
USB Port4x Thunderbolt 3
HDMIYok
Display PortYok
Ethernet (LAN)Yok
Kablosuz HaberleşmeWireless 802.11a/b/g/n
Bluetooth ÖzelliğiVersiyon 4.2
WebcamVar
Kart OkuyucuYok
Paket İçeriğiŞarj Aleti, Notebook
Ağırlık1.83 Kg
RenkUzay Gri

Ürün alındığından beri neredeyse hiç kullanılmadı. Kutusundan çıktığı gibi ambalajları vb tüm aksesuarları 0 halinde duruyor. 12.03.2019 Yetkili bayi Troy dam alınmıştır. Expansion port yanında hediye edilecektir. Batarya 20 cycle dadır. zerre hata yok. İ7 6mb cahce turbo boost 3.8 Ghz işlemci 16 GB RAM 256 Ssd 2 GB bağımsız bellek Radeon Pro 555 Gpu + intel HD graphics 630 ekran kartı. Space Gray kasa 4 adet thunderbolt USB- C 2880x1800 IPS Retina display touch bar ve Touch ID 802.1ac yüksek hızlı WiFi 1.83 ultra hafif bir canavar.ufak bir pazarlık payı var kaçırılmayacak fırsat makinasıdır garantisi devam etmektedir kutu aksesuar ve faturası ile teslim edilecektir Kendi cihazımızdır​

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix de EZEL izlemeye başladım. Türk dizileri içerisinde hakikatten kaliteymis. Eleştirilecek yanları tabii ki var ama diğer dizilerimize bakarsak oldukça iyi. Izledigim yerli diziler içerisinde ilk 5 e girer. Bunu keşke yayınlandığında izleseydim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 24