facebook'u bırakalı yıllar olmuştu, instagram'ı bırakalı 1 sene kadar oldu, twitter'da ki gerçek adımla olan hesabı 1 ay kadar önce kapattım ve sadece gündemi izlemek için sahte bir hesap açtım ama paylaşım yapmıyorum sadece gündemi takip ediyorum. En son 3 gün önce de whatsapp'ı kaldırdım telefondan.
Şimdi sadece ekşi ve burası var. İletişim olarak da telegram ve signal var. Signal'i kullanıyorum genelde.
Pişman mıyım? Değilim. Ama bir boşluk hissi oluşmadı desem yalan olur

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12
 • Vefa @buff

  Sen uzak dursan da sistem seni zorluyor. Eksikliğini başka bişeyle dolduramazsın ancak eksikliğiyle yaşabilir misin önemli olan bu.

 • Fatih @fatihy

  Şunu sormak istiyorum.
  Bıraktınız da ne oldu ?

  • Asaf Duru @asafduru

   twitter haddini bilmeyen insan dolu, face ve insta yı da aynı sebeplerle bıraktım. whatsapp'ı bir şey olsun diye bırakmadım. Sadece AB ülkesi insanlarına şart koşmadığı sözleşmeyi bana şart koşması zoruma gitti. Ha bıraktım da whatsapp bir şey mi kaybett? hayır ama benim içim rahatladı. Yoksa amerika beni izliyor, bilgilerimi çalıyor paranoyasında değilim, sadece ikinci sınıf insan muamelesi görmek gücüme gitti

  • qubit @qubit

   Bıraktınız da ne mi oldu 🙂 Firmalar tabii ki bir şey olmamışa yatacak ama 10-15 yıldır ilk defa tüketici tepki koydu. Hafif tırstı herkes. Elbette herkes koyacak cesarete sahip değil ama yeterli mesaj verildi. Telegram'a geçmiş şuna geçmiş önemli değil, tepki verilsin kafi.

   FB'nin finansal çeyrek toplantısında bir şey olmamış gibi davrandılar; Apple'a dava açacağız böyle olmaz diye mırın kırın edildi o kadar.

 • ApoNSHeLL @aponshell

  Benim hesaplarım duruyor ancak paylaşımda bulunmuyorum vakit geçirmek için kullanıyorum.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Bende şöyle bir sıkıntı oluyor, haber/yenilik yoksa sıkılmaya başlıyorum. Mesela sabah haber sitesine baktım, aynı haberi akşam anasayfası da göreyim stres basıyor.
  İnstagram ds aynı videoyu, postu göreyim telefonu yumruklayasım geliyor.

#bigdata önemli bir olay ve herkesin gözü bunda. Bunun toplanmasını engellemek ne yazık ki günümüzde olası değil. Bu sebeple bigdata nın tek elde toplanmasını engellemeye çalışmak daha başarılabilir bence. O yüzden farklı ülke ve geliştiricilerin farklı uygulamalarını kullanmak bütün verinin tek elde toplanmasının önüne geçer ve bir tarafın çok çok g0çlenmesini engeller bence.
Ne dersiniz teknoseyir ailesi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

#signal kullanmaya başladım. Arayüz #WhatsApp a çok benzediğinden yabancılık çekmedim ve beğendim. Şimdilik bence iki eksiği var;
1. Bilgisayarda tarayıcıdan açamadım, uygulama yükletiyor ve o da bir türlü düzgün çalışmadı,
2. Durum paylaşamıyorum ki başka sosyal medyam olmadığından whatsapp da çok kullandığım bir özellikti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pickle Rick @picklerick

  bildirim sorunu var bir hafta ancak kullandım sildim

 • Nakahella @nakah

  Signal bildiğim kadarıyla Telegram'ın sadece secret chat özelliği için hazırlanmış bir program. Telegram'ın ufak bir özelliği sadece. 🙂

 • Pickle Rick @picklerick

  Ayrıca Whatsapp’tan kaçmayı gerektirecek bir şey de yok. Devletle paylaşıyorum diyor. Tahminimce hayrına da işlemiyor. Arayüz güzel ama, uygulama geçişlerinde mesaj okunmasın diye gizlemesi de hoş. Neyse bir hafta bildirim sorunundan sonra ekipçe sildik. Whatsapp 4ever

  • Outrun @outrun

   O paylaşabilecekleri data sadece telefon numaranız, programı ne zaman kullanmaya başladığınız ve en son ne zaman kullandığınız. Mesajlarınızı zaten göremiyorlar whatsapp gibi, cihazda tutuluyor mesajlar. Whatsapp'ın topladığı bilgileri toplamıyor signal. Konum, satın alma geçmişi, cihaz kimliği, kullandığınız diğer uygulamaların bilgisini falan paylaşmıyor, whatsapp paylaşıyor. Devletle paylaşırım değil, gerekirse paylaşırım diyor, mahkeme kararıyla.
   Signal'in değirmeninin suyu aynı wikipedia'da olduğu bağışlardan geliyor. Signal Vakfı kâr amacı gütmeyen (non-profit) bir vakıf. Aynı wikipedia'da olduğu gibi.

Tarayıcının adres çubuğuna independence.com yazarsanız, siteye gideceğine bilgisayarınıza bir dosya yüklüyor. Dosya boyutu 0 dosya adı "indir" ve açılan bir dosya değil.
Esrarengiz işlerde bu gün...
Not: tarayıcı yeni nesil edge

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba. Oğlanın bilgisayara SSD alacağız. Bütçemiz 300 TL civarı. Minimum 240 GB olsun diyoruz büyüklüğü.
Marka model konusunda tavsiyeniz varsa duymak isterim.
Şimdiden teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Hepsiburada'dan aşağıdaki bilgisayarı aldım oğlana. Fena değil ancak iki sıkıntısı var;
1. Kasa geliştirmeye müsait değil. Mesela ayrıca HDD aldım ama takılacak yer yok, uydurma şekilde takabildim, cırtbant ile tutturarak
2. Gamegaraj kurulu olarak yolladı tabii ki bilgisayarı ama bir çalıştırmaya başladık, işlemci sıcaklığı boşta 65 derece, yük altında 95-98 dereceye çıkıyor. Müşteri hizmetlerine mail attım pazar günü, pazartesi cevap geldi. Telefonla da aradım, hakkını yemeyeyim müşteri hizmetleri ilgileniyor ama sorun ne çıktı biliyor musunuz? İşlemciye cıt kadar termal macun sürmüşler ve fanın bir ayağını tam yerleştirmemişler. Yani koskoca firma böyle mi bilgisayar toplar? Şimdi onları yapmaya cesaret edemesem bilgisayar kasasını o kadarcık iş için geri servise göndermem lazımdı. Hiç profesyonelce değil.
Onun dışında tavsiye eder miyim? Bilgisayar toplamaktan anlamayan arkadaşlar için olabilir diyeceğim, doğru düzgün macun sürmüyorlar. Anlayanlar için iyi diyeceğim bilgisayarı geliştirmek istesen uygun olmayan kasa kullanmışlar. Ne desem bilemedim.
Edit: Ben aldığımda 3999 TL idi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

A101 de bu ürüne rastladım geçenlerde. 10 adet alırsanız 9,90 TL oluyor. Filtre kahve sevenler için ekstra bir aparat veya alet gerekmeden ihtiyacınızı karşılayan harika bir tasarım. Ben ilk defa A101 de gördüm ama internetten araştırınca başka markalarında aynı tasarımda ürünleri varmış.
A101 dekinin kahvesi de güzel geldi bana ama çokta anlamam kahveden

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Bu gun anneme telefon alayım diye çıktım. Turkcell de sadece Y5 ve Y7 vardi ellerinde. Y7 ye 1650 lira dediler. Tamam dedik. Oraya buraya telefon ettiler sonra satamiyoruz dediler. A101 perşembe günü 1050 TL dedigi samsung A01'i 1250 TL ye çıkarmış. Diğer telefon satıcıları da ya satmıyor ya da her telefona 500 ve üzeri fiyat eklemişler.
İnternetten sipariş vermeye de korktum yollamazlar diye.
En sonunda BIM den Meizu M10 aldim mecbur.
Vergi kötü etkiledi sektörü. Eğer firmalar o sözü geçen belgeyi alamazsa yakında 3000 TL nin altında telefon kalmayacak sanırım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • Asaf Duru @asafduru

  @raist turkcell kacak getirdigi icin satışı kesmiyorki. Fiyatlar yükselecek nasıl olsa yeni fiyata çakarım millete diye satmıyor çakal. Tabii sadece o değil hepsi. Çunķü düzenleme bundan sonrasını kapsıyor, geçmişe yürümüyor

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  @asafduru Herkes öyle güzel yapıyor ki. Ürün, konum, isim vermeden anlatayım mesela. Sorsanız ülkede vatanına devletine en bağlı, günahtan en çok korkan (kendi ifadeleri, benim için önemli değil ama bu durumda komik) şehrinde üretimi yapılan bir şey var. Sektörün önemli bir kısmı oradaki üretimle dönüyor. Burada üretilen ürün mağazalarda 5000 liraya satılıyor. Mağazaya kesilen fatura 560 lira. Tabii mağazadan 4000-4500 lira civarında bir para alıyor aslında ürün için ama aradaki farkı nasıl gösteriyorlar hiçbir fikrim yok. 5000 liraya satılabilecek bir ürün varsa bunun fabrika çıkışı 560 lira nasıl oluyor diye kimse de sormamış.

 • Raistlin @raist

  @asafduru Ben de onu diyorum zaten tabiki bunlar kaçak getirmiyordur işleri çakallık da piyasadaki herkesin mi aklı çakallıkta birisi de mi çıkıp biz niye vitrindeki aletin fiyatını arttırıyoruz yok satışı kesiyoruz demiyor. Attığım durum mesela.
  https://teknoseyir.com/durum/1260311
  Şimdi hemen birisi koşup yazar her zamanki gibi ama yenisini ithal ederken pahalıdan alacaklar ondan. He kardeşim koskoca turkcell'de, hb'de, migros'ta yeni mal çekerkenki farkı karşılayacak para yok zaten.

 • Daviance @daviance

  Bu fiyat artışlarını yapan firmalar şuan resmen milletin panik halini kullanıyor ,ortada daha bişey yok araya haftasonu girmiş 3 günde belge alamyıcaksın tabiki ,bir durulsun iş çıkar kokousu ortaya.

1599 TL ye #SamsungGalaxyA20s alınır mı arkadaşlar?
Anneme alacağım. Sadece facebook, whatsapp ve konuşma için kullanılacak. Fotoğraf kalitesi dışında pek bir özellik aramıyoruz.
Fikirlerinize şimdiden teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok kıymetli ve saygıdeğer teknoseyir ailesi, uzun bir aradan sonra bir şey danışmak üzere terar aranızdayım. Yardımcı olacak, fikir verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Şimdi benim evde Samsung UE-55NU7300 55" 140 Ekran Curved TV vardı. Hem de alalı sadece 6 ay olmuştu ama benim küçük oğlan, sağolmuş, düşerken dirseği gelmek suretiyle TV'yi pert etti.
Ben genel olarak bu TV den memnundum. Sadece iki şikayetim vardı;
1. AVI formatı videoları oynatmıyordu
2. Bazen kanal değiştirirken 3-4 saniye kumanda donuyordu (Sadece kumanda, yayın devam ediyordu.

Şimdi yeni bir TV alacağım. LG 55UK7550 TV'yi gözüme kestirdim. Piyasa fiyatı 6.000 ila 6.500 lira civarı. Ben teşhir ürününü 4.000 lira civarına buldum. Onu satın almayı düşünüyorum. Size bu konuda bir kaç sorum var;

1. Alacağım TV'nin ayakları yok, buna ayak bulabilir miyim? Ayak bulamazsam duvara askı aparatı olarak nasıl bir şey almalıyım?
2. Bu TV benim kırılan TV'nin yerini tutar mı?
3. Bu TV AVI oynatıyor mu?
4. Başka bir eleştiriniz veya yorumunuz var mı?
https://www.hepsiburada.com/lg-55uk7550-55-140-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HB00000FCSX6

LG 55UK7550 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED Fiyatı

LG 55UK7550 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap