Teknolojiye ilgim sınırlı, teknolojik bilgim zayıftır. Bundan 4-5 sene önce internette alacağım bilgisayar ve cep telefonları için araştırma yaparken tanıştım teknoseyir ile. O zamanlar akış falan yoktu. Ama videolarda Levent ve Murat beylerin incelemeleri detaylı, yorumları objektif ve tarafsızdı. Hatta o zaman izlediğim en iyi incelemelerdi. Hala öyle mi bilmiyorum, çünkü başka teknoloji kanalı takip etmiyorum. Sonra akış geldi, sonra anahtarlık, bardak falan. Teknolojiye çok düşkün olmamama ve buradan öğrendiklerim çok da işime yaramamasına rağmen yine de bu tür destek faaliyetlerine karınca kararınca katılmaya çalıştım. Plus çıkınca abone de oldum. Sebebini sormayın, hala emin değilim. Ama sanırım tek kelime ile SAMİMİYET.
Samimi olabilmek önemli. Hepimiz toplumun, hayatın, içtimai mevkiimizin bize biçtiği rolleri oynuyoruz. Hele ekran karşısına çıkan insanların kendileri olabilmeleri iki kat daha zor. Levent bey bunu başarabilen insanlardan biri bence. Onu farklı kılan bilgisi, deneyimi falan değil. Sadece olduğu gibi olması. Huysuzsa huysuz... Tüm endişelerden arınıp bunu başarabilmek en büyük meziyet bence.

Peki ben bunları neden yazdım?

Velhasılı kelam; eleştiriyi hakaret zannedenler, hakaret etmeyi de eleştiri sanıyor doğal olarak. Kerameti kendinden menkul kişileri çokta takmayalım bence

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Parzival @parzival

  Ben de 4 yıldır takip ediyorum, siteye son bir kaç aydır ilgi duymaya başladım. LP'nin samimiyeti ve güçlü yorumları yüzünden takip ediyordum. Forumdaki insanların çok yönlü ve kültürlü kişiler olmaları beni buraya çekti.

  Son dönemdeki kazanç politikaları hoşuma gitmedi, özellikle Plus içerikleri açınca çıkan Murat Bey'in gülümseyerek izlemek için Plus olmamızı söylediği video vs. bana hoş gelmedi, çünkü TS kitlesi zaten kanala kendilerinden çok şey katıyor, belki durumu kötü olan vardır vs. böyle hassas konularda atılan adımlar çok narin olmalıdır, para ödemeyenler ceza çeker gibi bir şey oldu. Bu yüzden Youtube'da TS'yi takip etmiyorum, yorum veya like atmıyorum ama videoları izliyorum.

  LP için izliyorum.

 • Orcun @orcun

  Samimiyet var ama birde şu var, çizgi bozulmuyor. Mesela bakıyoruz ... kanalı adamlar bir bakıyorsun ürün inceliyor sonra geliyor siyaset yapıyor, başka saçma sapan şeylere giriyorlar. Hani izleyiciyi yoran detaylar bunlar, ben mesela Levent abi dediğimde kafamda beğeneceği ürün, beğenmeyeceği şeyler canlanıyor, veya Murat hoca hani az çok tahmin ediyorsun, beğenir veya beğenmez vs. vs. diye ama bu başka bir yayında mümkün değil. Mesela bir tane abi var, bu abi apple düşmanıydı, yazdıkları inceledikleri konuşmaları videoları vs. vs. ama bakıyoruz şimdilerde en çok apple ürünü kullanıcısı olmuş tamam bu güzel birşey ama e geçmişte edilen onca laf ? onca dalga geçme ? unutuldu mu ? hayır. Ben açıkçası o kişiyi ciddiye alamıyorum artık ve izlemiyorum. Mesela bir iphone incelemesine Levent abi çıkar mı ? çıkmaz, çünkü karakteri kimliği belli çıkıp ne anlatacak ? başından beri çizgisi neyse aynı şekilde devam ediyor.

 • Gump @runforrest

  Bu olayda çizgi bu denli kalınken halen o terbiyesizliği eleştiri olarak görenlere hayret ediyorum.

Deji batarya ile birlikte S4 için şu kılıfı da aldım. Ben hepsiburada.com dan 39,90 a aldım ama şimdi ürün satıştan kalkmış herhalde, sayfası açılmadığından linkini veremiyorum. Ben de aynı ürünün vatan bilgisayardaki linkini ekledim ama burada fiyat uçık
http://www.vatanbilgisayar.com/smg-404-galaxy-s4-sarj-edebilir-kilif--siyah.html

SMG-404 GALAXY S4 ŞARJ EDEBİLİR KILIF- (SİYAH) - Vatan Bilgisayar

Smg-404 Galaxy S4 Şarj Edebilir Kılıf- (siyah) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Galaxy S4 telefonum için deji batarya alayım dedim. Sitesinde iki batarya var, özelliklerinde fark yok. Ben active olanı aldım ama inşallah yanlış almamışmıdır.
https://www.deji.com.tr/samsung-galaxy-s4-mucize-batarya-deji
https://www.deji.com.tr/samsung-galaxy-s4-active-mucize-batarya-deji

Samsung Galaxy S4 Mucize Batarya Deji

Orjinal bataryadan daha güçlü, Samsung Galaxy S4 Mucize Batarya Deji ile batarya deşarj sorununa uygun fiyatla çözüm.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Siteyi terkedenlerin, terkedeceklerini söyledikleri son mesajlarını intihar mektubuna benzetiyorum.
İkisinde de bir yokluğunun bilinmesi ve önemsenmesi isteği...
İkisinin altında da bence ilgi ve sevgi eksikliği var.
Edit: Bu arada şunu da ekleyeyim, ben de intihar etsem mektup, siteden ayrılsam ayrıldığımı söyleyen son bir mesaj yazardım sanırım.
İz bırakmak için herhalde

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Bu gün site çok komik ☺

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 29 / 31

#TeknoYardım
Arkadaşlar, excel sayfasında iki adet liste var. Birinci listede bulunan her bir veri ikinci listedeki bir veri ile eşleşiyor. Ben ayrı bir sayfada listeden seç dediğimde, istediğim veriyi seçtiğimde, hemen yanındaki sütunda eşleşen verinin otomatik çıkmasını istiyorum.
Örneğin;
1.liste 2.liste
Ahmet 2345
Mehmet 4545
Ali 5467
gibi iki listem var. Birinci sütunda açılan hücreden Ahmet'i seçtiğimde, yan sütunda 2345 rakamının otomatik çıkmasını istiyorum.
Bunu macro kullanmadan sadece excel formüllerini kullanarak yapmanın bir yolu var mı?
(Çünkü macro yazmayı bilmiyorum),
Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoloji sitesinde teknoloji paylaşana kızmakta bir tuhaf.
Mobil Teknoloji dünyasını yönlendiren bir marka sunum yapıyor, burada konusulmayacak da nerede konuşulacak ki bu durum?
Aynısını @umtk telefon paylaşıyor diye ona da yapmışlardı.
Tuhafız hakkaten. ..

BeğenFavori PaylaşYorum yap