Ekmeğini taştan çıkarmak bu olsa gerek. Adamlar 680 gr taşı 9.99 liraya satıyor 😀 #ikea

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Araç: Honda Cıvıc Sedan 1,6 (125) Premium
Yakıt: Benzin
Motor Tipi: Atmosferik (i-vtec)
Menzil: 964,1 km
Rota: Sinop ile Manisa/Turgutlu arası (Ilgaz tüneli, Tekebeli geçidi, Baykusbogazi geçidi, Afyon ve Kula rampalarını içeren Ankara üzerinden)
Yolcu ve yük: 1 yolcu ve 200 kg kadar yük
Ortalama Yakıt Tuketimi: 4,9 lt/100 km
Edit: Şanzıman: Tam otomatik tork konvantörlü şanzıman

Nasıl sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 51

Prozone ZIT-90 akıllı saat aldım, Bim'den . 100 lira. Idare eder bir şey işte.
Çokda şey etmezseniz bir süre idare eder. Fakir oyuncağı 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 32

Arkadaşlar;
#Googleearth de kaydettiğim yer işaretlerini, alanları falan başka bilgisayarlardaki earth uygulamasında kullanmak için flash diske kaydetmek mümkün mü?
Şu an iş için bir sürü ölçüm ve çizimim var earth de ama sadece kendi bilgisayarımda kullanabiliyorum. Şöyle yanımda gezdirebilsem süper olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ad33p @ad33p

  Kmz dosyasını dışarı aktarma olması lazım.

 • asarikaya @asarikaya

  Şöyle yapabilirsiniz;
  1-Geçici Yerler'e sağ tıklayıp ekle'den klasör ekleyin, klasörün adı mesela "çizimler" olsun...
  2-Daha önce hazırladığınız nokta yol veya alanları tutup içine sürükleyin...
  3-Sonra da "Çizimler" klasörüne sağ tıklayıp "Yeri Farklı Kaydet" i seçin. Bu Kadar...
  İki formatta kaydedebilirsiniz. kml ve kmz. kmz, kml formatının sıkıştırılmış hali. dosya boyutu daha küçük olur.
  Eğer çizimler klasörüne yeni alan veya çizgi ekler yada var olanlarda değişiklik yaparsanız tekrar "yeri farklı kaydet" yapıp eski dosyanın üzerine kaydetmeniz gerekir. Maalesef dosyanın üzerine otomatik kaydetmiyor google earth...
  Ayrıca Google Earth Pro artık ücretsiz. Fazladan alan ölçme özelliği ve yüksek çözünürlükte görüntü kaydetme özelliği var. Kullanmanızı tavsiye ederim.

  • Asaf Duru @asafduru

   Öncelikle teşekkür ederim. Zaten pro kullanıyorum. Peki bu veri aktarımını diğer bilgisayarda nasıl açacağım

  • asarikaya @asarikaya

   @asafduru rica ederim. yeri farklı kaydet diyerek kaydettiğiniz dosyayı flaş belleğe kopyalayarak google earth yüklü herhangi bir pc de çalıştırabilirsiniz. Kaydettiğiniz şekilde açılacaktır. Google earth'ün tarayıcı üzerinde çalışan web sürümü de var. Web sürümünde yerlerim başlığı altından da görüntüleyebilirsiniz verilerinizi ancak düzenlemeye izin vermiyor sanırım web tarafı.

#huaweimate20lite
Kardeşime eşi mate20lite alacakmış. Bildiğiniz bir kronik sorunu var mı? Birde kardeşim için özellikle ses kaydı çok önemli ve nette mate20lite'ın ses kaydının sorunlu olduğuna dair yazılar okumuş. Aslı var mıdır? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix de düz dünyacılarla ilgili bir belgesel izledim. Bir çok çıkarım yapilabilir;
1. Cahil her yerde cahil,
2. Cahil cesareti korkutucu bir şey, deli kuvveti gibi
3. Bazen kendi gerçeğimize o kadar batıyoruz ki, doğruları görmek bile istemiyoruz,
4. Kendi yaptığımız deney bizi yalanlasa bile inanmayabiliyoruz,
5. Bazı şeylerin savunucularının elebaşlarının motivasyonu çok masum olmayabiliyor,
6. Amerikada ne iş yaptığı belli olmayan adamların bile yaşam standardı yuksek, insan kıskanıyor
Bunun gibi bir çok şey

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Omer @omer_

  5. Madde çok doğru, bu işten güzel paralar kazananlar var ki böyle saçma bir şey bu devirde rağbet görebiliyor.

 • Muhammed Kalender @muhammedkalender

  Düz dünyacılardan önce, doktorların, avukatların, siyasetçilerin masumiyetini-durumunu sorgulamak lazım. Bizim hayatımızı ilgilendiren onlar.

 • protego @protego

  Burada asıl sıkıntı şudur. Bu tip şeylere ulaşmak kolay. Düz dünya olsun, aşı kötüdür olsun, aya gidilmedi olsun farketmiyor. Adam internette denk geliyor ve o içeriği oluşturan kişi gayet basit, bilale anlatır gibi anlatıyor. Ama işin bilimsel kanıtlarını kimse anlatmıyor, anlatan tek tük adamlar da beyin yakacak şekilde anlatıyor. Bak mesela açıyorsun televizyonu sözde doktorlar uzmanlar çıkıyor aşı olmayın yok civa var yok bilmemne var diyorlar. Peki bunun karşılığında harekete geçmesi gereken devlet ne yapıyor? Kamu spotu? Hayır. Televizyona gerçek uzman çıkarma? Hayır. Devlet çapında önlem alma? Hayır. Hiçbiri yok. Dolayısıyla insanlar bilimsel gerçeklerden çok yalanlara maruz kalıyorlar. Ama çıkarsan bi zorunlu yayın yaptırsan kanallara, aşı olmayan her insanın aşı olanları da tehlikeye attığını anlatsa insanlara? Sınıftaki bir çocuğun dangalak annesi aşı yaptırmadığı için senin çocuğunun hastalığa yakalanıp ölebileceğini söylese? Son yıllardaki aşı reddi yüzünden artan ölümlerin istatistiklerini gösterse? Ton balığında bir aşıdan daha fazla ağır metal olduğunu anlatsa? Veya bunlar çok zor mu geldi? Aşı yaptırmayana ceza, çocuğuna aşı yaptırmayana "bakmakla yükümlü olduğu çocuğunu ölümüne sebebiyet verebilecek şekilde kasıtlı ihmalden" ceza verse? Tekrarında hapis ve çocuğu aileden alacağına dair kanun çıkartsa? Hiçbiri yok. E meydan kime kaldı bu dangalaklara kaldı

  • cengiz @cengiz

   Veya tam tersi insanlar bilgiye aç hissetse, duydukları herşeye inanmasalar işinin ehli kişilerce yazılan yazıları okuma gereği hissetse. Dünya çok daha güzel olmaz mı?

  • protego @protego

   @cengiz Ülkenin %60'ı beyin fukarasıyken bunu istemek fazla olmuyor mu 😀 Adam çıkıyor bizim partinin adayına oy verenin cennette yeri hazır sayılacak diyor buna inanan bir toplumdan bahsediyoruz 🙂

  • Orcun @orcun

   Daha iyi ya cahiller ölüp gitsinler bırak, ben hiçbirşey anlatmıyorum artık hepsi gebersin gitsin. Bizim gibi sorgulayan adamlar lazım, bizim gibi adamlar geleceğe şekil verecekler, cahillerde sürünüp aç kalıp ve hastalıktan ölüp gidecekler. Hiç yani birşey anlatıp kendimi yoramam. Hiç yani yok aşı zararlıymış içinde şu bu varmış diyenle tartışma suratına tekmeyi geçiririm bu saatten sonra.

  • protego @protego

   @orcun Sadece kendine yapsa katılıyorum ölsün gitsin doğal seçilim olur. Ama çocuğuna yaptırmıyorlar. Çocuğun aklı yok ki karşı çıksın. Aşı olmayan çocuk hastalandığında aşı olana da bulaştırabiliyor. Aşıların etki oranı %98 mi ne. Bu yüzden toplum aşısı deniyor. Düşünsene çocuğun oluyor sınıfta aşı yaptırmayan birinden acayip acayip hastalıklar bulaşıyor. Bu yüzden devlet çapında bir önlem şart. Yoksa geberip gitmeleri benim de işime gelir

  • Orcun @orcun

   @protego Zaten akıllı adamın çocuğu da cahil çocukla yan yana olmaz, olmayacak. Ha ama devlet önlem alması lazım da hangi devlet ? şuan devletimizin çok başka daha önemli! sorunları var.

 • alipektas @alipektas

  İşin temelinde insanın biyolojik yapısı ve evrimsel geçmişi yatıyor. Şu kitabı okumanı tavsiye ederim, aslında her insanın o potansiyelde olduğunu çok kapsamlı ve mantıklı açıklıyor:

Teknoloji güzel şey.
Samsung smart tv almıştım. Bende de samsung telefon vardı. Smart Things uygulaması ile telefonu uzaktan kumanda yaptım. Kumandayı kaybetme derdi son buldu 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Abonelik de bitti

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

4K TV aldım. O kadar net ki film izlerken belgesel izliyormuş gibi hissediyorum 😃 Filme odaklanamiyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 20