#CepTelefonuFotoğrafçılığı #GeneralMobileGM5Plus

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#gm5+ #ceptelefonufotoğrafçılığı
Savaşta biten güller…

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası Türk Telekom'un %55'ini SPV...

Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası Türk Telekom'un %55'ini SPV aracılığıyla devralmak için RK'ya başvurdu
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bende yaptım, herkes yapınca #16personalities

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir de tavsiye, sınava girmiş ve girecek arkadaşlara

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sınava giren arkadaşlara gelsin, çokta kafaya takmayın

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkes #Honor10 kampanyasına giydirmiş ama bence 3 anahtarlık, işin üyelere görünen kısmıdır. Bu tür bir kampanya için @honorturkiye ile TS arasında başka bir sözleşme, anlaşma vardır mutlaka, yani sanırım, yani umarım 😀 Yoksa 3 anahtarlık parasına (ki 3 anahtarlığın satış fiyatı 120 lira, siteye karı 30 veya 40 liradır) çok ucuza kapatılmış olur bu reklam kampanyası. Değil mi @gamsizm @hkellecioglu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 20

Biliyorum yasal sıkıntı yüzünden çekiliş yapmaktan kaçınıyorsunuz ama ben canlı yayın takip etmek, soru cevaplamak falan hem istemiyorum, hem vaktim yok. Fırsatlar da pek öyle fırsat gibi değil (En azından çoğu). Benim gibiler için de sürprizleriniz olacak mı? @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Çekilişe çözüm bulamadığımız sürece zor.

  • Batuhan @achfighter

   Bazı yabancı forumlarda yapılan çekilişlerde önceden rastgele bir sayı ya da yüzde belirleniyor. Belirlenen sayı bir txt dosyasının içine kaydedilip, şifrelenip üyelerin indirimine açılıyor. Yalnız zip dosyasının şifresi verilmiyor.

   Çekiliş için tanınan cevap verme süresinden sonra üyelere zip dosyasının şifresi veriliyor. İçinde yazan yüzde ya da sayıyı önceden indirenler doğrulamış oluyor.

   Tabi bu da kanunlarımıza muhtemelen uygun değil ama en azından aklınızda bulunsun.

 • Emre @emre64

  Ben de canlı yayını izleyemedim 🙁 Fare de lazımdı ama artık kimlere gitti bilmiyorum 🙁

 • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

  Bakın burada karşılığı para olmayan çekilişlerin düzenlenmesi hakkında yönetmelik var. http://www.mpi.gov.tr/node/69

  Burada da o yönetmelikteki şartlara uymayanlar için uygulanacak cezalar var. http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/4.5.320.pdf

  Ben ilgili kısmı buraya yapıştırayım.

  MADDE 52 – Bu Kanun Hükmünde Kararnamenin 41 inci maddesinde tertip ve çekiliş düzenleme hakkı münhasıran İdareye tanınmış olan oyunları tertipleyenlere, aynı maddenin ikinci fıkrası hükmünü ihlal edenler veya bu fıkra hükmüne göre gerekli izni almakla birlikte çekilişleri yapmayanlar veya çekiliş sonuçlarını ilan etmeyenler veya taahhütlerini yerine getirmeyenler ile talih oyunlarının oynanmasına mahsus oyun makina, araç ve gereçlerini bozanlar veya bunları bozuk olmasına rağmen kullandıranlar veya talih oyunları ile ilgili olarak her ne şekilde olursa olsun hile yapanlar hakkında yüz bin liradan on milyon liraya kadar ağır para cezası ve iki aydan iki seneye kadar hapis cezası hükmolunur.

  Bizim büyüklüğümüzdeki bir firmanın yapacağı çekilişler için Milli Piyango İdaresi’nden izin almak çok külfetli. İzin almadan herkesin yaptığı gibi yapalım dersek de yukarıdaki cezayı alma ihtimali var. Siz böyle bir riski alır mıydınız? Şimdiye kadar kimsenin başına bir iş gelmemiş olması bundan sonra gelmeyeceği anlamına gelmiyor.

  Biz de bu şekilde dağıtmak istemiyoruz ama şimdilik çekiliş yapma gibi bir şansımız da yok. Sizin aklınıza güzel bir fikir gelirse önerilere açığız.

 • Krycek @krycek

  Soruya gelecek cevap için bir başlangıç noktası belirlemek lazım. Yani mesela, MG soruyu sorduktan sonra, sohbet kısmına da CEVAPLAR yazacak. Bunu yazdıktan sonrakilerden başlayarak gelecek cevaplar kabul olacak. Öbür türlü gecikmeden dolayı sorun çıkıyor. O an canlı yayını izlemeyenlere çekiliş dışında bir çözüm yok gibi. 🙂

  • Hamdi Kellecioğlu @hkellecioglu

   Bir sonraki yayında Youtube’un düşük gecikme ayarını deneriz. O zaman yayını geriden takip edemiyor kimse herkes canlı olması gerekiyor. Belki o zaman bugün yaşandığı kadar gecikme olmaz.

   İçin de çekiliş olmadan az sayıda hediyeyi çok kişiye arasında dağıtmanın yolunu bulun uygulayalım. Biz düşündük çıkamadık işin içinden. Önerilere açığız.

  • Krycek @krycek

   @hkellecioglu Ben bunu bir facebook yayınında görmüştüm. Yayın nasıl yapılırsa yapılsın illaki sorun oluyormuş. Bu yöntemi bulmuşlar.

  • FIRAT @frt

   @hkellecioglu onun yerine soruyu sohbet bölümünden sorsanız? Farklı bir renkle daha görünür olması sağlanabilir.

  • cglrozgn @cglrozgn

   @hkellecioglu @gamsizm açıkçası yapılabilir mi bilmiyorum ama mesela videoyu izlemeye başlama zamanını (canlı yayın yada sonradan kaydedilmiş halini) kullanıcı adı – video start zamanı olarak liste halinde tutup, 100.- 200. yada X sırada izlemeye başlayan kişiler şeklinde olabilir. Hem canlı yayın anını izlemek zorunda kalmaz, ama videoyu da izlemek zorunda kalır 🙂 Hemde yayını kaçıranlara da şans verilmiş olur. Tabi hem yapılabilirlik hemde suistimal durumu olabilir mi o kadar teknik bilgim yok açıkçası.

Yarın akşam canlı yayında çekiliş varmış sanırım. Çekilişe katılmak için canlı yayını izliyor olmak şart mı? @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eşime A101’den Samsung j7 duo aldık. Ortalama bir telefon ama kamerası beklentimin altında performans veriyor. Bu teknik özelliklere göre daha iyi olmalıydı bence. Yazılımsal olabileceğini düşünüyorum. Bu telefon için önerebileceğiniz güzel bir kamera uygulaması var mı? Ücretli de alabilirim ama önce ücretsiz denemem lazım, para verip beğenmemek istemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14