Arkadaşlar merhaba. Oğlanın bilgisayara SSD alacağız. Bütçemiz 300 TL civarı. Minimum 240 GB olsun diyoruz büyüklüğü.
Marka model konusunda tavsiyeniz varsa duymak isterim.
Şimdiden teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17

Hepsiburada'dan aşağıdaki bilgisayarı aldım oğlana. Fena değil ancak iki sıkıntısı var;
1. Kasa geliştirmeye müsait değil. Mesela ayrıca HDD aldım ama takılacak yer yok, uydurma şekilde takabildim, cırtbant ile tutturarak
2. Gamegaraj kurulu olarak yolladı tabii ki bilgisayarı ama bir çalıştırmaya başladık, işlemci sıcaklığı boşta 65 derece, yük altında 95-98 dereceye çıkıyor. Müşteri hizmetlerine mail attım pazar günü, pazartesi cevap geldi. Telefonla da aradım, hakkını yemeyeyim müşteri hizmetleri ilgileniyor ama sorun ne çıktı biliyor musunuz? İşlemciye cıt kadar termal macun sürmüşler ve fanın bir ayağını tam yerleştirmemişler. Yani koskoca firma böyle mi bilgisayar toplar? Şimdi onları yapmaya cesaret edemesem bilgisayar kasasını o kadarcık iş için geri servise göndermem lazımdı. Hiç profesyonelce değil.
Onun dışında tavsiye eder miyim? Bilgisayar toplamaktan anlamayan arkadaşlar için olabilir diyeceğim, doğru düzgün macun sürmüyorlar. Anlayanlar için iyi diyeceğim bilgisayarı geliştirmek istesen uygun olmayan kasa kullanmışlar. Ne desem bilemedim.
Edit: Ben aldığımda 3999 TL idi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • Halil @hcaktuna

  Kargoda çıkmıştır fan, ben pc satmıştım, alan arkadaş bir foto gönderdi işlemci fani kasa içinde serbest dolaşıyordu. Allahtan anakarta zarar vermemiş.

 • sawgent @sawgent

  Metal kapağın altında, öndeki fanların alt kısmında kızak vardır. HDD oraya takılır genelde.

 • Orcun @orcun

  Genelde profesyonel firmalar, cihazı böyle kasa olarak toplama pc satıyorlarsa kasa kapağının içine içinde donanımlar soğutucu ekran kartı vs taşıma esnasında oynamasın yük binmesin kırılmasın diye hava dolu parçalardan veya ona özel köpüklerden koyuyorlar. Sana geldiğinde önce o köpüğü çıkartıp kasa kapağını geri kapatıp kullanıyorsun. Ha ama tabi bunu yapan ben sayılı firma gördüm. Kimisi ekran kartı çıkık yollar mesela ama cpu'a ellemez. Mesela burada baya oluyor ama @at öyle pc taşıyacaktı çıkartmasını önermiştim vs. allahtan çıkartmıştı yoksa pc perişan olacaktı vs. öyle başından geçen hikaye vardı.

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Yanlış anlamayın ama şu bilgisayar işlerinden zerre kadar anlayan biri parçaları alır, kendi toplar bilgisayarını. Ben güvenemem kimseye. Vatanda pc toplanırken neler gördü bu gözler. Hazır kasa pişmanlıktır bence. Sonuçta o parçaların parasını veriyorsunuz. Ha daha ucuza geliyorsa bir bit yeniği aramak lazım. Teşhir ürün kullanılmış olabilir.

A101 de bu ürüne rastladım geçenlerde. 10 adet alırsanız 9,90 TL oluyor. Filtre kahve sevenler için ekstra bir aparat veya alet gerekmeden ihtiyacınızı karşılayan harika bir tasarım. Ben ilk defa A101 de gördüm ama internetten araştırınca başka markalarında aynı tasarımda ürünleri varmış.
A101 dekinin kahvesi de güzel geldi bana ama çokta anlamam kahveden

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Bu gun anneme telefon alayım diye çıktım. Turkcell de sadece Y5 ve Y7 vardi ellerinde. Y7 ye 1650 lira dediler. Tamam dedik. Oraya buraya telefon ettiler sonra satamiyoruz dediler. A101 perşembe günü 1050 TL dedigi samsung A01'i 1250 TL ye çıkarmış. Diğer telefon satıcıları da ya satmıyor ya da her telefona 500 ve üzeri fiyat eklemişler.
İnternetten sipariş vermeye de korktum yollamazlar diye.
En sonunda BIM den Meizu M10 aldim mecbur.
Vergi kötü etkiledi sektörü. Eğer firmalar o sözü geçen belgeyi alamazsa yakında 3000 TL nin altında telefon kalmayacak sanırım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Asaf Duru @asafduru

   Pardon. Hangi bölge dediniz sandım. 200 doların altındaki telefonların ithalinde firmaların bir belge alması gerekiyormuş devletten. Yoksa 1 dolarlık telefon bile ithal etseniz 200 dolarlik telefon gibi vergilendirilecek. Henüz bu belgeyi alabilen de yokmuş. Teknoseyir yayininda bahsedildi. Adıni unuttum belgenin

  • POfficer @jepping

   @asafduru Yav başta yazmadım ama bende ciddi ciddi belgenin adı Sinop Belgesi mi oldu diye internette arattım 😅😅

 • Orcun @orcun

  Hayırlısı olsun. Acaba bu firmalar cidden böyle her telefonu 200 dolar altı gösterip über şekilde kar mı ediyordu ? Ya da o arada muhasebecileri aman satmayın etmeyin diye kestirtti firmalara ilişiği vs. öyle satmıyorlar mı ?

  • Asaf Duru @asafduru

   Büyük firmalar değilde sadece telefon getirip kendi markasını bastirip satan firmalar yapabilir bunu belki. Bir de TV lerde satılan çakma telefonlar için olabolir düzenleme

  • Raistlin @raist

   Acayip anlamsız şeyler oluyor yahu. Mağazada vitrinde duran aletin fiyatı niye artıyor herkes birden satışları kesiyor. Koskoca turkcell, hb de mi kaçak ucuz gösterecek. Nasıl gözden kaçar ki bu, öyle olsa devlet bunu önleyecek yasa koyarken basar cezayı bunlara merdiven altı firma değil ki bunlar.

  • Asaf Duru @asafduru

   @raist turkcell kacak getirdigi icin satışı kesmiyorki. Fiyatlar yükselecek nasıl olsa yeni fiyata çakarım millete diye satmıyor çakal. Tabii sadece o değil hepsi. Çunķü düzenleme bundan sonrasını kapsıyor, geçmişe yürümüyor

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   @asafduru Herkes öyle güzel yapıyor ki. Ürün, konum, isim vermeden anlatayım mesela. Sorsanız ülkede vatanına devletine en bağlı, günahtan en çok korkan (kendi ifadeleri, benim için önemli değil ama bu durumda komik) şehrinde üretimi yapılan bir şey var. Sektörün önemli bir kısmı oradaki üretimle dönüyor. Burada üretilen ürün mağazalarda 5000 liraya satılıyor. Mağazaya kesilen fatura 560 lira. Tabii mağazadan 4000-4500 lira civarında bir para alıyor aslında ürün için ama aradaki farkı nasıl gösteriyorlar hiçbir fikrim yok. 5000 liraya satılabilecek bir ürün varsa bunun fabrika çıkışı 560 lira nasıl oluyor diye kimse de sormamış.

  • Raistlin @raist

   @asafduru Ben de onu diyorum zaten tabiki bunlar kaçak getirmiyordur işleri çakallık da piyasadaki herkesin mi aklı çakallıkta birisi de mi çıkıp biz niye vitrindeki aletin fiyatını arttırıyoruz yok satışı kesiyoruz demiyor. Attığım durum mesela.
   https://teknoseyir.com/durum/1260311
   Şimdi hemen birisi koşup yazar her zamanki gibi ama yenisini ithal ederken pahalıdan alacaklar ondan. He kardeşim koskoca turkcell'de, hb'de, migros'ta yeni mal çekerkenki farkı karşılayacak para yok zaten.

 • Daviance @daviance

  Bu fiyat artışlarını yapan firmalar şuan resmen milletin panik halini kullanıyor ,ortada daha bişey yok araya haftasonu girmiş 3 günde belge alamyıcaksın tabiki ,bir durulsun iş çıkar kokousu ortaya.

1599 TL ye #SamsungGalaxyA20s alınır mı arkadaşlar?
Anneme alacağım. Sadece facebook, whatsapp ve konuşma için kullanılacak. Fotoğraf kalitesi dışında pek bir özellik aramıyoruz.
Fikirlerinize şimdiden teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok kıymetli ve saygıdeğer teknoseyir ailesi, uzun bir aradan sonra bir şey danışmak üzere terar aranızdayım. Yardımcı olacak, fikir verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Şimdi benim evde Samsung UE-55NU7300 55" 140 Ekran Curved TV vardı. Hem de alalı sadece 6 ay olmuştu ama benim küçük oğlan, sağolmuş, düşerken dirseği gelmek suretiyle TV'yi pert etti.
Ben genel olarak bu TV den memnundum. Sadece iki şikayetim vardı;
1. AVI formatı videoları oynatmıyordu
2. Bazen kanal değiştirirken 3-4 saniye kumanda donuyordu (Sadece kumanda, yayın devam ediyordu.

Şimdi yeni bir TV alacağım. LG 55UK7550 TV'yi gözüme kestirdim. Piyasa fiyatı 6.000 ila 6.500 lira civarı. Ben teşhir ürününü 4.000 lira civarına buldum. Onu satın almayı düşünüyorum. Size bu konuda bir kaç sorum var;

1. Alacağım TV'nin ayakları yok, buna ayak bulabilir miyim? Ayak bulamazsam duvara askı aparatı olarak nasıl bir şey almalıyım?
2. Bu TV benim kırılan TV'nin yerini tutar mı?
3. Bu TV AVI oynatıyor mu?
4. Başka bir eleştiriniz veya yorumunuz var mı?
https://www.hepsiburada.com/lg-55uk7550-55-140-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HB00000FCSX6

LG 55UK7550 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED Fiyatı

LG 55UK7550 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne kadar kolay insan kandırmak. Şerefsizler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Eylül'ün ortasında 3 günlüğüne KKTC'ye gidiyorum. Eşim de, ben de Vodafone kullanıyorum. Giderken yapmam gereken bir şey var mı? Fatura da falan bir sürprizle karşılaşmayayım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

yakındoğu üniversitesinde okumuş olan var mı arkadaşlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

  Ben varım. Söylenebilecek çok şey var ama şunu söylersem yeterli olur sanırım: Üniversitenin kendine ait bankası olması her şeyi açıklıyor aslında. Üniversite değil; ticarethane. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ömrümün 2 yılını gömdüm oraya (DGS ile lisans tamamlama yaptım ben).

  • Asaf Duru @asafduru

   Artık tercih etmemek için çok geç, oğlan orayı kazandı. Peki yurt durumu nasıl? Siz kaç senesinde mezun oldunuz?

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @asafduru Ben geçen sene 2018'de mezun oldum. Üniversitenin kendi yurtları var, ekonomik sınıflara göre ayrılmış fakat pek iyi olmadığını duyuyorduk. Ben 3 arkadaşımla eve çıktım. Keşke tercih etmeden önce sorsaydınız hocam. Artık çok geç dediğiniz gibi.

  • Asaf Duru @asafduru

   @erenhatirnaz Hukuk istiyordu ve kazanabileceği daha iyi hukuk yoktu. Kendi tercihi sonuçta. İlk sene yurtta kalsın, ikinci sene o da ev bakar beğenmezse. Bu arada ev kiraları nasıl? Hayat pahalı mı?

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @asafduru Ev kiraları pahalı hocam. Çoğu ev sahibi sterlin üzerinden kiraya veriyor ve genelde 6 ya da 12 aylık peşin istiyorlar. Hayat pahalı, özellikle öğrenci için daha pahalı. Biz ev ihtiyaçları, ortak giderler, elektrik, su, internet dahil toplam 14.430 TL masraf yapmışız. Kişi başı 4.168 TL harcamışız.

  • Asaf Duru @asafduru

   @erenhatirnaz 1 yıllık mı bu masraf? Mesela 10 veya 12 bin liraya bir sene kiralanabiliyor mu eşyalı bir ev?

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @asafduru Pardon, onu yazmayı unutmuşum. Hayır, 2 yıllık toplam masraf bu. Biz sanırım o civarlara 1 sene kiralamıştık hocam yanlış hatırlamıyorsam fakat şu an durum nedir bilmiyorum. Kiralar değişmiş olabilir.

  • Asaf Duru @asafduru

   @erenhatirnaz Peki internet, elektrik, su gibi masraflar türkiyeye göre nasıl? Bir de yeme içme nasıl fiyat olarak? Uygun marketler var mı? Mesela A101 veya BİM gibi? Sonra lokanta fiyatları nasıl, öğrenciye yönelik hesaplı yerler var mı? Bir de lafkoşa da günlük hayat nasıl öğrenci için? Çok soru sordum ama kusura bakmayın lütfen

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @asafduru İnternet, elektrik, su, mobil tarifeler hepsi Türkiye'ye göre pahalı hocam. Ben ordayken KKTCELL kullanıyordum. A101 ve BIM yok orada ama hesaplı market olarak şey var. Yakın Doğunun hemen yan tarafında Eşref Bitlis Kışlası var, onun içerisinde Kantin kısmı var. Kantin dediğime bakmayın aslında market. Askeri bölge olduğu için orada vergiler yok ve sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları girebiliyor (girişte kimlik göstermek gerekiyor). Biz ilk yıl oradan alışveriş yaptık, ikinci yıl Kilpa'ya gitmeye başladık, okuldan eve aldıklarımızı taşımak sıkıntı oluyor diye. Lokanta fiyatlarını pek bilmiyorum hocam lakin üniversitenin olduğu yerleşke tamamen üniversiteye ait bir nevi semt gibi. O yüzden hiç lokanta falan yok. Lefkoşa şehir merkezi servisle 20-30 dakika uzaklıkta. Lefkoşa'daki günlük hayatı pek bilmiyorum hocam, biz Gönyeli semtinde kalıyorduk. Üniversiteye en yakın semt olduğu için. Gerçi biz pek sosyal yönü olan insanlar değildik hocam, o yüzden pek evden çıktığımız yoktu. Bir iki kere diğer illere gittik o kadar. Sorun değil hocam, sorabilirsiniz, müsait olduğum sürece cevaplarım.

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @asafduru Ha bir de telefonunun IMEI'sini kaydettirmesi gerekecek. O da telefonun marka ve modeline göre değişiyor. Benim iPhone 6S için öğrenci indirimi ile 100TL istemişlerdi.

 • İzzet Demir @izzetdemir

  Ortaköyde yaklaşık 5 ay askerlik yaptım 2013'de. Askeri market fiyatları çok uygun. Lemar market vardı dışarda diğer yerlere göre uygun. Yemekler ve giyim pahalı. Türkiye'nin iki katı. Yemekleri evde yapıp, giyeceklerini Türkiye'den getirirse iyi olur. Lefkoşa merkezde olmasına rağmen Ortaköy'de kanalizasyon yoktu. Her yerde kuyu sisteml vardı. Adım başı meyhane, bahis bayileri ve gece kulüpleri var. Kıbrısa ilk vardığımızda cinsel hastalıklardan korunma eğitimi vermişlerdi. Kendine hakim olamayanlar için kötü alışkanlık edinmesi kolay bir yer.