İ5-6600K'yı 7700K ile takas etmek için üstüne max ne kadar verilir sizce? Sen şimdi mantıklı bir fikir verirsin @orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  7700k'I 1200 1300 tl falan satıyorlardı. Senin 6600k kaça gidecek ki ? üste her halde bir 600 700 isterler ama değer mi ? dersen bilemiyorum.

  • Raistlin @raist

   500 istiyor şu anda. Aslında başta 400 dedi hemen kabul ediyordum da 6700k sanmış, sonra 500 dedi. Ya aslında üstüne çok vermeden biraz güncellemek istiyorum sistemi. O kadar versem anakartı da satar üstüne koyup güncel sisteme geçerim ama anakartı falan satıp en baştan uğraşmak istemedim şimdi.
   Şu anda 1070 var onu satıp 5700 xt'ye geçmeyi düşünüyorum ilerde biraz da ondan güncellemek gerekli diye düşündüm. Anakart asus z170-a monitör de 2k biraz daha ayrıntı istersen.

  • Orcun @orcun

   @raist 7700K güzel yani sende performans artışını hissedersin, ama işte 500 lira bilemedim ? anakartı satıp 600 liradan b450 alsan ? üstüne de 1200-1300 liraya falan r5 3600 taksan ? daha pahallıya gelecek tamam performansın artacak ama 500 lria verip arttırmak daha mantıklı gibi duruyor.

  • reducto @protego

   @raist 1070'den 5700XT'ye neden geçiyorsun ki? O kadar fark yok aralarında. Yani tamam var da, uğraşmaya değecek fark var mı?

  • Orcun @orcun

   @protego 1440p takılacaksa biraz daha fark oluyordur hem birde 1070'in garantisi vs de bitmişse onu da yeniler mesela ? yeni kart alıp vs. 1080p takıslaydı bende gereksiz derdim ama 1440p takılıyor o işte fps çok sınırda düşük bile kalıyor 1070 için bazı oyunlarda artık.

  • Raistlin @raist

   @protego Değmez mi diyorsun? Kart amazondan alınma satması da gittikçe zorlaşıyor her bakan mining var mı garanti var mı diye soruyor. Arkadaş sistem satıyordu ona ekleyip kolaydan elden çıkarmayı düşünüyordum. En azından garantili güncel sisteme geçmek için. Bir de şuanda idare ediyor da biraz güncel oyunlarda 2k'da zorlanıyor. Monitörü değişmeyeceğime göre illaki bir iki seneye değişecek kart da.

  • reducto @protego

   @raist 2K olduğunu görmemişim ben 🙂 2K'da 30fps falan fark yaratır sanırım

  • Raistlin @raist

   @orcun Bana da mantıklı geldi işte. Hem çok uğraştırıcı geliyor 2. el işleri anakartı da satmakla uğraşsam. 450 falan zorlayayım biraz şansımı deneyeyim bakalım.

  • Orcun @orcun

   @raist 450 iyi yani senin için baya katkısı olur. 1440p diyorsun 5700xt de katkı sağlar + garanti de yenilecek 1070 eskidi yani tamam güzel kart ama eskidi bak garantisi yok diyorsun vs ilerde satmak çok daha zorlaşacak. 5700xt ile onu yenilemek bence mantıklı ama tabi bütçe senin.

 • Raistlin @raist

  @orcun @protego Sağolun yorumlar için. 450 ye değiştim işlemciyi.

@frt Teknoızdırap twitter listesine bir şey mi oldu? Karma liste çalışmıyor ama sadece lp ya da mg seçersek çalışıyor. Geliştirmeyi bıraktın biliyorum ama twitter sütunu iyi oluyordu twitter kullanmayan için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel video olmuş. Farenin hala kablolu olması 2019 yılına yakışmıyor bence, kablosuz çok büyük rahatlık.
https://youtu.be/orhb7Njj3h8?t=498

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Turknet vdsl'e geçiş yapıyorum haliyle vdsl modem ihtiyacı doğdu. Hazır yeni modem almışken 5 ghz destekli bir modem almak istiyorum. İki seçeneğe kadar daralttım listeyi.
Tp-Link VR600 veya Asus DSL- AC55U arasından hangisi daha doğru bir seçim olur sizce. Ya da başka bir öneriniz var mı?
Tp-link 420 lira iken asus 390 liraya geliyor.
Asus'da download master avantajı var ama düzgün çalışmadığı hakkında bir sürü şikayet var. 30-40 gb torrent dosyasını sorunsuz indiremeyecekse veya 1-2 ayda diskleri perte çıkaracaksa işime yaramaz.
@ardazeytin Download master incelemesinde sorunlarıyla alakalı bayağı bir yazmıştın. Güncellemelerle hiç düzelme oldu mu yoksa kullanmaya değmez mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az önce bf3'te aimbot +wallhack kullandığım iddiasıyla bir serverdan banlandım. 50-20 gibi bir oranla oynuyordum ve karşı takımda birisi sürekli aimbot kullanıyorsun diye ağlıyordu,en sonunda atıldım. Normalde böyle oynayamam aslında şansına biraz iyi oynadık onda da banlandık. Online oyunlarda hileciler kadar oynamayı bilmeyip hile diye ağlayanlar da sorun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gwent kapalı beta için kayıt olmuştum ama sonra farklı bir yerden key buldum. Bugün davetiye gelmiş. Bende zaten olduğu için linki bırakıyorum,isteyen kullanabilir.
https://www.playgwent.com/en/redeem/SKJ5D6B4F52075B1FA

Redeem code

Join in The Witcher universe’s favorite card game! In GWENT, you clash with your friends in fast-paced duels that combine bluffing, on-the-fly decision making and careful deck construction.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gwent kapalı betaya katılmak isteyenler için.
https://www.alienwarearena.com/ucf/show/1494183/boards/contest-and-giveaways-global/Giveaway/gwent-r-the-witcher-card-game-closed-beta-key-giveaway

Not:Key alabilmek için Alienware Arena'da 2 level olmak gerekiyor. Kaydolduktan sonra level atlamak için forumda konulara cevap yazıp mesajları beğenebilirsiniz.Benim 5 dakikamı falan aldı 2 level olmak.

GWENT®: The Witcher Card Game Closed Beta Key Giveaway

Join in The Witcher universe’s favorite card game! In GWENT, you clash with your friends in fast-paced duels that combine bluffing, on-the-fly decision making and careful deck construction. Play...
BeğenFavori PaylaşYorum yap