Turknet vdsl'e geçiş yapıyorum haliyle vdsl modem ihtiyacı doğdu. Hazır yeni modem almışken 5 ghz destekli bir modem almak istiyorum. İki seçeneğe kadar daralttım listeyi.
Tp-Link VR600 veya Asus DSL- AC55U arasından hangisi daha doğru bir seçim olur sizce. Ya da başka bir öneriniz var mı?
Tp-link 420 lira iken asus 390 liraya geliyor.
Asus'da download master avantajı var ama düzgün çalışmadığı hakkında bir sürü şikayet var. 30-40 gb torrent dosyasını sorunsuz indiremeyecekse veya 1-2 ayda diskleri perte çıkaracaksa işime yaramaz.
@ardazeytin Download master incelemesinde sorunlarıyla alakalı bayağı bir yazmıştın. Güncellemelerle hiç düzelme oldu mu yoksa kullanmaya değmez mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Hala tam anlamıyla düzgün çalışmıyor büyük ve çok parçalı dosyalarda. Torrent indirme işi için kafaya takıldıysa raspberry pi 3 yada banana pi wifi gibi çözümlere odaklanılabilir. Yani bu özellik yokmuş gibi karar verirsen daha iyi olur.

  Buna rağmen Asus tarafında ayar olarak daha derin seçenekler var. Yük dengelemesi vs. güzel çalışıyor. İStediğin bilgisayarlara manuel yük ayarları vs. verirsin. VPN varsa direkt modeme verirsin. Asus'un oyuncağı çok içinde.

  İkisi arasında çekim, anten vs. olarak ne farklar var ezbere bilmiyorum araştırmak lazım. Şuan soruna cevabım download master hakkını vermiyor hala. 1-2GB dizi bölümleri atarsın gece saatini verirsin sen uyurken indirir idareten bir şekilde ama boru gibi internet atayıom 60GB Bluray insin dersen indirmeyi geç modem kafayı yemeye başlıyor. RAM şişiyor vs.

  • Raistlin @raist

   Turknet'e geçince en azından 25 mbps falan alırsam zaten kota da yok gece indirmem gerekli değil 3-5 gb şeyleri pc açıkken dizi film izlerken indiririm. Tam olarak bahsettiğin kullanım için torrent desteğine heves etmiştim,gece 60 gb bluray indirsin diye mesela.
   İkisi arasında tp-link sanki de çekim olarak daha iyi. Bir de asus meditek çipset kullanırken tp-link broadcom çipset kullanıyor. Broadcom çipsetlerin daha iyi olduğu söyleniyor ama ne kadar fark eder bilmiyorum.

 • Saylam06 @saylam06

  Tp link üzerindeki usb portlari 2.0.

  Asusu bilmiyorum.

 • Raistlin @raist

  İkisi arasında direkt bir karşılaştırma bulamadım ama anladığım kadarıyla Tp-link biraz daha hızlı sanırım. Yine de daha ucuz olması ve yazılımsal oyuncaklarıyla asus aklımı çeliyor. Düzgün çalışmasa bile denemeye değer en azından download master da.

 • Raistlin @raist

  Tp-Link VR600 aldım. Yardımcı olup fikir belirten arkadaşlara teşekkürler.