Merhaba, internet sözleşmem bitmek üzere, öncesinde araştırma yapıyorum. 35 mb sınırsız tarifeye 77 tl ödüyordum ama telekom telefonla arayarak 24 mb 3 110 tl teklifte bulundu, kabul etmedim. Turk net i düşünüyorum ama uzaktan eğitim süreci kafamı karıştırıyor. hat taşıma işlemleri ne kadar sürüyor? bu süreçte internet bağlantısında kopma oluyor mu? oluyorsa ortalama ne kadar süre internetsiz kalıyoruz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gurveer Ponce @gurveer-ponce

  Hat taşıma yapmadım ama türknet başvurduktan sonra 3 gün içinde internetim bağlanmıştı. Kopma falan hiç olmadı. Tabi bölgene göre değişebilir.

 • hyronec @hyronec

  TT ADSL kullanırken TurkNet VDSL basvurusu yaptım. Modeme girmem gerekenler SMS ile geldi, girdim, geldi internet. Hiç internetsiz kalma durumu olmadı.

 • Ömer Özgür @omc43

  Netspeed'e geçişim belgelerin ulaşmasından itibaren 1 gün sürdü. Onaylamak için aradıklar. Ertesi gün kullanıcı adı şifre ama olarak geldi ve o sırada net gitti. Girdim geldi. İstersen yardımcı olurum ve referans numarası da verebilirim.

  • burakzdnr @burakzdnr

   Netspeed i giç araştırmadım. Fiyatları daha makul görünüyor. Yaşadığım yerde ki durumunu araştırmam gerekiyor. Turk net i çevremde sorunsuca kullanan pek çok kişi var.

  • Ömer Özgür @omc43

   @burakzdnr Altyapı aynı altyapı. Sadece fatura ödeyeceğin şirketi seçiyorsun. 3 yıldan fazla Turknet kullandım. Bu ay Netspeed'e geçtim az tasarruf yapmak için. Pratikte değişen bir şey yok.

  • burakzdnr @burakzdnr

   @omc43 bu süreçte internet bağlantınızın kesildiğinbir dönem oldumu hiç?

  • Ömer Özgür @omc43

   @burakzdnr Devir gerçekleştikten sonra modeme yeni kullanıcı adı şifre girene kadar internete bağlanamazsın. Onun dışında sorun olmadı. Olmaz da zaten.

   Geçiş yaparken sözleşme dışında bir belge daha göndermen lazım. Ona da devre numarasını yazman gerekiyor. Teknik bilgiler gibi bir kısım varsa oradan bulabilirsin. Ayrıca referans numarasını, benim numaramı ( BSIJSS ) kullanırsan teşekkür ederim, sözleşme belgesinin ilk sayfasının görünen bir yerine yazman lazım.

 • KRAK3NN @passenoir

  Altyapınıza göre degisir ama İzmir'de 3 yıla yakın VDSL Netspeed kullanıyorum müsteri hizmetleri amatör olsa da genel olarak memnunum.Bir üst katta da TürkNet ADSL kullanıyoruz,ara sıra Netspeed'de kesintiler oluyor ama TürkNet'te pek olmuyor 🙂

Bu aralar yedeklemekle ve eski dosyaları düzenlemekle uğraşıyorum. benim ve eşimin harici disklerde biriken eski bilgisayar yedeklerini bir araya getirmeye başlayınca aynı video ve fotoğrafların ayrı ayrı yerlerde mükerrer olarak durduğunu gördüm. Tüm dosyaları tarayarak aynı türde benzer isimli dosyaları karşılaştırma yaparak düzenlemeye imkan veren bir uygulama var mı? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

13 Eylül vs 13 Kasım . Çanakkale’de iki ayda gelinen durum bu. Çanakkale çok küçük bir şehir, yerleşim yeri olan her yer risk grubunda görünüyor, mart ayından beri hiç bir zaman bu kadar kötü durumda olmadık. Büyükşehirler çok daha vahim durumda ama halen daha tedbirler nisan ayı seviyesine getirilmiyor, kimse “Evde kal” diyemiyor. Örneğin bütçeden 9 milyar lira ayrılabilse 300 bin den fazla asgari ücretlinin maaşını 12 ay boyunca ödeyebilir. Neden 9 milyar lira demeyin.
#Covid19 #CoronaVirus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Google Photos ücretli oluyormuş 1 haziran 2021 tarihine kadar mevcut şekilde devam edecek sonrasında yeni fotoğraf ve videolar orjinal kalitede ve tanımlı alan dahilinde yedeklenecekmiş.
Umarım Webtekno düzgünce araştırmadan haber yapmıştır. Google ın en çok kullandığım uygulaması, hatta google ın en iyi uygulamasıydı. Para verebileceğim tek google hizmeti ama umarım amazon gibi ülke şartlarına uygun fiyatlara geçerler.
#HaftalıkGündemeMalzeme

https://www.webtekno.com/google-fotograflar-1-haziran-2021den-itibaren-ucretli-olacak-h101993.html

Google Fotoğraflar'ın Ücretsiz Depolama Özelliği Sona Eriyor

Google, kullanıcılara ücretsiz ve sınırsız depolama imkanı sunan Fotoğraflar uygulamasında radikal bir değişikliğe gidiyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 23

Çok ilginç bir süreç bizi bekliyor. Olayı siyasi olarak yorumlanamak gerek. O başka bir tartışma konusu ama Sosyal medyanın Eskiyen medya anlaşını yıktığının bir diğer göstergesi bu olay. Basit bir kamera ve internet bağlantısı ile milyonluk medya gücüne karşı koyulabiliyor.

https://www.gazeteduvar.com.tr/sokak-roportajinda-konusan-demirbas-tutuklandi-haber-1504248

Sokak röportajında konuşan Demirbaş tutuklandı - Hacı Bişkin

Antalya'da sokak röportajı sırasında ekonominin gidişatını ve iktidarı eleştiren İsmail Demirbaş hakkında önce ev hapsi kararı verildi, sonra da tutuklanarak cezaevine gönderildi....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Arm işlemcili mac ler ile Revit, Autocad, Etabs hatta yerli probina vb mühendislik programları kullanabilecekmiyim? Bunları kullanmak için b planı olarak windows kurulabilecekmi? Kullanılamayacaksa adında “pro” takısı olan hiç bir ürüne bu işlemciyi koymasınlar.
Apple sadece “basic” prolara hitap etmeye devam edecek gibi görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 19

Teknolojiye dönelim. Eşiminde isteğiyle Temizlik robotlarını araştırıyorum. Neye dikkat edilmeli, modellerin arasında çok yüksek fiyat farkı var, 2500 liralık cihazla 5000 liralık cihaz arasında bu paraya değecek bir fark varmı?
Ucuzcu bir insan olarak bu iki modelden araştırmaya başladım, tavsiye edebileceğiniz başka alternatifler nedir?
Anker Eufy RoboVac 35C - Wi-Fi Uygulama Destekli - HEPA Filtreli Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge - T2117

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential 2 in 1 Robot Süpürge ve Paspas

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Haritalama özelliği önemli diyorlardı.

 • johan @johan28

  Bana aman anker almayın dediler, xiaomi diyosun ona da aman çekiyorlar. Roborock veya irobot tavsiye ediyorlar. Harita vs. istemiyorsanız ve ucuz olsun diyorsanız irobot 600 serisi çok iyiymiş hocam. Bu arada bende 3binden başlayıp iyice uçtum

  • burakzdnr @burakzdnr

   Sebep söylüyorlarmı? Xiaomi nin eski bir modeli kardeşimde var. Kısa süre anneme bıraktı, odadan çıkmadı diye şikayetçiydi meğerse harita özelliği (galiba) kapalıymış. Kullanıcı kaynaklı sorunlaraa çözülür, ama çekmiyor, temizlemiyorsa başka tabii.

  • johan @johan28

   @burakzdnr Genel sebepleri servis olmaması sağlam ürünler olmaması. Yedek parça bol bana göre ama çok fazla ithalatçı var servis desteği yok ve masraflı oluyor deniyor. Birde gerçekten sorun çıkaranlar oluyor uygulama bozuluyor, güncelleme ile çalışmaz hala gelen cihazlar oluyor vs. Dh de robot süpürgeler ana başlığını inceleyin bence. Bu arada çekiş gücünden çok fırça önemli diyebiliriz şu şartlarda

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Ben gecen sene ecovacs ozmo 950 modeline bakmistim sonradan annem kullanmaz diye vazgecmistim. Yorumlari falan iyiydi. Yurtdisindan da bakabilirsiniz. Ozellikle indirim donemlerinde bahsettigim urun buranin yari fiyatina satiliyordu.

 • Barış Ataç @barisatac

  Biz 4 aydır Mi robot kullanıyoruz, açıkçası çok memnunuz günlük süpürme işini tamamen robota devrettik. Net 135 metre kare evimiz var, Turbo modda %45 pil harcayarak tam 1 saatte evimizi süpürüyor. Tamam benim veya eşimin süpürdüğü kadar iyi değil ama biz 2-3 günde bir yaparken o her gün yaptığı için daha etkili oluyor. Ve inanın her süpürüşünde toz haznesi büyük ölçüde doluyor.
  Gelelim dikkat etmeniz gereken noktalara, en önemlisi yedek parça. Kesinlikle yedek parçası bulunan bir ürün alın. Geleceği de düşünün. Kesinlikle haritalaması olan bir ürün olmalı. Bu noktadan sonrası sizin tercihiniz. Fiyat arttıkça genelde ek özellikler geliyor. Bu aletlerin emiş gücü oldukça düşük. O yüzden en iyisi bile normal bir süpürgeye göre çok zayıf kalacaktır. Yazılım desteği bir başka önemli mevzu. Xiaomi nin kini çok sevmedim ama bu işlerle haşır neşir biri olarak önüme çıkarttığı sorunların hepsini çözdüm. Mop kısmına gelince açıkçası bizde yok ama keşke olanını alsaydık dediğimiz oldu. Zaman zaman gerekli oluyor.

burakzdnr paylaştı.

https://play.google.com/redeem?code=9BEKBV8437ZLL

Yazıp resimlediğim
ZETNA GEZEGENİ adlı bilimkurgu çizgi öykü Google Play Kitaplarda e-kitap olarak yayınlanmakta.Kitap için bir promosyon çalışması başlattım.30 EKİM 2020 tarihine kadar, yani bugün promosyonun son günü...E-kitabı verdiğim linkten ücretsiz olarak indirip, google play kitaplar uygulaması içindeki kütüphanenize direkt ekleyebilirsiniz.100 kişi için geçerli...

Google Play

Enjoy millions of the latest Android apps, games, music, movies, TV, books, magazines & more. Anytime, anywhere, across your devices.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Hocam sizce çizim işlerini beceremeyen biri çalışarak iyi çizimler yapabilir mi? Ben de çizgi roman çizmek istiyorum ama çöp adam seviyesindeyim.

 • m murat yıldırım @mehmury

  ben profesyonel bir çizer değilim ama yine de söyliyim bence çalışarak bunu başarabilirsiniz.ancak epey emek vermek gerek.çizim etüd çalışmaları tavsiye ederim nesneleri kara kalemle kağıt üzerine bakarak çizmekle geliştirmeye başlayabilirsiniz

  • Murat Şentürk @senturkmurat1999

   Peki hocam bir sorum daha olacaktı. Fikri haklar konusunda ne yapıyorsunuz? Yani atıyorum yaratılan karakterleri başkasının kullanmasına vs. karşı. Dediğim gibi kendi çizgi romanımı hazırlama düşüncesindeyim ama bu konulardan çok anlamıyorum.

  • m murat yıldırım @mehmury

   @senturkmurat1999 iyi akşamlar.Benim yaptığım çalışmalar çok büyük çaplı olmadığı için bu konuda ekstra bir çabam olmadı.Kitaplarımın google play de yayınlanması ile DRM korumasını aktif ederek kitabın kopyalamaya karşı korunmasını sağlayabiliyorsunuz.Ancak Telif hakları konusunda eser ya da fikrinizi kesin bir teminat altına almanın çok bariz bir yöntemi yok.Bunu Türkiye'de noter yolu ile kendi eseriniz olarak tastiklettirmek bir yol olabilir.Eserinizi korumayı sağlamayabileceğini pek sanmıyorum ama.Birçok sanatçı ve yazar bu konuda madur oluyor.Türkiye'de özellikle bu konuda yeterli koruma sağlayabilecek bir hukiki yapı da bulunmuyor.Kemal Sunal filmleri örneğin, hiç bir telif ödenmeden tv kanalları hala kullanıyor mesela.Ürettiğiniz eseri kendi çabanızla yayınlama imkanınız varsa bunu denemelisiniz.Google üzerinden yayınlanan uygulama ve ekitaplarınızdan yeni düzenleme ile Google yüzde 70 telif veriyor satış fiyatı üzerinden.Ancak Google'da çok fazla içerik arasından sıyrılıp büyük paralar kazanmayı beklemek hayalcilik olur.Güvenilir bir yayın evi bulursanız eseriniz belki size birşeyler getirir.Korsan yayıncılık maalesef olacaktır ve fikirlerinizi korumanın benim bildiğim çok garantili bir yolu bulunmuyor.Kolaylıklar diliyorum.

Arkadaşın telefonunda bşr sorunu var, belki ömzerim diye bana bıraktı. Cihaz iphone 7, akşam çalışan cihaz sabah uyandığında açılmamış. Pc ye bağlayınca bu şekilde kalıyor. Şu an itunes üzerinden güncelleme yapmayı deniyorum ama alternatif olarak geri yükleme öneriyor. İçinde çocuklarının fotoğrafları olduğu için ilk olarak kurtarmayı deniyoruz. İtunes 50 dk lık bir indirme yapıyor. Kendisi denerken ikinci fotodaki uyarı ile karşılaşmış. Ama orjinalin kablo kullanmadığını, bağlantının problemli olabileceğini söyledi. Alternatif çözüm yöntemleri var mı? Telefoncular içindeki fotoğrafları kurtararak sorun giderebilirler mi? Yoksa çaresi yok mu? Mecburen telefonu sıfırlayacakmıyız?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ömer Faruk Bostan @omerfarukbostan

  3u tools kurun öncelikle. Fotoraflar önemliyse recovery modda yazılım atın. gene olmuyorsa el mahkum dfu modda yazılım atmayı deneyeceksiniz. Orijinal kablo bişey değiştirmiyor. Pc gördüyse kablo farketmez.

 • Orcun @orcun

  Yazılım bir şekilde çözülür ama fotoğraf işi dert. Icloud vs yedek yok muydu hiç ? ne bileyim 5 gb yedek alanı bedava ya o yüzden diyorum. 🙁 Yani öbür türlü feci zor bu kurtarma işleri. 🙁

  • Alptekin @alptekinck

   evde adsl, telefonda düşük paket varsa nasıl yedek alsın ki büyük dert 🙁

  • Mr.Bell @mr-bell

   @alptekinck Bu tarz işler için mecbur bir şekilde alınacak,gerekirse bir kaç ay veya haftada bilgisayara vs diğer türlü daha kötü,Allah korusun,

  • burakzdnr @burakzdnr

   icloud v.s. kullanan biri değil. muhtemelen icloud da 5 gb lık bir veri vardır ama onlara belki cihazın ilk alındığı zamandan kalma pc ye yedeklenmiş fotolardır.

  • Orcun @orcun

   @burakzdnr Anladım. Bana da böyle birkaç tane cihaz geliyor ama elimden birşey gelmiyor bu yüzden. Kurtarma modunda mesela yazılım atılmıyor takılıyor kalıyor birşey oluyor. Veya işte sıfırdan yazılım atıyorsun e ama içindekiler gidiyor. Birde iphone da telefon recovery mod'a genelde girmişse kesin bir donanımsal sorunu vardır. İşte işlemci hafızası başka birşeyi işte kullandığı usb kablo adaptörden şaseye elektrik veriyordur o bozmuştur vs. vs. vs. kimileri der ki abi ya telefon şarjda metalinden elim sanki titriyor kıllarım dokunuyor çarpıyor der mesela e telefonu bu öldürür ama haberi yok bilmiyor. 🙁