Tekrar merhaba, Gamepass ile ilgili sorularım devam ediyor. 2-3 yıllık Xbox live gold üyeliğini Gamepass ultimate olarak çevirmek için hali hazırda gamepass aboneliği olan bir hesabı kullanmanın bir yolu var mı? bazı kaynaklarda temiz bir hesapla yapmalısın diyor, bazıları ise "eskiden gamepass abonesi olman nemli değil, aktif bir hesabının olmaması gerekir" diyor. İkinci seçeneğin doğru olmasını tercih ediyorum tabii ki ama boşu boşuna da 3 yıllık üyelik satın almak istemiyorum.

#GamePass #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba, 6 aylık Xbox live gold kodunu uygun fiyata nasıl alabilirim. Microsoft mağazası en fazla 3 aylık satış yapıyor. 3 yıllık gamepass almak istiyorum. 6 şar aylık alabilirsem daha ucuza gelecek.
#GamePass #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Xbox series S uyumlu uygun fiyatlı muadil kablosuz yada kablolu game pad arıyorum. Şöyle bir şey buldum fakat yorunlarda s series ile uyumsuzluktan bahsetmişler
https://www.hepsiburada.com/xbox-one-ve-pc-iin-kablolu-oyun-kolu-p-HBCV00000EP985?magaza=Kegames&url_src=ios-product-detail . Evde zaten 2 kol var ama çocuklar ara sıra arkadaşları geldiğinde kullanmak üzere 3. Bir gamepad istiyor, bende 1300 tl vermek istemiyorum. #xbox #xboxseriess

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım bu notebook kafamı karıştırdı. Sitede listelenen özelliklerde harici ekran kartı görünmüyor. Satıcıya gelen yorumlarda ve kendi sitesinde 1650 olduğu görünüyor. Ürün hakkında bilgisi olan yada daha detaylı arama yapabileceğim bir kaynak varmı?

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-5-pro-amd-ryzen-5-5600h-16gb-512gb-ssd-freedos-16-wqxga-tainabilir-bilgisayar-82l5007jtx-p-HBCV00000QV06G?url_src=ios-product-detail

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektrik zammına rağmen telefonunu şarja takabilen herkese günaydın. Herkese mutlu seneler, erken seçimler, bol güneşli günler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gain yılbaşına özel güzel bir kampanya yapmış. İlgilenenler değerlendirebilir.
https://twitter.com/GainMedya/status/1476299818632892422

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biri Bilale anlatır gibi anlatsa iyi olacak. Bu agi denen zımbırtı zamanında kdv ile ilgili olarak verilen vergi iadesinin yerine gelmedi mi? Gelir vergisinin iadesi değildi ki zaten. Şimdi asgari ücretten alınmayan vergi iadesini bahane edip tüm çalışanlardan komple kaldıracaklarsa eğer benim gibi evli ve üç çocuklu bir çalışanın maaşına neredeyse hiç artış getirmeyecek. Bu düzenlemenin kime ne faydası olacak o zaman?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Don't Look Up ın olmak istediği ama olamadığı film Kubrik’in efsane filmi Dr. Strangelove , muhakkak izleyin. https://www.imdb.com/title/tt0057012/ . Bu arada Don’t Look Up son dönemin sıradan filmlerinin arasından sıyrılıyor ama fazlaca oscar formüllerine sadık kalmış gibi geldi bana. Bu durum biraz frenliyor gibi senaryoyu.
Not:7/10
————-Spoiler————
Aynı şeyleri söylediği halde ciddiye alınmayan zenci ve kadın bilim adamına karşı sözü nispeten dinlenen ve halkın karşıaına çıkarılan eli yüzü düzgün beyaz adam figürü biraz fazla kör göze parmak hareket ediyor. Beyaz adam İdeallerinden sapıyor, hedeflerine zarar veriyor, sistemin uşağı oluyor diğerleri doğru bildiklerinden sapmıyor.
Bu filmlerin olmazsa olmazı aşırı karikatürize tiplerden bolca mevcut, başkanın gereksiz oğlu rolündeki torpilli dombili fazla sırıtıyor iyi oyuncuların arasında.
Amerikalı kuyruklu yıldız yok diyen çomarların “meşazını aldım ahmet abey” videoları ve sonrasında ancak kuyruklu yıldızı tepelerinde görünce aydınlanmaları bizim çomarların ancak ülke kurtarılamaz hale gelince aydınlanacağını hatırlattı, hüzünlendim. Beni üzmeye hakkı yoktu bir puan da oradan kırıyorum.

————-Spoiler————

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) -...

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb: Directed by Stanley Kubrick. With Peter Sellers, George C. Scott, Sterling Hayden, Keenan Wynn. An insane American general orders...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • august @august

  Pek katılmıyorum, bence konu ilginç ve karakterler karikatürize edilmiş olsa da Abd'de sırıtmıyor. Abd'nin yarısı Ay'a gidilmediğine inanıyor mesela ve bu tarz aptallıklarda Türkiye'dekinden daha büyük kitlelere sahipler.

  Film kara mizaha kayan ve ofansif yapısıyla beğenimi kazandı. Tek sevmediğim kısım arada hadi bitmedi mi artık diyişim oldu, 30 dakika daha kısa olsa güzel olurmuş.

  Bir Netflix yapımına göre zaten başarılı, eğlenmelik güzel bir film 8/10

  • burakzdnr @burakzdnr

   Standart Netflix yapımı gözüyle bakmamak lazım. Her sene parayı bastırıp ödül ve imaj içib a sınıfı filmler yapıyolar.

  • august @august

   @burakzdnr Standart Netflix yapımının çok üstünde bir iş zaten, genel olarakta en azından ben beğendim. Elbette film eleştirmeni olmadığım için sizin görüpte benim göremediğim yerler olmuş olabilir ama bu film benim için güzeldi.

  • burakzdnr @burakzdnr

   @august estafurullah filme kötü demedim bende zaten. Hatta son dönemde rastlamadığımız kara mizah için güzel bir örnek sayılır, nacizane buruk kalan kısımlarını kendimce paylaştım. Eğer bu filmi sevdiyseniz ve linkte eklediğin dr. Strangelove filmini izlemenizi tavsşye ederim. Siyah beyaz ama güncelliğini koruduğunu göreceksiniz.

  • arandur @arandur

   @burakzdnr standart Netflix çizgisi zaten çöplüğün hemen üzerinde bir seviye. Cahil kesimi oyalamak için çekilen yapım standartı o. Don't Look Up daha seçici izleyicileri tatmin etmek ve akademiye oynamak için çekilenlerden.

Gizli zamma hazır olun. Muhtemelen kademeleri öyle ayarlayacaklar ki iki ışık yaktığınızda üst kademelere ışık hızıyla geçeceksiniz. Büyük ve tarafsız basınımız açıklanacak elektrik zam miktarını sadece ilk kademe için bangır bangır açıklayacak ama üst kademelere gelecek olan ilave kallavi, zammı fısıltı ile bildirecek. Hesap kitap bilmez vatandaşımız enflasyon yada asgari ücret artışı oranının da zam yapıldığını düşünürken aslında faturaya yüzde 50-60 arası bir zamcık yansıyacak.

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/elektrikte-kademeli-fatura-donemiust-limit-olacak,IexTqLW-XEyyZgnzkHDNAg

Elektrikte kademeli fatura dönemi: Üst limit olacak

Elektrik faturalarından TRT payı ve enerji fonunu kaldıran yasa Meclis’e sunuldu. Teklifte, elektrik faturalarında kademeli sistem de öngörülüyor. Belirlenecek hane ortalamasına göre az...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9