180 cm boy için 26" bisiklet yeterli midir? yada 170 cm boy için 28" bisiklet büyük gelir mi?
Bodoslama sordum ama detaya geçeyim. Ara ara kullanmak için bisiklet almayı düşünüyorum. Gerektiğinde eşimde kullanacak. Bu sebeple ortak kullanıma uygun olması gerekiyor.
Bir diğer alternatifte katlanır bisiklet. Ama düzenli kullanıma geçersem her gün yokuş çıkmam gerekecek. Küçük tekerlekler ile daha zor olur diye düşünüyorum. 20" bisiklet ile 26-28" arasında kayda değer bir fark olur mu?

Kafamda belirlediğim fiyat dilimi ve örnek modeller bunlar.

https://corelli.com.tr/bisikletler/tur-bisikleti/trivor-1-40
https://corelli.com.tr/bisikletler/sehir-bisikleti/schule-63
https://www.decathlon.com.tr/tilt-120-katlanir-bisiklet--id_8500543.html
#TeknoYardım #tsbisikletkulübü

Trivor 1 | Corelli Bisiklet

Corelli Trivor 1 alüminyum kadro tur bisikleti. Uzun kısa fark etmez Trivor 1 ile turun keyfini yaşayın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Bu Eba canlı dersi için diyeceğim tek şey "yapacakları işi ...... ". Dandik uygulama hata üstüne hata veriyor. yok virüs programını kaldır, yok b.k, yok püsür. Evdeyken sil-kur, bir şekilde hepsini hallediyordum ama ofise dönünce eşim evde bunları beceremediği için derse katılamamışlar, çıldırmış "bilgisayarı sen bozdun, derse girilmiyor" diye bana kızıyor. Zoom u yasaklayıp Zoom altyapısı ile canlı yayın yapmaya çalışmalarından belliydi zaten bu işin b..ka saracağı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Alınan son kararla görünen o ki eczanelerden sadece eczacılar maske alabilecek. İnat etmenin anlamı yok tavan fiyat belirlenmeli ve maske satışı tekrar başlamalı. Maskeler sadece imkanı olmayanlara ücretsiz olarak dağıtılmalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • FidelCastroRuz @fidelcastroruz

  Her şeyi siyasallaştırırsan olacağı bu. Muhtarlar neden var ne iş yapar? Bekçiler ne iş yapıyor? İkametgah denen sistem var dağıtılsa ya 1er paket her aile üyesine haftalık. Şu dönemde bile davul çalınıyor bu mu yapılamayacak. Belli ki stok yok alan çok azınlık en azından benim çevremde. 1 elin parmağını geçmiyor.

 • Orcun @orcun

  Ya böyle saçma sapan sistem olabilir mi ? oluyormuş haftalardır izletiyorlar. Ya kaç paraysa alayım bitsin gitsin ya amaç milleti hasta mı etmek nedir ? ne ozaman ya adam gibi biri otursun doğrusunu anlatsın bilelim. Başka ülkeye kamyon kamyon mal gidiyor kendi vatandaşına karneyle resmen maske dağıtılıyor onda da hala daha yok. Ne isteniyor yani ? sms gelmedi zaten eczaneleri arıyorum telefonla diyorum geldi mi maske ? bugün 9 tane eczane aradım ya hiçbirinde maske de yok. Yani biri adam gibi erkek gibi kıvırmadan açıklasın neyi amaçlıyorsunuz herkes bilsin ya bu nedir ?

 • gugukkuşu @gugukkuscusu

  Halkın maskeye en muhtaç olduğu halde satışını yasaklamak iblisin bile aklına gelmezdi .

 • lterlemez @lterlemez

  Bir yerlere gönderdiler herhalde, dediğiniz gibi. "Bizim, aşırı ihtiyacımız yok" demişlerdir, gidişata göre...

#TakipEdilesiYoutubeKanalları muhtemelen daha önce pek çok kez önerilmiştir, bilenler için #mağaradanselamlar diyelim bilmeyenleri mağaraya davet edelim. Çoşkun Aral’ın youtube kanalı müthiş bir hazine. İzlerken Hem çocukluğuma dönüp iç geçiriyorum hemde müthiş keyif alıyorum. Videolar bitene kadar sömürmeye devam ederim ama özellikle bu içeriği paylaşmak istedim. Çoşkun Aral, 80 darbesi sonrası yaşanan trajik ortamı ve dönemin içinde bulunduğu ruh halini arka plana alarak müthiş bir hikaye anlatıyor. Hani derlerye Hollywood da olsa oscarlık film olurdu diye işte tamda bötle tarif edilebilecek bir hikaye var. Keşke blu tv, netflix v.b. Ortamlar yada beyazperde için güzel bir film yada dizi olarak izleyiciye ulaştırılabilse.

https://youtu.be/35Q-DUyVcPg

Kaçırılan Uçakta Korsanlarla Röportaj! - Coşkun Aral Anlatıyor

Dünya tarihinde ilk ve tek: Yolcularla birlikte kaçırılan uçakta korsanlarla röportaj... 14 Ekim 1980 tarihinde kaçırılan İstanbul-Ankara uçağına geri dönüyo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Galiba Anadolu Ajansının web sitesi ve twitter hesabı hacklenmiş. Çocuk istismarı ve pedofili içerikler yayınlamaya başlamışlar. Devletin resmi kurumunun 13-14 yaşında ki çocuklara yapılan istismarlar ile ilgili paylaşım yapmasının başka bir anlamı olamaz.

https://www.aa.com.tr/tr/yasam/erken-yasta-evlenen-kadin-esinin-cezaevinden-cikacagi-gunu-bekliyor/1806939
ve devamı https://www.aa.com.tr/tr/search/?s=Erken%20ya%C5%9Fta%20evlilik&tag=1

Not: Siyasi paylaşım yapmayın diyecek olanlara peşin cevap verelim. Bu durum tamamen internetin kitle yönetimi için kullanılması ile ilgilidir, teknoloji ile ilgilidir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

Bu zor günlerde İspanya'ya yardım ettiğimizi öğrendiğimizde kabaran göğsümüz, Devletin yardım kampanyası başlattığını öğrenince pır pır etti. O değilde Bakanlar kurulu 5 milyondan yüksek bir miktarı kendi aralarında birleştirerek kampanyaya katılmış. Bakanlara iyi bakmışız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#evdekal diyoruz ve dönüşümlü çalışarak buna uymaya çalışıyoruz. Uzun zamandır yapamadığım şeylere vakit ayırayım hemde oyalanmak için eski oyunları oynamak istedim ama notebook üzerinde ki harici ekran kartı bozulmuş. Muhtemelen pek yoktur ama Hd4000 dahili ekran kartı ile oynanabilecek oyun önerilerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Morpa kampüs diye bir web sitesi varmış. Açıkçası kulak aşinalığım vardı ama içeriği hakkında pek bilgim yoktu. Kızımın öğretmeni WhatsApp grubuna yazınca birkaç gün önce bilgim oldu. Kendilerinin kriz zamanı Kolonyayı 100 lira yapanlardan, maskeyi 200 liraya satanlardan farkları yokmuş. Öğretmenimizden ara tatil sebebi ile ücretsiz geçici üyelik verdiklerini duyunca halen daha vicdanlı esnaf olduğunu düşünüp sevinmiştim. iki gündür yoğunluk sebebi ile şu anda işlem yapılamıyor uyarısı ile karşılaşıyordum Ama az önce müşteri temsileri ile görüşünce ücretsiz deneme üyeliğinin kaldırıldığını sadece ücretli üyeliğin yapılabildiğini öğrendim. Oysa bu süreçte gösterecekleri birliktelik hareketi onlara daha güçlü geri dönerdi. açıkçası zaten 15 günlük bir süreç beğenirsem parasıyla devam ederim diyordum ama artık geçti. Allaha şükür benim ihtiyacım yok ama şu dönemde inkanı kısıtlı olanlar için ücretsiz ara tatil üyeliğine imkan tanımalıydılar. Kasım ayındaki ata tatilde ve sömestir de bu promosyonu yapmışlar ama asıl ihtiyaç duyulan dönemde paraya tamah etmeleri vicdanlarının bomba patlayınca zam yapan taksicilerle aynı seviyede olduğunu göstermiş oldu.
#corona_simsarları
#CoronaVirus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pablo Vader @definitive

  Altyapılarının ücretsiz olarak gelen yoğun talebi karşılamaya yetmeyip ücretli üyelerini de mağdur etme ihtimalleri yok mu? Geçici bir süre için gelecek ücretsiz üyelere destek verecek altyapı kuracak bir para harcamaları mı gerekiyor?

  • burakzdnr @burakzdnr

   Açıkçası son dönemde herkese o kadar kızgınım ki o ihtimali bizim esnaflara yakıştıramadım. Üstelik nüşteri temsilcisinin tavrısa etkili oldu, durumu İzah etmek yerine Direkt olarak sadede yani paralı üyeliğe getirmesi bende bu izlenimş bıraktı.

Maçlar şifresiz yayınlanmayacaksa seyircisiz oynama kararının bir anlamı yok. Leş gibi, pis, havasız kahvehanelerde üst üste maç izleniyor. O adamlar yarın senin, benim karşıma çıkacak, selam verecek, alacak. Bein istemese bile TRT devreye girip parası neyse verip maçların yayın hakkını geçici olarak almalı. Neredeyae aldığımız don için bile trt payı veriyoruz. Verilen paralar bir işe yarasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8