Günaydın.

Levent Pekcan'ın fuardan video atmamasına ne diyorsunuz? Sizce atmalı mıydı? Atsaydı ne değişirdi? Atmamış olmasının kötü sonuçları olur mu izleyici açısından?

Sizce neden bu kadar tepkili insanlar? Türkiye'den oraya giden belki de en birikimli insan olup fuar dönüşü tecrübelerini aktarması yeterli olmaz mı? Yoksa hızlı tüketim çağında bunların önemi yok mu? Her şey anında paylaşılmazsa değersizleşir mi? İnsanlar TS'nin rekabet ortamında geride kalmasından mı endişeli? Oradaki hiçbir ürün anında piyasada olmayacak diye biliyorum. Nedir bu serzenişin asıl sebebi sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 27
 • lterlemez @lterlemez

  Göndermemesi doğal ama son haftalık gündemde, denk geldiği için, bir-iki dakikalık canlı bağlantı yapardım açıkçası. Çok hoş olurdu, açıkçası...

 • P. O. F. @pof

  Ben kişisel olarak, bu serzenişin asıl sebebini Levent Pekcan'ın izleyicilerini ve takipçilerini umursamaması olarak görüyorum. Siteye bile gelmiyor, daha ne olsun 🙂

 • Melburg @melburg

  Teknoseyir'de bir uyuşukluk var özellikle lp'de. Belki bu işlerden sıkılmıştır heyecan vermiyordur artık belki de yorulmuştur ama Ts'nin fuardan video atması gerekirdi. Fuardan video atmamak izleyiciyi olumsuz yönde etkilemez gider başka yerden de izler ama Ts'yi etkiler anlık paylaşma yapmadığı için hem yeni izleyiciyi çekemez hem de elindekini başkalarına kaptırıyor fuar haftasında.

  Bana kalırsa Murat Gamsız fuara gitseydi video çıkabilirdi fuardan, önceden gittiği fuarlardan canlı yayınlar videolar tarzı içerikler yapıyordu.

  • Melburg @melburg

   Diğer benim eleştirim ise Teknoseyir plus'ın tam anlamıyla vaad edilen ile uyuşmaması en basiti canlı yayınlar en son ne zaman oldu hatırlamıyorum. Benim sezdiğim hava canlı yayın olacaksa profesyonel olsun havasındalar buna gerek yok bugün mesut çevik bilgisayarın karşısına oturup çat diye açıyor canlı yayını.

 • ersoy @ersoy

  Benim beklentim, gelsin burada sakin kafayla yorumlarını yapsın.. fuardaki yenilikler zaten bir zilyon yerde abartılı olarak çıkıyor, ilgilenmesen bile bir şekilde görüyorsun..

P. O. F. paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Nedir bu @internettekalite hareketi? Sivil toplum kuruluşu mu? Dernek mi? Google araması yaptım ama sonuç alamadım, bilen var mı? Adı "internette" kalite hareketi ama bir tane internet sitesi bile olmaz mı? Neden yok? Muhatap kim? Sadece sosyal medyada mı varlar? Sürekli biz biz diye konuşuyorlar ama kaç kişiler?

Ayrıca neden sanki onlar olmasa internet piyasasında hiç bir gelişme yaşanmayacakmış gibi üst perdeden konuşuyorlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 32
 • P. O. F. @pof

  Ben demiyorum ki tepki gösterilmesin, insanlar hakkını aramasın. Ama bazı şeyler de vardır ki siz tepki gösterseniz de göstemeseniz de gelişir. Piyasa (ister arz-talep piyasası olarak anlayın, isterseniz internet ve teknoloji piyasası) yolunu bulur. Tepki gösterilsin ama sanki her şey onların sayesinde olmuş gibi davranılmasın.

  Mobil internet örneğine bakın, 5 yıl önce böyle paketler var mıydı? Kim cebinde 10gb 20gb kotalı ve hızlı internet taşıyordu? Belki çok zengin insanlar. Göreceksiniz 5 sene sonra da mobil internet konusunda bambaşka şeyler konuşacağız.

  AKK (AKN) konusunda da zaten kalkacağı belliydi son iki yıldır ama enflasyondan bağımsız olarak bütün firmalarda ekstra fiyat artışı oldu, bunu görmezden gelemezsiniz.

  • scorptr @scorptr

   iyide mobilde zaten gelişmeler olduğu için mobilde kota kalksın/artsın kampanyaları zaten yok ama yıllardır akn sonrası 3mbpslerde ve 50-100 gb kotalarda süründük hiç bir gelişme olmadı 2017 ye kadar senelerce 3 mbpsde süründü herkes.Kimse kusura bakmasın ama bu hareket olmasa hala 3 de sürünüyorduk insanlar hep itiraz ediyordu ama insanlar organize bir şekilde gerek kurumlara dilekçe göndererek gerek millet vekillerine ulaşarak derdini anlatmasında internette kalite hareketinin emeği yok sayılamaz

  • P. O. F. @pof

   @scorptr bakın, ben emeği göz ardı etmiyorum. Diyorum ki tebrikler güzel tepki koydunuz, eyvallah. Ama bu üslup niye? Belirli aralıklarla faaliyeletlerini ve sonuçlarını yazarsın, destekçilerine teşekkür edersin vs. Fakat bu saldırgan tutumun sebebi nedir? Yüzbinlerce kişiye ulaşıyorsan biraz daha iyi bir dil kullanabilirsin. Ama destekçilerin anladığı ve hoşuna giden dil buysa orasını bilemeyeceğim 🙂

  • Erman @ermanyurdakann

   @pof Üslup konusuna katılıyorum. Daha önceki bir bildirilerini okurken de kafamda solcu kız cırlaması canlanmıştı. İyidir, kötüdür diyemem ama biraz agresif bir dilleri var gibi.

  • kontratak @kontratak

   @ermanyurdakann Bazı şeylere tepki gösterirken Zeki Müren üslubu takınmak pek mümkün olmuyor 🙂 Son gönderilerdeki üslubun neden daha sert olduğunu yukarıdaki gönderimde açıkladım. Bazen yüksek profilli çıkışlar yapmak gerekiyor. Rengarenk reklamlarıyla, Cristiano Ronaldo'suyla, mankenleriyle, oyuncularıyla tüketicinin başını döndüren İSS'lere karşı iğneleyici bir dil kullanılmadığında bu curcuna içinde her şey kaybolup gidiyor.

   "Kotanın kaldırılmasına temayül gösteren insanların teveccühleriyle bu meyanda Türk Telekom bize kotasız bir internet bahşetmiştir efendim." diyebiliriz ama olmaz bence 🙂

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @pof daha önce burada benzer bir soruya şöyle cevap vermiştim

  kurucu ve çekirdek kadromuz 3+1 kişi, onlardan birisi benim, diğer 2 arkadaş turuncu sitede görebileceğiniz @kontratak ve Hümiyettin(+1 olarak @mucahitkambur).

  Tüzel bir kişiliğimiz yok. Gönüllülük esasına dayalı bir oluşumuz. Çekirdek kadro dışında Katılımcı ve Destekçi başlıkları altında 8 kişi daha bizimle birlikte çabalıyor. Ayrıca 1UP başlığı altında sadece oyun meseleleri konusunda bize destek olan birkaç kişi de var. Bunu discord sunucumuza gelerek görebilirsin.

  Bunların dışında doğrudan ekipte olmasalar da sosyal medya hesaplarımızdan ve çeşitli mecralardan destek veren binlerce insan da bizimle birlikte.

  İnternet sitesiyle ilgili çalışmalarımız sürüyor.

 • dusunuyorama @dusunuyorama

  AKK geri gelsin vallahi yoksa lüks olacak internet , fiyatlar tavan yaptı.

  • kontratak @kontratak

   50 GB kullanımdan sonra hızınızı 3 Mbps'ye düşüren uygulama neden geri gelsin?

  • dusunuyorama @dusunuyorama

   @kontratak Sanırım yeni fiyatlardan memnunsunuz 🙂 Benim akk ile sorunum hiç olmadı. Siz yırtın her yerinizi o kota bir şekilde gelecek siz hala inat ediyorsunuz. Yapmayacaklar bunu anlamak güç değil. Olması gereken ama uygulaması yanlış olan bir şey biz kotaya değil kotanın uygulamasına bir çözüm bulunmalı. Avrupada kota var günlük , haftalık bizde bu kota uygulaması yanlnış. Ha ben inat edecem o kota gidecek diyorsan 🙂 buyur fiyatlar havada uçuşuyor. Bu ülkede garibana hak hukuk adalet yoktur olmadı da . 4 mbps interti size 69 tl verelim kullanın akn yok diyecekler siz bundan memnun olacaksanız sizin sorununuz.

  • kontratak @kontratak

   @dusunuyorama Hızınızın 3 Mbps'ye düşmesinden memnun muydunuz? İnsan gerçekten hayret ediyor.

   Avrupa'da kota mı var? Hangi ülkede varmış? 🙂

   Sizi uğraştırmayayım boşuna, cevabı veriyorum: Andorra.

   Zamanınızı boşuna harcamayın, Avrupa'da bu köy gibi ülkeden başka kota olan ülke aramak yerine devasa bir samanlığa atılan bir iğneyi arayın. "Ben illa internette kota uygulanan ülke bulmak istiyorum, içim rahat olmaz." diyorsanız Avrupa'dan uzaklaşın, Afrika kıtasına seyahat edin. Daha mı çok istiyorsunuz? Ortadoğu'da biraz turlayın. Rastgele.

   Fiyatlardaki değişimin yetersiz olmasına rağmen lehimizde olduğu gerçeğini gözden kaçırıyorsunuz, bu yanılgıya düşmeyin, hafızanızı taze tutun: https://www.instagram.com/p/BsS7aaCH4Pr/

   Aynı şey Superonline için de geçerli, 2 yıl önce 99 lira olan 25 Mbps'lik paketi şimdi 89 lira.

   Fiyatlar halen fahiş ve düşürülmesi gerekiyor. Romanya'da 300/150 Mbps gerçek sınırsız internet 28 Rumen Leyi (38 Türk Lirası) iken ülkemizdeki İSS'lerin uyguladığı bu fiyatlar asla kabul edilemez, internet fiyatları bu seviyeye gelene kadar da durmayacağız.

  • dusunuyorama @dusunuyorama

   @kontratak 🙂 boş yapıyorsun iyi araştır. Kota ugulaması var ama uygulama olarak bizimki kadar sömürücü bir düzen yok. Kafanız almadı herhal üstüne basarak söylüyorum. Sınırlı bir kaynagı sınırsız kullanmanız hiç bir kurala sığmaz. Kota olması değil kota uygulamasınız esnek hale getirilmesi gerek. Sizin mantık başka şekilde çalışıyor. İşinize geldiğinde avrupayı işinize gelmeyince afrikayı örnek veriyorsunuz. Afrikada bile sizin bu kafanızdan daha iyi çalışan kafa bulabilirim.

Sabahki bu ( https://teknoseyir.com/durum/1016457 ) çalışmadan sonra aklıma şu geldi;

Ben teknoseyir.com'un varlığından haberdardım, ancak plus duyurusundan sonra üye olup akışı takip etmeye başladım. Murat bey dışında da düzenli olarak akışta yer alan bir TS editörü yok. Hamdi bey çok nadir uğruyor, Levent bey hiç yok. Can beyi de pek sık göremiyorum. Plustan sonra ekibe katılan arkadaşları daha sık görüyoruz sadece.

Yani benim durumumda (plusla beraber üye olanlar) olup da teknoseyir.com'a bağlılık kuramayan çok kişi olabilir. Bu da bir kerelik plus olan birinin ya da merak edip üye olan birinin daha sonra siteyi terk etmesine neden olabilir. Eminim bunların istatistikleri vardır.

Demem o ki insanların site ile olan bağlarını kuvvetlendirecek adımlara ihtiyaç var. İçerik üretenlerin sitede olmaması ne yazık ki bu ihtiyaca hizmet etmiyor. Umarım bu gözlemimde yanılıyorumdur. Herkese iyi haftalar dilerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DonanımHaber sinema içeriğine girişmiş. KafeinSiz'den Mert var.
https://www.youtube.com/watch?v=_3AJDb9mlJw

2018'in En İyi 10 Vizyon Filmi

Sizin için 2018'de izlediğimiz en iyi vizyon filmlerini listeledik. Siz de 2018'de izlediğiniz en iyi vizyon filmleri bizimle paylaşmayı unutmayın. Tüm tekno...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kutu açan adam da 2019'da Haftalık Gündem Değerlendirmesi yapacak herhalde 😀

https://twitter.com/UnboxTherapy/status/1079855367968960514?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Mi Max 3. Ekranı ilk kez bölerek kullanıyorum, sanki iki telefon kullanıyormuşum gibi oldu. Twitter + YouTube kullanımı. Bunu yazarken de Chrome + YouTube kullanıyorum. Büyük ekranın nimetleri...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Düzenli canlı yayın teknoseyir'e çok fazla fayda sağlar. Özellikle etkileşimin yüksek olması seyirciyle TS ekibi arasındaki bağı kuvvetlendirir, PLUS sisteminin kalıcı olmasını sağlar.

Yapılmamasının zararı ne olur? PLUS abonelerin bir kısmı gider, bu sayı çok olursa kalan PLUS abone sayısı ihtiyacı karşılamaz ve TS yine zor duruma düşer. Bunlar elbette ihtimaller, olabilir de olmayabilir de.

Peki neden canlı yayın yapılmıyor sizce? Haftada 2 canlı yayın yapmak TS ekibini ne kadar zorlar? Canlı yayını yapmama sebebi yılların alışkanlığıyla program çeker gibi her şeyin (teknik açıdan) kusursuza yakın olacak şekilde yapma isteği olabilir mi? Ya da canlı yayın olayını hiç sevmemiş olabilir mi? Canlı yayın izlenme sayılarını mı beğenmediler acaba? Fikri olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • iea96 @iea96

  Plus sisteminin içinin boş olduğunu canlı yayınların yokluğu kadar iyi kanıtlayan bir şey yok bence. Birkaç kez denendi yeri geldi önemli maçlarla çakıştı, yeri geldi saati yanlış oldu, doğrusunu bulana kadar denemeye devam edecekleri yerde alıştığımız şeyi yapıp pes ettiler.
  Kanalın like/dislike oranlarını hissedilir şekilde aşağı çeken Oyun Gündemi içeriği dışında plus sistemi bu kanala elle tutulur ne kazandırdı tartışılır.

 • sapinesEVA @sapineseva

  Canli yayinda herkesin sorusunu yanitlayamazsin. Yanitlamadiklarinda küsüp plus olmayi birakabilirler. O kadaa para verdim kucucuk sorumu yanitlamadilar ayippp beee mantigiyla.

Dizüstü bilgisayarımdan çıkaracağım HDD için kutu arayışındayım, uygun fiyatlı ama çok da kalitesiz olmayan ürün tavsiyesi istiyorum. Çok yabancı olduğum bir konu olduğu için sizlere danışmak istedim. Öneriler için şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12