3 ay bedava youtube premium isteyen var mı? Daha önce kullanmamış biri olması gerekiyormuş.

Yoruma yazan ilk kişiye vereceğim kodu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

#tsanahtarlık 10. yılımız kutlu olsun. Nice 10 yıllara 🥳

No: 086

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TS yönetimi fiyat konusunda hata yapmış. 125 değil, tanesini 250'den satışa çıkarmalılardı. Bu talebi önceden fark edemediler sanırım. Not: Sabaha kalıp alamayanlardanım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  fiyat konusunda kesinlikle katiliyorum
  iscilik, uretim ve dagitim hesaba katildiginda kalacak para = attigin tas, urkuttugun kusu degecek
  fiyat konusunda 250-300 arasi birsey olmaliydi
  diger yandan ise, alim gucu o seviyede olmayan takipcileri kusturmek istememis olabilirler, hakli olabilirler

 • CinSimit @cinsimit

  Ben bu anahtarlığın yardım kategorisinde düşünülmesini yanlış buluyorum. Ayrıca amaç anahtarlık ticareti yapıp kar elde etmek de değildi. Koleksiyon objesi, 100USD gibi bir fiyattan satılabilirdi.

  • Recai @recai

   @cinsimit bence farkli seyler
   @pof dedigi gibi, bardak, kupa vs icin magaza acilsin ve kalici olarak satislar yapilsin, yada dönemsel olarak, cok fazla kar amaci gutmeden, hatira niyetine
   yilda 1-2 defa ise anahtarlik vs tarzi urunler iyi kar birakacak fiyatlara satisa ciksin ve siteye destek amaciyla satilsin.
   böylece ne sis yanar ne kebab.
   hem alim gucu dusuk olanlar uzulmez, bardak kupa vs alabilirler hem de alim gucu yuksek olanlar da istedikleri koleksiyon alimiyla destek olurlar
   #müdüriyet uyumayiniz lutfen, halk sizlerden hizmet bekliyor 🙂 @gamsizm

  • CinSimit @cinsimit

   @recai Bu anahtarlık ya da benzerinin 'siteye destek' diye satılmasının anahtarlığın ve sitenin değerini düşüreceğini düşünüyorum. Benim dediğim, fiyatı pahalı olsun, işte 100 USD, ya da 100 EUR olabilir, para da kazandırsın ama ne alan ne satan için amaç işin 'para' yönü olmasın. (Bana göre diğer kalıcı ürünler bir miktar destek amaçlı düşünülebilir, makul fiyatlı ve sürekli satışta olur.)

  • Recai @recai

   @cinsimit 100 dolara sattigin zaman, satan kisi icin amac nasil para yönu olmayacak?
   ki bencede 100 dolar olsun, alabilen alsin, siteye gelir getirsin. ama sadik ve alim gucu dusuk uyeler icinde birseyler dusunulsun, bardak vs...

  • CinSimit @cinsimit

   @recai Para yönü olmayacaktan kastım, satın alan 'manevi değeri' için alacak, 'TSye sadakam olsun' ya da 'Bu parayla TSye destek oluyorum' amacıyla almayacak, 'manevi' değeri yoksa satın almasın. Parası yeten alır, yetmeyen almaz, o işin başka yönü. Burada aklınca destek niyetiyle 3 kuruş verip sonra aldığı bardağın kalitesinden şikayet edenler de oldu, bir bardak aldı diye kendisini site sahibi sananlar da...

  • Recai @recai

   @cinsimit ya birak! 🙂
   öyle tipler ile ugrasacaksak, ömur tuketiriz ancak, enerhi israfi mahlukatlar

Oyunlarla ilgili içerik üreten bir youtube fenomeninin (abone sayısı 1 milyondan fazla) son videosunun tamamı sponsorlu içerikmiş. Sponsor içeriklerini ayıklayan bazı uygulamalara göre sponsorsuz içeriğin 30 saniyenin altında olduğunu söyleniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

YouTube'un içerik üreticilerini shorts'a yönlendirmesiyle de görüldü ki artık uzun videolar tehlike altında.

Şimdilik Shorts'tan videolardaki gibi para kazanılmıyor. Bazı ülkelerde (Brazil, India, Indonesia, Japan, Mexico, Nigeria, Russia, South Africa, United Kingdom, United States) Shorts fonundan pay veriyor aylık 100 dolar ile 1000 dolar arasında. Shorts olayı youtube'da tutarsa artık uzun videoların izlenmesi epey düşer.

Aynı ekran kartını 1 dakikada shorts olarak "inceleyen" (?) biri ile 20 dakika inceleyenin izlenmeleri arasında uçurum olacak, gelirleri düşen uzun video çekenler de shorts'a kayacak. Başta fon olarak 100 milyon dolar ayıran youtube da daha sonra aralara reklam koyarak fonu devreden çıkartacak. Reklam gelirine dönecek yine. Zaten izlenmeler mobile kaymıştı, yetişkinlerin %75'i evde bile mobilden izliyormuş videoları. 10 saniyelik 6 videodan elde ettiği reklam geliri 30 dakikalık videodan kazandığından fazla olduğunda youtube, normal kanallara uzun video kısıtlaması getirebilir. Dükkan onun sonuçta. Ama gidişat iyi görünmüyor.

Peki iki video tipi aynı kanalda olur mu? Mesela TS gibi stüdyo ortamında çekim yapan, kalite standartlarını önemseyen (ışık, çözünürlük, kurgu gibi), ilkeleri olan kanallarda eğreti duruyor. Çünkü bakınca diyorsun ki bu kanalın olayı o değildi ki? Hangi kanal tipleri için uygun? İzleyici kitlesi tiktok kitlesinden olan kanallara uygun. Yine zorlayarak yapılabilir mi? Bazı içerikler için denenebilir, mesela telefon satın alma rehberi gibi... Her fiyat skalasında 2 telefon hızlı hızlı söylenebilir. Ama dediğim gibi TS izleyici kitlesine ne kadar uygun tartışılır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16

Bebek bezi, ıslak mendil gibi alışverişlerde öncelikle belli başlı sitelere bakar anormal bir durum yoksa en ucuzu hangisindeyse (karşılaştırma sitelerini kullanmadan) alışkanlık gereği ya amazon'dan ya hepsiburada'dan alırdım. Dün anormal bir durumla karşılaşınca (aylardır 160'a aldığım bezin 210'a çıkması) karşılaştırma yapan sitenin birinde getir'de daha uyguna (170) satıldığını gördüm. 25 lira üstüne 20 lira da indirim tanımlanmıştı. Bu şekilde uygun fiyata hızlıca alabilidim, aklınızda bulunsun. Karşılaştırmanızı yapmayı unutmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sokak kedileri için ucuz mama mı daha mantıklı yoksa tavuk ciğer/yürek mi? aşağı yukarı kg başına fiyatları aynı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Minimum 16 gb ram ve 256 gb ssd'li bir mini pc yurt dışında 500 dolar/euro civarında. Türkiye'de de 5000'den başlıyor. Steam Deck'in açıklanan 16/256 fiyatı da 530 dolar. Gördüğüm kadarıyla fiyatı eleştiri konusu olmuş genelde. Sormak istediğim şu, oyun işlevinin yanında ben Steam Deck'i alsam içine windows kurup monitöre bağlasam günlük işlerimi halletsem (office programları, internet, youtube vs.) mantıklı bir kullanım şekli olmaz mı? Buna donanımsal/yazılımsal bir engel var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Bakın hepsinin aylık harcaması aşağı yukarı aynı. 800-1000 euro barınma (kira ya da ev kredisi), 300-400 euro gıda-tekstil, 300-400 euro ulaşım... Geri kalan da birikim. Maaşlar arasında da öyle uçurum yok. Örneğin bir hemşire ek işine (instagram) vakit ayırabilmek için haftada 30 saat çalışıp net 1900 euro kazanıyormuş. Makine mühendisi de (yan haklar hariç) 2800 euro...

Bu ülkeler bırakın 3 milyar euro'yu; mülteci almamak için 30 milyar euro bile verir. Bu refahı bozmak isterler mi?

https://youtu.be/YIiUsWRa3Yo

Almanya'da 9 Gerçek Kişi, 9 Maaş - Almanya'da Maaşlar

Almanya'da farkli meslekler ne kadar para kazaniyor, net aylik maaslar ne kadar diye cok soru geliyor.Bu videoda ortalama degil, farkli mesleklerden 9 kisini...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Piazza del Pizza @pizza

  Kendimden örnek verirsem 550 civari kira (su ve isinma dahil), 100 civari faturalar (telefon, internet, elektrik), 180 civari ulasim (2 depo yakit + kasko), 250 civari mutfak, 250 civari yeme-içme seklinde diger ufak harcamalarla birlikte aylik masraflar 1500 seviyesinde oluyor ve aylik en az 1000 € kenara kaliyor.
  Yanliz yasadigimi da belirtmem lazim, yoksa kira mutfak vs masraflar bölünecegi için daha düsük olabilirdi.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Ya verir de, keşke o ekonomik gücü biraz da zamanında Amerika oraya buraya çomak sokmasın diye kullansalardı. Bırak durdurmayı, yanlış hatırlamıyorsam Irak'a sembolik de olsa asker bile gönderdiler. Kendi düzenlerini kolay kurmamışlar, onu korumak istemeleri de doğal ama arada olan bize oluyor.