6 yıllık emektar lenovo laptop özellikle ağırlık ve pil süresi nedeniyle masaüstüne dönüşünce son zamdan önce pt.com.tr'den eğitim indirimiyle ve çanta hediyesiyle baz model macbook air m1 aldım. (21'e geldi) Uyap, word, internet, Pil süresi ve hafiflik temel gereksinim olduğu için macbook air seçtim.

Cihaz dün geldi, beklediğimden büyükmüş. Ama beklediğim kadar da hafif değil. Yine de 2 kglık emektardan iyidir. Ram sorun çıkartmaz da depolama üzmez umarım. Muhakkak yap dediğiniz bir şey var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Series x ile Nintendo arasında kalıp Berlin'den bunları kapıp getirdim. çok fazla oyun oynamadığımdan bunlar beni uzun süre götürür diye tahmin ediyorum. Vergi iadesiyle birlikte yaklaşık 9- 9.5 bin tl'ye mal oldu. 350 konsol, 110 iki oyun, 20 çanta... 60 da vergi iadesi. Henüz oyuna başlamadım ama cihaz beklediğimden büyük ve kaliteli çıktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Berlin'e gidip geleceğim. Telefon dışında ne alabilirim vergi avantajı sunan? Bir de yakın zamanda vergi iadesi alan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Asus, fiyat konusunda da steamdeck'le kapışırım diyor.

https://www.theverge.com/23700094/asus-rog-ally-price-amd-z1-extreme

Leak: The Asus ROG Ally will cost $699.99 with an AMD Z1 Extreme

Which suggests the Z1 version will cost less.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkMuhabbeteMalzeme

TikTok veri merkezi çok fazla elektrik çektiğinden Avrupa'nın en büyük mühimmat üreticilerinden biri üretimini arttıramıyormuş.

https://twitter.com/visegrad24/status/1640504909534470144?t=NsfbvQjAwKWv41UjY754Aw&s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Behzat Ç. @behzat

  Telefondada çok veri tüketiyor. Birde videoları Instagram'a daha kaliteli en büyük sebebi o.

 • cgdincer @cgdincer

  At yalanı, Amerikacım çırpınıp durma savaş çıkarmak için. Halkta karşılığı yok artık insanlar görüyor gerçekleri.
  Bomba üretmektense aptal tiktok videoları daha az zararlıdır insanlığa.

  • qubit @qubit

   Mesele çok basit değil: Norveç'te barajlarda su seviyesi azaldığı için geçen sene elektriğe kısıtlamalar getirilmişti. AB'ye gazı kıstılar, bunu kar elde etmek için yaptıkları iddia edildi. Haberi birileri yazdırmış olabilir ama iş karışık, Çin'e sataşmak için yapılan bir şeye benzemiyor.

Last of Us ilk sezon bitti. Sezonu genel olarak beğendim. İkinci oyunu iki sezona yayacaklarmış ve ikinci sezon 2025'teymiş. Üçüncü sezon da 2026-2027 gibi yayınlanır.

Şimdi dizinin etkisiyle PS5 ve oyunların satışı artmıştır kesin. PS6'nın da 2027-2028'de çıkacağını bildiğimize göre üçüncü oyunu da konsolla birlikte çıkartırlar. Sonraki sezonlar da 2028-2029 diye devam eder. HBO ve Sony bu işi kotardı gibi.

Diğer taraftan Game of Thrones'ta yazar kitapların sonunu getiremediği için dizinin son sezonları (yazarın bilgisi dahilinde olduğu söylense de) izleyicileri tatmin etmemişti. 3. oyun çıkar ve güzel bir final yapar umarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung S23 8/256 Almanya fiyatına baktım 1000 euro.

Amazon.com.tr fiyatı 25k.

Bunun sebebi samsung'un daha az kar politikası güderek pazar hakimiyeti hedeflemesi mi apple'ın çok umurunda olmaması mı? Pasaporta kaydetmek için iphone dışında almak mantıksız diyebilir miyiz?

25k günümüz şartlarında çok olsa da s8'den geçecek olan eşim için düşünüyorum. S20fe kullanıyorum, çok da memnunum ama şimdi S20fe almak mantıksız gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • AB9 @sqn

  hukuk bilgisi zayıf bir vatandaş olarak hukukun geriye işlememesi gerektiğini biliyorum. sen kullanırken ücretsizmiş, sen de alıp kullanmışsın, senden sonra lisans alınması nasıl geriye doğru işler ki? yapımcısı tarafından youtube'a yüklenmiş bir filmi izledim, sonra bu içeriği exxen aldı ve youtube'da ücretli şekilde izletiyor, dönüp benden para talep etmesi ne kadar haksa bu da o kadar hak.

Bu akşam üzeri (konum vermeyeceğim) @ugury beyi kulağında kulaklıkla yürüyüş yaparken gördüm, araba kullanmasam selam verecektim. Epey uzun bir abimizmiş 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap