Google, Amazon, Facebook, Apple ve Microsoft. Bu 5 şirket içinde en sevdiğiniz ve en sevmediğiniz şirket hangisi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Öneri: TeknoSeyir.com sosyal kapatılsın, akış kısmı. Sadece ürün incelemeleri ve videolar kalsın. Bloglar da kalabilir. Kullanıcılar buradaki katkılarını YouTube'da yapsın. (YouTube Katıl) Böylece hem buranın denetlenme ihtiyacı kalkar hem de YouTube videolarının etkileşimi artar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 34
 • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

  Youtube'daki varlığın ne anlamı var. İzlenme burada izleyince de artıyor, paylaşan yine paylaşır, beğenmek isteyen çok ısterse yine beğenir. Geriye bir tek yorumlar kalıyor ki kaç kişi kaç yorum okuyor. Teknoseyire değer katmadan bahsediyorsak en iyi değeri yazdığım incelemeler, bloglar sorduğumuz sorular sağlıyor.

  • P. O. F. @pof

   İnceleme kalsın, bloglar kalsın. Ama bu akışa gerek var mı? Şüpheliyim.

  • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

   @pof Akış olmasa siteyi hiç ziyaret etmem.

  • P. O. F. @pof

   @trbasoglu1996 YouTube videolarına yorum atıp beğensek sitedeki varlığımızdan daha çok katkısı olmaz mı diye düşünüyorum. Murat ve Umut bey dışında TS ekibinden kimse görünmüyor burada zaten. Umut bey de buradan çıkmıştı hatta. Bu siteden elde edilen reklam geliri ürkütülen kuşa değiyor mıdır emin değilim.

  • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

   @pof Siteyi sadece reklam geliri olarak görmek hata olur. Eğer sizin dediğiniz gibi bir durum olursa siteyi dediğim gibi takip etmem. Gözden uzak olan gönülden ırak olur. Yüklenen videolar onlarca aboneliğimin arasında kaybolur gider. Bir diğer nokta ise kendi özelimde bir yılda youtube'da yaptığım yorum sayısı 10 bile değildir. Burada yorum yaptığımda, soru sorduğumda cevap alacağımı veya daha fazla etkileşim alacağımı biliyorum. Buradaki kişilerin %90 ürün incelemesi vs için gelen kişiler değil aktif olarak teknolojiyi takip eden kişiler olduğu için buradaki yorumlar daha değerli olduğunu düşünüyorum. Böyle düşünmek ile yalnız olmadığımı düşünüyorum. Eğer youtube'da etkileşim arttırılmak isteniyorsa gelişen olaylar karşısında hızlı bir şekilde videolar yayınlanmalı. Bazı olaylarda (Son google olayı, kredi kartı vs.) hgd'yi beklemek yerine hızlı bir şekilde içerik oluşturulmalı. Böylece yeni kişiler dahil olabilir.

  • protego @protego

   @pof Nasıl bir düşünce yapınız var anlamadım. Burada yüzlerce insan var, youtube yorumlarında soru sorup kimden cevap alacağız? Bi videoların yorumlarına bakın youtube'da bakalım oradan iletişim mümkün mü? Bu katkı sağlama takıntısı nereden geliyor anlamadım. Bu kadar insan burada TS'ye katkı olsun diye mi duruyor sanıyorsunuz? TS'ye katkı sağlayacak diye akış kapatılacakmış 😀 İnsanlar burada teknoloji konusunda bilgi alışverişi yapmak için varlar TS'ye para kazandırmak için değil. İnsanları gözlerinizde dolar işaretiyle mi görüyorsunuz nedir. Sen akışı kapat, sonra inceleme ve blog dursun de. Sitedeki hiçbir kullanıcı boş yere gelip burada inceleme yazıp blog yayınlayacak kadar enayi değil. Zaten anlamadım akış kapatılınca ne olacak millet gidip TS videolarını youtube'dan tekrar izlemeye mi başlayacak? Youtube yorumlarında forum gibi konuşmaya mı başlayacak? Kaç yıldır şu sitedeyim şu kadar saçma bir öneri daha duymadım.

  • P. O. F. @pof

   @protego biraz ağır olmadı mı sizce de? o kadar saçmalık içinde bunu öne koymana alındım doğrusu. Ben diyorum ki burası bence TS için bir külfet. Yarın kapatsalar burayı ne yapabilirsiniz? Bu kadar insan dediğin de 100-200 kişi anca...

  • protego @protego

   @pof Sağ tarafa bir bak, 362 kayıtlı, 1371 ziyaretçi. Sizce bir günde bu siteye girip faydalanan insanların sayısı kaç bindir?

   Hayır ağır olduğunu düşünmüyorum. Burası binlerce insanın bilgi alışverişi yaptığı bir yer, diyorsunuz ki kapatılsın çünkü kapatılırsa daha çok katkı sağlar. Kime? Bana katkı sağlamayacağı kesin. Buradaki binlerce insana da katkı sağlamayacağı kesin. Sırf siz sitede vakit geçirmekten ziyade videoları izleyip kapatıyorsunuz diye buradaki binlerce insanın da aynı şekilde düşünmesini nasıl bekliyorsunuz? TS benim şirketim değil ben burada diğer üyelerle bilgi alışverişi için duruyorum diğer binlerce insan gibi. Tüketicinin yararından önce bir şirketin yararını düşünmeniz gerçekten enteresan. Fanboyluğun tanımı bu.

  • P. O. F. @pof

   @protego siz dahil aktif 50-100 üyenin gönlünü eylemek bir şirketin görevi öyle mi? İtiraf edin sosyal ve akış can çekişiyor. Atın bir bacağı kırık durumda. Umut bir anket yapıyor, defalarca anketi öne çıkarmasına rağmen katılımın azlığı ortada. TS ekibi burayı pek umursamadığı için burası bu durumda. Resmen fişi çekilmese de bekleme durumuna aldıklarını anlamak zor değil.

   Ben sitede vakit geçiriyorum ama hep aynı yüzleri görüyorum. Sürekli aynı kahvehaneye giden yaşlı emmiler gibi birbirimizle muhabbet ediyoruz. Sayımız da sizin dediğiniz gibi binlerce değil, 100-200.

   TS sosyalin videolarda hiç duyurulduğunu görüyor musunuz? Plus için teknoseyir.com deniyor bitti gitti. Sürekli binlerce insan diyorsunuz ama nerede bu binlerce insan? Sürekli 50-100 kişiyle konuşa konuşa buraya bir bağlılık hissetmenizi doğal karşılıyorum ama üzülerek söylemeliyim ki ben binlerce insan göremiyorum.

  • protego @protego

   @pof Ankete 500 kişi katılmış. 10.000 kişi falan mı bekliyordunuz? Fişi çekilmiş diyorsunuz, fişi çekilmiş yer için SIFIRDAN tekrar sosyal mi yapılmaya uğraşılır. Hamdi Abi uğraşıyor hala. Sorabilirsiniz. Hepi topu 94 gönderi 359 yorum yazdığınız için yeterli etkileşimi hissedememeniz normal. Ben TS sosyalin bana bugüne kadar kattıklarını başka hiçbir platformdan almadım. Bir o kadar da insana yardımcı olmuşumdur. Biri geliyor bir sorununu yazıyor 10 kişi bazen günlerce o sorunu tartışıp çözmeye çalışıyoruz. Bu nerede yapılacak burası kapandığında youtube yorumlarında mı 😀 Siz yeni olduğunuz için farketmemişsinizdir, teknoseyir sosyalin öncesinde pclabs vardı. Oradan beri bu iş yürüyor. TS sosyalin şu an alternatifi yok. Alternatif olsa neyse. Sanıyor musunuz ki TS sosyal olmasa TS plus sistemi hayata geçirilebilirdi? Kaç kişi destek çıkardı acaba? 🙂 Sosyal olmasa TS'nin şu anki kadar bile gücü olmaz. Youtube'da 10K izlenme rakamlarıyla iş yapılabileceğini sanıyorsanız gerçekten enteresan. 1000 izlenme 1TL getirir. Youtube'dan kazanılan parayı buyrun hesaplayın. Arkada bu kitlenin olduğunu bilmeseler acaba hangi firma 10K izlenen bir kanala sürekli inceleme ürünü gönderir?

   TS bir şirket. Şirketlerin amacı (çoğu yerde kar sağlamak diye geçse de) ortakların karını artırmaktır. Kimsenin gönlünü eylemek gibi derdi yoktur. Burası işe yaramıyor olsa zaten siz söylemeden önce kapatılır merak etmeyin. Şirketin kullanıcıların gönlünü eylemek gibi bir derdi olmadığı gibi kullanıcıların da şirketin cebini eylemek gibi bir derdi olamaz. Arz talebi karşılar. Bu kadar basittir. Zaten anlamadığım bu kraldan çok kralcılık nereden geliyor? Bir tüketici olarak şirketin karını düşünmeniz gerçekten ciddi bir soruna işaret ediyor. Herhalde TS'nin insanların yararı için var olduğunu falan sanıyorsunuz? Vakıf değil burası

   Zaten katkı diye tutturup TS plus almamanız ama "katkı sağlansın diye" buranın kapatılıp bu kadar insanın yararlandığı bir platformun yok edilmesini önermeniz gerçekten hayatımda gördüğüm en saçma şey olabilir. Hem maddi hem de içerik olarak sosyale hiçbir katkı sağlamamışsınız. Ne inceleme var ne insanlara yardımcı olmaya çalışmak. Sen katkı sağlama, katkı sağlansın diye bu kadar insanın elinden çok güzel bir imkanın alınmasını öner 🙂 Güzel ironi. Kendi bir kuruş harcamadan devletin tüm imkanlarından yararlanıp halka habire vergi dayatılmasını onaylayan milletvekillerine benziyorsunuz.

   TS sosyalin videolarda duyurulduğunu HEP görüyorum. "TS plus sistemimiz var bunun için teknoseyir.com'a gelmeniz gerekiyor" bu cümleyi hatırladınız mı?

   Şu gönderiye yorum yapan herkes size karşı çıkıyor ve hala diretiyorsunuz. Anlaşamayacağımız ortada o yüzden daha fazla cevap yazmayacağım.

  • P. O. F. @pof

   @protego aslında ayıp söylemek ama siz mesnetsiz bir iddiada bulundunuz diye baktım, 140 TL bağışlamışım.

   Siz her gün BİNLERCE kişi sosyalde diyorsunuz. Ben de anketi örnek gösteriyorum 500 diyen sizsiniz. Beni haklı çıkardığınız için teşekkürler. Profilime girip her şeyi incelemişsiniz bravo. Ben TS sosyalin katkı sağlamadığından bahsetmedim ki hiçbir zaman. Ben diyorum ki YouTube yeni bir sistem getirmiş. O sistemle eşanlı yürüyebilir elbette ama bu siteye İÇERİK üretilmiyor ki. Sosyal kapatılsın diyorum sadece. Site kalsın. Siz blog yazın, inceleme yazın.

   Esas dükkan YouTube. Firmaların umrunda olan buradaki 100-200 kişi değil, TS'nin sektörün en köklü ve düzenli içerik üreticilerinden biri olmasıdır. YouTube aboneleri ve izlenmeleri olmasa sizin hatrınıza ürün gönderirler artık firmalar. TS ortaklarının karını artıramıyor ki Hamdi bey bile başka bir işe giriyor. Sizin TS plus almanız şirketin karını sizin de düşündüğünüzü gösteriyor. Hepimiz TS'nin yayın hayatına devam etmesini istiyoruz çünkü. Neden? Dirsekçilerden olmadıkları için.

   Ben farklı bir öneri getirince persona non grata ilan ediliyorum. Sosyal kapatılırsa blog ve incelemeler artacaktır. Akışa bir giriyorsun siyaset, futbol, kedi videoları... Bu mu olmalı TS gerçekten?

   Siz fikirleri tartışmıyorsunuz. Siz fikri öne sürene saldırıyorsunuz. Alakasız örnekler veriyorsunuz. Tartışmayı bilmediğiniz çok açık. Bu halinizle beni benzettiğiniz siyasilere siz daha çok uyuyorsunuz. Anlaşmak önemli değil, fikirleri tartmak önemli ama siz daha onu bile yapamıyorsunuz. Merak etmeyin, siz tartışmaya devam ederseniz (bana salsırmadan) ben sizin gibi küsüp gitmem 🙂

 • Equitatus @equitatus

  Peki insanların burada videolardan bağımsız olarak paylaştığı yazılar ne olacak? Herhangi bir videonun altına rastgele mi yazacaklar?

Flu TV youtube'da canlı yayın yapıyor. Şu an 4.5k izleniyor ve millet çılgınlar gibi paralı abone oluyor.

https://youtu.be/9yKQ7p2-qmg

Olmaz Öyle Saçma Tarih CANLI B20

FluTV "Dünyanın En Otantik İçeriklerini Sunan" Yepyeni bir Dijital Platformdur. Videolardan haberdar olmak için lütfen Abone Olun. Destek için Patreon sayfam...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün bazı teknoloji yayıncılarının "Samsung piyasadan çekiliyor" haberi girmeleri planlı olabilir mi? Aba altından sopa göstermek için kendilerine haberci diyen birkaç kişiye el altından bilgi sızdırırsın, onlar da hemen atlar, birkaç saat sonra da resmi açıklama yaparsın. Sonuçta ülkemiz telefon piyasasında Samsung en büyük oyunculardan biri. Bu şekilde ellerini kirletmeden mesaj vermiş oldular hem. Alın size komplo teorisi!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Vodafone Galiba son 1 yılda ilk kez internet verdi. Saçma sapan indirimler, tavlaplus chip falan geliyordu ne zaman çarkı çevirsem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

YouTube Premium'u 3 aylığına deniyorum. Peki ben videoları reklamsız izlediğim için kanal sahiplerinin kazancında bir düşüş olmuyor mu? Yoksa reklamlı izlemişim gibi YouTube ödeme mi yapıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TR'de aktif olmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

Pazartesi günü farklı sitelerden aldığım 4 ürün (LG 27" monitör, Samsung Evo 500gb SSD, Xiaomi android TV box, 32 GB USB 3.1 bellek) 13-14-15 kasımda teslim edildi.

LG 27" monitörden çok memnun kaldım. İlk gelen oydu. Diğer ürünleri test etme imkanım olmadı. Geldiklerine şükrediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

YouTube'da bazı kanallar için sunulan "Katıl" (join) özelliğinin fiyatı ₺2.5/ay. Türkiye'deki kanallar için aktif mi bilmiyorum ama Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapmışlar gibi. Eski hali dolar üzerinden olduğu için daha pahalıydı diye hatırlıyorum
#HaftalıkGündemeMalzeme @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap