Mi Box'ına Nvidia Geforce Now kurup çalıştıran oldu mu? Redditte başlıklar var ama aramızda deneyen oldu mu merak ettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TS Plus döneminde plus alanlara reklam gösterilmiyordu, yani bu imkan teknik olarak halen mevcut olmalı. Youtube ile entegrasyon sağlanamıyorsa acaba sembolik olarak TS Plus'ı geri getirmek sitede çok vakit geçiren kişiler için reklam anlamında bir çözüm olabilir mi yoksa uğraşmaya değmez mi?

Ayrıca youtube tarafında plus hediye etme gibi imkanlar da yok, TS bu konuda da seçenek sunmuştu. Sembolikten kastım şu; senelik 50-60-TL gibi bir fiyat. YouTube katıl sistemini kullanmayanlara da destek olmak için bir alternatif sağlanmış olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

TeknoSeyir'i ben de pek çokları gibi ürün inceleme videolarıyla tanıdım. Daha sonra ağırlıklı olarak haftalık gündemi, teknoloji ve bilim notlarını, oyun gündemini ve son olarak da pandemi sürecinde canlı yayınları izlediğimi fark ettim. Hatta son 3 ayda çıkan ürün incelemelerini neredeyse hiç izlememişim. Videoya bir iki dakika bakıp çıkmışım.

Bunda biraz da tek başına yapılan incelemeleri iki kişiyle karşılıklı muhabbet şeklinde yapılan incelemelerden daha az sevmem de etkili olabilir ama genel olarak ürünlere ilgim azaldı. Son bir ayda incelenen, aralarında telefon dahi olan ürünler 6-7 bin arası izlenirken her biri bir saatin üzerinde olan canlı haftalık gündemler ve muhabbet yayınları 20-25 bin, oyun gündemi ile teknoloji ve bilim notları 5-6 bin izlenmiş. Elbette bu canlı yayınlar öncesi de bir hazırlık oluyor, hatta en büyük hazırlık bu yayınlar öncesi yapılmıştır, yılların birikimi ve tecrübesi var sonuçta, ama bir ürün incelemesi için harcanan güncel emek ve mesai, markalarla iletişim, ürünün sorumluluğu derken acaba atılan taş ürkütülen kuşa değiyor mu?

Bu geçici bir durum mu yoksa MG'nin birkaç yıldır değindiği gibi ürünlerin fiyatının çok artması ve insanların alım gücünün düşmesi nedeniyle teknolojik ürünlere erişimin ve ilginin azalması nedeniyle kalıcı bir durum mu?

Sizde durumlar nedir? Ürün incelemelerini eskisi gibi izlemeyi sürdürüyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

4 milyon izlenen videosu yaklaşık 1.250 dolar kazandırırken 2 milyon izlenen başka bir videosu 11.600 dolar kazandırmış. Temel sebebi ise 2 videonun ağırlıklı olarak izlendiği bölgenin farklı olması. Çok izlenmesine rağmen az kazanan video Hindistan, Pakistan, Filipinlerden izlenme alırken, az izlendiği halde çok kazanan video Amerika, İngiltere, Kanada izlenmesi almış.

İki video arasında süre farkı da var, az izlenen 10 dakikanın üstünde olduğu için biraz daha avantajlı ama yine de CPM (Bin izlenme başına gelir) farkı çok çok fazla.

“This Is How Much YouTube Paid Me for My 1,000,000 Viewed Video” - Shelby Church tarafından https://link.medium.com/HAnPCoZQs7

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Kim nereden izliyorsa oradan reklam gösteriyor. Pakistandan izleyen adam reklamı dolarla vermiyor ki? Ne kadar reklam veriliyor ki zaten? Türkiyede de aynısı geçerli. Fi tarihinde dolar 2.7 lirayken Amerikalının izlediği videonun geliri bizimkinden 6 kat fazlaydı mesela.

 • Mert Yıldız @quantum

  Bunu etkileyen çok fazla etmen var. Kategori, uzunluk gibi.

 • Bulut Seyyahı @bulutseyyahi

  İzlenen ülkenin reklam verenlerine göre bir gelir sistemi var ancak kesin kazanç miktarı değişiyor sürekli. Örneğin şuan geliri aktif olmayan bir kanalımın vaktinde Kanada üzerinden aldığı bir izlenmeye göre BGBM oranı $65,,10 olarak göründü zamana göre. YouTube sonra 4000 saat izlenme ve 1000 abone şartı getirince para kazanma özelliği kapandı doğal olarak ancak sistemde üzerinde hala bu şekilde görünüyor. Tabi YouTube işinde profesyonel olanlar bu gelir kısmını daha doğru açıklayabilirler. Günümüzde sistem ve reklam gelirleri değişmiştir ancak gelirin izlenme süresine ve kategorisine göre arttığı kabul edilebilir bir gerçek.

18 ay taksitle tatile çıkmak ister misiniz?

Ayrıca fiyatı 3.500,00-TL üzerindeki cep telefonunda 3 ay; bilgisayar, tablet, kamera ve 3.500,00-TL üzerindeki TV'de 6 ay taksit imkanı getirildi.

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yakın zamanda internet üzerinde maske satın alıp da aldığı maskelerden memnun kalan biri varsa aldığı ürünün linkini gönderebilir mi? Eczaneden aldığım Med-Bor markalı maskeden hiç ama hiç memnun kalmadım. İnternette de ürünler hakkında çok farklı yorumlar var, aynı markanın kutusundan kutusuna bile fark olduğu, standart olmadığı söyleniyor.

Buradaki kullanıcı yorumlarına daha fazla değer verdiğimden buraya sormak istedim. Salgın öncesi tanesi 30 kuruşa aldığım maske kalitesinde bir maskeye rastlamadığım gibi fiyatlar 70 Kuruş-1 Lira arasına fırlamış. Tavsiyleriniz için şimdiden teşekkürler. #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Tam bir fiyat performans ürünü. Amiral gemisi katili! Canavar!

49", 32:9, 5120x1440, Aşırı Kavisli, 1.700,00-USD

https://www.engadget.com/samsung-odyssey-curved-gaming-monitors-us-prices-120014874.html?utm_campaign=homepage&utm_medium=internal&utm_source=dl

Samsung reveals US pricing for its very curved gaming monitors

Samsung revealed its first Odyssey gaming monitors back at CES 2020, and the acute curves and wild designs definitely made an impression. What we didn’t know was the US pricing, but Samsung has...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sorunsuz olacak diye Macbook alıyorsun ama o işlemci sıcaklığı ne öyle?

Yabancı kanallarda da i5 yerine i3 modeli alın illa Air alacaksanız deniyordu.

https://youtu.be/hAoUsx_6VG8

Apple MacBook Air 2020 incelemesi | En ucuz MacBook hakkında her şey

Apple'ın yeni nesil MacBook Air modeli iceleme konuğumuz oldu. Yeni nesil Intel işlemciden güncellenen klavyeye kadar tüm özellikler ve ısınma sorunu kimi me...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme

AMD'nin CEO'su Lisa Su, geçen sene aldığı 58.5 Milyon Amerikan Doları maaş ile en çok kazanan CEO olmuş. Bu başarıyı gösteren ilk kadın CEO olmuş aynı zamanda.

https://www.businessinsider.com/amds-lisa-su-is-first-woman-to-top-aps-ceo-pay-analysis-2020-5

Lisa Su is the first woman to become the world's highest paid CEO, according to...

In her five years since joining the company, Su has led Advanced Micro Devices' stock to rise from around $3 to $55.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  bu sabit maas olanidir, ayrica hisseleri ve belli bir kazanctan sonra kar ortakligi falan vardir.

 • reducto @protego

  Ceo'nun ayda 5 milyon dolar almasına karşın standart çalışanlar muhtemelen ayda 2000-3000 dolar falan alıyorlardır. Kapitalizmin gözü kör olsun.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   Niye kör olsun ki? AMD ve rekabetçiliği sayesinde cidden ekonomik ve yüksek performanslı işlemcilere ulaşabiliyoruz. Ayrıca CEO ile "standart çalışan"ın çıkardığı iş bir mi? 🤔 "Standart çalışanlar"ı CEO koltuğuna oturtunca Lisa hanımefendinin yaptığı işleri başarabilseydi bence o zaman haksızlık sayılırdı

  • reducto @protego

   @ugurcansayan AMD'yi kötülemedim ki 🙂 AMD'nin rekabetçiliği ile dediğim şeyin bir ilgisi yok. Aradaki makas önemli olan. 2000 dolar nerde 5 milyon dolar nerde. Ayda 500.000 dolar alsa falan hadi neyse bak ona da tamam. Ama 5 milyon dolar çok uçuk. Bir düşün mesela AMD rekabetçi diyorsun, Lisa hanımefendinin uçuk maaşı olmasa daha ne kadar rekabetçi olabilirdi bir de öyle düşün 🙂 Standart çalışan ile CEO'nun aradaki 4.998.000 milyon dolarlık farka değecek kadar bir emek farkı sergilediklerine inanasım gelmiyor.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   @protego kabalık olarak algılamayın lütfen, bana bu fakir edebiyatı çok yavan geliyor. CEO ile mavi yakalıyı kıyaslayıp CEO'nun maaşına bahane bulmak doğru mu? Ayrıca maaştan bahsediyorsunuz, yönetim kurulu öyle bir şeyi onaylamış ve şirketi de batırmak yerine daha başarılı bir konuma getirdiğine göre varsa ortadaki sorun milyonlarca dolarlık maaş değil. 🙂 Lisa hanımefendinin yaptığı iş aylık milyonlarca dolara değer görülmeseydi, o maaşı ona ödemezlerdi. Sonuçta özel bir şirket, çok az sayıda olsalar da bazı kamu kuruluşları gibi salla başını al maaşını değil. 🙄

  • reducto @protego

   @ugurcansayan Şu açıdan baksak, cumhurbaşkanının ayda 5 milyon lira maaş aldığını bilsen ne düşünürsün? Asgari ücretli 2000 liraya tavken öte yanda 5 milyon lira olsa? Evet biri kamu kurumu diğeri özel şirket ancak biri şirketin başında diğeri ülkenin başında 🙂 Bunun da ismi fakir edebiyatı mı olurdu? Temelde aynı şey ikisi de. Aradaki makasın bu kadar uçuk olması sorun. Merak ediyorum ayda 5 milyon dolar kazanan biri bunu harcayabilir mi? 😀 Harcayamayacağı kesin. O zaman neden bu kadar yüksek bu maaş? Arada, belli bir sınırın çekilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kendi şirketi olsa bak tamam. Ama o da bir çalışan. Şirketi istediği kadar iyi yönetsin, ayda 5 milyon dolar hak edecek bir iş yapamaz hiçbir çalışan. Bu ablamız bu kadar para almasa belki sen ben aldığımız işlemciyi 200 lira daha ucuza alacaktık. Ki bu ablamız bu kadar para alıyorsa, şirketin sahiplerine, ortaklarına kalan aylık kârı düşünemiyorum bile. Belki de 100 dolara satılan işlemciyi 50 dolara alacaktık? Olabilir 🙂 Aradaki makasın bu kadar açık olmaması gerektiğini düşünüyorum. Elbette gitsin mavi/beyaz yakalı gibi 2000/3000 dolara çalışsın dediğim yok yanlış anlama. Ama 1 milyon dolar gibi bir sınırı olsa mesela, aldığım işlemciye verdiğim paranın büyük kısmının, harcayamayacak kadar çok para kazanan birinin cebine gitmesinden bu kadar rahatsız olmazdım.

   Şunu da tekrar belirtmek istiyorum, şirketlerin amacı ortakların kazancını artırmaktır. Evet kapitalist düzende şirket sahiplerinin çok para kazanıyor olması haksızlık gibi gözükse de aslında öyle sayılmaz. Bunun iki nedeni var, birincisi orası adamın kendi şirketi. Şirketi kuran kişiler olarak ne kadar para kazanırsa kazansın söylenecek bir şey yok. İkincisi, şirket kurmak risk almak demektir. Ne kadar çok para kazanacak olsa da, şirketin batmasıyla da riski alacak kişiler ortaklardır, çalışanlar değil. Bu yüzden sosyalist düzen falan diye konuşanlar saçmalıyor tamamen. Ancak dediğim gibi, ortak olmayan ve hiçbir risk almamış olan bir çalışanın(CEO olsa bile) bu kadar uçuk para kazanması beni rahatsız ediyor. İşletme okuyan biri olarak söylüyorum bunları.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   @protego aslında sorduğunuz soruyu büyük ölçüde kendiniz yanıtlamışsınız. Yanlış anlaşılmasın, durumu değil yorumu beğendim. 🙂

 • maxemilian @maxemilian

  Is gonna be
  Radeon everywhere
  Hepsi bu sen de de sen de al gibi hahahha gelişinden belliydi ama
  https://m.youtube.com/watch?v=6FKFjAFnGJA