merhaba . bilgisayardaki tüm fotoğrafları taratıp benzer fotoğrafları %100 benzerliktekileri bulup klasörleyecek bir yazılım arıyorum.awesome dublicate photo finder ı kullandım ancak herbirini tek tek seçmem gerekiyor orda ben okadar vakit ayıramam kend yapıcak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kahverengi böceklerin kökünü kurutmanın bir yolunu bilen var mi? Birkaç ilaç denedim ama tam çözüm olmuyor bir sure sonra tekrar geliyorlar. Daha önce tecrübesi olanlar yazarsa çok makbule geçecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • Batuhan @achfighter

  kotrine alıp böceklerin geçtiği yerlere ve yuvalarının girişine uygula, sıkıntı kalmaz.

 • ANKA @anka

  Onları besleyebilirsiniz, sizin sevmeyip onların seveceği birşey bulun yaşasınlar.

 • alaria @alaria

  Borik asit denedim hocam patatese katıp. İlk yaptigimda bayağı işe yaradı kayboldular ama tekrar geldiler yine yaptım bu sefer niyeyse işlemedi. Arkadaşların dedigi ilacı deneyeceğim bir de.

 • Vizuvv @vizuvv

  bu konuda çok tecrübeliyim 🙂 herhangi bir yöntemi deneyerek bir round u kazanacaksın, ama iş sonrasında başlıyor, bir süre sonra öncü kaşifler gönderiyorlar, baya bildiğin Shingeki No Kyojin'deki keşif birliği gibi. İŞTE TAM BURADA sende DEV'lerin tarafındasın... Vuracaksın kırbacı, vuracaksın ki geri dönüp "la olm burada da çok güzel bir mekan varmış biz niye gitmemişiz hiç oralara" demesin. Tabi bazılarını kaçıracağın için, yine onlar kazanacak 🙂
  Daha tecrübeli tavsiye: Aynı anda bir kaç farklı mücadele yolunu seç, yapışkan kağıt+kapsül+toz+tavuk beslemek gibi...

Kardeşim için #grafiktablet arayışındayım. Daha önce hiç böyle bir tecrübesi yok ama çizim yapmayı seviyor o yüzden aklıma grafik tablet geldi. Maks bütçe 500 tl olacak şekilde bir öneriniz olur mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Patron iyice çıldırmış 😄

200'lü Ak-yel maske 100 lira olmuş kargo dahil. (Sarbitane isimli kullanıcı fabrikanın satış hesabı, %100 güvenilir.)

185 lirayken almaya başladım, düşe düşe kargo dahil 100 liraya kadar düştü 🙂
https://teknoseyir.com/durum/1310362

Kaliteli maske, herkese öneririm.

FFp3 alacaksanız da Era marka ffp3'ler var 10lusu 100 lira trendyolda. FFP3 için onu önerebilirim.

Eğer kaliteli 3 katlı maske arıyorsanız Ak-yel

Eğer kaliteli 3 katlı maske arıyorsanız Ak-yel alabilirsiniz. 4 kutusu kargo dahil 115 lira. 1 Kutusu 28.75 yapıyor, alabileceğiniz en ucuz ve en kaliteli maskelerden. Meltblown ismi verilen,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mikrofonu iyi olan ama kulaküstü olan kulaklık önerebilecek olan var mı? Fiyatı da çok uygun olmalı 🙂 Kablolu mümkünse

BeğenFavori PaylaşYorum yap

96 sene önce, İngiltere'de doğdu.
Babası petrol mühendisiydi, iş için Afrika'ya taşındılar, Uganda'da yaşadılar, Svahili dilini öğrendi, uçsuz bucaksız savanlarda çıplak ayakla koşturdu, macera filmlerini andıran hayatı işte böyle başladı. Çılgın, güzel etrafına ışık saçan bir kızdı.
Londra'ya döndüklerinde, bale, tiyatro, şan dersleri aldı, sahnelerde olmayı düşlüyordu ama, henüz 20'sinde aşık oldu, evlendi, eşi çok zengindi, aralarında ciddi yaş farkı vardı, bambaşka bir hayata savruldu, düşündükleri gibi gitmedi, boşandılar, bir başkasına aşık oldu, gene evlendi, bu seferki eşi daha da zengindi, önce New York'a taşındılar, sonra Cenevre'ye yerleştiler, muhteşem bir malikanede yaşıyorlardı, jet sosyetedeydi, ışıltılı partilerdeydi ama, Afrika savanlarında koşturan ruhunun aradığı bu değildi, gene boşandı.
Küçücük bir yelkenli aldı, tek başına, Akdeniz'e açıldı. Yunan adalarına demirledi. 20 sene… Şu adadan bu adaya dolaşırken, Ege denizini avucunun içi gibi bilen, tecrübeli bir kaptan haline geldi.
1975 yılında Ömründe ilk defa Marmaris'e uğradı. Dalyan'a İztuzu plajına vuruldu adeta. Seneye gene geldi. Öbür sene, gene... Olacak gibi değildi, ayrı duramıyordu.
1986 yılında 64 yaşındayken… Tası tarağı sattı, Dalyan'a taşındı. İztuzu plajında derme çatma, ilkel bir barakaya yerleşti. Bir sabah uyandı ki etrafı carettalarla dolu. Meğer yuvasını, carettaların yuvasına yapmıştı ! Çocuğu yoktu, Kaplumbağaları evlat edindi.*
Gel zaman git zaman… İztuzu Plajı'na beş yıldızlı otel yapılacağı anlaşıldı. İngiliz-Arap ortaklığı, 1800 yataklı bir otel dikilecekti. Doğal Hayatı Koruma Derneği'yle elele verdi, dünyayı ayağa kaldırdı, ABD'de İngiltere'de İsviçre'de kampanya başlattı, Turgut Özal hükümetine geri adım attırdı, otel projesini iptal ettirdi, İztuzu plajı SİT alanı ilan edildi, carettalar ilelebet kurtuldu. Bir daha böyle bir tehlike yaşanmasın diye… Deniz Kaplumbağaları Koruma Vakfı'nı kurdu. Vakfın kurulması için gerekli olan parayı kendi cebinden verdi.
2009'da 87 yaşındayken Türk vatandaşı oldu. Joan Christine Fairey Haimoff.
Kısaca “Kaptan June” olarak tanınıyor. Sekiz köpeği ve dokuz kedisiyle birlikte hâlâ o barakada yaşıyor, 1966 model vosvosuyla Dalyan sokaklarında dolaşıyor, bilgisayar kullanıyor, gündemi takip ediyor, İztuzu'na çivi çakılmasın, carettaların üreme alanlarına zarar gelmesin diye mücadelesini sürdürüyor, bölgedeki tüm çevreci eylemlere en önde katılıyor.
96 yaşında…
Memleketinden binlerce kilometre uzakta, bizim memleketimizi, bizim topraklarımızı, bizim doğamızı, bizim faunamızı korumaya çalışıyor...!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Rahmetli dedem ağırlaşmış kendisini. 70'lerde turizm olmadığı için Marmaris'te yerli insan gelenleri evlerde konuklatırmış, bir iki tane pansiyon hariç pek bir şey yokmuş.
  Aslında keşke dedemin hikayelerinden bir derleme yapılabilseydi. Eczacıbaşıları bile ağırlamış adam vaktinde.

 • burakzdnr @burakzdnr

  Farklı bir açıdan bakarsanız “Ülkenin kalkınmasını engellemek için provakasyon yapan bir ajan” da diyebilirsiniz. Kaz dağları için çırpınanlara şu anda aynısı söyleniyor. “Bunlar ülkenin zenginliklerinden faydalanmamızı istemyenleein oyunları” denildiğini duyduk. Bu teyzemizde işte tamda böyle yaftalanabilecek biri.
  -gizemli yabancı hatta gavur
  -bölgeyi zenginleştirecek(sözde) kaynakları engelliyor
  -kendi ülkesinin denizi yerine niye bizimki için eylem yapıyor, ba ba ba baa (aynştayn mode on)

Xiaomi Mi Band 4 için Özel Tema Yükleme Rehberi

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Xiaomi bu modelde Mi Band ürününe renkli ekran ekledi fakat kendi MiFit uygulamasının içerisindeki temalar çok kısıtlı ve haliyle herkese hitap etmeyebilir. Bir grup meraklı insan da bunu özelleştirmenin yolunu bulmuşlar ve yüzlerce farklı saat temasının yüklenebilmesine olanak sağlamışlar. Vakit kaybetmeden yöntemi anlatayım.

NOT: Bende Mi Band 4 olmadığı için bu yöntemi bizzat deneyemedim fakat birçok kişinin kullandığı bir yöntem olduğu için sorun olacağını sanmıyorum.

Uygulama yardımıyla yüklemek

Eğer "ben manuel olarak uğraşmakla istemiyorum, tek tıklamayla kurmak istiyorum" diyorsanız, Google Play'den şu uygulamayı kurup, kolayca kullanabilirsiniz:

MiBand4 - WatchFace for Xiaomi Mi Band 4

iOS üzerinden özel firmware, font ve tema yüklemek için: AmazTools (Vaktim olursa bunun için de bir rehber hazırlayacağım)

Manuel olarak yükleme

Eğer "yok ben uygulama ile yapmayı sevmiyorum, kendim elle yaparım" diyorsanız ya da yukarıdaki uygulama marketten kaldırılırsa, aşağıdaki adımları sırayla uygulayabilirsiniz:

Eğer henüz yapmadıysanız öncelikle:

 1. MiFit uygulamasını kurun, Mi Band 4 ile bağlantısını yapın ve varsa son güncellemeleri alın.
 2. MiFit uygulamasını açın ve herhangi bir temayı uygulayın.

Temayı yüklemek için:

 1. Bu adresdeki sayfadan kendi zevkinize uygun temayı bulun ve bilgisayarınıza indirin. (Tema dosyaları genelde .BIN uzantılı olurlar, eğer bir ZIP arşivi indirdiyseniz önce onu dışarı çıkartın)
 2. Daha sonra telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve şu dosya yoluna gidin: Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin_local/
 3. Burada şu anda Mi Band 4 cihazınızda uygulanmış olan temanın .BIN uzantılı dosyasını göreceksiniz. Öncelikle her ihtimale karşı bu dosyayı bilgisayarımızda bir yere yedekleleyin daha sonra telefondaki dosyayı silin.
 4. İndirdiğiniz dosyanın ismini, 3.adımda yedeklediğiniz dosyanın ismiyle değiştirin.
 5. İndirdiğiniz ve ismini değiştirdiğiniz dosyayı 2.adımdaki dosya yoluna kopyalayın.
 6. MiFit uygulamasını açın ve aynı temayı tekrar uygulayın.

Bu adımlardan sonra Mi Band 4 cihazınızda indirdiğiniz temayı görmeniz gerekiyor.

Animasyonlu tema yüklemek

Yandaki gibi bir animasyonlu tema yüklemek için biraz daha uğraşmak gerekiyor (Bazı animasyonlu temalarda bu işlemler zaten yapılmış oluyor buna dikkat edelim):

 1. Bu adresdeki online HEX Editor uygulamasıyla, indirdiğimiz BIN uzantılı dosyayı açın. (İsterseniz kendi kullanmak istediğiniz HEX Editor ile de yapabilirsiniz)
 2. Açtığınız BIN dosyasının 2.satırının ilk kısmındaki FF FF FF FF FF FF FF FF ifadesini seçin ve satırın başındaki FF ifadesine tıklayın.
 3. Bu ifadeyi kopyalayın: 24 00 d0 03 00 00 3d 78
 4. HEX Editor'e geçip, CTRL + V tuşlarına basın ve gelen pencereden "Overwrite the bytes at the cursor position" kutucuğunu seçip, altındaki listeden de "Hexadecimal Values" ifadesini seçin ve Apply düğmesine basın.
 5. İlgili satırın değiştiğini gördüğünüzde, düzenlenmiş BIN dosyanızı "Export" düğmesine tıklayarak indirip yukarıdaki "Manuel olarak yükleme" başlığındaki adımları uygulayabilirsiniz.

Yazının başındaki görseldeki temalar sırasıyla:

 1. GB_M.Casper
 2. Mario Odyssey Animated
 3. Tetris Brick Game
 4. Fallout PipBoy
 5. Activity
 6. Commodore 64
 7. The Witcher

Bir başka yazıda görüşmek üzere,
Kendinize iyi bakın...

Etiketler: #xiaomi #miband4 #custom #firmware #tema

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25

Murat Gamsız'ın muhteşem Doğa İçin Çal performansının sahne arkası görüntülerini ilgili videonun 5:35 kısmından itibaren izleyebilirsiniz. 😀

Teknoseyir'de bu videoyu günlerdir neden kimse paylaşmamış bilemedim. 😀

DOĞA İÇİN ÇAL 11 - | KAMERA ARKASI | Çarşamba'yı Sel Aldı

Bir yıldır üzerinde çalıştığımız Doğa İçin Çal 11 - Çarşambayı Sel Aldı projesinin kamera arkası yayında! Acaba neler yaşandı? Nereleri gezdik? Hepsi ve daha...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

The Expanse'ı takip edenler için, bugün yeni sezon yayımlandı. Takip etmeyenlere de tavsiye ederim, müthiş bir uzay operası. Şurada ufak bir yazı yazmıştım hakkında https://teknoseyir.com/blog/bilimkurgu-dizileri #Dizi #TheExpanse

Bilimkurgu Dizileri - TeknoSeyir

Edit 5: Yeni dizi ve ufak düzenlemeler Edit 4: Yeni bir dizi ekledim ve bazı düzenlemeler yaptım Edit 3: Bazı eklemeler yaptım ve üşengeçler için fragmanları ekledim 😂 Maalesef ekleyecek...
BeğenFavori PaylaşYorum yap