18 yaşın altındaki kişiler vadeli hesap açabiliyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birkaç kere elektrik gitmesi sonucunda zarar gören SSD diskim sebebiyle normalde 10 saniye gibi bir sürede açılan bilgisayarım artık 3 dakika gibi bir sürede açılmaya başladı. Ayrıca Windows şifremi girdikten sonra masaüstünün gelmesi gerekirken siyah ekran geliyor ve masaüstü en az 15 dakika sonra geliyor. Bu iki sorunu nasıl çözebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16

GeForce Now'ın dün fiyatlarının açıklanmasıyla beraber karşımıza 3 paket sunuldu. Bunlardan ilki hepimizin bildiği basic yani ücretsiz olan paket. Tabii ki de ücretsiz bir şekilde kullandığımız için RTX özelliğini kullanamıyoruz ve 1 saat oyun oynamanın yanı sıra sahip olduğumuz oyunlara girerken sunucunun doluluk oranına göre belli bir süre sıra bekliyoruz. GeForce Now'ın abonelik ücreti ise 74,9 TL. Lansmana özel yapılan 3 aylık premium paketini alırsanız 149,7 TL ödemek zorundasınız. Bu bağlamda da aylığı 50 TL gibi bir miktara tekabül ediyor. Türkiye'de oyun için yeterli donanımlara sahip olmayanlar için sunulan bu hizmet bana kalırsa çok tutmayacak gibi. Hem oyuna para vereceksiniz, hem de GeForce Now'a. Tabii işin bir de internet kısmı var. GeForce Now için yeterli bir internete sahip olmak isterseniz de yine cebinizden yüklü bir miktar para çıkması gerekiyor. İşin en acı tarafı da ne biliyor musunuz? Yurt dışında 5 birime satılan GeForce Now'ın, ülkemizde 75 birime satılması. Epik Euro kurumuz üzerinden hesaplama yaparak, GeForce Now'ın yurt dışı aboneliğini satın alsak bile yine Türkiye'deki fiyattan daha ucuza geliyor 😀 Bana sorarsanız iyi bir sistem alamayan kişilerin bu hizmete verecek paraları yoktur. #geforcenow #geforcelater #gameplus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • imperio @imperio

  En basitinden, öğrenciler ailelerine bilgisayar aldırabilirler ama her ay 75TL oyun oynamak için niye vermeleri gerektiğini anlatamazlar 🙂 Tabi + olarak orjinal oyun alacaklar bi de 🙂 Netflix, Spotify, Google Drive, Amazon, Youtube, Microsoft, Sony vs. tüm bu sistemlerin abonelik ücretlerine bakınca hepsinde TR'ye özel fiyatlandırma görüyoruz. Nvidia(Turkcell) bırak özel fiyatlandırmayı, kur karşılığını bile değil tam 2 katını istiyor. Rezillik ya başka bişey değil

  • Egemen @egemenkaya100

   Gerçekten rezillikten başka bir şey değil. Bu işin başına Turkcell'in geçmesiyle beraber Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapılmayacağını tahmin etmiştim. Turkcell'den bir şey beklememek gerek zaten. Umarım ileride bu durum değişir ve herkes bu hizmetten yararlanabilir. Eğer böyle giderse 2 aya kalmadan Türkiye pazarından çekilirler.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Bunun hesabını yaparken ama ondaki ekran kartını alsan 10 küsür bin liralık sistemler vs vs uçanlar oluyor. RTX dışında o kartları almana da gerek yok o kadar uçmana da. 1080p 60 kare oyun oynayacaksın hepi topu. Şu anki ekstrem piyasayı sayarsak haklılık payları var da 6 ay bir sene sonra fiyatlar normale dönerse 800 dolarlık kasalarla benzer bir oyun deneyimi yakalamak mümkün olacak. Bu sistem komple PC'yi verip istediğimizi yaptırsa eyvallah yine eder 75 lira da, 3 tane oyun destekliyor, onlar için de o kadar verilmez.

Origin, bugün itibariyle TL cinsinden satış yapmaya başladı. Biraz geç kaldılar ama hiç gelmemesinden iyidir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

GTA 5'i az önce 2. kere bitirdim ve büyük ihtimalle bi' 2 kere daha bitiririm. Rockstar'ın şaheser yaptığını bir kere daha anlamış oldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bildiğiniz 18 yaş altı kripto para alım satım platformu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kei @kei

  yaşın küçükse git kızlarla ye o parayı benden sana abi tavsiyesi. o yaşlar bir daha gelmiyor

  • kei @kei

   @orcun o anlamda dememiştim ama o işlerde çok temkinli olmak lazım tabi. Milletin hayatı kayıyor genç yaşta.

  • arandur @arandur

   17-18 yaşlarında insan kendisini olgun oldum sanıyor ama aslında bildiğin çocuk hala. Günümüzde ergenlik 25-26 yaşlarına kadar sürüyor, buradan hesaplasın herkes. Çalışıp çabalayıp ana babadan uzaklarda, kendi ayakları üzerinde durmadan pişemiyor insanlar.

  • Egemen @egemenkaya100

   tavsiyenizi zaten elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum ama bildiğiniz 18 yaş altı kripto para alım satım platformu varsa söyler misiniz?

  • kei @kei

   @egemenkaya100 Dostum hangi ekonomik bilgi birikimiyle yatırım yapmayı düşünüyorsun? kripto parayı hayatında ilk ne zaman duydun, kripto para hakkında ne biliyorsun? örneğin sybil attack nedir biliyor musun? senin alacağın kripto coin bu saldırıya karşı nasıl bir koruma yöntemine sahip biliyor musun?

   bunları bilmiyorsan bilmediğin etmediğin bir şeye neden ailenin parasını yatırıyorsun? hiçbir karşılığı yok çünkü yarın "balinanın" biri bitcoine 100 dolara bile düşürebilir ve hayır tekrar çıkaracağının garantisi yok. Tesla'nın bitcoin alması seni yanıltmasın o adam tüm bunları kriptolar yasaklansın diye yapıyor. doge pumplaması bile resmen "SEC bunları görsün ne kadar basit manipülasyon yapabiliyorum anlasın" diye. Kendisi tesla üzerinden borsada şamar oğlanına döndüğü için borsacılara gıcık ve regülasyon istiyor.

 • Omer @omerf97

  Ibanima yolla ben sana atayim 😀

 • 4ever @joe

  Yatırım yap 30larında kendine şükredersin. İster borsa ister kripto para. Borsa da olabilir annenin üzerinden yap olmadı gedik yatırım hesap açması çok kolay uzaktan bir iki evrak yolluyorsun bu kadar. Saçma sapan git şunla ye git bunla ye diyorlar. Yarın öbürgün kız babası olunca namus bekçisi kesilirler.

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Yok, ebeveynlerinize durumu anlatıp ikna edin onlar hesap açsınlar kullanın. Kendi aileni bile ikna edecek seviyede bilgi ortaya koyamıyorsan @kei 'nin önerisini dikkate al. 🙂

PlayStation 5 dijital sürümünün fiyatı açıklandı.

https://twitter.com/PlayStationTR/status/1356551522516148226?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DuckDuckGo'ya geçtim. Bakalım, alışmaya çalışacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap