Video: 'Infected' individual in Wuhan caught at Shanghai airport | Daily Mail...

An 'infected' individual in Wuhan has been caught at Shanghai airport. Countries including the US, Malaysia and Singapore have all introduced more rigorous checks, with all passengers from Wuhan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Lehimleme öğrenmek ve sonrasında ufak tefek lehim işleri için bir set arıyorum. Önerebileceğiniz başlangıç setleri var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 21

Meraklıları için elimde 10 yıllık tozlu raflardan çıkmış parçalar var. İlgilenenler fiyat teklifinde bulunabilir. 1GB olan ramlerden birinin arızalı olduğunu hatırlıyorum rame fiyat teklifi verirken 1 tanesini hesaba katarak verin, ikisini birden göndereceğim. Antalya merkezde elden teslim edebilirim. Diğer şehirlere alıcı ödemeli Aras kargoda %30 indirimli gönderebilirim ya da istenilen kargo firmasıyla gönderebilirim.

Kasanın, işlemcinin, işlemci fanının ve klavyelerin kutusu yoktur. #ikinciel

Asus Vento A9 Chassis
Asus P5Q Anakart
Intel Core 2 Duo E8400
Intel E33681 İşlemci Fanı
Sapphire ATI Radeon HD 4830
Kingstone DDR2 1GB Ram
Kingstone DDR2 2GB Ram
A4 Tech Bileklik Destekli Klavye KB-28G
Casper Klavye KB-2925
Frisby 300W 12cm Fan Güç Kaynağı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (35) @tarikkaya

  Anaa benim anakart. 🙂 Hala daha çalışıyor benim ki.. 🙂 🙂 İşlemcide aynı.

 • demigod @demigod

  anakart güzelmiş, iyi bir Core 2 Quad veya değiştirilmiş/özelleştirilmiş BIOS yoluyla Xeon X5--- serisi işlemciyle HTPC tarzı bir şey kotarılır onunla aslında ama kim uğraşacak işte.

  • Rasim Burak Sertel @aceleciburak

   HTPC fln o pc ile zor iş HTPC nin amaci Düşük güç tüketimi ile olayı kotarmak işlemci nin TDP değerleri 35 watt ve altı olmalı benzer durum FreeNAS sistemi için de geçerli ancak bios muhabbeti ile Xeao yapılırsa Windows Server yapısı kurulup AD yada OU oluşturmak için test pc si olur evdeki cihazlar oluşturulacak Domain e eklenir bi de FreeNAS ile depolama cihazı tamamdır sistem. HTPC olayına girilecekse ıntel de T takılı işlemcileri AMD de ise Athlon işlemcileri ki 3000G ile güzel bir HTPC yapılabilir.

  • demigod @demigod

   @aceleciburak o kadar teferruata lüzum yok.

   geçen yıl AeroCool'un 6 borulu kule tip soğutucusu ile (kasada başka hiçbir fan olmaksızın/olanları devre dışı bırakarak) Core 2 Quad Q6700'ü FSB artışı yoluyla 3GHz'de ve AMD R7 240'lı sistem yaptım arkadaşa benim eski P5B anakartlı kasaya, 1080P'de hala tık dememiş vaziyette canavar gibi H264'lere vs bana mısın demeden sessizce çalışıp kaymak gibi görüntü veriyor.

   maliyet neredeyse bedavadan az hallice oldu.

Bugün bir haftadır bekleyen kargomu almak için #PttKargo 'ya gittim. İçeride onlarca açılmamış sarı çuvallardan vardı. Kargomu almam 3 saat sürdü. Masa başında kargo teslimatını yapan da silahlı güvenlik görevlisiydi.

Kargoyu bulmalarını beklerken bir kadın telaşla geldi, "10 gündür kanser ilacımı sizin yüzünüzden alamıyorum, niye dağıtıma çıkarmıyorsunuz" diye sitem etti. İlacı gönderen firmanın ptt'yi seçme saçmalığı bir yana kargonun üzerinde ilaç veya hayati önemi olduğunu belirten hiçbir işaret de yoktu.

#PttKargo pişmanlıktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 gün önce Logitech bozulan mouse için yeni ürün gönderimini kabul etti. Hollanda'dan çıkan kargo gümrüğe takıldı. UPS kargo attığı e-postada Yetki belgesi, Göndericiye yapılan ödemeyi gösterir belge (dekont, ödeme slibi vb ), Satın alınan ürünleri ve fiyatları gösteren internet linki isteniyor.
Büyük ihtimalle bana vergi çıkartacaklar ama ürünü yeni satın almadım. Değişim için gelen ürün bu. Daha önce başına gelen oldu mu? Nasıl bir yol izlediniz?

Güncelleme: 20 dakika telefonda bekledikten sonra UPS yetkilerine ulaştım. Gönderinin tüm gümrük masraflarının zaten firma tarafından karşılandığını, benim sadece Yetki belgesini doldurmam gerektiğini söylediler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Her formattan sonra programları tek tek kurmaktan kurtaracak bir yedek alma programı arıyorum. Önerileriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 17

Bu ses normal mi? Sanırım sol taraftaki fandan geliyor.
https://photos.app.goo.gl/UB2dq5jyWapuZtPA6

Güncelleme: şarj aletini çıkardığımda ses kesiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Operada Teknoseyire giremiyorum, bu hatayı alıyorum hem PCde hem mobilde. Ama samsung tarayıcıdan girebiliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10