emirclio paylaştı.

Son zamanlarda tekli videolarla ilgili 'sohbet yok' şikayetleri geliyor. Tekli videolar süreceği için, eskiden de vardı ama Hamdi'nin yokluğunda mecburen artacak, nasıl bir yol izlediğimizi göstereyim çünkü normalde sizin fark etmeniz zor. Aşağıda geçen haftanın tablosu var.

Her hafta aksilik olmazsa 3 tane sohbet formatlı bölüm cepte. Oyun Gündemi, Teknoloji Notları ve HGD. Bunların haricinde LP'nin hazırladığı tüm ürünler sohbet formatlı. Sadece benim hazırladıklarımda sunucum olmadığı için, zaman zaman tek videolar olacak. Onlar da genelde daha önce benzerlerinin çok fazla incelendiği ürünler. Hedefim bu ürünleri tek inceleyip sürelerini kısaltmak. 10 dakikaya çekmek. Henüz başaramadım ama olacak. Kendi kanalımda alışmak üzereyim.

Şimdi sizin için önemli olan veri şu. Biz bu tek incelemeleri kendi başlarına yayınlamıyoruz. Tek videolar ya da TS'nin teknoloji içeriğine tam oturmayan videoları aksi bir durum yaşanmazsa sohbet videoları ile aynı gün sokarak, sohbet isteyenleri tatmin edip, ürün incelemesini de onu merak edenlere sunuyoruz. Firmanın da video yayın tarihi için üzerimizdeki baskının kalkması gerekiyor. Hepsinin bir teslim tarihi var. Dolayısıyla herkesi tatmin etmeye çalışmak gerekiyor. Normal izleyici, Plus izleyici ve firma. Öncelik sıralaması yok. Zaten hepsi o hafta yayına girmeye mecbur içerikler.

Ancak ideal akışı plus aboneleri görüyor. Çünkü sohbet videoları Plus. Bu nedenle hem aynı gün sohbeti görüyor hem de ürün incelemesini. Ama Plus olmayan biri sadece tekli videoyu gördüğü için sohbet için geldiyse mutlu olmuyor. Bunun çaresi ise plus almak. Zaten birden fazla içerik yani plus'ın anlamı bu. Bir yerine iki video giriyor ve bunu ilk önce, olması gereken sırayla onlar görüyor.

Dolayısıyla aslında tekli videolarla gün geçirmiyoruz. Sohbetin yanına ekliyoruz ancak plus değilseniz sizin için bu sohbet videosu bazen ertesi gün iki tane sohbet videosu görmek şeklinde gerçekleşiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 23
 • İsmail Doğan @ismail-dogan

  Murat abi benim sana bir sorum olacaktı sana ancak buradan ulaşabilirim sanırım. Youtube kanalı açtım iyide gidiyor lakin telif durumunda kafam karışık. Yabancı dizi fragmanlarını türkçe altyazıyla paylaşıyorum. Filmi çeviren çok ama dizi çeviren yok. Birde dizilerinin kritiklerini yapacağım ama şuan para kazanma kapalı ilerde açıldığında sorun çıkarmı ? Misal insanlar reaction adında videolar çekiyor bunlara telif atılıyormu? Bir dizinin görüntüsünü yada müziğini maksimum kaç saniye kullanabilirim? 10 saniye kuralı diye birşey varmış buna uyarak ilerleyebilirmiyim? Eğer sorularımı cevaplarsan çok mutlu olurum abi iyi günler..

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Onu biz bilemeyiz. Kimin videosunu kullandıysan, o kişi ya da kurum karar verir.

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   ben söyliyim.
   film ve müzik firmaları ile en ufak sütüşmen geçen burda da anlatıldığı üzere kanalını kapattırır.
   fragman bile olsa üzerinden para kazandığın tespit edilirse kapanır hesabın. en iyi ihtimalle ceza verir.
   oyun videosu paylaşıyorum. bak oyun videolarında bilirsin oyuncunun performansı üzerinden para kazandırılır. oyunun birinde müzik bile olduğunu bilmediğim, düşünmediğim, ritm dediğim bi parçadan telif yedim. ki o an şunu düşündüm. "lan bu müzik miymiş? utanmamışlar mı lan bunu müzik diye lisanslarken:D" bildiğimiz gerilime bağlı artıp azalan davul gürültüsü. dım tıs diye. bunu da youtube bi seferde yaptığı için 15 ihtar birden aldım. hani az daha alsam kanalımı kapatıcaklar.
   ki sen her türlü ceza alırsın söylemesi. ha almazsan sana ceza vermeyip o ritm bile olmayan şey için bana ceza yazan youtubun allah bin belasını versin.

  • İsmail Doğan @ismail-dogan

   @yolgezer Peki para kazanma kapalı olursa aynı şeyi yaşarmıyız ?

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @ismail-dogan eskiden sadece para kazanma iptal ettiriliyordu. ama şimdi direkt kanal kapattırma hakkı var yapım firmalarının.
   diyorum ya o kadar saçma şeylerden telif çıkıyor ki insan şaşıyor.

  • İsmail Doğan @ismail-dogan

   @yolgezer Adil Kullanım ►

   Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use. No copyright infringement intended.

   All the Rights in This Content Belong to Their Respective Owner/s.

   diye bir yazı var bunu paylaşşam?

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @ismail-dogan kar amacı gütmeyen demen için o videodan para kazandırma özelliğini dere dışı bırakmış da olman lazım ve bunu youtubla anlaşmaya bağlaman lazım. bu da yaptığın işi boşa çıkarmak olmazm ı?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @ismail-dogan Hepsi boş onların. Telif saihibi önce kanala ihtar verir sorna siz itiraz edersiniz.

  • İsmail Doğan @ismail-dogan

   @yolgezer fragmanlarla bunu yaparak para kazanmadan abone toplayarak bir kitle oluşturur üzerine o kitleye kendi sunumlarımı yaptığım inceleme videoları ile para kazanmaya başlarım ? Öyle düşünmüştüm

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @gamsizm boş olduğunu biz de biliyoruz. ama her videonda arza çıkması scan sıkıcı bi durum.
   ben de itiraz ettim ve şimdi baktım tüm ihtarlarım kaldırılmış. zaten müzik diye bi şey bile değildi. ama uğraştırıyor adamı.

 • Hami Özgüroğlu @yolgezer

  kısacası bastır parayı al videoyu diyor. kasmayın abi 😀
  adamlar da haklı. ben mali durumu düzeltebilsem yıllık alıcam da. düzgün olduğu vakitlerde sabit adresim olamıyor ki. değil video izlemek başımı kaşıyamıyorum D:

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Tekliye takılacak bir durum yok bence. Gayet güzel iş.

 • Bloody @bloody

  Kapanışla beraber İstiklal Marşı da olması lazım. Eski TRT videolu

emirclio paylaştı.

Elektrikli araçlarda araç tavanı güneş enerjisi panelleri ile kaplansa, bu aracın menzilini artırmaz mı? Mesela 500 km olan menzili, güneşli havada gündüz yapılan yolculukta 700 km'ye çıkarsa fena mı olur? Ya da batarya boşaldığı için yolda kalan aracınız, ertesi gün güneşte şarj olup, çekici falan çağırmadan en yakın şarj istasyonuna kadar gidebilir.
Dünyanın en zeki insanı ben olmadığıma göre araba firmaları bunu mutlaka düşünmüştür ama uygulanmamasında ki sebep ne acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 27
emirclio paylaştı.

#TozluRaflar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
emirclio paylaştı.

Çernobil faciasını bilenler vardır, acil durum stop düğmesine basılmışmış da reaktör durmamışmış.
Bu acil durum butonu neden var o zaman?
https://youtu.be/lbLhIYLdRc4
#akış

Felaket Anları: Çernobil Faciası (Türkçe Belgesel)

Felaket Anları: Çernobil Faciası National Geographic’ in uzun soluklu belgesel dizisi Felaket Anları yeni sezonunda, yakın geçmişte yaşanan ve dünya çapında ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  @yasinc birde mercimekleri de unutmayın mercimekten tatlı bile yapmışlardı TRT'de

 • Agah @agah

  radyasyonlu mahsulatı yok etmemeyi kârsındılar ama koca devleti açgözlü çakal esnaf pozisyonuna getirdiler. halbuki bu radyasyonlu ürünleri yok etseler bunun maliyeti boşa gitmeyecek, adam gibi yönetilen düzgün bir ülke olma şeklinde geri dönecekti. birkaç ton fındık ve çay karşılığında toplum sağlığını ve ülkeyi satmışlar resmen.

 • emirclio @emirclio

  3 yıl aradan sonra cevap vereyim. Tüm nükleer reaktörlerde acil durumlarda reaktörü anında durdurmak için Scram denilen acil durum kapatma düğmesi bulunur. Kontrol rod(nötron yakalayan silindirler)larını anında yakıt çekirdeklerinin etrafına indirip reaksiyonun durmasını sağlarlar.
  Rmbk reaktöründeki sıkıntı
  1:Bunların oldukça yavaş olması
  2: Bunların ucundaki maddenin normal reaksiyon sırasında reaksiyonun artmasına neden olacak madde ile kaplanması
  3: reaktörün tasarımı yüzünden kontrol rodlar hareketi yüzünden çekirdeğin suyla temasını kesiyor.
  Ne yazıkki bu rus yapımı Rmbk reaktörü acil durum anlarında ani kararlara tepki kötüdür.
  Bir çok bilim adamının anlattığına göre Az-5 butonuna basıldığında kontrol çubukları reaktör çekirdeğinin yarısına geldiğinde yüksek enerji yüzünden eriyen çekirdeğin içinde sıkışıp reaksiyonu durdurma görevinide yapamamış.
  Not: Nükleer uzmanı değilim. Ama bu konuda çok etkilendiğim için baya bir araştırma yaptım.
  Not2: Çernobil nükleer santral inin kontrol odasına bakacak olursanız. Bir sürü yuvarlak renkli gösterge görürsünüz. Bunlar Kontrol rodlarının reaktör içindeki pozisyonlarını gösteril.

 • z4732 @z4732

  #Chernobyl diziyi izleyince fark ettim ki kazanın sebebi aslında o düğmeye basılmasıymış. ne ironik.

emirclio paylaştı.

😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sevgili teknoseyir takipçileri. Bu tarz mesajlardan sıkıldığınızı biliyorum. Çok sevdiğim için bir laptop önerisi alacağım. Kendisi Gta 5, Farcry 3, Fallout 4 oynamak için bir laptop arıyor. 4000 liranın altında olmalı. Bir kaç laptop buldum. Asus x540Ub, Acer Sf315-52G, Lenovo İdeapad 330s. Bazı laptoplar Mx130 grafik işlemcisi bulunuyor. Bu konuda pek bir bilgim yok. Bu laptoplar dışında öneriniz varsa açığım. Bu verdiğim modeller arasında iyiden kötüye doğru bir sıralama yaparsanız çok iyi olur. Değerli zamanınızı çaldığım için şimdiden özür dilerim.

Not: Nvidia Mx130, Amd Radeon 530 ve Nvidia 540 karşılaştırması yapabilir mi? İnsanın morali bozuluyor. Kendimde olsa en ucuzunu al geç derdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
emirclio paylaştı.

Evde mobil veriyi kapatmayı unutmuşum, internet paketimde 50MB kalmış 😀 1GB için ek 12TL ödemek istemiyorum, 4 gündür kim 1GB ister, #senyapdiye, sürpriz nokta ve salla kazan ile idare ediyorum, kaldı 10 gün 😀 Bunun dışında internet veren bir servis varsa tavsiyenize açığım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
emirclio paylaştı.

Yakın zamanda bedelli yapmış arkadaşlara bir sorum olacak. İlk gittiğinizde içi dolu hazır çanta veriyorlar mı yine ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
emirclio paylaştı.

Bu Cumartesi saat 19.00'da Gelecek Bilimde Twitch ve Youtube kanalında Celal Şengör ile Mars jeolojisini ve depremleri konuşacağız. Youtube'da yorumlar kapalı olacak, chat için twitchden izleyebilirsiniz 🙂
youtube.com/gelecekbilimde
twitch.tv/gelecek_bilimde

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 20
 • TwoCenk @twocenk

  Chat kontrolü nasıl sağlanacak, merakla bekliyorum. Konuya ilişkin soru sorabilen bilgi ve tecrübeye sahip kişilerden çok, ilgi çekmeye çalışan, oradan buradan duyduğu ile şahsına yönelik, soru soran ve hakarette bulunan bir kitle gelecektir.

  • Cevdet Acarsoy @acarsoy-cevdet

   YT chati kapalı olacak, Twitch chati görüş bildirme normal chat şekilde fakat twitch chatinde !soru yazarsanız çıkan linkten Google soru sistemine düşüyor. Anonim veya isimle sorabiliyorsunuz, diğer soru soranlar da yukarı veya aşağı oy verebiliyorlar. Biz de o listeden istediğimiz soruları ekrana verip soruyoruz. Twitch chatine gelmem diyenler de #gelecekbilimde etiketi ile twitterdan soruyor.

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   @acarsoy-cevdet Gelecek bilimde Şengör yayınını yeni izleme fıraatı buldum. Güzel bir yayındı, özellikle ayrıntılı soru sorulması çok hoşuma gitti ve verilen cevapların psikoloji açısından anaiz edilmesi de güzeldi. Yalnız bilim yayını videosunun yorumlar kısmını kapatmak bence çok saçma, perhiz-turşu ilişkisi gibi. Bir de soruları daha önceden alsaydınız daha iyi olurdu.

  • Cevdet Acarsoy @acarsoy-cevdet

   @nasreddin-hoca Merhabalar, beğenmenize sevindim. Yorumların kapanmasını üstünüze almayın, söz meclisten dışarı, çok saçma yorumlar geliyor ve arada yapıcı eleştiriler kaynıyor. Açıkçası YTdeki yorumları biz merak etmiyoruz. Bugüne kadar bizim de çevremizdekilerin de YT yorumlarından bir bilgi edindiği bir yarar sağladığı olmadı. Ne yayıncıya sesimiz duyuruldu izleyici olarak ne de doğru geri bildirim aldık yayıncı olarak. Onun yerine, bir görüşü, fikri, eleştirisi olanı ya canlı yayında chatten yazmaya (yorumların aksine senkronize iletişim) veya her yerde belli olan kanallardan bize ulaşmaya itiyoruz. Bu doğal olarak şöyle bir eleme/filtre getiriyor: gerçekten yapıcı eleştirisi olan bize mail atıyor ve dikkate alıyoruz, çok kızan sinirlenen de ister gizli ister açıkça twitterdan yazıyor. Zaten iki tarafta da uğraşıp bize yazana kadar anlık duygusu geçiyor (daha gerçekçi mantıklı yazıyor övgüyü de yergiyi de), bulup yazıp atması emek harcaması demek ki ortada gerçekten iyi niyet var hem iyi hem kötü yorumda. Bir kötü yorumu bana mail attıracak kadar hale gelmişse ben de ondan ders çıkarıyorum. Ortada fikir özgürlüğü ve bilimdeki toplu kendini düzeltme açısından bir çelişki varmış gibi gözükse de aslında yok yani 🙂

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   @acarsoy-cevdet ben çokca defa yt yorumlarından istifaede ettim, bence yanlış düşünüyorsunuz. Ayrıca herkesin zamanı yok ve tartışma olmuyor bu şekilde.

  • Cevdet Acarsoy @acarsoy-cevdet

   @nasreddin-hoca İstifade derken tam olarak ne kastediyoruz? Aslında tam olarak, zaman vermeden hızlıca ve çok kolayca bırakılmış yorumları istemiyoruz. Tartışma duygulardan uzak bir bilimsel zeminde yapılabilmeli, böyle yapılan tartışmadan da başkaları yarar görmeli, video altındaki bilmem kaçıncı yorumda bunu arayıp bulması zor. Dediğim gibi biz eleştiriden ya da zeminli tartışmadan kaçmıyoruz sadece burada değil şuradan ulaş diyoruz çünkü asenkronize. Mesela bakın şurada bile, ben sizle yüz yüze görüşseydim ya da ses bile atsaydık birbirimize, çok daha çabuk anlayacaktık birbirimizi.

 • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

  @bestami alçak gönüllü demek istedin hocam sanırıım:)

 • Gio @gio

  Celal Şengör daha önce de internet canlı yayınına katıldı. Bu kadar kaliteli adam buldunuz, bir de saçma sapan yerlerden eleştiriyorsunuz. Enteresan yahu.

emirclio paylaştı.

#İnternetYokken #TozluRaflar
https://www.youtube.com/watch?v=NxTa7TCSVQg

EJAY DANCE 3 Club machine Start up song

E-jay music series was the first bunch of cheap usable software aimed at children and novices like me who like their music making experience to be more fun b...
BeğenFavori PaylaşYorum yap