emirclio paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
emirclio paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
emirclio paylaştı.

UNCHARTED 4 mü? kıs kıs kıs kıs kıs.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20
 • angusburger @angusburger

  konsol tr'dede 400 dolar olsa 400 dolarlık pcden iyidir derdik de. pc canavar ise neyleyim konsolu? çok istiyosan tak tv'ye tak gamepad cayır cayır pc.

 • Orcun @orcun

  Mantıklı da sorun şu sen konsola özel çıkan oyunu pc üzerinden oynayamıyorsun. Yani atıyorum Gow 3 uncharted last of us rdr ohoo daha ne yapımlar var. Ha sadece emülatörü çıkarsa bin bela sorununu göze alıyorsan belki oynayabiliyorsun. Onun harici öyle imkanın yok. Ya konsolu alırsın ya da elindeki pc 500 dolarlıkta olsa 500000 dolarlıkta olsa ekran kartının fan yaprakları altından yapılsa da gene oynayamıyorsun. İsterse komple binayı server yap bilmemkaç milyon işlem gücün olsun gene yok. Mecbur konsolu alıp geçersin ki o oyunu oynamak istiyorsan. Keza pc has oyunları da oynamak istersen kısıtlaman yok. Sadece eski oyunsa yeni sistemde çalışmayabiliyor. En basitinden windows xp zamanında çıkan oyun windows 10'da çalışmayabilir. Ha driver vs. varsa geri döner oynarsın. Bununla ilgili bir sınırlayıcılığın yoksa oyunda sorun olmaz. O açıdan ayrım yapmamak lazım. Pc çıkan pc has oyunları pc üzerinden oynarsın seviyorsan konsola özel çıkmış oyunu da istersen konsol alır geçersin. Sonuçta bu atla deve değil. her sene asgari ücretle yaşayıp cebinde en son model iphone ile gezen millet varken 1000 1200 1500 liralık konsolu almakta koymaz. Oyunuda alırsın bitirirsin sıkarsa satarsın. Hani pahalı ya nakite çevirmek için diyorum.

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   her ay 1güncel oyun oynamış olsak oyunların alıp satsak cebimizden kaç lira çıkar ortalama olarak ?

  • Orcun @orcun

   @alper-kutlu Şuan mesela kutulu orjinal uncharted 4 200 liraya sıfırı satılıyor. Alıp bitirirseniz çok rahat 160 150 liraya satabilirsiniz. Ben digital olarak kardeşlik mevzusundan yararlanıp 100 liraya yanılmıyorsam almıştım. Bitirip gene 90 liraya falan çok rahat satabilirim. Ha ama oyunun popüler olup olmaması yeni oyun olup olmaması gibi fiyatları direkt engelleyen şeyler var. Ama eski oyunları da ucuza alabiliyorsunuz. Tomb raider ben ps4 sürümünü mesela 20 liraya aldım. Sonra baktım fena değil falan hala hesabımda duruyor. Satmadım bile gene öyle baya uyguna destiny aldım. Oynuyorum hala malum online bir oyun olduğu için single player falan olsa bitirip satardım ama bitmiyor denebilir.
   Ama şöyle yaparsanız tahminimce daha az zarar edersiniz. Uncharted 4 den gene örnek vereyim bekleyin yada 2. elini 160 liralara alın. Oynayın 1 ay sonra falan satın 20 lira falan zararınız olur. Çokta öyle 150 aldım 50 liraya satamadım gibi bir durum yok. 150 alırsanız 120 130 lara falan rahatlıkla satarsınız.

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   @orcun anladım tşkler fps oyunlarını kol ile hiç oynamadım o deneyimden sonra karar veririm hep hayalimde varda ama tereddütlerimde vardı oyun kısmını bu şekilde satıyorsak biraz daha sıcak bakabilirim

 • YasinC @yasinc

  Bunlar hep parasızlığın tartışmaları

 • harunshn @harunshn

  O kadar oyun var, alıyorum ama bir süre sonra atıyorum kenara. Oynadığım tek oyun FIFA... 😀 Diğerleri geçici heves ve keyifte vermiyor.

emirclio paylaştı.

İyi Akşamlar Elektronikten anlayan hocalarım varsa bir sorum olacak youtube'da geziyordum adamın biri basit 4 bit bilgisayar yapmış. peki biz bunu yapabilir miyiz, nasıl geliştirebiliriz? #akış #HaberinizOlsun https://www.youtube.com/watch?v=xISG4nGTQYE

Making your own 4 bit computer from transistors

http://www.waitingforfriday.com/index.php/4-Bit_Computer This video explains the theory behind how computers count and shows, in simple steps, how you can bu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
emirclio paylaştı.

Şunu görünce aklıma geldi. Askerlik yaparken muhabereciydim ve hala AS400 kullandırıyorlardı bize. Bir haftada filan seve seve öğrettiler sistemi kullanmayı. Türk ordusu çok kuvvetli, gelişmiş, son teknoloji diyoruz ama hala yeşil ekranla şifreli mesajlaşıyorduk birlikler arası. Yeni bir sistem de vardı (adını hatırlayamadım medas gibi bir şeydi) ama tüm birliklerde olmadığından AS400 de kullanıyorduk.
@emirclio dan IBM AS400 ile de ilgili tozlu raflar bekliyoruz 🙂
https://twitter.com/jcano88184/status/718387765646356481
#akış #as400 #ibm #TozluRaflar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
emirclio paylaştı.

#akış #TozluRaflar Parası neyse vereceğiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
emirclio paylaştı.

Oyun önerilerinizi alabilir miyim? #akış #tozluraflar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21
emirclio paylaştı.

Rezil iOS 9.3 yeniden yayınlandı. Başta benim iPad olmak üzere pek çok iOS cihazı kullanılamaz hale getirmişti. Scott Forstall sonrası iOS git gide bozuldu benim gözümde. Bilmeyenler için kısa özet geçeyim. Kendisi Jobs ile birlikte Next'ten Apple'a geçmişti ve iOS'un yaratıcılarından ve Mac OSdan da sorumlu kişi idi. Ayrıcada başkan yardımcısı idi Apple'da. Açıkçası onun döneminde iOS 6 ile birlikte gelen harita sorunu dışında ciddi bir sıkıntı yaşatmamıştı. Harita konusunda da bütün suçu ona yıkmaları bence haksızlık sonuçta hiç uzmanı olmadığı bir alanı ilk defa deniyor. Bence harita olayı bahane edildi kovulmasında hatta belki bilerek o iş ona yüklendi.

Job'un kendisini yıllarca kolladığı söylenir ki ölümümden 1 sene içinde kovulmasıda aslında bunu teyit eder nitelikte. Jobs bir ışık görmese kollamazdı diye düşünürüm. Keşte iOS'un başında hala kendisi olsaydıda son yıllarda yaşanan böyle saçma şeyler belkide yaşanmazdı.

#akış #HaberinizOlsun #HaftalıkGündemeMalzeme #ScottForstall #apple #ios #ios93

BeğenFavori PaylaşYorum yap
emirclio paylaştı.

#TozluRaflar #Oyun #akış #steam

Meraklısına, nostalji yapmak isteyenine Atari Vault. 🙂
100 klasik Atari 2600 ve Arcade oyunu içeriyor. Ayrıca çevrimiçi ve yerel çoklu oyuncu desteği de varmış. Oyun listesini Steam sayfasında bulabilirsiniz. Çok uzun olduğu için buraya eklemedim.

http://store.steampowered.com/app/400020/

Save 15% on Atari Vault on Steam

Relive the Golden Age of Gaming with 100 of the most iconic Atari games from the 70’s and 80’s. Now with online multiplayer capability, this extensive catalog includes classic Atari titles like...
BeğenFavori PaylaşYorum yap