Youtube şuan açılmıyor normal bir şekilde ama düzeldiğinde izlersiniz en kötü ihtimal. Şu oyuncu monitör işi bence çok abartılıyor. Birkaç milisaniye için bir dünya para bayılınıyor. Ortalama insan refleksi 200ms. Şimdi 2-3mslik fark gerçekten ne kadar önem arzedecek ki? Kaldıki milyonlarda konsol oyuncusu var. TVlerin tepki süreleri falan çok daha kötü. Benim ilk baktığım şey görüş açısı ve renkelr olur bir ekranda. Geri kalan tepki süresi falan zaten gözüm anlamıyor o 1-2mslik farkı.

#akış #steam #Oyun #konudışı #HaberinizOlsun #LCD #PS4 #xboxone #PC

https://www.youtube.com/watch?v=Rjci8cMu3DI

Reflex Test Results

It's a topic that I've deliberately avoided because I hate drawing conclusions from stuff where I'm a variable. But I'm happy that the findings are conclusiv...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Paralı VPN kullanan var mı? Günlük işler için Opera ve TOR yeterli ancak ayda bir kaç yüz GB veri indirmem gereken yerler var ve bunlar için paralı bir VPN kullanmayı düşünüyorum. Benim bildiğim VPNler birde çok bağlantı çeşiti ve server sunuyor. Hani VPN kullanamıyorum diyenler para veripte satın aldıkları bir şey mi? Şimdi kendi VPNini kur diyede çıkabilir ama o zaman server sadece tek ülkede olur. Hani ülke seçebilmekte iyi bir şey.

#akış #VPN #internet #güvenlik #opera #TorBrowser #konudışı #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Millete saç baş yoldurup kanser ettikten sonra ona çözüm bulmaya çalşan bir şirket işte MS 😀

#akış #microsoft #bilim #HaftalıkGündemeMalzeme #konudışı #windowspişmanlıktır

https://eksisozluk.com/microsoftun-kansere-cozum-iddiasi--5243854?a=popular

microsoft'un kansere çözüm iddiası

haberi ilk önce bilim ve teknik kasım 2016 sayısında okudum. daha sonra internetten detaylı aradığımda independent'ta çıkan haberle karşılaştım. aslında microsoft başlığında bir...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün Zeki Müren'nin doğum günüymüş. Aklıma bu şarkı gelir körler okulundan geçen olaydan dolayı. Hikayesini bilmeyenleri şuraya alayım
http://www.starkibris.net/yazdir.asp?haberID=131196

Ayrıca sevgili Bethoven'nında buna benzer bir anısı var onuda ayrı bir mesajda yazarım artık 🙂

#akış #KonuDışı #haberinizolsun #zekimüren

https://www.youtube.com/watch?v=qxdd6KvZdvk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hawking hasteneye kaldırılmış. Acil şifalar diliyorum.

#akış #bilim #fizik #stephenhawking #HaftalıkGündemeMalzeme #konudışı

http://www.cnnturk.com/dunya/stephen-hawking-hastaneye-kaldirildi

Stephen Hawking hastaneye kaldırıldı

Dünyaca ünlü 74 yaşındaki İngiliz fizikçi Stephen Hawking'in, İtalya'nın başkenti Roma'da hastaneye kaldırıldığı bildirildi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hep AMDye kızlıyorya performansıaz diye Intelde de durum pek parlak değil. 5 senedir bize aynı işlemciyi veriyorlar. Hatta daha önce şunu paylaşmıştım.

https://teknoseyir.com/durum/566181

Yeni Kaby Lake ile Skylake arasındada performans farkı yok. Enerji verimliliğide aynı. E o zaman ne diye yeni diyorsun? Ben hiç şaırmadım. Birde sürekli soket değiştirir sanki birşeye yarayacak gibi kullanıcıya. Zen fena tokatlar Inteli benden söylemesi.

#akış #AMD #JimKeller #konudışı #HaberinizOlsun #HaftalıkGündemeMalzeme #zen #Intel #KabyLake

https://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/Kaby-Lake-beklentinin-altinda.htm

Kaby Lake beklentinin altında

Çeşitli kaynakların yaptığı testler sonucunda Intel'in merakla beklenen Core i7 7700K işlemcisi ve yeni Z270 serisi anakartı beklentilerin altında kalmışa benziyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 15

Tek soruda evrimi çürütüyoruz. Evrimcilerin cevap veremediği o soru... (üç nokta) Öyle bir soru sorulduki... (üç nokta) Acaba ne dediler?... (üç nokta)

#akış #evrim #darwin #bilim #biyoloji #konudışı #richarddawkings

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Firefoxu güncelleyince yine başıma bela olan noscript eklentisi geldi. Hayır benim yüklemediğim bir ekleti nasıl update olduktan sonra yüklendi anlamadım. Akabinde yien virüs bulaştı firefoxa... Nicesearches.com diye bir şey. Ayarlardan kaldırıyorum başlangıç sayfasını ve arama motorunu ama yine kendisi otomatik koyuyor. about:config den arattırdım nice diye ve bulduğum değerleri sıfırladım ama firefoxu tekrar başlatınca ayarlar tekrar değişiyor.

Son çare firefox silip tekrar yükledim nafile sonuç aynı derken birde fabrika ayarlarına resetleyim dedim ve nihayet başarılı oldum. Gariptir bu sefer kasperskyde yüklüydü. Tekrar söylüyorum bu windows denen rezalet pişmanlıktır. Mac OS tada Safari ile birlikte kullanıyorum hiç sıkıntım yok orada. Virüs nedir hiç görmedim hayatımda mac os da. Her seferinde maclerimin kıymetini daha çok biliyorum 😀

İlk olayı bilmeyenleri buraya alayım
https://teknoseyir.com/durum/593538

#akış #Microsoft #PC #Apple #macbookpro #iMac #Firefox #Chrome #windows10 #Macos #Macosx #MacOsSierra #android #google #KonuDışı #teknoyardım #güvenlik #kaspersky #antivirüs #windowspişmanlıktır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 42

Napolyona sormuşlar hayatta en önemli 3 şey ne diye. Para, para, para demiş. Money money money it must funny demiş sevgili ABBA da 😀

#akış #KonuDışı #ABBA #para #dolar #euro #altın

https://www.youtube.com/watch?v=_r4pma1_rtg&app=desktop

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kış saati ile ilgili güzel bir yazı

#akış #KonuDışı #ekşi #saat #kışsaati

https://eksisozluk.com/entry/64285045

kış saati uygulamasının kaldırılması

hâlâ anlamamış olan gerizekalılar olduğu için bilâle anlatır gibi anlatıyoruz : bre cahil bre aptal ! kimse burda saatlerin 1 saat ileri -1 saat geri alınması yani yılda 2 kere ayrı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Yaz saatinden kış saatine dönmek bünyemi haftalarca mahvediyordu. Bu açıdan saatin değişmemesi iyi oldu ama bu sefer de gece karanlığında kalkmak bünyemi mahvediyor. Şu an ilginç bir şekilde geçen yıllara göre biraz daha iyi hissediyorum. Çünkü anladığım kadarıyla saat yavaş yavaş değiştiği için gece kalkmaya iyi kötü bir uyum sağlamak biraz daha kolay. Birden 1 saat değişince daha kötü oluyordu. Benim de görüşüm +2'de sabitlenmesi yönünde.

 • Ela @ela

  bence yanlış değil. yarasalar için gece iyidir bizim için gündüz 🙂

 • Erdinç B. @erdincb

  Bu yazının bir benzerini ben de donanımhaber'de ilgili konuya yazmıştım. Biyolojik saat ve gün ışığının ilişkisini, özellikle çocuklarda gün doğmadan uyanmanın yan etkilerini anlatan bilimsel bir makale okuyup ona göre bir yazı yazmıştım. Karşımdaki adamın cevabı kutba yakın insanlar neden gerizekalı değiller oldu. Güzelce cevapladım sonra cevap alamadım konu kapandı.

  Ben bir tek çocuklara üzülüyorum aslında. 3 buçuk yaşında kızım var, sabahları güneş doğmadan uyanıyor. Daha doğrusu uyandırmak zorunda kalıyorum. Coğrafi olarak ait olduğumuz saat diliminde kalsaydık şu anki duruma göre sabahları 1 saat daha geç, gün ışımaya başlarken kalkacaktı.

 • Deniz Etkin @denizetkin

  Yahu Reis'den iyi mi biliyorsunuz. Adam o kadar yol yaptı. Bi gidin işinize.