Hep AMDye kızlıyorya performansıaz diye Intelde de durum pek parlak değil. 5 senedir bize aynı işlemciyi veriyorlar. Hatta daha önce şunu paylaşmıştım.

https://teknoseyir.com/durum/566181

Yeni Kaby Lake ile Skylake arasındada performans farkı yok. Enerji verimliliğide aynı. E o zaman ne diye yeni diyorsun? Ben hiç şaırmadım. Birde sürekli soket değiştirir sanki birşeye yarayacak gibi kullanıcıya. Zen fena tokatlar Inteli benden söylemesi.

#akış #AMD #JimKeller #konudışı #HaberinizOlsun #HaftalıkGündemeMalzeme #zen #Intel #KabyLake

https://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/Kaby-Lake-beklentinin-altinda.htm

Kaby Lake beklentinin altında

Çeşitli kaynakların yaptığı testler sonucunda Intel'in merakla beklenen Core i7 7700K işlemcisi ve yeni Z270 serisi anakartı beklentilerin altında kalmışa benziyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Ela @ela

    bence hassas bir ölçün yapılsa güç tüketimide aynı çıkar.

  • Ahmet Erdoğan #### @aerdogan17

    AMD önce bizi rekabeti sıcak tutmaya alıştırdı sonra da kendisi soğudu ve soğuttu... (rekabeti) intel'in haswell'den bu yana yerinde sayıyor görünmesinin sebebi AMD'nin yerinde sayması... AMD yerinde saydığı için intel asıl kozu olan üretim süreci avantajını bile kullanmıyor... eskiden osla 5. nesil diye bişey yok olur intel 6. nesil skylake'i 5xxx serisi olarak 2014 sonunda pazara sürerdi... (AMD'nin haswell'e gerçek bir cevabının olduğunu düşünürsek) hepsinin sorumlusu tabiki AMD değil... bu rekabeti asıl yavaşlatan mobil pazarın parlaması... bugün 2011-2012 teknolojisine sahip bir PC ile yapılamayacak iş sayısı iki elin parmaklarını (10) geçmez.

  • Onur Şahin @sahinonur2000

    İntel yapamadığı için değil, yapmak zorunda kalmadığı için geliştirmiyor işlemcileri.