Sakın Noscript eklentisini yüklemeyin. Güvenliğimi arttırıp whitelist dışındaki javascript ler engellesin diye yüklemiştim ancak kendisi virus bulaştırdı win10 pc me. Firefox kendi sitesinden yayınlıyor eklentiyi. Hiç mi kontrol etmezler neyi yayınladıklarını? Başlangıç sayfasından tutun arama motoruna kadar herşeyi değiştirmiş ve ayarları siz elle değiştirmeye kalktığınızda tekrar eski haline geliyor. Chrome'mu hiç açmadığım halde onada bulaştırmış virusü. Bütün tarayıcıları temizlemek zorunda kaldım.

Microsoftunda Firefozunda hatta Googleında belasını versin. Bu kadar kolay virus bulaşan sistem mi olur? Ben Appleda hiç bir zaman böyle bir şey karşılaşmadım. Yıllardır iPhone, iPad, iMac, Macbook Pro kullanıyorum bir kez olsun sistemin çökmesi, virus bulaşması olmadı. Düşünsenize firmanın kendi sitesinden bulaşıyor birde. Üstelik benim iznim olmadan tüm işletim sistemi etkileniyor. Hani nerede MSnin UAC sistemi? Apple dışında ne yazık ki ciddi işletim sistemi ve yazılım yazabilen yok bu dünyada. Macte eğer bir uygulama kritik bir değişiklik falan yapacaksa benim admin şifrem olmadan bunu yapması mümkün değil.

Şöyle bir yazıda var noscript eklentisi hakkında.
https://adblockplus.org/blog/attention-noscript-users

Bu arada hemen kaspersky yükledim. Şuanda temizliyor. KAV dan sonra ancak tarayıcıların ayarlarını değiştirebildim yoksa eski halini alıyordu tekrar. Amisites diye bir sayfa açılıyordu.

#akış #Microsoft #PC #Apple #macbookpro #iMac #Firefox #Chrome #windows10 #Macos #Macosx #MacOsSierra #android #google #KonuDışı #teknoyardım #güvenlik #kaspersky #antivirüs

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/noscript/?src=ss

NoScript Security Suite

The best security you can get in a web browser! Allow active content to run only from sites you trust, and protect yourself against XSS and Clickjacking attacks.
BeğenFavori PaylaşYorum yap