kedim evde yalnız kaldığında aklım hep onda kalıyor. ben de şöyle bir ürün buldum. ne dersiniz? bu tarz şeyler kullanan var mı? bakıcı için kedi için vs https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mijia-smart-home-360-derece-donebilen-kizilotesi-gece-goruslu-ip-kamera-hd-1080p-p-HBV00000GH8HR #akış #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Hayırlısı ile pazar günü çip taktırıyorum ben de.
Aşı ayağına enjekte ettikleri çiple bizi dinlerler artık.

Şaka bir yana son günlerde beni en mutlu eden gelişme, aşıya ulaşım konusundaki bu adım oldu. Olanlara, henüz olmayanlara, olmak isteyip sıra engeline takılanlara şifa olsun. #akış #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Milli takım için yapılan şarkıyı dinledim.
Seneler önce Mustafa Sandal ile Tarkan kıyaslanıp dururdu magazin basınında.
Aralarında rekabet var gibi gösterilirdi.
2002 yılındaki milli takım şarkısını Tarkan yapmıştı.
2021'de milli takım şarkısında Mustafa Sandal'ı görüyoruz.
Anlaşılan o ki bu rekabette de Musti Tarkan'ın gerisinde kalmış.
Tarkan'ın Bir Oluruz Yolunda şarkısı Bizim Çocuklar'dan katlarca iyi.
19 senede milli takım şarkısı konusunda bile ilerleme kat edemiyoruz yahu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 sene önce kadar annemlerin dükkanına 1.250 TL'ye masaüstü bilgisayar aldırmıştım hepsiburada'dan, hey gidi günler 😀 Eskiden notebook alırken ekran kartı paylaşımlı olanları direkt elerdim, harici istiyorum diye. Şimdi cebinde minimum 9-10 bin liran yoksa eleyemiyorsun.
Eskiden eleme lüksümüz vardı artık yok 🙂 i3'lerin yüzüne bakmazdık. Mac pahalı falan derdik.
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kedinize lösemi aşısı yaptırıyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Coin borsası günlerdir çakılmalarda.
Ben hala sağda solda ağlaşanlar görüyorum.
Bu kadar oynak ve riski yüksek bir piyasaya para koyuyorsan her sonuca hazırlıklı olmak zorundasın.
Hep şunu diyorum, çaldırsan, kaybetsen üzülmeyeceğin miktarlarla gir.
İnsan sağlığından, huzurundan önemli mi?
1 hafta sonra ödeyeceği kira parasını, borç aldığı parayı, çektiği krediyi hatta evladının mama süt ihtiyaç parasını, öğrenci cep harçlığını kriptoya gömüp kaldıraçlı işlem yapan dolu.
Benim de param var coinlerde.
Öyle boş boş yatan, hiçbir yere harcamayı planlamadığım, çaldırsam sağlık olsun diyeceğim miktarda yatırım yaptım.
Yükselince bakarım, iyi kar ettiysem çıkar cebime koyarım.
Düşüşlerde eridiği zaman da sağlık olsun der yine de dokunmam.
Para kolay kazanılmıyor. Zaten kolay kazanılmadığı için coinler de böyle üzebiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20
 • BraVe @brave

  Risk yoksa kazanç da yoktur. Şaka şaka. 😂 YTD

 • Onur Ortakaya @onur-18-fb

  cebindeki son kuruşa kadar olan parayı bu borsada zengin olma ümidi ile ortaya koyup mantıksız hareketler yapan insanlar bu duruma düşmeye mahkum panik satış yapmak zorunda kalıyorlar kaybettıgını geri kazanma zıhnıyetı ıle daha tehlıkelı girişimlerde bulunuyorlar ve sonuçları kötü oluyor genelde bende koydum biraz para ama oraya koydugum 10k liraya ihtiyacım zorundalıgım yok gerekirse o para orada 6 ay 1 sene kalabilir ben gidipte kredi çekip evi arabayı arsayı satıp all in oraya girip sonra koydugum 300 500 bin lirayı yüzde 70 zarar tablosu içinde izlersem tabi psıkolojımde bozulur intiharda ederim her şaçmalıgıda yapmam normal karşılanabilir insanlar her ihtimali düşünmeden hareket ediyorlar yapacak birşey yok

 • Emre Yüce @emreyuce

  Yatırım ne millet bilmiyor ki? Yatırımı yaparsın unutursun. Çok konuşulduğu zamanlarda düşmesi kadar güzel bir olay yok açıkçası 🙂

 • Samed AYDIN @picasso16

  Askerdeyim bildiğiniz üzere. Her üç kişiden biri nasılsın soruma battık diyor. Keşke akıllı telefon sokmasaydılar daha kardaydılar. Birisi var 50.000 kredi çekmiş yarısı gitmiş. Hayatında görmediği para. Kimisi binlerce dolar diyor üzülüyorum

İlçe bld bşk'dan sms geldi. Yarın sabah 19 mayıs için tören varmış, tüm halkımız davetlidir diyor.
Yasak yok o zaman.
#akış #konudışı #hayat

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese merhaba,
Yakın zamanda elimize 100-150 bin tl arası bir para geçecek. Daha doğrusu para annemin. Bu parayla küçük de olsa bir daire alıp kiraya veriririz, kira geliri elde ederiz diye düşünüyoruz. Bu bütçe bandında hızlı kiralanan muhitlerde sıfır 1+1 daireler var. Hatta bazıları eşyalı, ilanlara göz atıyorum şimdilik. İçinizde mutlaka kiracısı olan, ev sahibi olma konusunda deneyimliler vardır 🙂 Sizce mantıklı bir yatırım mı olur? Kiracıyla uğraşmak çekilir dert değil diyen var mıdır, varsa sebebi nedir mesela? Merak ediyorum.

Mesela full eşyalı satılık 1+1 daireler var. Eşyalar da gayet güzel, yeni ve modern yani. Tabii kira değeri de ona göre. Örneğin bu tarz daireleri kiralarken 2-3 depozito mu alıyor ev sahipleri, bunu da merak ediyorum. Bu tip daireler öğrenci muhitlerinde, açıkçası öğrenci kısmı biraz kafamı kurcalıyor. Ne düşünüyorsunuz?

Biz şu an kirada oturuyoruz 3+1 bir dairede. Bu tarz bir daire almak istesek gelen para peşinat olsa kredi çekmek durumunda kalırız. Yukarıda saydığım tarzda bir daireye krediye hiç bulaşmadan sahip olma şansımız var. Oturduğumuz evden memnunuz, zaten burada düzenimizi yeni kurduk kiramızı rahat ödeyebiliyoruz. Türkiye'de gayrimenkul sektörüne baktıkça keşke ev almasaydım diyen bir kişiye bile rastlamıyorum. Çok fazla insanla konuştum. Krediyle ev alanlar bile pişman değil, hallerinden memnun.

Not: Ev almak yerine iş kur tavsiyelerine kapalıyım maalesef 🙂

#konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 71
 • Erhan M. @erhanm

  En az 3 kişi sormuş ama cevap alamamış, ben de sorayım. Hangi şehir ki bu 150 bine sıfır ev var? Fiyatları arttırmayız söyleyin 😀 Biz de nasiplenelim.

  Özgür Eskişehir demiş, ona da bakalım.

 • Kaos @kaos

  1+1, hele de eşyalı olunca, kiracı portföyü 3 aşağı 5 yukarı belli zaten. Sirkülasyon çok olabilir. sık aralıklarla kiralamakla uğraşmayı göze alın bence. Evdeki eşyaların arıza durumunda nasıl bir yol izleneceğini mutlaka kontrata açık açık yazın ve kiracının anladığından emin olun. Burada nasıl bir yol izleyeceğiniz size kalmış. Arıza masraflarını siz karşılasanız kiracı cihazları hoyrat kullanabilir, arıza masraflarını baştan kiracıya yıksanız evi tutmak istemeyebilirler.

  Mesela şey olabilir, "servis raporuna göre kullanıcı kaynaklı arıza masrafları kiracıya diğer arıza masrafları ev sahibine aittir" olabilir. Ya da ne bileyim "1 hafta - 1 ay - 3 ay vs. içerisinde çıkabilecek arızalar ev sahibine sonraki arıza masrafları kiracıya aittir" (yani bak cihazları sağlam teslim ediyorum, kullanıp test etmen için de süre tanıyorum, sonrası beni bağlamaz) gibi olabilir.

  Eşya listesi yapıp kontrata ekleyin, tek tek fotoğraflayın, anahtar teslim ederken herşeyin çalışır durumda olduğundan emin olun.

  Eşyaların değeri kadar senet yapın, kefil isteyebilirseniz iyi olur (ilinizdeki emlak piyasası ne kadarına müsade eder bilemiyorum) İstanbul'da senet filan normal mesela.

  Abonelikleri mutlaka kiracı üzerine yaptırın. Eşyalı daire tutan kimse üzerine abonelik almak istemeyecektir. Çünkü ceketini alıp gitme özgürlüğü ister, eşya filan taşıma-sahiplenme istemez genelde, o yüzden eşyalı tutar zaten. Portföy budur %90. Ama abonelik üzerine vermeden kiraya vermeyin bence, büyük risk, ağzınız yanabilir.

  Evi temiz boyalı kiraya veriyorsanız, teslim alırken de boya masrafı yapabilirsiniz. Kontrata "gerek halinde boya masrafı depozitodan kesilir" ekletebilirsiniz.

  Kiracı çıkarken "genelde" temiz bırakmaz. Bir de temizlik ücreti ekleyin konrata. Şu kadar temizlik ücreti alınacaktır diye. Eşyalı dairede illaki halı perde filan oluyor ve ciddi temizlik istiyor. "Ben temiz bırakırım filan" diyene güvenmeyin. Ben size teslim etmeden temizlikçi tuttum ve temiz teslim ediyorum, siz çıkınca da sizden sonrakine aynı şekilde temizlikçi tutup teslim edeceğim, ücreti de şudur diyip kontrata ekleyebilirsiniz.

  Evde kaç kişi kalacaksa baştan konuşun anlaşın, sonra sizin anahtar elden ele gezmesin. Kimin kaldığı belli olsun. Bu konudaki katı tutumunuzu baştan tatlı tatlı belirtin.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   öncelikle böyle uzun uzun yazdığınız için teşekkürler. gerçekten çok aydınlatıcı oldu hiç bilmeyen birine özellikle. not ediyorum. eşyasız satın alıp eşyasız kiralamak daha mantıklı gibi duruyor. tabii kira ona göre değişecektir. ceketini alıp gitme özgürlüğü falan bunlar gözümü korkuttu 😀 öncelikle kiracılara ve icraatlere değil de edilen laflara hiç güvenmem onu baştan söyleyeyim. insanlar söylediklerinin tersini yapma konusunda ustalar. yani şimdi bu tarz evler zaten ya yalnız yaşayan bekarlara ya da öğrencilere yönelik. ha tabii aldık, baktık uğraşamıyoruz satarız ne olacak, o da bir seçenek. kendi ev sahibimizden örnek vereyim, bizim paramız pulumuz nakit her şeyimiz hazırdı tutmak istedik ama hemen tutamadık. adam evde kaç kişi kalacağımızı sordu. kalacak olan herkesin bilgilerini isteyip sabıka kaydımıza baktırdı. işlerimizi, iş adreslerimizi sordu. hatta benimki iş yeri telefon numarama kadar hepsi sözleşmede bile yazıyor. bunlara ek olarak sözleşmede bir sürü madde var ve bonus: anne babası alt katımızda oturuyor. yani adamın kuralları dışında bişey yaptığımız an ailesi zaten kendisine haber uçurur. yazdıklarınızda çok haklısınız. mal mülk iyi hoş da derdi çok işte. bilemiyorum dertsiz başımıza dert mi almış oluruz 😀

 • Emre Yüce @emreyuce

  Hocam kendimden biliyorum şimdi anlatayım : Ben çalışmak için Edirne'ye gittim güzel bir mahallede 150 bina bulunan sitede oturdum, normal diyebilirsiniz ama gerçekten sürekli bir kiracı çıkış girişi oluyor. 1+1 yada 1+0 için adamlar geliyor. Ufak tefek işlere girip çalışıp çıkıyorlar. Aile vs ise idarelik geliyor. Ha bunda salgından dolayı bir etki vardır illa ki ama benim ev sahibim, oturduğum yerin eski kiracısının evini bırakma şeklini gösterdi ki ben acıdım bir insan bunu nasıl bu hale getirir diye sorguladım. Adam her ay arardı Emre ev nasıl diye artık paronayak olmuştu 🙂 Kiracı ile uğraşmak bazen gerçekten sorunlu olabilir. Ben öyle bir yatırıma girecek olsam açıkçası güzel bir üniversite şehrinden 1+1 ev alırım, emlakçı ile anlaşırım bütün sorunları ile o uğraşsın ve yüzde 10 daha az alırım ama başım ağrımasın isterim. Kiracı ile sözleşmenize ek maddeler ekleyin, kırtasiyeden alıp direk imzaları attırıp geçmeyin kendiniz yapacaksanız da hocam. Hayırlı yatırımlarınız olsun.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   teşekkür ederim 🙂 evet kiracıya uğraşmak onca iş güç arasında nasıl olur bilemiyorum. aslında şöyle düşündüm. eğer ev alırsak hem gelen para bir işe yaramış olur hem de annem yaşlandığında geçer oturur, kira derdi düşünmez hem benim de gözüm arkada kalmaz, rahat eder kendi hayatıma bakarım. aslında sadece birkaç sene kiracılı, sonrasında annemin oturacağı ev alınmış olacak. bu açıdan bakınca nasıl sizce? çünkü ben genç bir insanım, belki evlilik belki başka sebeplerden şehir bile değiştirebilirim. ömrümün sonuna dek annemle yaşamayı planlamıyorum çünkü.

  • Emre Yüce @emreyuce

   @ggzmkst1 Hocam o zama iyi olur diye düşünüyorum tercih ederken ben olsam havadar bir güvenlikli siteden asansörü olan üst kat tercih ederdim. Biraz kira ile hem ufak katkı olur ev ekonomisine daha sonra da boyasına, bakımına baktıktan sonra ne olacak. Bugün satıyorum desen satılır her türlü Türkiye'de sevilen bir yatırım. Şu virüs olmasaydı bende arabamı satıp 1+1 ev almak istiyordum araba masraf, ev en azından ayda 900-1000 ₺ getirse canıma minnet 🙂 Merkezi ısıtma olan yerleri de tercih etmeniz faydalı olacaktır. Genelde millet şikayetçi olur ama ben Edirne ve Bolu'da tuttuğum evlerde sıcaktan uyuyamadığım geceler oluyordu.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   @emreyuce teşekkür ederim, arabayı önerenler de oldu ama onun bambaşka riskleri var. hem dediğin gibi masraf hem de ülkedeki trafiği anlatmaya gerek yok, ayının biri çarpıp pert etse ne yaparız? yatırım aracı olma kısmı bir yana, her gün dışarı çıkan insan olsam araba lazımdır eyvallah ya da evli, bebeği çocuğu olan biri olsam tamam. ben araba alsam ne olacak? 😀 evler genelde kombili ama merkezi var mı onlara da bakayım. tavsiyenizi not aldım bu arada 🙂

 • evren avid @evrenavid

  abi ev alıp 20 yılda çıkartacağına, dükkan alsanız daha iyi, hatta o dükkanıda kendiniz işletin, ticaret zevklidir....

İyi bayramlar. Yasak zamanı evinde misafir ağırlayanları nereye şikayet ediyorduk? Komşular toplamış bütün sülalesini. Aylardır evine kapanan, işsiz güçsüz kalan, dükkanına kepenk vuran, canı çıkan sağlıkçılar dahil hepimize haksızlık. #akış #konudışı #iyibayramlar
edit: ihbar etmeme rağmen ne ekip geldi ne bişey. bir kez daha anladım ki muz cumhuriyetinde yaşıyoruz. umarım bayram sonrası her yer açılır da en azından bir işe yaramayan yarım yamalak, herkesin deldiği yasaklardan kurtuluruz. olan evine kapananlara, kepengi kapanan esnafa, onca işsiz kalan vatandaşa, eğitim hakkı elinden alınan çocuklara oluyor. açsın her yeri, gerçekten tereddüt eden evinde kalsın kalabiliyorsa, çıkmak zorunda olan ya da çıkmak isteyen ama aklını peynir ekmekle yemeyenler de maskesini, dezenfektanını ayarlasın çıksın. kalan sağlarla yola devam edelim. ne bu ya?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 20

selamlar, birisi benim aktif olarak kullandığım hattı güya nasıl olduysa çalıntı bildirimi yapılan bir telefona takıp kullanmış. o çalıntı telefonun sahibi telefon çalındı diye şikayette bulunca araştırıp böyle bir sonuca ulaşıyorlar. bu sebeple karakola ifade vermem gerekecek. henüz ifade için resmi anlamda çağırmadılar ama çağıracaklar önümüzdeki günlerde. senelerdir aktif kullandığım hattım babamın üstüne kayıtlı olduğu için önce onunla görüştüler ama tabii ki kullanan ben olduğum için ifademe ihtiyaçları var.

şu an kullandığım telefonun imei'sine falan bakacaklarmış. imei no'mu ben hiç bir yerde kimse ile paylaşmadım. telefonu da 2-3 sene önce turkcellden faturaya ek olarak almıştık. fatura bilgilerinden tüm kayıtları var yani.

nasıl bir saçmalığın içindeyim daha ben de anlamadım. konuyla ilgilenen memurla telefonda görüşsem de çok detaylı bilgi vermiyorlar. gidince anlayacağım ama çok canım sıkıldı. şu an ben de mağdur durumdayım zira yıllardır kullandığım hattı biri kopyaladı da çalıntı bildirimi yapan şahsın telefonuna mı taktı? nasıl olabiliyor ki bunlar? hattım vodafone faturasız.

telefonumun imei'yi sorguladığımda kullandığım telefonun marka ve modeli çıkıyor. zaten bugüne kadar ne ben ne de ailem ikinci el telefon kullandı. sıfır telefonlarımızı da hep bilindik yerlerden aldık, turkcell, media markt gibi gibi. çalıntı bildiriminde bulunan kişinin de imei numarası var polisin elinde. bu iki imeinin eşleşmesi imkansız. ama işte hattımın ne işi var böyle bir olayda? bu hatı şu anki telefonuma, telefonu satın aldığımda bi taktım bir daha da çıkarmadım, kullanıyorum.

belli ki işin içinde dolandırıcılık falan var. başına böyle bir olay gelen var mı?

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 17
 • Mr.Bell @mr-bell

  Geçmiş olsun.
  Böyle garip şeyleri hep Vodafone üzerinden okuyorum, geçenlerde birisinin hattından 3 tane mi ne telefon almışlardı.
  Ya numara benzerliği gibi bir durum varsa ve evraklara yanlış işlendiyse ?
  Bu gibi durumlara dikkat etmek lazım ve gerekirse tekrar imei ve numara eşleşmesi istensin.
  Sizin imei ile sizin numara eşleşecektir, gerekirse sinyal aldığı bölgelerde çıkar.
  İşin içinde nasıl bir dolandırıcılık olabilir onu bilemiyorum ama durduk yere sinir stres.
  Gerekirse 3-5 kuruş neyse verip bu konuda uzman bir avukattan bilgi almaya çalışın bence.

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Bir ara kendi adınıza olmayan hat kullanmak yasak falan denmişti. O hala geçerliyse dikkat edin.

 • reducto @protego

  Olay nasıl olmuş anlamadım (teorik olarak mümkün gelmedi bana) ama stres yapmaya gerek yok. İfade vermeye gidince zaten polisler şöyle bir kılığına kıyafetine konuşmana (kadın erkek fark etmiyor) bakıp sana inandıklarında yardımcı oluyorlar her şekilde. Gerekli her türlü yönlendirmeyi yaparlar olay neyse

 • Orcun @orcun

  @ggzmkst1 İfadeni alırlar mevzu kapanır ya merak etme birşey olmaz. Bu arada sim kart kopyalanabilen birşey. Nasıl kopyalanıyor her sim kartın bir id bilgisi var bunu pc ortamına veya kopyalanacak aygıta takıp kopyalayıp akabinde de herhangi bir boş sim'e yazdırabiliyorsunuz. Ama bu cihazlar sadece operatörlerin elinde var. Sen o sim kartı alırken veya numara vs taşıtırken işte daha sonrasında vs. veya bir arada ? rehberi hiç taşıttın mı ? operatörlerde bunu ücretsiz yapıyorlar. O arada senin sim kart bilgin kopyalanmıştır o cihazı da operatörde bir çalışan vs kötü maksatlı kullanmış olabilir ? veyahut operatör o cihazı çaldırmıştır ? biliyorsun hani operatöre verilen kimlik fotokopisi nelere yol açıyordu. Belki senin aktif kullandığın hat daha öncesinden başka birinin adınaydı ? vodafone bunu çok sık yapıyor kapanan hatları aradan 3 ay geçince hatta 3 ay bile değil artık yeni numara gibi satıyordu. Senin o numara da böyle bir numara olabilir. Çok ihtimal var yani kestirmek zor. Ama ifadeni alırlar en fazla anlatırsın yazarlar imzalarsın ifadeyi oldu bitti birşey olmaz o olaydan.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   şimdi bu hattımı ben 10 seneden fazla bir zamandır kullanıyorum. yıllar önce aveadan vodafone'a geçtim. sonrasında ise yeni telefon falan alınca rehberimi yeni telefona taşıdım kendim. yani bunu yabancı biri yapmadı. hiç ikinci el telefon kullanmadım, hattımı sadece bir kere, kenarlarını kessinler diye vodafone bayisine vermiştim yeni telefona uysun diye ama o kesme işini de gözümün önünde yaptı hemen 5 dk'da. dediğin gibi bu hat ben kullanmadan önce başkasına aitti muhtemelen belki te ordan kalma taktılar kayıp telefona diyeceğim ama... bilemedim. bir de babam dedi ki, polisin önünde senin numarandan yapılan telefon görüşmeleri de vardı dedi. ben çok merak ediyorum ellerinde yazan kağıttaki görüşme bilgileri ile benim arama kaydımdaki görüşme bilgileri eşleşecek mi? muhtemelen vodafone çalışanı biri benim bilgilerimi sim karta kopyaladı ve o kayıp telefona taktı. peki olayı anlayıp dinledikten sonra ben şikayetçi olabilir miyim acaba? alakam olmamasına rağmen numaramı böyle işlere alet eden kişilerden ve vodafone'dan? sonuçta korunması gereken bir bilgi bu.

  • Orcun @orcun

   @ggzmkst1 Bir bakılsın karakolda vs ifaden de alınınca netlik kazanır durum. Olabilirsin tabi ki ama işte kim yaptı ? neden yaptı ? niçin yaptı ? vodafone'dan da şikayetçi olabilirsin.