herkese selam. konu, taahhüdün bitmesine az kalan sabit internetim 🙂
25 mbit hıza 135 tl veriyorum şu an türk telekomda. 31 mart 2024te taahhüdüm bitiyor. beni aramaya başladı ttnet müşteri hizmetleri, bugün görüştüm.
taahhüdünüzün bitmesine az kalmış, 1 ocakta yeni zamlar gelecek diyerek bana yeni 2 senelik dönem için bazı fiyat ve paket teklifleri sundu. sunulan en makul teklif, 25 mbitlik aynı paket ilk sene 294 lira, 2. sene 300 küsürlü bi fiyata devam etmesiydi. bu fiyat çok yüksek, indirim yapmazsanız taahhüt bitince başka firmaya geçeceğim dedim. onların da fiyatları yüksek dedi, ama sizin fiyatınız da bütçemi aşıyor, makul teklif yapılmazsa yolları ayıracağım dedim. teklifinizi aklımda tutacağım, düşünmek istiyorum dedim. tekrar aradıklarında şu anki teklif sunulmaz ama gibi bişey dedi 🙂 olabilir ama ben şu an size evet diyemem pat diye aradınız sonuçta dedim 🙂 karşılıklı teşekkür edip kapadık telefonu.

şimdi arkadaşlar size danışmak istediğim konu şu, ne yapmamı önerirsiniz? diğer internet firmalarının da pahalı olduğu doğru. sizce bunlar beni tekrar arayıp daha uygun bi teklif yaparlar mı? aradıklarında indirim konusunda ısrar edeyim mi? sizler bu tip işleri nasıl yapıyorsunuz?

bir de diğer sorum, aradıklarında bana uygun gelen teklifi kabul edersem , beni hemen yeni paketten mi fiyatlandıracaklar? sonuçta benim taahüdümün daha 4 ayı var ve 4 ay daha 135 lira ödemem lazım. pat diye pahalı fatura çıkarırlar mı yoksa taahhüt bitimini bekleyip öyle mi yeni paketten fatura çıkarırlar?

bu arada ben 2 sene önce de taahhüdüm bitmesine 4-5 ay kala, 1 ay sonra zam gelecek söylentileri çıkınca erkenden yenilemiştim, zarara uğradım. tekrar bu hataya düşmek istemiyorum. panikle iş yapmak istemiyorum yani...

bana bi yol gösterirseniz sevinirim 🙂 #teknoyardım #akış #internet #taahhüt #TürkTelekom

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12
 • Alican @alicanmd

  Sürekli yeni zamlar gelecek. Zamlanmadan taahhüt altına girmek en iyisi.

 • bekir @bekirb

  comnete geçtim 1 yıllık peşinödersen 179 tlye geliyor

 • Tegin @tegin

  Türk Telekom uygulaması üzerinden tekliflere baktınız mı? Oradaki fiyatlar daha cazip gibi. Geçen yeğenin 16Mb olan hızını 50Mb yaptık rakamı hatırlamıyorum ama çok cazip gelmişti o anda.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. türk telekom online işlemlerde çıkan fiyatlarla bana bu bahsettiğim telefonda bahsedilen teklif hemen hemen aynı.

  daha da zamlanmadan mevcut taahhütteki 3 ayı yakıp yenisine geçme tavsiyesi de verilmiş. mevcut fatura 137 lira, yeni taahhütle 300 lira olacak desek, arada çok fiyat farkı olduğu için ve daha 3 ay olduğu için bunu tercih etmeyeceğim. 1 ay kalmış olsaydı veya mevcut faturam 250 tl falan olsaydı o zaman hemen bugün yeni taahhüde geçerdim. zaten her türlü zamlı fiyatlar olacak, bari 3 ay daha makul fatura ödeyeyim.

arkadaşlar selam,
turkcell faturalı hattını kaç ay ödemezsek hattın arama yapması, sms atması, kendisine gelen aramayı ve sms'i alması işlemleri durdurulur?
#teknoyardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

herkese selam, 2 sene önce macbook için şöyle bir paylaşım yapmıştım bu sitede 🙂 ekonomiyi öngörmüştüm aslında ama hem o dönem acil ihtiyacımın olmaması hem de arkadaşların post altında bana "teknolojide stokçuluk mantıklı değil, yarın öbür gün gerçekten ihtiyacın olduğunda almış olduğun elindekinin özellikleri eski kalır" gibi tavsiyeler vermişlerdi. ürünü almak yerine kenara dolar alıp koymanın daha mantıklı olduğunu söyleyenler de olmuştu.

arkadaşlar ben o ürünü almadım. şu an elimde hala şirketimin kullanmam için verdiği macbook air var. eski nesil i5'li 6 gb ram'li emektar ama çalışan windows laptop da evde bir köşede sağlam vaziyette duruyor. yani söz konusu postta bende değişen bişey olmadı ama ekonomi çok değişti.

şimdi insanlardaki tüketim çılgınlığını gördükçe acaba kendime bi macbook air alsam mı perileri geldi bana yine. 2.500 dolar civarı birikimim var. ben o ürünü hala almadım çünkü şu an alsam bile kutusunu açmadan kenarda duracak. ama ekonomiye bakıp paniğe kapılıp almalı mıyım, yarın öbür gün daha fazla pahalılaştığında zarara uğrar mıyım görüşlerinizi yeniden duymak istiyorum. bugün aldığımda açıp kullanacak olsam bu soruyu hiç sormaz direkt alırdım ama bende "şu an kullanmama gerek yok" durumu olduğu için ikilemde kalıyorum. şu an hadi alayım desem airini alabilirim taksitle, krediyle şununla bununla ama 1 sene kutusu açılmadan yatarsa ve seneye bana air değil de pro'su lazım olursa o zaman sakat tabii 😀 ne diyorsunuz?

not: ihtiyaç halinde macbook almam şart değil, ben ince, hafif ve pil ömrü sebebiyle seviyorum. belki buna paralel windows da olabilir.

#teknoyardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  yanlışlıkla sildim maalesef ekran görüntüsü aldıktan sonra 🙁

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  @dolunay evet ona ben de katılıyorum. en çok ikilemde bırakan şey kullanma durumu oldu zaten. iş haricinde pc kullanmıyorum artık. inernette gezinirken telefonu, bişeyler izlerken tv'yi kullanıyorum. telefonlarda durum böyle değil mesela zaten hep kullandığımız için. 2022'in ilk aylarında yapmışım paylaşımı, dolar 13-14 arasındaymış. 2021 aralık ayında şirket zam gelecek diye bilgisayarları yenileyip söz konusu ürünü 10 bine almıştı, birkaç gün sonra zam gelmişti işte 13500 olmuştu. oradan da hatırlıyorum paylaşımı yaptığım dönemi kısmen.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  @dolunay haklısınız. tarihlerle alakalı yorumlarımı güncelledim

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  @dolunay açıkçası ihtiyaç halinde gerçekten mac mi alırım o bile bende soru işareti. çünkü windows kadar özgür değil. benim mac'te en çok çekildiğim kısım, ince ve hafif olması ve pil ömrü. bunları sağlayabilen windows modeli bulursam windows alırım gibime de geliyor. çünkü ben hep windows kullandım bu şirkete girene kadar. o eski model windows bilgisayarlarda ne programlar çalıştırdım yani kürekli mürekli 😀 mac'te "arka sokaklardan" bişeyler çalıştırmak daha zor. bir de mac'in çok uzun ömürlü olması, seneler sonra bile hızlı çalışması hoşuma gidiyor. bundan önce şirket bana daha eski bir macbook pro vermişti, bana verdiklerinde cihaz 10 senelik falandı ve hızı beni hiç üzmemişti.

arkadaşlar selam, 20.000 tl nakit harcama yapmam lazım. birikim hesaplarımda bir miktar dolar bir miktar da gram altın var. gram ve dolar tl karşısında devamlı alıp başını gittiği ve TL çok değersizleşip durduğu için acaba bu ihtiyacımı bankadan 6 ay ödemeli ihtiyaç kredisi alarak mı karşılamak daha mantıklı olur yoksa kenarda duran dolar veya altından 20.000 liralık bozdurmak mı daha mantıklı olur sizlere danışmak istedim.

6 ay vadeli kredi çekersem 2.041,70 faiz ödemiş olacağım, aylık ödemesi ise 3.673,62 lira. bu aylık taksit miktarı beni sarsmaz eğer kredi çekersem. siz olsanız bu ekonomide kenardaki dolar/altınınızı mı bozdururdunuz yoksa kredi mi çekerdiniz? hangisi daha avantajlı olur sizce? siz bu tarz durumlarda ne yapıyorsunuz?

açıkçası bana kenarda duran şeyi bozmak yerine kredi çekmek daha mantıklı geliyor çünkü TL borçlanmış olunuyor ancak yanlış mı düşünüyorum, daha mantıklı seçenek var mıdır sormak istedim.

#konudışı #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

arkadaşlar selam, s21 fe samsung telefonum için önerebileceğiniz iyi bir hızlı şarj adaptörü var mıdır? bir de piyasada çok fazla sahte ürün var, internetten alacağım ama sahte mi yollarlar bunu anlamanın bir yolu var mıdır? telefonu aldım ama kutusundan şarj cihazı çıkmadı. tavsiyelerinizi bekliyorum.

#akış #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar selam, bi site var, forum daha doğrusu. bir üyelik aldım sonra biriyle tartıştım, banladılar beni. başka eposta adresi ve kullanıcı adıyla yeniden üyelik almak istediğim zaman ise durumu farkedip o yeni üyeliği de iptal ediyorlar. yani bir kere banlandıysanız yeni hesaplarla üyelik alma durumu sıkıntılı. farklı telefondan ve o telefonun mobil internetini açarak sıfırdan üyelik oluşturdum, vpn ile giriyordum fakat onu da bugün farkedip banladılar.

şimdi sorum şu; bu site bildiğim kadarıyla ip adreslerinden üyelikleri eşleştirip çakışma/aynı olma durumlarında üyelikleri uçuruyor. bu tarz konularda ruh hastası seviyesinde hassaslar. ama benim de sıfırdan üyelik alıp o forumda birileriyle konuşmam lazım. bunu onların radarına takılmadan nasıl yapabilirim, dns falan mı değiştirmem lazım? bunun kesin bir çözümü var mıdır? evin wifi'ı ve telefonumun internetini kullandım oraya girmek için şimdiye kadar. bundan sonrası için nasıl yol izlememi tavsiye edersiniz? #teknoyardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10
 • Orcun @orcun

  Şimdi senin vpn ile girdiğin sunucu ip adresi belli bunlar da ondan şüphelenirler. Çerezler ele verir vs. birde arka arkaya üye olmak işte bunlar da çok dikkat çeker. Bu işin çözümü adam gibi kendi vpn'in olacak güzel bir sunucu sonra birde sanal makine kurup farklı mac id ile yada değiştirip vs. öyle sıfırdan girersin. Ama gene de işte o sitenin kurdu farkedebilir işin zor. Birde ekstra kadın profili falan yapıyorsan işin çok çok daha zor. Ondan sonra birde yazı tipini değiştir, bu direkt ele veriyor. Biz mesela zamanında atsızcılarda takılırken hiç ip adresi şu bu bakmıyorduk yazı tipi konuları ele alış biçimi işte ilgilendiği şeyler direkt ele veriyordu. Mesela şuan ben üyeliğimi sildim diyelim yada banlandım. Hemen akabinde birtan üyelik aldım işte ismi pasarya birşey olsun herşey değişik ama benim yazı tipim değişmedikten sonra beni gene bulurlar. Aaa bu orçun derler vs. halbuki mac id değiştireyim vpn ile gireyim hatta sunucuyla çözeyim vs farketmez. Kalabalık ortamsa forum falan bu işler daha kolay ama az bir topluluksa işin çok zor.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   site kalabalık, benim amacım üyelere mesajla ulaşabilmek. aslında konulara yazmak falan değil. forumda herkes anonim, kimseden whatsapp falan isteyemiyorum bu yüzden. bana çok yardımcı olan kişiler var, işim düştüğünde falan. forumdaki konulara yazacak olsam yazış stili falan haklısın.

  • Orcun @orcun

   @ggzmkst1 Anladım o durumda işin daha kolay ama gene farkediliyorsa o zaman başka birşeyler var. Hangi site bu arada ya çok merak ettim ? 😀 teknopat mı ? türkiyede öyle aktif site başka neresi var zaten ? 😀

  • Orcun @orcun

   @fusuf Valla merak ettik yani. 😀 @ggzmkst1 Çok özelde burada yazılmayacak birşey ise özelden at olmadı ? https://t.me/orcun89 yada mail de olur. 😀

 • imperio @imperio

  Bunlar private torrent trackerların ve küçük kapalı toplulukların kullandığı yöntemler. Birinden şüphelendiklerinde kişi bazında inceleme yaparlar bu da radardan kaçmayı zorlaştırır. Aşması zor. Eğer VPN kullanımını da takip ediyorlarsa iş daha da zor

  Kullandığın monitör çözünürlüğü, işletim sistemi ve tarayıcı. Bunlara bakarlar. Yani bir dahaki girişinde bunlar farklı olmalı. İşletim sistemi tek başına bir şey ifade etmez ama hepsini crosscheck yaptıklarında anlamlı bir veri oluyor. Tarayıcı ve monitör çözünürlüğü değişmeli

  Modemi kapatıp açarak yeni IP alabilirsin. Eğer IP havuzundaysan ana IP değişmez ama eğer ki amatör değillerse cgnat havuzunun ne olduğunu biliyorlardır ve direkt IP ban atmazlar. Sitenin üye sayısı azsa bunu yapabilirler gerçi. Üye sayısı ne kadar o sitenin? Çok azsa kullanmamız gereken yöntemler değişecek.

  Öncelikle şunu dene. Modemi kapat aç, IP numaran değişsin ve daha önce o siteye girmek için kullanmadığın farklı bir cihazla ev internetine bağlanarak üyelik al. VPN açma. Yazdığından anladığım kadarıyla farklı cihaz ve mobil internet denemişsin. Oradan kıllanabilecekleri tek şey VPN. VPN kullanmamalısın. Bu durumda yine banlanırsan anlarız ki IP havuzundasın ve o ana IP'yi görüp banlıyorlar. Ya da evde bu iş için kullanmadığın başka bir mobil cihaz kaldıysa onun mobil internetiyle vpn kullanmadan üyelik alabilirsin ve bu durumda banlanmaman gerekir. Çünkü ortada eşleşebilecek bir şey kalmamış demektir. Ancak yine banlanırsan; eğer ki sitedeki üye sayısı çok azsa ve yeni üyeliklere kişi bazında tarama yapıyorlarsa internete çıktığın şehri görüp eşleştirerek o şekilde ban atıyorlar demektir. O durumda yapılabilecek tek bir şey kalıyor, ucuza PAYLAŞIMSIZ sunucu kiralayacaksın, onu VPN gibi kullanacaksın. Esasında VPN servisi olmadığı için vpn diye banlamazlar da. Bu durumda hiç sıkıntı olmaması lazım normal şartlarda, en garanti yol da budur.

  Hangi site ki bu? Bu tip sorunlu mecraların bir çoğunda üyeliğim var eğer bildiğim bir yerse onların yöntemlerine özel olarak da tavsiye verebilirim

 • bitlikarinca @bitlikarinca

  benzer olay başıma gelmişti. opera'dan girip vpn ile yeni hesap açmıştım, banlanmamıştı.

arkadaşlar selam. ailelerin ve yaşlı kişilerin oturduğu sessiz sakin, nezih apartmanımızın en üst katına birkaç ay önce öğrenci taşındı. normalde bina sahibi benim de ev sahibim ve asla öğrenciye vermediğini söylemişti daha öncesinde. bu zamana dek zaten apartmanda öğrenci yoktu. fakat söz konusu dairenin sahibi farklı biri olduğu için öğrenciye kiralamış. daire çatı dubleks. bu arkadaş hemen hemen her gece sabahlara kadar evde partiler veriyor ve basslı müzik açıyor. asla saat kavramı yok. bir keresinde basslı müziğe ek başka gürültüler de yaptıkları için alt kat komşumla beraber kapısına gidip uyardık, tamam dikkat ederiz dedi ama hiçbir düzelme olmadı. ben de bunun üzerine, sonraki geceler gürültü için hep polis çağırdım. polis geldikten sonra müzik kısılıyordu ancak son dönemde polise rağmen müziği kısmıyor. 2 gece üst üste polisi aradım diye bu kez polis beni arayarak "hep aynı kişi gürültü yapıyorsa apartmanca karakola şikayet edin" gibi bir öneride bulundu.

dün gece polisin geldiğini görüp müziği kıstı adamlar kapıya gelene kadar, onlara da uyuyorum ses benden gelmiyor diye yalan söylemiş. polis de bana diyor ki, biz şahısla görüştük uyuyordu ve ses gelmiyordu 😀 anlayacağınız, polis de çözüm olmamaya başladı artık. hatta polis şey dedi ya, ses başka adresten geliyor olabilir mi falan dedi. açılan müzik bass olduğu için normal bi ses de değil, titreşim yaratıyor, bazı geceler uykumdan bile uyandırıyor. aslında bassı kıssa düzelecek ama bu önerime de uymadı. yani ne konuşmayla çözüldü ne de polisle. binanın yapısı da maşallah hapşırık sesini bile ileten cinste ama adamın kapısını da dinlediğimde bangır bangır bir durum var içeride yani. kesinlikle kısık bir ses söz konusu değil. kalabalık oldukları için bağırış çağırış da oluyor gece vakti. bi de adam direkt üst katımda değil, çaprazımda. ona rağmen duyuyorum çünkü çok açıyor.

şimdi size sorum şu, ben bu kişiyi tek başıma karakola şikayet edebilir miyim? etsem ne kadar ciddiye alırlar? komşuları toplayamam çünkü en alt kattaki duymadığı için ben karışmam der. benim yan dairem zaten kullanılmıyor. bu arkadaşın yan dairesinin de umurunda değil. tek başıma kaldım yani bu konuda. ne tavsiye edersiniz?

#konudışı #yardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 66
 • Dracken @dracken

  Gidin katılın partiye sizde 🙂

 • cgdincer @cgdincer

  Savcılığa gidip şikayette bulunacaksın başka yolu yok.

 • Deniz Etkin @denizetkin

  Polise şikayet etmek ile karakola şikayet etmek arasındaki fark ne? Ben orada kaldım. Polisi arayınca karakola şikayet etmemiş mi oluyoruz? Acaba kastettikleri yazılı şikayet mi?

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   açıkçası ben polisin dün bana yalan söylediğini düşünüyorum. 2 kere ekip gelmiş uyarmış dedi. ben şikayetimden sonra, dün ve önceki gün de özellikle dinledim gelip gelmediklerini. dün gece polisin binama geldiğine dair bişey görmedim, duymadım. bi de telefondaki memur bana, her gün her gün şikayet ediyormuşsunuz dedi. her gün etmiyorum, 2 gün üst üste ettim. bundan bi 10 gün kadar önce de birkaç gece üst üste şikayet etmiştim. yaptığı zaman ettim yani yapmadığı zaman neden edeyim? her gün aynı kişi yapıyorsa komşularla toplanıp karakola şikayet edin ekip sadece uyarı yapar gider dedi. aa bi de şey dedi memur, arkadaşlar kapıya not bırakmışlar, dedi. ne notu, ne yazıyor ki dediğimde cevap vermedi. sonra ben kendi kapıma baktım not yok zaten olamaz da çünkü polis benim daire numaramı bilmiyor. herhalde onun kapısına not bıraktılar, o kısmı anlamadım.

   yazılı şikayet etmesine edelim de, zamanlaması ve müzik süresi hiç belli olmuyor ki şerefsizin. o kadar sinir bozucu ki. mesela gece 1'de açıyor, 5 dk çalıp kısıyor. 10 dk sonra tekrar yükseliyor ses, bi 5-10 dk çalıyor sonra susuyor. uyuyorum, 2 saat geçiyor uykumun arasında açıyor, uyanıyorum, 5 dk sonra kesiliyor. bu döngü bazen sabaha kadar sürüyor. bazen de sabaha kadar kesintisiz sürüyor. o yüzden zaten polis kapıya geldiğinde, gürültüyü yakalayamadığı oluyor. öğrendi artık ibne, polisi gördüğü an sesi kısıyor. o daireden geldiğine eminim, çünkü polisle konuşurken kabul ediyor müzik sesini.

 • Samed AYDIN @picasso16

  Hocam normalde şiddete başvurun derim ama intikam alır kalabalık adam toplar peşini takip eder gerek yok. Sana başka çare lazım. Ev sahibine ulaşmanız herşeyi anlatmanız lazım. Baktın o da çare etmiyor parasına bakıyor sıkıntı. Asıl dayaklık olan ev sahibi. Ben olsam çok bilenirsem ciddiyim yüklü miktarda uyuşturucuyu evine sokmaya çalışırım. Sonra polisle uğraşsın. Ev sahibi de biz seni uyardık diye rezil edersiniz. Eve nasıl uyuşturucu sokarız onu güzel planlamak iz bırakmamak gerek.

arkadaşlar merhaba, bulaşık makinesi alacağım ama enerji sınıflarından hiçbir şey anlamadım. hep E veya F var. bunlar kötü mü? biraz araştırdım, kafam daha çok karıştı. bilgi verecek, bunlardan anlayan biri var mıdır? hangi enerji etiketinde almalıyız fatura verimliliği için? #teknoyardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba, bu yazacağım şey biraz tuhaf gelebilir ama artık inanılmaz rahatsızlık vermeye başladı. evimizin çok yakınından bir yerden sürekli ıslık sesi geliyor. önceleri pek önemsemedim ama artık o kadar sürekli bir hal aldı ki, ben bu ıslığı çalıp duran kişiyi ciddi ciddi şikayet etmeyi düşünüyorum. biraz kulak kabarttığımda bunun, balkona kuş çıkarıp kuşa sürekli ıslık çalıp duran bir ruh hastasına ait olduğunu anlayabildim. o kadar yüksek sesli ve öyle rahatsız edici ki anlatamam size. tam olarak yerini, adresini saptayamadım ama onu da yapacağım. huzur diye bişey kalmadı güneş batana kadar sürekli ikide bir fıyt fıyt, fiuuuu şeklinde ıslık duyduğunuzu düşünün... bence kimsenin etrafa böyle rahatsızlık vermeye hakkı yok. acaba lokasyonu tam tespit edip şikayet edersem polis ciddiye alır mı? tamam şehrin ortasındayız ve gündüz elbette gürültü olur ama bu çok saçma boyuta ulaştı. günde bir saat kuşuyla ilgilenmek için yapsa rahatsız olmam, takmam da. ama sabahtan akşama kadar böyle bir ses olamaz ya. evden çalışıyorum artık dikkatimi veremiyorum. yaz geldi, cam da kapatamıyoruz. ses çok yakından geliyor o yüzden duyuyorum bu kadar. sana ne demeyeceğini bilsem kendisini uyarayım ama bu devirde kimseye güzellikle bişey de diyemiyorsunuz. napayım ya bi akıl verin 😀 #akış #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, faturalı hattımdaki bir sorun için vodafone müşteri hizmetlerini arıyorum ama asla gerçek bir insanla muhatap olamıyorum. Varsa yoksa yok dijital asistan, yok sesli yanıt. Bana gerçek bir insan lazım, operatöre nasıl bağlanıyorsunuz? #akış #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap