Paylaş Paylaş

TeknoSeyir'in Geleceği / Yeni Yayın Dönemi

TeknoSeyir'in yeni yayın dönemi ile ilgili planları, üç kurucu ortağı değerlendiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • akif @pauselife

  TS Sosyal'de durum paylaşamayacak günler yakın mı? 🙁

  RIP Bilim gündemi 😭

  Video kapatırken MG'den şu cümleyi söylemesini bekledim. "TeknoSeyir bir YouTube kanalı değildir." 🙃

 • Babazula @babazula

  Spoiler: Gamsız gidiyor. Levent abi tek kişilik dev kadro olarak TeknoSeyir'i sırtlıyor.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Var aslında ama eleman ve imkan yok; 45 dakikalık izleyiciyi de 5 dakikalık izleyiciyi de kayıp etmemek mümkün ama Levent Bey'in de dediği gibi reji falan gerekiyor, ekip/ekipman lazım. 45 dakika çekilen ana karta öyle bir senaryo yazılır ki rejiden iki, üç, dört video birden çıkar. Ama, işte ekip ve ekipman lazım.

 • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

  Hamdi kral gelmiş ama pek hayırlı bir geliş olmamış galiba. 🙂 İzleyelim bakalım.

 • M U H A M M E D @muhammed

  Hayırlısı olsun kapısına kilit vurulana kadar buradayım. Burasıda kapanırsa sosyaldeki gibi ortam ve değerli içerikler bulunmaz

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Kolay gelsin şimdiden, ne diyelim hayırlı olsun. TS devam ettiği sürece takipçisiyiz.

 • Yuded @yuded

  Emekleriniz için teşekkürler. Yeni projelerde görüşmek üzere 🙃

 • Memoli @memoli

  ''Biz ayrılıyoruz ama TeknoSeyir devam edecek''
  Bu şey değil mi ya ? ''boşanıyouz ama annen baban olarak biz hep yanındayız tatlm'' 🙂
  Teknoloji yayınlarının kaderi de müzik gruplarının kaderi gibi.

 • Excalibur @excalibur

  Çok belliydi ama süreç berbat yönetildi. Resmen seyirciyi kendinizden soğutarak yaptınız bunu. İkili incelemeleri kaldırdınız. Önemli incelemeleri yayınlamadınız. Birsürü değerli üyeyi kaçırdınız. Ve daha birçok şey.

  • Mando @syndicatedynamics

   Katılıyorum, çoğu önemli ürün için inceleme dahi yayınlanmadı ve teknoseyirin yapı taşı olan 2 li mükemmel hoş sohbet ile olan incelemeleri senelerdir rafa kaldırmışlardı, o ikili muhabbet eşliğindeki detaylı incelemeleri bıraktıklarından beri yokuş aşağı gidiyordu

  • godzilla87 @godzilla87

   Doğru bir tespit ama bu kadar çok beğenilen bir format, bu kadar da talep görürken yapmıyor olmalarının kendilerince bir gerekçesi illa ki vardır. Kağıt üzerinde büyük olan yayınlar gibi firmalara eyvallah etmedikleri için son zamanlarda ürün de alamadılar ve önemli incelemeler olmadı. S23 ultra ve xbox gibi ürünler bu sebepten incelenmedi.

   Ama İkili format belki de en büyük darbe oldu. Açıklama olarak şu an bunun için yeterli kaynağımız yok demişlerdi. Bizler de sandık ki, evet personel yetersiz o yüzden eskisi kadar ürün 2 yerine tek kişi ile incelenecek. Ama o da olmadı. Muhabbet bölümleri ile açığı kapatmaya çalıştılar ama bir yere kadar.

  • Hünkar Selim Potemkin @hunkar-selim-potemkin

   @godzilla87 İnceleme yapmamalarının sebebi firmalara eyvallah etmemek olamaz, eğer firmalar yollamıyorsa zaten ağır eleştiri yapabilme şansları olduğu için zaten daha çok izleneceklerdi, TS üyelerinden talepte bulunsalar aradıkları her cihazı bulup inceleyebilirlerdi, ya da başka kanalların yaptığı gibi satınalıp inceleme yaptıktan sonra 2. el cihaz olarak yine üyelerine satabilirlerdi. hiç birini yapmadılar, sadece sızlandılar, özellikle de LP yaptı bunu, Murat'ta ikinci adam olmayı baştan kabullendiği için yenilik getiremedi maalesef.

 • alaria @alaria

  Hayırlısı olsun. Ayrılma olsa da ortak videolar yine yapılır diye umuyorum. İnşallah sosyal kapatılmaz.

 • D.Tspnr @tibaldo

  Üzücü tabii ama genel anlamda bir şeyler yazmayacam hayırlı olsun bu kararı alanlar için.
  Kapanana kadar burdayız ama Yazılımcı arkadaşlar TS Sosyal kapanır gibi yakında bir şeyler ayarladınız mı? :)) #HayaletProtokol

 • kortex @kortex

  Murat abi sitenin editörlüğünü bıraktıysa buranın pek bir zamanı kalmadı demektir.

 • shaq1907 @shaq1907

  Hayırlısı olsun herkes için. Belliydi aslında bir nevi böyle olacağı ama yine de videoyu izleyince insan.

 • mrx86 :) @mrx

  "So Long, and Thanks for All the Fish..."

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Offf, tozlu raflar falan süper oluyordu ya; yaşayıp da dillendiremediğim C64 hikayelerini dinlemek çok güzeldi.

 • Osman Öztürk @ptseeker

  En çok bilim gündeminin gidişine üzüldüm. Hamdi abinin heyecanlı güzel anlatımıyla curcuna içerisinde kaçan haftayı yakaladığımı hissediyordum. Umarım yerini alacak bir girişim olur

 • Mando @syndicatedynamics

  Mutluluk bile acı veriyor, çünkü sonu var biliyorum.
  -maNga

 • ENİGMA @solo

  Ben Levent abilden sadece teknoji değil,
  Satır aralarından çok şey öğrendim,
  Meslek Etiği nedir, Edebiyat, Sci, Hobi, Hayat nedir.
  Köyün ıssız ortamında yaşayan çocuğun bunları edinme ihtimali çok düşük ama algıları açıksa bunları Levent abiden kolayca öğrenebilir.
  Teşekkürler Huysuz İhtayar.

 • s1234 @s1234

  Haftalık Muhabbet favori TS içeriğimdi. LP 10 saat konuşsa sıkılmadan dinlerim. Umarım devam eder. Hayırlı olsun ne diyelim 🙁

 • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

  Hayırlı olsun. Yeni başlangıçlar her daim süprizlerle doludur. Burada lp ve mgnin tutumları başarıyı getirecek.
  Hep destek. Tam destek. 🥰

 • antinatalist nasreddin-hoca @antinatalist-nasreddin-hoca

  Hakkınızda hayırlı olsun, bence ts sosyalin en büyük hatası tüm içerikleri kayıt olduktan sonra göstermemesi tik işaretini aylar sonra görmüştüm, benim gibi bir çok insan da var. Bence ts sosyal işini boşlamayın yaptığınız video içeriklerden belki de daha çok gelir elde edebilirsiniz.

 • qubit @qubit

  İnna lillahi ve inna...

  Eski PCL, DHW takipçisi olarak öncelikle bize hayırlı olsun demek düşer. Kendi hayatları ve aileleri için en doğrusu neyse onu yapacaklar. Ekonomi ortada. Dolar 10 yılda 2 TL'den 28 TL'ye geldi, yok böyle bir şey. İnternet yayıncılığının zorluğu ortada. Ekşi gibi hukuken çok güçlü bir site bile kapalı. Gelir yeterli değilse bize söz düşmez. İnfuluensır çağındayız, Donanımhaber'in iki editörü siteyi bırakıp kendi kişisel kanallarını açtılar. Altaylı gibi isimler TV yerine Youtube'a kişisel yayınlarına geçtiler. Belli ki ticaret bunu gerektiriyor(?).

  Diğer yandan LP olsun MG olsun bunlar hayatımızın parçası arkadaşlar. Kaç kere LP'yi açıp uyumuşluğum var (bu yaşta). Hakkı ödenmez. Bu arkadaşların rotaları ne olursa olsun ticari olarak mutlu olmalarını isterim. Emeklilik tabii ki insanın hakkı ama severek yapılan iş ömür boyu yapılabilmeli, devam etmek istiyorsa destek olmalıyım, kişisel fikrim bu.

  Anladığım kadarı ile Haftalık Gündem devam edecek? Muhabbeti söylememişler. Belki ayda bir olur. TS Sosyal korkarım zor, MG yoksa LP uğraşamaz. Zaten 1 yıldır uyarıyorlardı.

  Fakat bence bu toplantı öncesi izleyicilerin müdavimlerin görüşü alınıp karar verilmeliydi. Zoom oturumu yapılabilirdi mesela. Onbinlerce takipçi var, sponsor olan olur, başka şey teklif eden olur. Ticari deneyimi yüksek insanlar var, fikir verebilirlerdi. Belki hala da geç değildir, bilemiyorum.

  Tekrar hayır olsun diyeyim. Beklemediğin iş hakkında hayırlısı çıkar, bilemezsin, bilemeyiz.

  • qubit @qubit

   @ugury @umtk mahsuru yoksa sizlerin gelecek planlarınız nedir diye sorabilir miyiz? Bu videoda değinilmemiş.

  • qubit @qubit

   @solo kendilerinden mi işittiniz?

   LP kesin bu yorumları okur:
   - Toplulukla bir gün saat belirleyip YT canlı yayını yapılsın, soruları cevaplayın, önerileri alın. Böyle ciddi bir kararı elbet kendiniz alacaksınız ama bu iş otobüs firması kapatmaya benzemez. Topluluğa da danışılmalı.
   - TS Sosyal'de az da olsa müdavimler var, bunları resmi discord kanalınıza filan yönlendirin.
   - Haftalık Gündem'e devam edin.
   - Bu ay kafayı dinlendirin ama muhakkak ticari görüş alın. Aileden tüccar olmayanların çizdikleri ticari rota ekseri yanlış olur.
   - TS Sosyal'i kapatsanız bile sunucunun erişilebilir olması gibi konularda plan yapın. PCL ve DHW'deki hatanızı tekrar etmeyin.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Yalnız, "... Altaylı gibi isimler TV yerine Youtube'a kişisel yayınlarına geçtiler. Belli ki ticaret bunu gerektiriyor(?)...." da riskli, YT'nin başını ağrıyacak noktaya gelebilir. Ha, YT takmaz ama takanlar YT'ye takar.

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  vallahi hepimiz için ışık görünüyor ama tren mi çıkış mi bilemiyorum. Hayırlısı olsun. Dipnot: tüm ekip nerede ve nasıl ulaşabileceğimizi yazarlarsa çok sevinirim.

 • Mustafa ÜNLÜ @mustafaunlu

  LP bu siteyi yaşatmaz. Youtube'dan devam eder sadece.

 • ARMv7 @armv7

  5 yıl önce olsa çok takip ettiğim bir yayının böyle bir video yayınlaması çok can sıkıcı olurdu. Korkutan bir haber olacağını kafamda etiketlediğim bir haberdi bu ama öyle de olduğu söylenemez. Belki biz de kısıtlı bir izleyici kitlesi olarak yayın gibi demode kaldık. Bizim kadar kısıtlı bir kitleyle para kazanma modelini sürdürmek de zor olsa gerek. Ben zaten çoğunlukla levent abi için izliyordum ve izlemeye de devam etmek isterim, murat abi ve hamdi abiyi de görmek güzel olur.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  ts sadece lp ye kaldıysa yakın gelecekte kapanır diyorum naçizane.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Ahaha uzucu ama buna sasiran varsa gulerim. LP en son hangi yilda TS'ye girmistir bakmistir merak ediyorum. En kisa surede Teknoseyir yetisenler dernegi vs gibi bir sekilde reddit'e gecmemiz iyi olur.

 • Yükleniyor... @144p

  Üzücü ama alınması gereken bir karardı. Teknoseyir format olarak bence çok iyiydi günceli yakalamanın yanında ikili yorum formatı da devam etseydi bir şeyle daha iyi olabilirdi. Ne ikili format devam edebildi ne de güncel yakalanabildi.
  Umarım herkes için hayırlı ve kârlı bir süreç olur. Sonuçta bu bir iş.

 • Arasaka @protego

  @gamsizm Site kimde kalacak LP'de mi? Yenilenmesi gerekecek dediniz de, LP'de kalacaksa kapanacaktır kesin. Önceden haber de vermez önceki site gibi aniden kapatıp gider, en azından onu söylerseniz hazırlığımızı yaparız yedeklerimizi alırız

 • teknopanda @teknopanda

  teknoseyirin gündemi takip etmemek veya edememek gibi bir kronik problemi var aslında. halen 90 lardan kalma dergi haberciliği yapma ısrarı çeviri haberciliğinden farksız bir yayın formatına döndü. mesela asya gündeminde erdi amerika gündeminde hakkı donanım gündeminde de recep bu işi sırtladı götürdü. lp'nin sürekli tecrubesini empoze etme ısrarı kimsenin umrunda değil ki artık ben dedim bildim böyle olacaktı oldu bak ben söylemiştim gibi söylemlerin bu işin dogasına aykırı olduğunu düşünüyorum. herşeye rağmen burada sandbox bir yapı var bilim gündemi alışkanlığımız olmuştu üzdü. tavsiye alabileceğin veya öneri yapabileceğin nadir ortamlardan biriydik

 • Juggernaut @juggernaut

  Youtube'da ilk tanıştığım kanallardan biriydi Teknoseyir ve o zamandan beri severek takip ediyorum. Keşke ekonomik koşullar elverseydi de kadro büyüyerek devam etseydi. Hamdi Bey ve Murat Bey yolunuz açık olsun, umarım bir gün tekrar dönersiniz 😢 Levent Bey'e de yeni dönemde başarılar dilerim.

 • Goktug Cantekin @mcgoktug

  9-10 yıldır sıkı takipçiyim. Ne zaman ekonomik sıkıntı olsa bu videoları gördük. Sanırım 4-5 defa benzer videolar yayınlandı. Her video sonrası yaprak dökümü oluyordu, yine öyle oldu. Zaten MG'ın kendi kanalında aldığı yeni pahalı yayın ekipmanlarını ve 2. kamerayı görünce böyle olacağını anlamak çok zor olmadı. Sohbet havasında geçen 2 kişilik incelemeler Teknoseyir'i Teknoseyir yapan en önemli özellikti. Pandemi sebebiyle bundan vazgeçildi. Apple'a hep öcü gibi davranıldı. Özellikle LP bırakın kullanmayı, Apple hakkında konuşmaktan kendini alıkoydu her zaman. Keenetic ürünleri çok iyi olmasına rağmen kendisi beğenmediği için var olan özelliği bile yok diyerek yok saydı. Doğrucu Davut oldukları için bir çok firma ya uzak durdu, yada sınırlı erişim sağladı. Doğru ve ilkeli davranmasını anlıyorum ve takdir ediyorum. Maalesef günümüz şartları bunları kaldırmıyor. MG yeni bir ürün aldığında bile yine mi bir şey aldın, ne çok para harcıyorsun diye söyleniyordu. LP Fatih Terim gibi. Efsane. Günceli yakalayamıyor ve tadında bırakması gerekiyor. İş modeli olarak onun belirlediği şekilde yol alınması çok zor görünüyor. Sohbetine doyum olmuyor, entelektüel kişiliği ile çok daha fazla sohbet yayınına katılmasını bekliyorum.

 • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

  Gamsız sık sık sosyali kapatacaz diyordu, bundan sonra büyük ihtimal, ki olmasın derim, kapanır gibi görünüyor. Son kaleyi'de kaybedersek nerede buluşucaz beyler. Derdimizi, keyfimizi nerede paylaşıcaz, ses verin.

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Çok üzüldüm. Kişisel olarak hem sizden hemde bu sitedeki diğer arkadaşlardan çok şey öğrendim. Kendi bilgim ve tecrübem dahilinde yardımcı olduğum çok insanda oldu. Güzel bir ortamdı. Bir dönem böylece kapandı umarım yeni dönem daha da güzel olur. Hepimizine bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum. Herşey için teşekkürler.

 • Polemik @polemik

  Bu durumun geldiğini görmek zor değildi, ben uzun zamandır bekliyordum böyle bir şeyi.

  Eksikleri ve yanlışları bir yana, ülkenin bence tartışmasız en önemli teknoloji yayınının bu noktaya gelmesi üzücü gerçekten. Teknoseyir umarım eskisinden daha iyi şekilde devam eder.

 • Serhan Emirmiran @obz3n

  Benim için önce Teknoseyir, sonra LTT gelirdi. Olmadı be aga..

 • bedelellis @bedelellis

  Malumun ilanı oldu. Yıllardır takip ettiğimiz mecranın sonu da darkhardware gibi olacak anlaşılan. LP nin bu markayı tek başına yürütebilecek enerjisi ve motivasyonu olduğunu düşünmüyorum. Hafızalarda güzel anılar bıraktınız. Teşekkürler her şey için. Yeni dönemden pek bir beklentim yok açıkçası. Zaten uzun zamandır videoları çokta izlemiyorum. Artık minimuma düşer bakma oranım.

 • mrx86 :) @mrx

  Şaka maka, bu site hayatımda bir zamanlar büyük bir yer tuttu. Saçma, biliyorum; bir WEB sitesi ne kadar yer tutabilir ki bir insanın yaşamında? Ama tutuyor işte, lisede okuldan gelip heyecanla bilgisayarı açıp TeknoSeyir bölümünü izler ve daha sonra dershaneye giderdim. Hiçbir yerde böyle bir şey yoktu, hem ekip çok keyifliydi, hem üslup çok güzeldi ve inanılmaz bilgilendiriciydi. Tozlu rafların üstündeki teknolojinin tozunu üfleyip kir pas içinde ama keyifle zamanda yolculuk ediyor, ardından yepyeni bir ürünün incelemesini izliyor, sonrasında ise kültür programları ile bilgisayar ve geek kültürünü damardan alıyorduk. Rüyalarımda TeknoSeyir bölümü malum olmuştu bana bir gün önceden, yahu daha ne diyeyim 😀 Bugün bilgisayar mühendisliği mesleğimse bunda TeknoSeyir etkisi yadsınamaz. 😀

  Daha sonra sosyal açılınca da yıllar içinde pek çok nickle bu platformda bulundum. İlginç işler yaptık, ilginç arkadaşlıklar kurduk, güzel insanlar tanıdık. Bol bol kavga ettik ve drama yaşadık. 😀 Hepsi eğlenceliydi, çok da keyifliydi.

  Biliyorum Levent abi "devam edeceğiz" diyor, ama buranın çok uzun yaşayacağını sanmıyorum, DarkHardware'in durumu ortada. 🙂 Hepsine ve herkese çok teşekkürler. Özkan Erden, Levent Pekcan, Murat Gamsız, M. Macid Beyhan, Can Akbulut, Hamdi Kellecioğlu...

 • aniceman @aniceman

  Hakkınızda hayırlısı olsun...
  Şakayla karışık sorayım çocukları (uğur, umut, tansel) nasıl paylaştınız =)
  Teknoseyin rin dünü Özkan ın anılması kadar, bugün yayın yapanlarının da adı geçse güzel olurdu =/

 • Oktay @okt

  Haftalık gündem olmadan nasıl hafta sonu keyfini yaşarım, bilmiyorum. En azından buna devam etsinler.

 • Maxıs @maxis

  Levent e önerim kendi youtube kanalını açıp daha az iş yükü ve gerilim ile kariyerine devam etmesi , ekonomik olarakta daha iyi olucaktır.

  Basın tarafında bireysel çalışma ve dirsek teması dönemi söz konusu , bunun birçok örneği dünden bugüne mevcut.

  Teknoseyir macerasını tadında bırakmakta fayda var.

 • Oğuz @vitalyscherbo

  Levent abi yaşı ve kişiliği gereği izleyiciyle mininmum etkileşim istiyor bence ve o yüzden buranın gidici olduğu çok belli. Ayrıca yeni gidişata ayak uydurabileceğini de pek sanmıyorum, onu Murat abi yapabilirdi burada sadece. Neler olacak bakalım. Hayırlısı olsun.

  • qubit @qubit

   Ayak uydurma kısmına katılmıyorum. Warren Buffett kaç yaşında? Kissinger kaç yaşında? Piyasa S3 Virge'i bile bilmeyen infuluensırlara mı kalsın?

   Hayırlısı olsun evet.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   @qubit Ben öyle olsun istemiyorum tabi ama piyasa çoktan onlara kaldı bile; Teknoseyir'in 5 yılda 2 kere böyle köklü değişikliğe gitmesinin sebebi de bu zaten. Arada kaldılar biraz; ne Hakkı Alkan oldular ne Digital Foundry. Ben memnundum ama tabi gelir ve kazanç en kilit noktalar; o yüzden verdikleri kararı anlıyorum.

  • qubit @qubit

   @vitalyscherbo şahıs şirketi işletmek başka 2 ve üstü insan çalıştırmak başka. TR'de bunlar hele şu günümüzde felaket zor. DF kuracak ekibi bulursun ama ev geçindirmek için bambaşka model geliştirmen gerekiyor. Bugün TS'ye bence ciddi bağış yapan bir kitlesi var ama vergi ve Google komisyonu düşünce geriye ne kalıyor belirsiz. Tozlu Raflar'a ürün getirmen imkansız. Ülke bir ekonomik krizde olunca herkes işini ufaltma yoluna gidiyor. Ofis kiralamaları bile şu koşullarda hayal.

   Ha ben ümitliyim ama topluluk ile iletişim kurup akıl danışmaları lazım. Bu sürece inanıp yeni rota çizmeleri gerek.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   @qubit Aynen katılıyorum. Ama Levent abinin toplulukla iletişim kuracağına inancım sıfır. 😄

 • Coupe @coupe

  Hayırlısı olsun. Birçok mesele açıklanmış ama asıl merak ettiğim HGD aynı formatında devam edecek mi? TeknoSeyir'in varlığı boyunca neredeyse kesintisiz devam etmiş bir seri HGD.

 • deathline @deathline

  Bütün teknoloji siteleri haber altı yorum ve forum şeklinde zaten ts'de öyle olur ama forum olmaz yani muhtemelen emekli eğlencesi olur.Teknoseyir adıda Emekliseyir yapıldımı tamamdır.İlerleyen zamanda LP ofiside kapatır şu meşhur yalnız yaşadığı odasından yayın yapar artık.Bir sürü amerikalı emekli dayı var dediğim tarz yayın yapan onlarına arasına katılır artık.

  Bir çok türk teknoloji kanalını da bu son bekliyor sorun sadece kitlenin değişimi değil, ekonomik şartlar.insanların alım gücü olmayınca inceleme videosunu napsın, mal alacak müşteri yoksa ithalatçıda olmaz tanıtım bütçeside.önümüzdeki yıl ciddi miktarda zombi işletme iflası bekleniyordu zaten.sadece o da değil bırak teknoloji gibi pahalı ürünleri, eski arabanıza orjinal oto yedek parça ya da markette satılmayan biraz pahalı diş macunu dahi bulunamayacak önümüzdeki sene.özetle bu alım gücü ile hindistan seviyesindeyiz, hedef kitleri afrika olan gelip burada telefon satıyor daha ne olsun.

  hataların sıralı listesini yazmanızın hiç bir anlamı yok , ekonomi bu şekilde olmasa yinede bu operasyon kendini çevirirdi.ciddi paralar kazanmak için bu işi yapıyorsanız, dirsekçinin usulu ile çalışmanız lazım.ya tam kurumsal ya da tam bakkal olacaksın, ts arastadaki büyük esnaf ve ufak toptancı gibiydi.bakkaldan kastım evin arka odasında iş yapmak, bir yerde çok düşük veya sıfır maliyetle iş yapıyorsun.

  asıl sorun şu bu durumda @umtk napıcak.

 • serksan @serksan

  Oyun gündemini takip eden sadece ben varım galiba. Neyse, hayırlısı olsun. @ugury ve @harrower YouTube / Twitch kanalı açıp kendiniz devam edin gözünüzü seveyim, keyifli yayınlara devam edersiniz umarım. Prime / YT aboneliğiniz hazır...

 • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

  12 yıllık sevgilim terk ediyormuş gibi hissediyorum, gerçekten çok üzgünüm. Her şey için çok teşekkürler. Umarım sizler için iyisi olur, emekleriniz için ne kadar teşekkür etsem az. Beni ben yapan şeylerden birisiniz. Ne demişti Levent Abi "hayatta iyi şeyler olmaz"...

 • Mustafa Yeşil @mujjer

  Videodan değerlendirmem

  Sosyal kısmı zaten LP hiç istemediği bir şeydi Teknoseyir kötü huylu tümörü olarak görüyordu
  Son gündemde "ama puplic" demesi çünkü hesap kitleme gizleme olmayan tüm akış seçeneği olan bir ağ üstüne üstlük login olmadan top 50 konuyu görebilmek bu konuların Google indexlenmesi ile başa bela bazı işlere zemin olması ( karikatür krizi )

  Sosyalin Ekim veya kasım ayında ama LP ağırdan alacağı hesabını katarak yıl sonunda Tamamen sosyal kapanacak onun yerine Google ile giriş yapılan bir Api ile sitede yorum yazanlar YouTube yorum yazmışcasına yorum yazacak yani yorumlarda site değil Google la sorulacak sorumluluk üstten atılacak
  Bu kadar TB veri ve yıllarca emek nasıl korunacak ???

  İçerikte kesin bir azalmaya gidelecek

  İnşallah 🤲

  Bu vesile ile umuttan kurtuluruz açık açık söylüyorum sevmiyorum kendisini sevmeyeceğim hiç bir videosu canlı yayınıda izlemedim kendisinin umarım güzel bir bilgi işlem bölümü yada ajansta göze batmayan bir pozisyon da iş bulur
  Edit : Lp açıklamasında kalacak dedi 😔

  Yayınlar kısmı ne olacak Esas soru bu H.G.D kesin devam eder bu markanın sembolü bu oldu
  Popcast olayını Türkiye'de sektöre kabul ettirdi
  Onun haricinde artık sektör ajansları Lp ile araları ne kadar iyi se o kadar inceleme gelecektir

  Gerisi zamana kalmış

  • Çaybar @dagi

   Umut'u sevmeme nedeniniz nedir özel değilse?

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Enteresan olan, KKVK şikayetlerinin diz boyunu geçmesine rağmen hala dışarıya veriyor olmamız da değişik. Niye illaki bir üçüncü taraf onayına ihtiyacımız var ki? Akışı offline'a kapat, sadece reklam amaçlı olarak videolar gözüksün ne olur ki? Evet, biliyorum bütün işler ile birden uğraşmak zor, kolay değil ama bir video yüklendiğinde offline tıklayan birine video değil de ya üye ol yada giriş yap temel videosu gösterilebilir. Bir videonun ön gösterim imajını yaratıp, onun ile ekleme yapmak ne kadar zor olabilir ki?

  • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

   Çok talihsiz bir yorum olmuş Umut kısmında. Hele de siz sevmiyorsunuz diye gözden uzakta olması filan gerekmiyor. Kalması sevindirici bir gelişme oldu. 🙂
   Yaptığı işlerde çok detaylı incelemelerle işini özenli bir şekilde yapıyor sağ olsun kendisi. Umarım bize içerik üretmeye devam eder.
   ve bu ekibe katılmış herkes gibi kendisine de emekleri için teşekkür ediyorum. 🙂

  • Mustafa Yeşil @mujjer

   @kahraman810 ben malesef katılmıyorum kendisinin yüzünde söylerim sadece konuşarak bu yayına katkısı yok ver eline metin ezberlerle konuş .bende yaparım demiyorum bir ara video çekmeyi denedim hoşuma gitmedi devam etmedim . Kitkem 0 olmasına rağmen 5000 kişi videoyu izledi geçti .umut kendini hiç geliştirmedi bana göre durduğu yerde sayıyor daha donanımlı bilgili bir arkadaş katılsa teknoseyir e onu izlesek keşke

  • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

   @mujjer Bu konuda da katılamıyorum, Umut kendini geliştiren biri. 🙂 Hitabet ve konuşma şeklini sevmiyor olabilirsiniz ama ilk durduğu yerde duruyor demek benim açımdan tatsız bir ifade.

   Daha ne kadar donanımlı birini istiyorsunuz bilemem ama bir çok konuda araştırmalarını yapıp da konuştuğunu görüyorum. 🙂

  • Mustafa Yeşil @mujjer

   @kahraman810 vaw neyse ben video kapağını bakarım video ilk 10 sn varmı diye bakarım varsa direkt kapatırım yine devam kimseyi böyle savunmayın insan akrabasından bile kötülük görüyor ilkyaz da can abiyi götürmüştü giderkende Trip yapmıştı hanfendi 😂 gitti kanal açtı sanki halt olacak gibi otoseyir gitti hobi rc ler gitti yazık oldu bir değerdi kendi projesi vs vardı teknoseyirde kendini harcadı bu geldi al eline metin oku ne güzel ne fikir var ne bir proje eleman işte ekipten değil hiç bir zaman olamaz gitsin memur olsun bir yerde teknoseyir öyle bir yer değil ki

 • UnsalHanoglu @unsalhanoglu

  Levent abinin yazılarıyla tanışmam Orta-Lise çağlarımda PcMagazin ile başlar. TeknoSeyir'in kaliteli, dürüst ve bilgi dolu içeriklerinde dolayı kendi adıma teşekkür ederim. Haftalık Gündem Değerlemeleri, Teknoloji ve Bilim Notları çok özleyeceğim. Türkiye şartları çok iyi olsaydı ekip büyütülür ve farklı içerikler denebilirdi. Maalesef bu ülkede kitle gittikçe kalitesizleşiyor. Herkesin yolu açık olsun. Emeği geçen ve destek olan herkese çok teşekkürler.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Site LP ye kaldıysa sosyale elveda 12 sene önceki temaya döner site

 • Temp @temp

  Umarım her şey gönlünüzce olur, her şey her biriniz için ayrı ayrı daha güzel olur.
  Kendi adıma; ben yaşadığım sürece hepinizi internet mecrasında takip etmeye devam edeceğim. Yolunuz bahtınız açık olsun kıymetli abilerim.
  @hkellecioglu @gamsizm @leventp

 • oozkan @oozkan

  Sonun başlangıcı gibi açıklama olmuş. Tansel Diablo'suna, @ugury Baldur's Gate'ine kavuştu bitmeden. Darısı Umut'un başına. İsmail devam edecekmiş ama herhalde en rahat o iş bulur.

  Herkes için hayırlı olması dileğiyle. @gamsizm herhalde kendi kanalında devam edecek değil mi, yeni bir platform yok?

 • Daywalker @daywalker

  Daha yeni üye olduk site gidiyor🙂Ama LP kalmasına sevimdim. İçlerinde en iyisi en ilgilisi en dinlenir kişi o.

 • Lütfi Dereli @ltfdre

  Yıllardır severek takip ettiğim, en samimi ve işini ciddiye alarak yapan teknoloji kanallarıdan bir tanesidir benim için. O zamandan bu yana Teknoseyir bünyesinde bir çok insan geldi geçti hatta hala Mono'yu dahi o ekibin parçası olarak buradan anmak istiyorum. (Umarım sağlığı yerinde ve mutludur 🙂

  Bunların yanında Haftalık Gündem Değerlendirmesinin ben de yeri çok ayrıdır. Herhalde Teknoseyir ile tanıştıktan sonra bir bölümünü dahi kaçırmadan izlediğim başka bir içerik olmadı. Yurtdışında olduğum zamanlarda bile internetim olmadığında telefonuma indirip mp3 olarak takip etmişliğim vardır. Her ne kadar editörler işleri gereği buna profesyonel olarak yaklaşsalar da benim gibi uzun süreli takipçiler ister istemez olaya duygusal yaklaşabiliyorlar.

  Her gün on dakika teknoloji molası verdiğimiz o yolcuğun son istasyonuna doğru mu geliyoruz bilmiyorum. Umarım tüm Teknoseyir'e gönül veren ve emeği geçen herkes için bu yeni dönem, Teknoseyir 3.0 hayırlı olur. Sizden çok şey öğrendim. Teknoloji ile kalın.

 • enzo @enzo

  "Hayatta iyi şeyler olmaz..."

 • ismailsari @ismailsari

  boku çıktı bu işin . güzel olan herşey btiyor .

 • Swedsqa @swedsqa

  haberi aldım ve yüzüm anında düştü. çok üzdü.

  lp bu işin duayenidir ama artık bu koşturmaya tek başına uzun süre devam edebileceğini düşünmüyorum. organik yapıyı da sürdüren kendisiydi diye düşünüyorum. mg ise genç kuşakla temas kurabilen birisi ve şartları değerlendirip endüstriyelleşecektir. mg'yi de çok severim lp'yi de. fakat durum maalesef böyle olacak gibi.

  umarım yanılırım ve her şey eskisi gibi güzel devam eder.

 • Samed AYDIN @picasso16

  Üzüldüm demek az kalır. O son bir sonraki videoda görüşürüz lafında ağladım. Asosyal hayatı sadece burası olan birisi değilim ama her sevdiğim şeyi kaybediyorum. Hobilerimi kaybettim. Techno fi vardı kapandı. Ben sevdiğim şeyleri tanışacağım eşime göstermeyi iple çekerken, aramız bozuk olsa da yeni yeni teknoseyir dinlemeye başlayan kardeşimle acaba eski günlerdeki gibi o yatağında laptopuyla uğraşırken ben pc den teknoseyir açarım birlikte dinleriz hayali kurarken bitti. Özellikle hgd lp nin ilk star wars çıkışı gülmekten yanıldığım kısımları kardeşim odadayken denk getirirdim ki birlikte ortak paydamız olsun isterdim.

  Özür dilerim üşengeç biriyim sosyale en az umut kadar içerik desteği yapabilirdim. Robot süpürgemi yorumlardım techno fi deki gibi kulaklık ses ekipmanlarımı yorumlayabilirdim deneyimlerimi aktarabilirdim hep üşendim ve kaldı. Neolindtr mi ne vardı o kardeşimiz komik kısımları montajlar sağda solda paylaşırdı. Ya ne güzel insan gelirdi belki buraya ama banladılar. Özhakiki neolind diye açtı vs.

  Umutu başta sevmemiştim yanlış anlamayın sevdiğiniz birini başkasıyla görürsünüz ve yakıştıramazsınız ya çok iyi olsa en azından birşey diyemezsiniz aynı öyle olmuştu. Sonradan sevmiştik o kardeşimizi. Nice sevdiklerimiz emektarlar buradan ayrıldı. Bir kız gelmişti fotoğraf kısmına incelemelere çok sevinmiştim kanal büyüdüğü için. @nuraydoğan mış. Hatta bi ara gündemden kesitler atılması onların da baya izlenmesi takipçi getirmişti ve genel izlemi sayısını arttırmıştı ona bile çok sevinmiştim. Bu kanalla ilgili pozitif olan herşeye çok mutlu olurdum.

  Ekonomiye girmeyeceğim en iyi anakartı incelesek kim alacak? En ucuzunda anlatacak birşey yok hobilere ve bu tarz meraklısına özel konulare çok kan kaybettirdi. Artık umudum kalmadı ne bu ülkeye ne geleceğime savrulup gidiyorken bu kapanış suratıma tokat gibi çarptı. Herşey kötü olsa da benim konfor alanımdı dertlerden kaçış noktalarımdandı. Geekyapar vb. yerler de öyleydi dağıldı. Can sungurun da şu sözüne çok hak veririm: biz burayı süper kahraman konuşmak film sanat oyun konuşmak dünyadan kaçmak için kurmuştuk. Şimdi ben bile ekonomi konuşur oldum alakam olmamalı ama her hafta zam konuşuyoruz. 1000 küsür liralık oyunu nasıl alın diyeyim? Sinemaya giden kalmamış bilet olmuş kaç lira neyi tavsiye edeyim?

  Denildiği gibi artık bazı kategorilerde üst seviye ürünler gelmiyor. Olanlar küçülüyor adileşiyor. Üç sene önce m beden
  Uspa dan aldığım gömleği bu sene L almak istedim.İş adamı mavisi tonu gömleği tanımını yaptığım gömleğin benzer tonlarına da baktım %100 pamuklusunu bu sene hiçbir sitede bulamadım. Uygun markalar zaten %100 pamuksa açık renk tişörtü içini gösteriyor o kadar ince. Neye elini atsan %50 sentetik %100 polyester. Farklı hedef kitleye dönüştük git gide kalitemiz düşüyor. Müziğimizde, yediğimizde, sosyalliğimizde, giydiğimizde aldığımız nefeste nefeste.

 • Maxim Tsigalko @maximtsigalko

  Eğer sosyal kapanacaksa lütfen durumları, yorumları ve favorileri text olarak dışarıya aktarabilelim.

 • berkeozkn @berkeozkn

  sıkılıyorum sabri, bunalıyorum...

 • kirazerik @kirazerik

  Malumun ilanı. Geçmiş olsun. Gereksiz bir bölüm olmuş. Sonuçta fikir alınmayacak, fikir verenler işin mutfağını bilmiyor vb vb vb.

 • onurtrklmz @onurtrklmz

  Teknoseyir'e ilk tepkim Hamdi Kellecioğlu'nun HGD'den ayrılmasıyla başladı. LP teknoloji dünyasında yeri doldurulması güç olan her figür gibi zor bir kişilik ama HGD'de Hamdi'nin Apple lansmanına verdiği reaksiyon zor kelimesiyle karşılanabilirin ötesindeydi. Bu süreçten sonra her incelemeyi izlemekten vazgeçip stratejik olarak işime yarayacak ürünlerin incelemelerine ve HGD'ye takılmaya başladım Sonrasında da zaten proje kademe kademe küçüldü ve anlaşılıyor ki bugün ekonomik gerekçelerin de etkisi altında tüm teknoloji yayıncılarını bir araya toplama maksadıyla kurulan TS, her yayıncının kendi mecraına dönmesiyle LP'nin tekil projesi haline dönmüş oldu. Ben kendi adıma HGD'nin bir şekilde ikili (ya da üçlü) devam etmesinin, Çarşamba sohbetlerinin kalkmasının ve LP'nin kamera önünden biraz çekilerek yeni yüzlerin incelemeler yapmasının yararlı olabileceğini düşünüyorum. Zaten yeni sürecin iş yükü bunu zorunlu bile kılabilir. Hayırlısı olsun. Ekim-Kasım 2023'te işin rengi belli olur. TS Sosyal özgün bir proje olarak varlığını sürdürmeli kanısındayım.Ama işin maliyeti vs. boyutlarını bilemeyiz. Tüm ekibe bunca yıl verdikleri emek için teşekkür ederim kendi adıma. Nitelikli yayıncılığın tadına vardık. Umarım herşey gönüllerince olur.

 • vural balıkçı @vuralbalikci

  Murat bey daha fazla video yüklemeye başlayınca işlerin garipleştiğini anlamıştırm. Gündemn dışında Teknoseyir'i pek takip etmiyorum artık. Denildiği gibi tekoseyirin başka bir seviyeye geçmesi gerekiyor. Açıkçası bu seviye atlama işinde Levent abinin öncülüğü güzel, bilgisi tecrübesi tartışılmaz ama doğru bir karar değil bence. Burası eskiyor, bende 45 yaşıma geldim burayla bende yaşlandım, ancak yaşlılar kaldı geride ve yaşlılar daha tutucu (kendim de öyleyim) daha garantici olur (kendimde öyleyim...)

 • godzilla87 @godzilla87

  90'lar ve öncesi nesil için teknoloji özel olarak ilgilenilecek bir alandı. Gerçekten sevmek gerekiyordu. Şimdiki nesil teknolojinin içine, hatta mobil teknolojinin içine doğuyor. Ürün yelpazesi muazzam bir noktaya geldi ve kullanıcılar karar vermekte zorlanıyor. Bununla birlikte Teknoseyir'de mobil incelemeler aynı oranda azalarak yok olma noktasına geldi.

  Evet mobil teknoloji sektörü çok karmaşık ve prensip sahibi kişilerin kolay kolay iş yapabileceği bir alan değil. Tamam bizler de bu yayını "hangi telefonu alalım" sorusuna cevap bulmak için izlemiyoruz ama Türk halkının en çok talep ettiği ürün grubuna biraz daha ağırlık verilebilirdi. Bugün Kerem Enginar gibiler, merak uyandıran telefonları cebinden para verip alarak inceliyor. Belki istdikleri noktaya asla gelemeyeceklerdi ama ömrünü biraz daha uzatırdı.

 • Hünkar Selim Potemkin @hunkar-selim-potemkin

  LP yapı olarak çok ağır ve yeniliklere kapalı bir insan, oluşumun tüm yükünü Murat Gamsız üstleniyordu, o ayrıldıktan sonra Teknoseyir'in ömrünün 3 aydan fazla olacağını düşünmüyorum. Umarım Murat Gamsız kendi başına bir teknoloji kanalı kurar ve oradan devam eder.

 • Murat Can @iletisim-canmurat

  Yedekle butonu nerde siteyi telefonuma indircem...

 • Massive @massiveattack

  Üzüldüm açıkçası hayatta iyi şeyler olmazmış

 • Selçuk @selcuk

  Hersey icin tesekkur ederim. Sizi ilk universite yillarimda izlemistim simdi yurdisinda yasiyorum, ara ara izledigimde ne kadar kaliteli bir kanal oldugunu daha iyi anliyorum.
  Basarilar dilerim hepinize umarim hepiniz istediginiz yerlere gelirsiniz ve dilediginiz gibi olur.

 • ahmetfx @ahmetfx

  Haftalık Gündem Değerlendirmelerini bir dizi edasıyla eksiksiz takip ettiğim, her gün yeni içerik var mı diye sürekli kontrol ettiğim yegane site idi TeknoSeyir. Videoyu izleyince gerçekten moralim çok bozuldu. Umarım en azından gündem değerlendirmeleri ikili olarak devam eder.

  Hayatta iyi şeyler olmaz. Umarım bu kez bu söz yanıltır bizi. Başarılar dilerim tüm ekibe.

 • Kent @kent

  Keşke ayrılıklar sevdaya dahil olmasa...

 • Oğuz Sel @ouz

  MG’yi PCL’den, HK’yi THG’den (ki THG tişörtüm hâlâ duruyor) ve LP’yi DHW’den beri takip ediyorum, sayelerinde inanılmaz şeyler öğrendim, hatta zamanında hazırladıkları kapsamlı incelemelerin, şu an yaptığım işi yapabilmemde büyük payı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. TS’yi neredeyse kurulduğu günden bu yana takip ediyorum. TS’nin ilk zamanlarında, bugün kimsenin dönüp okumayacağı kadar uzun yorumlar yazıyordum. Bir de hiç unutmam, oyun yorum bölümlerinin birinde Dear Esther’e çok takıldığı için LP’yi Steam’den arkadaş ekleyip oyunu kendisine hediye etmiştim deneyimlemesi için. 🙂 Sitede bayağı aktif olduğum ve bol bol yorum yazdığım için TS’nin ikinci yıldönümüydü yanılmıyorsam, benimle birlikte üç arkadaşa daha ilk TS anahtarlıkları hediye edilmişti ve anahtarlıklar kişiye özeldi, arkalarında herkesin kendi ismi yazıyordu.

  Videodaki üçlüyle İstanbul ziyaretimde ofis ziyareti yapıp tanışabilmiş, her biriyle ayrı ayrı konuşabilmiş olmaktan çok mutluyum. Sanırım bir daha böyle bir imkânımız olamayacak. Diğer yandan TS’nin geldiği nokta hem üzücü hem de umut verici. Ülke şartlarının, TS’yi bir gün bu noktaya getirebileceğini hep tahmin ediyorduk ama bu biraz ani bir gelişme oldu gibi. TS ile yollarını ayıran herkese başarılarının devamını dilerim, şimdiye dek büyük işler başardılar, bundan sonra solo kariyerlerinde de harika işler yapacaklarına şüphem yok.

  Levent Abi’nin bundan sonraki süreci, geçmişten bugüne gelen deneyimi sayesinde iyi yöneteceğini düşünüyorum. Her zaman yanınızdayım, imkânlarım çerçevesinde sizleri desteklemeye ve siteyi/kanalı takip etmeye devam edeceğim.

  Sevgiler, selamlar.

  @gamsizm @hkellecioglu @leventp

 • Hünkar Selim Potemkin @hunkar-selim-potemkin

  16 gün oldu, muhtemelen eski stoklarda kalan bir video dışında LP henüz tek bir video yayınlamadı. Bu adamın bu siteyi yürütemeyip kapatacağını hepimiz biliyoruz, bari çıkıp Murat Gamsız'a bıraktım dese de sitenin bir geleceği olsa. göz göre göre bitiriyor burayı